"Evropa je veliká jako Eastwood Mall. Můžeme jít odtamtud do Berlína pěšky." Americké představy o zemi zvané Evropa mě vždycky bavily, takže cesta pěškobusem z Londýna do Berlína mi zavoněla zábavou. Proto jsem se Scottovou partou popařil s cholerickými ultras Manchesteru United, v Paříži jsem se zúčastnil ninja souboje s robotem, napapal jsem se zelených koláčků v Amsterdamu, za 1,83 USD jsme si královsky užili v jedinečném squatu zvaném Bratislava, potkal jsem nadšeného dětského obdivovatele Hitlera v Berlíně a o zvolení nového papežem bych snad raději pomlčel. A žádný sex nebyl. Určitě nebyl. Protože mi z hlavy vypadlo to záchranné heslo. Jak to jen bylo? Fuggaenkdechicebolsen nebo snad Fluggen-kliggin-kien? To je jedno, protože když budu na tuto cestu pozván ještě jednou, tak si čas najdu.(20.2.2017)

Nejlepsi je stejne ten kontrast - na Slovensku je spina, hnus, lidi tam zijou jak zvirata X milovana Mieke bydli v panelaku v Nemecku, ktery je ale ve skutecnosti toceny kousek od toho hroooozneho Slovenska - v Praze na Andelu... Kdybych to skatulkovani v prubehu celeho filmu nebrala jako nadsazku, hned by to putovalo do kolonky odpad :) Scotty doesn't know!(28.12.2007)

Soundtrack James L. Venable: 1. Scotty Doesn't Know ,2. My Generation ,3. Wild One ,4. 99 Red Balloons ,5. In the City ,6. Shooting Stars ,7. Nonchalant ,8. Scott Doesn't Know [Euro Version] ,9. Make My Dreams Come True ,10. Du ,11. Les Promesses ,12. I Love Marijuana ,13. Turn It Up ,14. Get Loose ,(8.6.2011)

Sofistikovaná satira lomeno parodie a nadprůměrná teenagerovská komedie k tomu. Totálně přestřelené scenáristické (euro)vize křížené se základní mladickou touhou pořádně si vyhodit z kopýtka a konečně zasunout načančává jedna řečnická otázka navíc: Kde jinde vedle sebe uvidíte Mata Damona, Vinnieho Jonese, Miroslava Táborského a Lucy Lawless? Ideální film na dojezdy orgastických sobotních pitek. Totální guilty pleasure. U scén z Bratislavy jsem brečel smíchy.(9.9.2008)

• anais

Hloupý film, který je určen pro americké tupce, kteří si myslí že Slovensko vypadá jako po atomové válce, a za tři dolary si tam turista koupí všechnoa všechny. Na jednu stranu lze českému divákovi tento film doporučit, jelikož je tu mnoho snadno identifikovatelných pražských reálií Rudolfinum – Louvre, papežské komnaty v Římě – Národní muzeum, Amsterdam – pod Karlovým mostem je tu i pár českých herců ALE! Tvůrci se snaží použít všechno co dnešní generaci přijde „cool“ – a užívají to bez snahy o nějaké oživeníprostě na sebe nabalili několik historek, ve kterých obsáhli všechna „in“ témata (lehké drogy, alkohol, sex), pokusili se je nějak vypointovat a vzniklý paskvil nám předložili ke konzumaci Nejvíc mi vadila snaha ukázat „vtipně“ východní Evropu jako džungli, ve které se „civilizovaný“ Američan cítí jako Tarzan, pán opicnebo tak nějak Tenhle film je debilní. Jindy bych se s tímto hodnocením možná nespokojil, ale tohle nemá cenu rozvádět. Debilní.(2.4.2005)

• - Filmovat se začalo 5. května a natáčení probíhalo až do července roku 2003 v České republice, ale také ve Francii.  (Stocki)

• - Křestní jména dvou “domina“ mužů jsou Hans a Gruber, je to odkaz na snímek Smrtonosná past, kde herec Alan Rickman ztvárnil postavu jménem Hans Gruber. (Stocki)

• - Před bránou ve Vatikánu, kdy Jenny (Michelle Trachtenberg) říká strážci, že Cooper (Jacob Pitts) je retardovaný, má zbytek zmrzliny a jí košíček. O záběr později má Cooper opět celou zmrzlinu s velkým kopečkem. (Reek)