Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

lennyd

Na co sáhne, to se pokazí (leckdy se to pokazí, i když na nic nesahá). Takový je Dr. Bean (Rowan Atkinson), kterého jeho kolegové z londýnské národní galerie radši vyšlou na diplomatickou misi do L.A., jen aby se jej zbavili. L.A. totiž darem obdrželo slavný obraz od Jamese Whistlera - zvaný Whistlerova matka - a Los Angelské muzeum požádalo Londýnskou galerii, aby jim se slavnostním odhalení pomohl některý z jejich odborníků. A že je Dr. Bean ten pravý? O tom není pochyb ... Úspěch krátkých filmů pana Bean nedal tvůrcům dlouho spát, a tak se rozhodli vytvořit celý film s tímto "géniem". I když celkový příběh zde nehraje až takovou roli, a tvoří spíše pojítko mezi jednotlivými skečemi, stejně jsem se u toho filmu bavil naprosto stejně jako u kteréhokoliv jiného Beana. Některé scény ale rozhodně uvíznou v paměti - například když se Bean baví pitvořením do zrcadla ve výslechové místnosti, netuše, že jej zpoza zrcadla sleduje polovina Los Angelské policie. Prostě Bean je Bean, a jako takový film nemůže dopadnou zle... ()

sskrblik

Znatelný skok od seriálu tu je, děj ubírá na kvalitě vtipů pana Atkinsona. Nicméně určitě je tento Bean pořád stejně zábavný! ()

Master19

Mr. Bean je fenomén. Z jeho implementace do celovečerního a mluveného filmu jsem mĕl obavu, ale dopadlo to lépe, než jsem čekal. I díky Peteru MacNicolovi, který vyvažuje nĕkteré Beanovy infantilnosti. ()

JohnSmith

Parádní Bean. Bavil jsem se výborně již napoprvé, když jsem to viděl v kině. A teď jsem byl opět znovu super pobaven. ()

VanTom

Nebezpečný infantilní idiot jako Mr. Bean jednoduše nemůže koexistovat s normálními lidmi, v reálném světě by ho okamžitě zavřeli (možná ne jenom do ústavu). Proto je velký přešlap, že se o jeho "hřejivé" začlenění do rodiny celovečerní film snaží. Ovšem některé vtipné skeče z toho (a jeho kurátorské a restauratérské "práce") vyplynou dobré, už z charakteru Atkinsonova "alter ega", jiné vyznějí do prázdna a člověk se profláklého ksichtění celkem rychle přejí. Také mi přišlo, že mnohem víc než v televizi cílí na dětské publikum. ()

Sany33

Ja som asi jeden z tých neosvietených, ktorým humor ktorý predvádza Rowan Atkinson jednoducho nič nehovorí. Na druhú stranu ide o veľmi inteligentného herca, ktorý si bohužiaľ vybral životnú rolu absolútneho idiota. Horšie by to asi bolo naopak, ak by idiot hral inteligenta to by sa na to už nedalo ani pozerať. Je to svižná komédia, ktorých však v amerických štúdiách vzniká ako maku a aj preto v mojej pozornosti zapadne prachom priemrného filmu. Niekto v tomto filme vidí hereckého génia a humor sa mu zdá geniálny, pre mňa bol infantilný a detinský a asi som zvyknutý na inteligentný alebo čierny humor, ktorý ma vie dobre naladiť. 55% ()

cross

Beanovi skeče mám hrozně moc rád a vždy se u nich nepředstavitelně nasměji a pobavím. Film je pouze slaboduchým odvarem s plejádou známých vtipů a scének, které jsou navíc natočeny přesně podle předlohy pro komerční publikum! Nic na tom němění ani fakt, že při první projekci filmu jsem se celkem pobavil... ()

mirec88

Aj keď to nemá úroveň seriálu, stále je to perfektná zábava. A v čase uvedenia ako dieťa som ten film zbožňoval asi najviac zo všetkých komédií. ()

Autogram

Na Beanove grotesky to nemá, ale jeho humor a gagy zachraňujú film od priemernosti a kompenzujú slabý príbeh. Kto má rád takýto druh humoru a trápnosti, tak si to užije, pre akademickejšie povahy radšej nepozerať ani trailer. Už úvodná scéna v lietadle sľubuje extrémne situácie, škoda že sa atmosféra často pokazí hovoreným slovom. Bean by mal vedieť len Yes, No, Uh, Hm, Ee a Aleluja. ()

KarKulA

Místy hodně naivní a dětinské, nicméně i tak se člověk některým situacím rád od srdce zasměje. Prostě oddychovka. ()

P1tr

Velice vtipné. Při scénách s rozmazáváním Whistlerovy matky mi je vždy Beana neskutečně líto, že bych nejraději doletěl za ním a pomohl mu s tím, to bohužel nejde, ale on z toho jako vždy vybruslí s potížemi, ale nakonec úspěšně. Myslím, že Největší filmová katastrova snese přísné měřítko se seriálem a ačkoliv se v něm Bean namluví nezvykle hodně, neztrácí nic ze svého klasického šarmu. ()

pfa

Je to prostě spletenec Beanových gegů do jednoho uzlíku, ale chybu to nemá! Bean prostě snad ani zklamat nemůže. [7/1O] ()