Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

otík

Obrovská komediální mašina se ve svém prvním filmu jaksi zadrhla. Bean sice předvedl pár svých klasických skečů, ale pro film je to málo. Tam je třeba i svázanějšího příběhu, který zde chyběl. ()

DannyJ

Skvělá oddychovka, na kterou se kouknu rád vždy, když jí dávaj. Rowan Atkinson prostě válí. Podle mě se narodil jako Mr. Bean a jenom hraje Rowana Atkinsona. ()

Nivenx

Bean měl zůstat u kravinek v krátkých dílech. Takhle to zkrátka nějak není ono. Sice je Atkinson stále tím debílkem s dementním ksichtem, ale pokud už to je po celou stopáž filmu, tak už to nějak přestane bavit. ()

vesper001

Je to tupé, šklebí se to, nemluví to, co je to? Ano, pro Mr. Beana se nehodí zájmeno „kdo“. Naštěstí Bůh formičku, kterou ho vytvořil, vzápětí rozbil. Nebýt toho, konec světa by nastal o pár tisíciletí dřív a byl by vítaným vysvobozením. Jak už tu zaznělo, o děj jde až na posledním místě, je to jen prodloužená epizoda Beanovských eskapád. Ale řekla bych, že ty krátké sedí víc jemu i divákovi. ()

panMartin

Dávám velmi slušné tři ale byl bych raději, kdyby Bean zůstal jen seriálový. Tenhle film si ze seriálu bere námět, ale rozehrává svůj vlastní děj. Film je vtipný, prostě Bean zase nezklamal. Musí ho zkrátka vidět každý jeho příznivec. ()

Decker

Oproti serialu urcite slabsi, ale stale velice dobra komedie u ktere se da perfektne odpocinout a navic dobre pobavit. ()

chelseaman22

Katastrofa nekatastrofa - čekal jsem víc. Úvod mne namlsal, konec už tolik ne, ale stejně mohu říct, že tento snímek je lepší, než Prázdniny pana Beana. 65% ()

filmmovier

Film s Beanem sice nedosahuje kvalit seriálu ale je to stále klasický pan Fazole jak ho známe a zábava je to opravdu poctivá. Najdeme tu několik scén, které jsme viděli už v sriálu, ale stejně se jim zasmějeme. A nové vtipy fungují více než dobře. Rowan Atkinson má prostě dokonalej ksicht a směju se mu hned, jak ho vidím. Ta akce s obrazem patří k nejlepším momentům filmu a Bean i dost překvapí svou schopností. Situace, které se můžou stát jenom jemu holt opět nezklamaly a já se fakt nádherně bavil. Mnohem lepší než pozdější Prázdniny pana Beana. ()

RabbitX

Jo jo Rowan Atkinson musím ale uznat nic proti tadytomu filmu,ale jeho dřívější scenky už asi nikdy nenatočí na ty prostě nikdy nikdonezapomene! ()

A.L.E.S.

Atkinsona žeru, ale v tomhle slepenci si tolik ublížil, že jsem ty dvě další hvězdičky nemohl nikde najít. Prostě to nemělo žádný děj a byli jsme jen zvědavi, co nového zase předvede. Bohužel nic. Nad polovinou ho drží snad jen ty známé aplikované scénky. Navíc hlas pana Saice mi u Rowana moc neseděl. ()

Mrkvič

Co bylo dobré v seriálu, je i zde. Navíc je více prostoru pro rozehrání vtipů do souvislostí. Takže nechtěný zaměstnanec jede podpořit prezentaci slavného obrazu a s tím souvisí spousta skvělých vtipů. Sice se najde pár slabších a někdy i trochu trapnějších chvilek, ale jinak si tvůrci na hodině a půl dokázali poradit. ()

Lachtaan

Miluju scénu s obrazem a vlastně celou Beanovu výpravu na velké plátno. Není lepšího britského komika, než je Rowan Atkinson. Bez jediného slova dokázal rozesmát celý svět, a to rovnou několik generací najednou. Komu jinému by se taková zásluha dala přirovnat?! ()

kurcatovium

Ne zas taková katastrofa, jak jsem čekal, ale "starým dobrým Beanům" se to prostě ani zdaleka nepřibližuje... Z dobrácky hloupoučkého Beana se stal naprostý idiot s jiskrou nepochopitelné geniality pod kloboukem... Kde se tam ale vzala? Těžko říct... Obstojné dvě hvězdičky. ()

Beky

Jak už bylo několirát psáno, první díl ( jestli to tak můžu vůbec napsat ) hravě překonává ve všech bodech ( vymyslete si jich kolik chcete ), trapnou dvojku ( jestli to tak vůbec můžu napsat )!! Když běží Katastrofa v televizi, vždy se na ni rád podívávám...a to může být ta nejlepší vizitka pro jakýkoliv film!!..teď nemyslim to, že se na něj podívám já, ale my všichni třeba....:)!! Hodně moc se mi líbí, skloubení směšných a dojemných scén...tento film je jich plný, nejsou vůbec křečovitě naroubovány jedna na druhou i když mnohdy na sebe těsně navazují!!..za geniální scénu považuju, když Mr.Bean má proslov před publikem o obrazu!!!..takové skloubení humoru a dojetí se jen tak nevidí, mimochodem všechno podtrhuje krásný hudební motiv, to je prostě paráda=krásné!!!...60%!! Jednou větou: Tohle neni na 60%, ale na 80%, pro mě tento film zraje jako víno!!! ()

BS

Celovečerní formát panu Beanovi rozhodně nesedí, ale u pár gagů jsem se královsky pobavil :) ()