Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

FilmFan24

Bohužel forma válcuje obsah. Vizuálně nápadité a zajímavé záběry nezakryjí nedostatky scénáře. Situace, které by měly být brané vážně působí nechtěně komicky. Z obsazení zaujme mladý Kraus, který v roli synka zbohatlíka je uvěřitelný dále Martin Stropnický a Anna Polívková. Mohla to být slušná psychologická kriminálka, ale bohužel na mě film působí jako nablýskané ferrari, kterého se nemohu dotknout natož ho mít...Škoda. ()

Skip

Přehlídka zoufalých hereckých výkonů. Já jsem se prostě nestačil divit, co to tam ti herci předvádějí. Říkal jsem si, že to snad ani nemůžou myslet vážně, jenže mysleli, a to byl teda fakt průser. A celý film šel do háje, i když mohl být i dobrý. ()

kajas

Hudba, kamera, skvělí Bartoška se Stropnickým (ten se už trénoval na "Kriminálku Anděl"), úlisní záporáci a jejich čin, ze kterého mě mrazí ještě týden po zhlédnutí televizní reprízy. Druhá polovina nemusela být tak rozvláčná, přesto "Bolero" považuji za jeden z nejlepších porevolučních kriminálních filmů. ()

Anglie

Scénář se opravdu moc nepovedl, ačkoliv zredukování počtu postav bylo dobrým tahem. Herci se docela snaží, ale nemají moc co hrát - film je dost klišovitý. Na druhou stranu je zde opravdu pěkná obrazová poetika a i hudba k filmu docela sedí. Kdo mi vysloveně vadil, to byla Štefánková - ve scéně, kdy vystupuje z Bartoškova auta a vchází do dveří chaty, jde NAPROSTO NEPŘIROZENĚ. Byl jsem rád, že ve zbytku filmu už jen sedí. Suma sumárum, slibný námět se nepodařilo přetvořit v silný film. ()

Lennnnna

Brabec se snažil zachránit mizerný scénář kamerou, což je jeho parketa, jenže Bolero bohužel není Kytice a tenhle styl mu příliš nesednul. Výsledný efekt - zmatek, zkratkovitost, absence napětí (nebo čehokoliv jiného typického pro kriminálky, minimálně nějaký zápal vyšetřovatelů by se hodil, tady totiž vypadali jako, že se vysloveně nudí), nepřesvědčiví herci. Odfláknuté! ()

dyfur

na to aký silný námet /=skutoná udalosť/ to bolo čakal som viac . povrchne spracovane , herec.vykony mdlé ani Bartoška to nezachranil. /koho zaujíma skutočný príbeh-pozri : Kauza Cervanová =skutočný príbeh/ ()

OG_Swifty

Pominu-li Obecnou školu, tak jsou Brabcovy filmy prostě protáhlý povídky se zajímavým obsahem podaný naprosto nezajímavým způsobem. Hrozně se to vleče, do toho jsou tam poměrně nesympatický herci (ačkoliv Polívková - nymfomanka tu ještě nebylo), a záběrů na sbor tančící Bolero je málo. Nicméně kromě Brabce to asi bavilo ještě Stropnickýho, kterej si bídu zopakoval o pár let později v nějaký kriminálce Krušný hory, Anděl, Smíchov a tak podobně.. ()

sek

Špatný scénář, podivná režie, formálně zajímavá (a někdy zajímavá za každou cenu) kamera, velmi nevyrovnané herecké výkony. ()

BoredSeal odpad!

Absolutní katastrofa. Tak otřesnou záležitost už jsem dlouho neviděl. Absurdní dialogy ("Tak nevím, co je horší, jestli být matka oběti nebo vraha" při otírání prachu z nábytku), stupidní scénář (scénky jako "Tak kde je to číslo domu, kam jedeme? Jéé sudá čísla domů jsou naproti!"), postavy bez charakterizace (kdo je hlavní postava?), tempo filmu nulové. Hlavně že kameraman rádoby-režisér Brabec věnoval velkou péči rekonstrukci znásilnění, nad takovou prioritou bych se docela zamyslel. Hvězdné obsazení se sexy Polívkovou v čele nic nezachraňuje. ()

Nuala

Nebylo to zas tak špatné, jak jsem čekala, ale k dokonalosti chybělo opravdu hodně... Celkově je film strašně nevyrovnaný, nervózní, hudba zbytečně budí pocit, že se něco má stát.. ale pak se nic nestane.. A tak je to celý film.. Trochu škoda.. ()

rakovnik

Nezapře se, že režisér F. A. Brabec je původním povoláním kameraman, Jeho režijní počin zdobí krásná kamera, záběry jsou skutečně až úchvatné, s výtvarným citem. Ale, takhle u mě prostě detektivka nefunguje. Střih je podle mého názoru nevhodný, filmová hudba jako do dokumentu o Antarktidě. Jsou zde jakoby dvě linie příběhu...vyšetřovná zločinu a zločin samotný, kdy oba k sobě díky odlišnému ztvárnění do sebe nezapadají, jako by to byly dva různé filmy. Musím se přiznat, že střízlivější vyšetřovací část filmu je mi mnohem milejší. Zaujalo mě také poměrně zajímavé obsazení filmu, z kterého vyčnívá skvělý Jiří Bartoška. Velmi silně film ale působí na morálku, svědomí. ()

shyster

To, že F.A.Brabec je geniální kameraman, dokazuje ve scénách znásilnění a pak i v utopení mladé studentky. To mě doslova vyrazilo dech. Jenže film netvoří je dokonalé kamerové jízdy, ale i děj a herci. A tady vidím největší zádrhel filmu. Na to, jak je jasná celá kriminální zápletka, je její vyšetřování velice nudné a postava Jana Potměšila mi doteď není jasná. Takže i když film má necelé 2 hodiny, bude připadat tato doba jako věčnost. Všichni ti ostřílení herci nejsou špatní, Jana Štefánková tam hraje to, co se od ní očekává (a zvládá to dobře). Problém mám ale s vyšetřovající dvojici. Ty viděli snad hereckou školu jen, když kolem ní jeli autobusem. ()

Silverluv

Zajímavě obsazené kriminální drama podle skutečných událostí. Herecké výkony některých hlavních představitelů jsou dost nevyrovnané. Nemuselo by to být špatné, ale místy je film opravdu dost utahaný a nudný. ()

BUD-SFIS

Nebylo to spatne ale 3 herci nemuzou zvladnout cely film (Bartoska, Stropnikcy, Kraus) skoda jen tohoto, mozna i by neskodil i trosku napinavejsi scenar. ()

Juto

Veľká kriminálna dráma, metodické vyšetrovanie je skvelé sledovať. Nielen kriminálna dráma, obžaloba na stav spoločnosti. 6/10 ()

chelseaman22

Překvapivě slušná kriminálka o tom, kterak se účast v tanečním kroužku může nepovolné ženě výrazně nevyplatit. Když pominu fakt, že hlavní detektivní dvojice působí dojmem, že se jedná o jejich první hereckou zkušenost, tak jsem ze scénáře nadšen. Lepší casting by film posunul výrazně výše. 67% ()

Sfinkter

Brabcova poetika mi do případu vraždy naprosto sedí, taneční intermezza stupňují děj a celá symbolika tance, jeho sexuálnost a živočišnost ve mně navozují správné pocity. Ani dětem z dobře situovaných rodin nemusí všechno projít a rozpravy Bartošky s Krausem jsou téměř dokonalé. Ve spektru českých filmů jednoznačně nadprůměr. ()