Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

B!shop

Jonathan Mostow pristoupil k Terminatorum trochu jinak nez reziser Cameron, protoze bylo jasne, ze ho nema sanci prekonat a tahle zmena mu vysla. Terminator uz neni tak temnej jako prvni dva dily a misty to je ladeny trochu do komedie. To ovsem neznamena, ze by z toho reziser udelal nejakou parodii, porad je to akcni sci-fi o temny budoucnosti, jen uz se to nebere smrtelne vazne a jelikoz jsem se s tim smiril, tak jsem si film uzil. Arnold, i kdyz je na nem videt, ze zestarl, je porad ve forme a umi to slusne rozjet. Nick Stahl, Claire Danes i Kristanna Loken jsou docela v pohode, ale opet celej film tahne Arnie. Pribeh je v pohode a hezky navazuje na predesle dily a ma fakt dobre vymyslenej zaver. Triky jsou opet na lepsi urovni a vypadaj fakt uzasne, takze tu je zase spousta nezapomenutelnych scen. Mostow zvolil jinou hudbu, takze uz neni tak temna, ale posloucha se dobre. Hlavni vytka, jako u ostatnich Terminatoru, je logicnost. Kdyz se objevi v pritomnosti Arnold, zustane po ceste casem na zemi sklo, coz nikdy nebylo, neni zde vysvetleno jak se vyrobil SkyNet, kdyz bylo vse zniceno, ani neni receno jak se SkyNet nakazil virem, neni zde receno jak muzou rebelove vedet, ze byl zrovna poslan terminator, ani proc za celej Johnovo zivot se pokusi o vrazdu jen trikrat, jakto, ze terminator Arnold umi figly, ktere John naucil jineho atd. Ve filmu taky docela ubylo hlasek, ale je tu jedna, ktera fakt stoji za to: "Talk to the hand", bohuzel uz byla recena ve filmu Ali G, ktery vznik rok pred T3, ale nevadi to, protoze od Arnolda to zni daleko vic cool. I kdyz se film nevyrovna puvodnim dvoum dilum a trochu sklouzava k normalnimu akcnimu filmu, porad to je hodne slusna zabava. ()

monolog

Tenhle film se mi celkem líbil, a přiznám se, že za to může Arnie. Rozhodně je to jeden z jeho lepších filmů z posledních několika let. Že to nebyl úplnej propadák (a uznejme, že po třetím převaření čajovýho pytlíku už toho opravdovýho Earla Greye nezískáte) je hlavně asi i proto, že tvůrci jemně parodovali předchozí díly. Viz třeba jen obvyklá neobvyklá scéna sehnání si oblečení a brýle, které nesmí chybět pro celkový výsledný efekt. Děj je sice trochu unavenej, je vidět, že přestože se filmaři snažili, aby z toho nebyla blbina, slabej scénář jim stále podrážel nohy, ale i tak se to dá. A jak už jsem řekl, dle mě je to Arnieho zásluha, protože co si budeme povídat, charisma má vážně veliký a ani jeden z těch dalších proti a spoluhráčů mu nemůže nijak konkurovat. ()

Lateef

Hodně těžký úkol měl před sebou Jonathan Mostow, protože navázat na pokračování Jamese Camerona, to chce člověka s pořádnou sebedůvěrou a patřičným technickým umem... myslím, že se mu to podařilo, příběh se zase posouvá o kus dál a odkrývá tak další část největší války, co kdy lidstvo pamatuje. Film staví na tíživosti situace, dlouhých( né nudných!) a vysvětlujících dialozích, krásné, avšak herecky trochu nevyzrálé Kristanně Loken, překvapivě vtipných momentech, skvělých vizuálních efektech a samozřejmě na strojových hláškách Arnolda Schwarzennegera. Nejlepšími pasážemi třetího dobrodružství jsou demoliční scéna s obřím jeřábem, pro sérii charakteristická přestřelka Arnold vs zbytek(tentokráte na hřbitově) a pak samotný závěr, který je opravdu špičkově zpracován a který si Arnold naprosto užívá(rozmlácená kapota auta, souboj s TX). Závěrečný osvětlující monolog Johna Connora je v kompozici s obrazy začínajícího Soudného dne prostě výborný. Co víc si přát?? Snad jen další pokračování:) 200 miliónů dolarů(rozpočet)/433 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jara.Cimrman.jr

"Tvůj zmatek není na místě. Je to zdravá, plodná žena." Bývaly doby, kdy chlap chtěl od ženský trochu víc, ale to ještě kolem nich nebouchaly jaderný bomby, takže tady plně chápu tvrzení psychologa T-101. Ten mě tradičně bavil, budoucí manželé si taky střihli pár slušnejch předmanželskejch hádek a T-X na vysokejch podpacích byla kouzelná. Prostě bitky slušný, honičky originální a konec nečekanej. Tak to mám rád. A to jsem měl obavy, že se budu muset terminovat. ()

EdaS

Mostow věděl, že lepší než první dva díly být trojka nemůže, tak aspoň přidal důraz na humor. Stejně tak osobitost a genialita velkého Jima mu chybí, ale aspoň se snažil. Škoda, že i při obřím rozpočtu vypadá Vzpoura strojů nepříliš rozmáchle. Závěr naštěstí dojem podstatně vylepšuje. 70% ()

H34D

Poslední velká role legendárního Arnolda Schwarzeneggera, ačkoliv vypadá o poznání starší (nechci říct "obstarožně"), obvod bicepsu se mu nijak nezmenšil, takže je bez problémů schopen rozehrát pořádnou akční podívanou, na jakou jsme zvyklí. T3 je na rozdíl od předchozích dílů pojat více komerčně, J. Mostow asi dobře věděl, že na Camerona nemá a proto se rozhodl, že spíše, než na apokalyptickou atmosféru se bude soustředit na pořádnou akci a čistou zábavu pro diváka. V podstatě to i vychází, Kristanna Loken je sexy, silniční akce demolující vše okolo působívá a dokonce v momentě, kdy žasnete nad náletem vrtulníku do uzavřené garáže, přiletí za ním ještě druhý, aby to náhodou nebylo málo. Bohužel "vyšší smysl" v podobě vyhynutí lidstva vyšel nějak na prázdno, holt bez kvalitního scénáře v nás film zanechá jen minimální pocity. 7/10 ()

xxmartinxx

Nevidím důvod si stěžovat na Mostowa za nedorovnání Camerona - on se o něco takového nesnažil. Naopak oceňuji humornou stránku. Ostatně, byl to sám Cameron, kdo z komorního Vetřelce udělal akční řežbu - oproti tomu je Terminátor 3 ještě věrné pokračování... ()

BadoXXII

Nemôžem si pomôcť, ale dvojkou to malo rozhodne celé skončiť. Terminátor 3 je už len nepekným varením z vody. Hlavný záporák nežného pohlavia síce vypadá naozaj pekne, ale nejako som ho nebral veľmi vážne. Problém som mal aj s mladým Johnom Connorom ktorý mal vačšie gule keď bol ešte decko. Nesadli mi tie postavy a nesadli mi ani herci. Celá časť pôsobí tak trochu ako paródia (film obsahuje aj dosť viac či menej vydarených humorných scén). Za pochvalu stojí hlavne veľmi vydarená akcia na ktorej ten obrovský rozpočet naozaj vidieť. Úplný priemer a čakal som viac. ()

Shit

myslim že je to docela solidní rozloučení Arnolda s herckou dráhou, i když to nemusí být jeho poslední slovo, ještě se nechám překvapit ()

flanker.27

Sympatické je, že se Mostow nesnaží "trumfnout" Camerona, protože jeho parketa jsou spíš řemeslně slušné akce bez větších ambicí. Film pojal v poněkud odlehčeném duchu, což mu značně pomáhá. Ke kvalitě pak rozhodně přispívá velmi slušný konec, který zároveň otvírá vrata k dalšímu dílu série. ()

Morien

Jistě, že se tento film na míle vzdálil svěží novotě jedničky a emocionálně-mechanické dokonalosti dvojky, ale stejně ho mám poměrně ráda, už jen (možná asi jen) kvůli konci, to je prostě maso a hotovo. Myslím si, že hlavní důvod všeobecně špatné pověsti T-trojky (kromě milionu dalších detailních stížností teda) je nenaplnění žánrových očekávání. Tohle totiž není akční sci-fi thriller, na který se všichni těšili, nýbrž komediální road movie o smyslu a důležitosti rodiny, které se tedy shodou náhod účastní několik zabijáckých robotů (pardon, ne robotů, ale kyborgů) a americká armáda. Neříkám, že si to kvůli tomu zaslouží méně přísné oko nebo prominutí některých těch pitomostí, ale občas není na škodu se zamyslet, na co se to vlastně člověk dívá (i když je to film z kategorie vypnu-mozek-a-bavím-se). -"Desire is irrelevant. I am a machine." ()

gudaulin

Z hlediska akce, nápaditosti a kvality triků nasadila dvojka Terminátora laťku tak vysoko, že snad ani největší optimisté nemohli očekávat, že ji trojka překoná. Nepotvrdily se ani pohřební řeči, že stárnoucí Schwarzenegger je už z formy a svůj part nezvládne. Terminátor představuje jeho životní roli a do třetice se jí zhostil v rámci svých možností nad očekávání dobře. Kristanna Loken je herecky k uzoufání toporná, ale stejně jako kdysi u Schwarzeneggera je to v této terminátoří roli vlastně výhodou - navíc je opravdu hezká a o to při castingu šlo. Film sice ničím zásadním nepřekvapí, na druhou stranu ani nezklame. Vzniklo nadprůměrné akční scifi s rozumnou stopáží a příjemně napínavým koncem, který víc než předchozí dva díly nechává pootevřená zadní vrátka pro případnou čtyřku. Z hereckého týmu je nejlepší sympatická Claire Danes. Na rozdíl od svých předchůdců tenhle kousek nejspíš v paměti neutkví, ale určitě nejde o ztracený čas. Celkový dojem 75 %. ()

choze

Až na ten laciný humor odvedli scenáristé slušnou práci, když nám naservírovali oblíbený mustr a trademarky předchozích dílů a zároveň nám poprvé zprostředkovali Soudný den (který je pojat jako nevyhnutelný) jinak než skrze sny a dovedli nás tak až na práh pochmurné budoucnosti. Terminátorka je fajn osvěžení, ale její schopnost ovládat ostatní stroje není ani zdaleka tak wow a cool jako tekutá proměnlivost předchozího zlého teminátora a její přídavné serepetičky působí spíš směšně. Cameron zvládal vtípky i fatální atmosféru, Mostow se o atmosféru ani nesnaží a akčním scénám, kterým vévodí parádní honička s těžkotonážním autojeřábem, ubližuje přílišná počítačovost. ()

Sarkastic

No já nevím. V porovnání s prvním a druhým dílem...jejich tvůrci neměli možnost použít takové technické vymoženosti jaké jsou k dispozici dnes, a přesto dokázali stvořit filmy na úrovni. Myslím si, že se tento film už neměl točit, člověku to akorát tak pokazilo dojem. 3*, na víc to prostě nemá. ()

Segrestor

Nejdřív jsem chtěl tento film rozcupovat na kousky, protože jsem se nedokázal přenést přes to, že to není od Jamese Camerona. Pořád jsem říkal, že ten by to natočil jinak. Pak mě ale přestalo bavit opakovat očividné skutečnosti a zkusil jsem se na to podívat jako na samostatný film. Sice zbylo hodně látky ke kritizování, ale s odstupem času musím uznat, že poslední film z naší doby o Terminátorech z budoucnosti a boji Johna Connora s nimi je naprosto skvělý film. Už jen proto, že tu naposledy vidíme Arnolda ve své prakticky nejlepší roli a také proto, že je to asi i poslední filmový pokus na toto téma. Vznikl sice seriál, ale o tom není třeba se nějak zmiňovat a film Terminator Salvation je jiné story. A je to škoda. Tato látka by si přinejmenším ještě jeden film zasloužila. Boj Johna Connora stojí za vyprávění a možnosti tvůrců přetvářet dějiny a vyrábět roboty jsou neomezené. ()

Dudek

Mostow se rozhodl zvolit pro druhé pokračování populárního Terminátora odlišný tvůrčí přístup než jak tomu bylo u jeho předchůdce. Tam kde Cameron kladl důraz na atmosféru tlačí Mostow spíše na komediální strunu. Narozdíl od většiny svých kolegů však nenechává komediální provky probublávat do trapnosti, ale utíná je v ten správný moment. Jen díky tomu si většina diváků i několik týdnů po jeho zhlédnutí vybaví již téměř zkultovnělé scény jako striptérovi brýle nebo "řekni to mé ruce". Mostow jde však s komikou ještě dál. Dává jí prostor jak v akčních scénách, tak v jejich vyvrcholení a mění tím jejich celkové vyznění. Zároveň se nebojí citovat s nadhledem předchozí díly, čímž dává třetímu Terminátorovi nový - ryze fanouškovský - rozměr. V žádném případě však nenechává komediálnost vytlačit to hlavní kvůli čemu se na Terminátora díváme - tedy akci. Terminátoří protivník je opět o úroveň lepší a zároveň i mnohem přitlažlivější než v obou předchozích dílech. Ochránce Johna Connora je však stále na stejném levelu a zůstává v tomto boji pomyslným outsiderem. Souboj mezi oběma protivníky je opět velkolepou podívanou (i když nelze upozadit poněkud uspěchaný konec), která tentokrát postrádá komorní atmosféru. Do bitvy je v několika momentech zataženo téměř celé město, neřkuli svět. Divák není ochuzen o výbuchy, automobilovou honičku ani o pěstní souboj tváří v tvář. Jedinou otázkou tak zůstává, zda jste schopn na tento nový koncept přistoupit. Pokud ano, můžete na jednu stranu očekávat klasické terminátorské prvky, na strau druhou mnohem rozevřenější dějovou linii. Mostow pro diváka nepřipravil zběsilou akční jízdu, ale akční snímek, jenž je bohužel rozmělňován několika nepotřebnými prvky z minulosti, budoucnosti a současnosti. Akční scény postrádají punc temné budoucnosti (a nepříliš světlejší současnosti), ale jdou v ryze moderním směrem. Sázka na efektivnost a obohacení o komediální vložky může pro někoho znamenat znovu oživení legendy, ti ostatní budou nejspíše zklamáni. ()

Gilmour93

Existuje osm smrtelných hříchů. Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha, smilstvo a svěřit trojku Terminátora do rukou Mostowa. Jediné plus jsou triky, ale ty jsou v současné době když ne povinností, tak alespoň standardem. Jinak T3: Vzpoura strojů mnohdy překročí hranice parodie a to já prostě tady neskousnu. Strhaný rakouský kulturista v penzi by se měl věnovat politice a ne spolu s Mostowem pohrdavě močit na předchozí dva kultovní Cameronovy filmy. ()

Psema

V rámci Cameronova vesmíru (byť taktéž značně děravém) děsivá podpásovka, která mě s přibývajícím věkem až tak moc nebere a v mnoha ohledech i trochu irituje. Především pak ve chvílích, kdy se rozšiřuje mytologie a scenáristé kvůli vidině diváckého překvapení vymýšlejí ptákoviny rychleji, než stihne Skynet vyrábět nové endoskelety. Při troše odstupu ale stále jde o zručně natočenou letní oddychovku, která sice degradovala do pozice primitivního "haha" popcornu, ale občas mile překvapí odkazem jak podprahovým, tak zjevným a hlavně po celou stopáž výtečně baví. Za ty sekané zpomalovačky bych ale Mostowa vytahal za ucho. ()

Lynn

Tak trochu zklamání. Po výborně jedničce (dala jsem 4*) a bombastické dvojce (za 5*) musím třetí díl ohodnotit jen 3*. Zkrátka bez Camerona to není ono. Akční scény ničím nepřekvapí, scénář je pouze dobrý a herci i Arnie-kulturista průměrní. Dokážu si představit, jak by s "tímhle" zatočil James Cameron, ale ten bohužel režii trojky odmítl. Škoda...BTW na obranu J. Mostowa musím dodat, že ten závěr nebyl špatnej a dá se z něj celkem dobře vyjít do čtvrtého dílu. ()

genetique

Vzhľadom k predchádzajúcim dvom dielom kultovej akčnej sci-fi nádielky nemôžem ísť pod štyri! Určite celá T3 nebola chyba len Mostowa a ja skladám pred ním klobúk, že na seba vzal toľkú zodpovednosť, veď povedzme si pravdu, pochybujem, že aj keby si za režisérsku stoličku sadol sám Cameron, ťažko by sa dvojke priblížil. Išlo tu hlavne o scenár a ten bol teda pomerne slušne spísaný, hlavne zo začiatku. Arnie už ale tiež nieje to čo býval, predsa len to guvernérovanie sa mu asi páči viac ako kedysi jeho preslávená kondička. Nevadí, ak by sa ale niekedy mal točiť ešte T4, som zvedavý ako sa scenáristi vykrútia zo záveru T3ky! 80%. ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)