Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

Fiftis

Mňa trojka rozhodne nesklamala. Počítal som s tým, že to 2. diel netrumfne. Doba pokročila, Arnie zostarol, technika išla dopredu a tento film šiel s dobou výborne. Na vtedajšie roky to bola pastva pre oči. Bol som na tom v kine. Terminátorka mi vôbec nevadila, jediné, čo už nebolo ono, bol ten koniec a zmierenie sa s tým, že v štvorke už nebude Arnie celú dobu filmu. Tretí diel Terminátora ale predovšetkým vzdáva hold pôvodným dielam ságy, čo sa mu darí výborne, a to ako cez drahé, prehľadné akčné scény, tak aj za pomoci odľahčujúceho humoru, ktorý filmu dáva úplne nový rozmer. ()

Shakers

Ťažko sa naladiť na nového terminatora bez Camerona. Je to dosť cítiť, že už to stratilo svojho "tatka". Terminator 3 je ale aj tak celkom fajn zábava. Rozpočet je vysoký, efekty a akcie sa fakt podarili, rovnako tak aj nová terminatorka. Scenáristi moc nevymyšlali a zachovali v podstate podobný príbeh o cestovaní v čase, len s trošku iným záverom, ktorý je ale celkom dobrý. Vlastne dosť dobrý. Najväčší problém je v hereckom obsadení, kde sú Nick Stahl a Claire Danes dosť nevýrazný, na to aké postavy hrajú. Celý film šľape tak ako má, ale tie emócie ktoré mali prvé dva diely už tento skrátka nemá. Inak je to celkom dobrý film, ktorý zaujme akciami aj príbehom. Soundtrack od Beltramiho je tiež príjemne plus. Obľúbený soundtrack: Radio, T3. 80% - 4* ()

filmfanouch

Neuvěřitelně důstojný odkaz prvním dvoum dílům. Tolik úžasných nápadů a nových elementů v sérii ze kterých člověk žasne. Scéna I´m Back po výlezu z vrtulníku je prostě pecka. ()

JohnnyD

Má to fantastický záver a celkom zaujímavý úvod s Johnom Connorom, ktorý mal byť najväčším hrdinom, akého Zem poznala, ale keďže s matkou zvrátili čas, je z neho obyčajný lúzer. No zvyšok filmu je len slabá napodobenina dvojky s množstvom (až detinského) humoru a nezaujímavých akčných scén, ktoré brutálne zostarli. Dvojka z roku 1992 vyzerá modernejšie než tento digitálny balast. ()

Boogeyman

Mostow zvolil velmi dobrou cestu. Nesnažil se Cameronovi vyrovnat, ani ho pokořit, natočil prostě svého Terminátora. Vzhledem k tomu, jakou nasadil Cameron s T2 laťku to asi ani jinak nešlo. Místo atmosféry beznaděje a blížící se apocalypsy sází spíše na odlehčenou stránku věci a Arnold tak vypouští hlášky jako ještě nikdy, přestřelky a honičky jsou nápaditě hravé a vlastně všechno se nese v lehce komediálním duchu. Film tím sice ztrácí na své působivosti a geniální atmosféře a propadá se o stupínek níž na pouhá akční jatka, ale alespoň si na nic nehraje. Arnie je pořád ve skvělé formě, ačkoli tentokrát má proti sobě o poznání méně démonického protivníka, než byl geniální Robert Patrick ve dvojce. Akce je perfektní a našlapaná. ()

Indiana

Postrádá to sice tu Cameronovskou režii a dokonale temnou atmosféru, ale jako rodinná akční podívaná na sobotu je tohle to pravé, navíc se skvělými vizuálními efekty, několika nezapomenutelnými hláškami (řekni to mé ruce) a skvělými scénámi (automobilová honička, hravě překonávající tu z Matrix Reloaded). ()

sheen

T3 je slušně napěchovaný akcí, má rychlý spád, nenudil jsem se. Ba naopak, souboje T-X a Arnieho jsou parádní, triková úroveň je úžasná. Nádech předchozích dílů to nemá, což nic němení na tom, že se jedná o velmi zdařilé pokračování. Hodně se mě líbil vnitřní souboj Arnieho těsně před koncem:)) ()

petaspur

Budoucí neohrožený bojovník proti pobíhajícím robůtkům John Connor tuší, že zájem o ukončení jeho života je neutuchající a proto se radši stává bezdomovcem, kterého by nedohledali ani všemi mastmi mazaní agenti Finančního úřadu. Jenže možnosti strojů jsou neomezené a T-X (terminátorka se sexy tělem a neeroticky strnulým výrazem v tváři) už je mu (a nic nechápající veterinářce Kate) na stopě. Mladí lidé se však mohou skrýt za široká záda vzkříšeného T-800, který je s příjemným humorem dovede až k velmi interesantně pojatému závěru. ()

salahadin

Je to pořád ten méně výkonný terminátor a proti němu silnější protivník, no bohužel v tomto případě bohužel female terminátorka. Proč!? Něžnější pohlaví? Kdepáák, čím dál drsnější. I když je Kristanna Loken z kovu, nemá ani zbla démoničnosti (jako Robert Patrick). Nudná, nevýrazná (ten kukuč by mohla zkoušet leda ve vládě na Ratha). Ani Arnie už není tak zábavný. Pořád je to ale slušně technicky zvládnutá práce, takže obstojí. 60%. ()

Stegr

95% - Trojka je jiná než předchozí díly, ale přesto má vynikající, hutnou atmosféru. Arnold je parádní, dokonce si ze sebe utahuje, T-X je zajímavá inovace, efekty jsou špičkové a příběh s parádním koncem libový! Snad se ve čtyřce Arnold opět objeví, bez něj by to nebylo ono... ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +příběh, efekty, akce, Arnie v plné síle, odkazy na předešlé díly, závěr -na občasný humor je potřeba si zvyknout, i po letech si myslím, že sem nepatří, Nick Stahl je podle mě castingový fail, sice už mi nevadí tolik jako napoprvé, ale pořád jsem si Johna představoval jinak, rovněž je škoda, ale za to film nemůže, že hned po něm nepřišlo čtvrté pokračování/// Terminátor už je klasikou žánru a jeho pokračování budou taky, ať si o jejich kvalitách v danou dobu říká kdokoliv co chce. Poslední dobou s bratrem svět Terminátora rozebírám znovu a znovu a nikdy nás nepřestane bavit zjišťovat co se kde skrývá a jak to všechno mohlo být a řešíme i jednotlivou provázanost filmů a jejich scénáře. To o čem se mluvilo v prvních dvou dílech se ve trojce stalo. Čtvrté pokračování naopak říká a ukazuje jak to vypadalo cca o nějakých 15 let poté. Každý film je jiný (i žánrově) a každý je výborný (v danou chvíli i po letech). Pro mě je to jedna z nejoblíbenějších sérií a kvalitou možná vůbec nejvyrovnanější filmová série co znám a to i přesto, že na čtyřce už se nějaké ty větší chyby najdou. Trojka je však dokonalá a podle mích představ. A taky to byl pátý film na kterém jsem byl v kině. Když počítám i Želvy ninja v 91 roce./// Celkem 94%/// ()

GilEstel

Třetí díl série pod režisérskou taktovkou Jonathana Mostowa se nemůže vyhnout srovnání s předchozími dvěma díly. To je asi jeho největší prokletí. Režisér to věděl, a proto zkusil udělat film trochu jinak a po svém. Celý snímek je tak více odlehčen pomocí humorných scén a našlapán co nejvíce akcí. Tím se vyhovělo masové poptávce středního proudu. Skalní fanoušky prvních dvou dílů to ale nemůže uspokojit. Duch prvních dvou dílů vybudovaných Cameronem je prostě pryč. Divák tak dostává „pouze“ velmi dobrou akční podívanou, která nese pár replik a odkazů na původní příběh. Tyto odkazy a postava Arnolda jsou vlastně jediným pojítkem s prvními dvěma díly, jinak nezůstal kámen na kameni. Přetržení kontinuity, ke které absencí Camerona došlo, je pro mě na celém filmu nejbolestivější. Stále to ale není jediná vada na kráse. Opravdu nechápu, jak mohli dát roli hlavního hrdiny Johna Connora herci jako je Nick Stahl. Krom toho, že mi je přirozeně nesympatický, se na tuto roli vůbec nehodí. Ani náznakem v něm nevidíme ambiciózního vůdce odporu, kterým se má stát. Ani náznakem v něm nevidíme připravenost na roli, na kterou byl od dětství připravován svou matkou. Přitom vzhledem k věku už bychom tyto základní věci měli vidět. Jeho chování je k smíchu. Mentálně zůstal na úrovni toho třináctiletého kluka z druhého dílu. Aby toho nebylo málo, tak z něj ještě pro jistotu udělali asociálního homelessáka, jehož jediný zájem je sehnat si dávku. To už i ta veterinární ošetřovatelka Cathrine se jeví být mnohem schopnější. Dost možná měli autoři strach, aby nebyla Arnoldova postava zastíněna a nebyla jen loutkou plnící příkazy. Nechávali proto hlavní iniciativu na Terminatorovi a loutkami se staly spíše postavy, které chránil. Ať tak či tak, tohle autoři prostě posr….. Vždycky lidé jako svobodně myslící bytosti měli v předešlých dílech osudy ve svých rukou. Ve dvojce byla stěžejní postavou Sarah Connor, která byla vojačkou v pravém slova smyslu a odhodlána se postavit jakékoli hrozbě i za cenu vlastního života. Ať už ona sama nebo prostřednictvím svého syna měla hlavní iniciativu v chodu celého děje. Podobně tomu bylo v jedničce s postavou Kyla Reevse. Ve trojce šlápli vedle, když nechali veškerou iniciativu na souboji T 101 vs T-X. Je zajímavé, že režisér měl k dispozici téměř totožný tým lidí, který dělal i na předešlých dílech. Ať už šlo o hudbu, speciální efekty, výrobu modelů a dalších věcí, byli to stejní lidé. Zároveň měl film k dispozici největší schválený rozpočet v historii a technologický pokrok 10let. Přesto jednotlivé scény neměly ten správný účinek jako dříve. Dobře je to vidět třeba při práci s hudbou, kdy jednotlivé hudební motivy mají podbarvovat scény a ono se tak většinou neděje. Příkladů by se našlo víc. Abych to jen nehanil, musím uznat, že se ve filmu objeví i pár dobrých nápadů. Za největší pozitivum považuji postavu T-X. To, že jde o dívku, je originální. I provedení a její schopnosti spolu s myšlenkou, že jejím zásahem vlastně zapnou Skynet, lze hodnotit pozitivně. Kristanna Loken zahrála roli velmi dobře. Dokonale bez emocí a s pro člověka nepřirozenými pohyby. Jen její scény měli udělat děsivější. I úvodní automobilová honička s mobilním jeřábem startující úsvitem slunce, je nezapomenutelná. Arnold odvedl svou práci také slušně dle očekávání. Je to důstojná tečka za jeho neuvěřitelnou kariérou. A je to zakončení vskutku symbolické. Že tentokrát neřekl I`ll be back? Asi sám věděl proč. S Arniem tak opouští příběh i to poslední, co dělalo Terminátora Terminátorem. Když to sečtu, pro mě jako pro fanouška skončil Terminátor již 2. dílem, který Cameron velmi dobře zakončil. Komerční tlaky si nakonec to pokračování vydupaly. Výsledek podle toho vypadá. Máme efektní akční, komerčně úspěšnou, ale na své jméno hřešící, stále ještě nadprůměrnou podívanou. 65% () (méně) (více)

Ruut

UPDATE 2020: Padesátkrát a stále poprvé. T3 není dokonalý, ale prostě "Odhoďte tu zbraň ... a rakev!" -----Ano božský Cameron odešel a je to už velká recyklace původní myšlenky. To kouzlo prvního dílu je nenávratně pryč. I tak jsem na tom byl v kině 5x a pokaždé si to parádně užil. Výborná akční jízda v hlavní roli s Arniem tak, jak ho chceme. ()

Foox

Další kultovka se nezrodila, ale "pouze" slušné pokračování. Je z něj cítit úcta k původním Terminátorům, ale zároveň si dokáže utahovat sám ze sebe. Arnoldovi tvrďácké hlášky pořád sluší, formu má ještě taky, jen mu občas nakope prdel hubená blondýna. Více než kdy jindy se sází na akci, dobrou akci a závěrem velmi potěší nekompromisnost. 70% ()

Mi Nü-Chai

Mezi druhým a třetím dílem pravděpodobně prodělal John Connor lobotomii, jinak si nedokážu vysvětlit, jak se z docela schopného hocha proměnil v totálně nepoužitelného stupidního losera. On vůbec celý scénář téhle přiboudlé šaškárny pravděpodobně sepsala ploštěnka potoční, věrná přítelkyně mořská okurka jej stříhala, to celé pod vedením bachořce převlečeného za režiséra. Děj je hloupý, postavy tupé, a aby to člověk bral jako sice blbou, ale svižně natočenou akční zábavu je to jaksi málo svižné a zábavné, respektive svižnost a zábavnost absentují. Akční scény jsou točeny stylem "hlavně aby divák náhodou něco neviděl", dialogy oplývají nadnormativně vysokou mírou demence, tohle zkrátka není nic jiného než velkolepý průser. ()

Rominator

Zajímavost: Ve filmu Arnold Schwarzenegger (Terminator) pronese hlášky "She'll be back" a "I'm back". Jedná se o narážky na frázi "I'll be back" ze snímku Terminátor (1984). ()

HAL

Po letech musím docenit jak parádní akční řemeslo se tady povedlo, velice povedená adrenalinová jízda od začátku až do konce která kvalitně navazuje na příběh nedostižné dvojky. Kéž by dnešní akční filmy taky dokázaly odvyprávět vše podstatné během pouhé hodiny a půl. Jen ten humor byl místy snad až trochu moc nasílu, a hlavně postava Connora mohla být zpracována (a obsazena) o dost líp. ()

ChewieDC

Začíná to jako vydařená parodie a od dálniční honičky, která je mimochodem mnohem lepší než ta v Matrix Reloaded, začíná skvělá akční podívaná s tak výbornými triky, že ani nevíte, kde vlastně jsou, hezky vysvavěným příběhem, bohužel však už žádnou větší hloubkou a prokreslenější psychologií postav, která, mám ten pocit, ve druhém díle nechyběla. Sice tak atmosféricky nezapadá do původní duologie, ale je to velice dobrý následovník série. Ulevilo se mi... ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)