Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

Phobia

Tak tohle mi prostě nesedlo, osobně preferuju inteligentní (nejlépe sarkastický) humor a tahle trojice užvaněných buranů mi nebyla sympatická, všechny ty za každou cenu podivné postavy a veškeré lapálie mě taky nebavily... ()

kinej

Film sice nedosahuje kvalit svých lepších bratříčků, nicméně se stále jedná o zábavný kousek, který řadím do staré dobré éry Coenů. Sice není snímek tak geniálně absurdní jako Fargo a Muž, který nebyl, ale taky jsem se nasmál. Coenům se daří vykreslit dobovou atmosféru a vtáhnout do věku buranů. Navíc je film celý vtipně naaranžován do žluté barvy, pustina, podzimní stromy atd. a to dodává filmu specifickou estetiku. Jako vždy u Coenů jsou všechny postavy od hlavních až po ty nejvedlejší skvěle napsány, obsazeny a zahrány. ()

Hrabka

Taková zvláštní směsice žánrů. Není to špatné, ale tak trochu chaoticky uchopené, nicméně velmi citlivě natočené. Vůbec se nedivím tomu, že se jedná o relativně rozporuplný počin. V jednotlivostech je to moc pěkné, pár podařených komediálnách i emotivních scén, v celkovém pohledu to ale žádná hitparáda není. 65% ()

Fiftis

Filmu nemám prakticky čo vytknúť. Milujem príbehy zasadené do dvadsiatych a tridsiatych rokov minulého storočia a v tomto snímku je atmosféra za hospodárskej krízy perfektne vykreslená. Výkony všetkých protagonistov sú parádne a všetkým dominuje svojím výkonom George Clooney. Tu dokázal, že úloha v absurdných príbehoch pánov Coenovcov mu sedí úplne skvele. A song Constant Sorrow sa pamätá navždy. ()

lamps

Scénáristické bloudění tčřicátými léty, ve kterém záměrně absentuje pevná příběhová osa a postavy směřují za glorifikovanými morálními hodnotami překonávaje přitom nahodilé překážky a proměnlivé motivace. Coenovci ukazují velmi vtipně a nápaditě prostředníček zastaralým společenským hodnotám, které vyústily v největší hospodářskou krizi v dějinách, a jejich postavy se opakovaně zbavují okovů a unikají vstříc budoucnosti, která jim coby dětem nového věku nabízí postupně duchovní i úřední očistu a záchranu. Nesrší to sice vtipem ani zdaleka tak, jak by bylo vzhledem k potenciálu celého námětu a tvůrčí výřečnosti Joela a Ethana zdrávo, ale díky neskutečně energickému uchopení, překrásné stylizaci, hercům a jednomu z nejlepších dobových soundtracků vůbec z toho nelze spustit oči a neužívat si každý z té dlouhé řady originálních uměleckých voleb a postupů. Navíc Clooney je děsnej frajer a třicátá léta americká nejsou jen O myších a lidech, ale také o ropuchách, gangsterech, pomádě a krávách na střeše. Ani se mi věřit nechce, že je Coeni na vlastní kůži nezažili... 80% ()

JohnnyD

Coenovská štylistická hra na maximum, no postráda akýkoľvek humor. Niečo podobné ako Barton Fink. Coenovci nie sú mojou šálkou kávy. ()

Boogeyman

Není to tak dobré, jak jsem byl u Coenů zvyklý, ale pořád je to velice nadprůměrný film se skvělou "křupansko - vidláckou" atmosférou a úžasnými postavičkami, jak hlavními, tak vedlejšími! A ustřední song je opravdu hodně chytlavej! ()

petaspur

Bratři Coenové se rozhodli protentokrát zahodit svou genialitu a natočili zábavný pohodový film, při kterém jsem se výtečně bavil. ()

Ruut

Zajímavý film. Hezky se na něj kouká. A scéna s vodníma sirémana byla nádherná. Kdo si chce hezky odpočinout šup pro Bratříčka. ()

misterz

Životná rola Žorža Clúnijho a jeho najlepší film. Postava napomádovaného priblbnutého šulinka mu išla dokonale, tam sa našiel. Príbeh taký priemerný s občasnou nudou, no na druhú stranu bolo to spestrené zvláštnym, svojráznym humorom, ktorý niekedy zafungoval veľmi dobre. Lepší priemer. 65/100 ()

Javert

Jo, další skvělá komedie bratří Coenů. A také důkaz toho, jak i z otřepaného námětu dokáží udělat originální záležitost. Všichny tři hlavní role zvládnuté na jedničku a k tomu parádní (!!!) vedlejší role Johna Goodmana! ()

DJ Obelix

Tento film ma u me jedno privilegium - byl jsem na nem dvakrat v kine (sice po druhe omylem, ale nelituji). Jemna komedie z prostredi Ameriky 30. let s vybornym Georgem Clooneym, Johnem Goodmanem i vsemi ostatnimi. Rozhodne to nebude film pro kazdeho, ale mne se to moc libilo. Navic chytlave pisne - predevsim nejvetsi hit od "Hochu od sysli reky" :-) ()

kingik

Herci jsou hlavním tahákem, jinak docela průměrného filmu, který postrádá výraznější dějovou linii. Film se tak rozpadá do více či méně zábavných epizodních scének, kterým vévodí bezchybný George Clooney. ()

Snorlax

Film samotný je nudný až hrůza, obsazení neherce Clooneyho do hlavní role bylo šlápnutím o mnoho mil vedle. Zbytek hereckého ansáblu ho v tom nechce nechat samotného a hraje obdobně špatně. Jediným pozitivem tak zůstává skvělá hudba, která vytáhla snímek z odpadu, kam bezpochyby patří. ()

Šakal

„Tak trochu jiná Odyssea“. Kefalín a řekněte mi, co si představujete pod takým pojmem absurdní? Nevím jak Kefalín (a zejména VY), ale JÁ osobně za jednoho z králů ABSURDITY považuju tenhle snímek bratří Coenů. Zdá se vám tento komentář příliš krátký? Bude vám muset stačit, protože tohle je definitivně K-O-N-E-C. A teď mě pls omluvte, jdu si napomádovat vlasy. A když myslím pomádu, tak jedině „Fešáka“. Říkám to jasně: „Fešáka“. „Šviháka“ já zásadně nepoužívám. P.s. když už si procvičujeme ty pojmy jako je např.absurdní. Víte, čemu JÁ říkám pech? Potkat 3 osamocené, lehce oděné krásné holky (sirény), máchající v řece své prádélko :o) Jo, tak nějak to bude.....parádní atmosféra 30. let, stylové retro, vynikající trojlístek G. Clooney-John Turturo-Tim Blake Nelson, dobře typově vybrané a následně i zahrané vedleší party, k tomu všemu nám vyhrává parádní muzika (nejen) od „hochů od syslý řeky“ a scénář dotažený do absurdna, jak jen je to možné a pro bratry Coeny (ne)typické. „My cup of tea“: 4+1/2* ()

Webb

Komedie? Kde? Nejslabší a nejnudnější počin bratrů Coenů z těch co jsem viděl. Trápení každou minutu bez ustání bych tu neočekával. ()

Jordan

Najlepsia adaptacia klasickeho textu, aku som na platnach kin videl (a veru ze som ich videl vela). Myslim, ze keby Homer zil (a nebol slepy), urcite by sa z diela uzasnych bratov Coenovcov tesil - a nielen tesil, ale smiechom sa dusil (teda v pripade, ze majster Homer by bol typ cloveka podobny mne). Tymto filmom si moje srdce ziskal (pan herec) G. Clooney a styl "drevni" muziky, ktora znie pocas celeho filmu (soundtrac som si zohnal ihned po zhliadnuti filmu - vlastne nie - ihned po zhliadnuti filmu som ho bezal pustit mojim kamaratom.) Nieco tak nevsedneho, premysleneho a pritom zabavneho sa dnes v americkej produkcii tak casto neliahne. a pri "na cem to plujes, Tommy?" - mi normalne vyhrkli slzy do oci. Nie od smiechu ani od dojatia. skratka som prezil nieco, co som si pre seba pomenoval ako "DIVACKE NEBO". ()

Anderton

Môj prvý film slávnych bratov. Povedal som si, že asi nebudú mojou šálkou čaju. Našťastie som nedodržal slovo. Braček je v ich filmografii anomália, ktorej poetika sa dotkne menej ľudí, ako by režiséri čakali. Mňa minula širokým oblúkom a na konci nie príliš dlhého filmu som sa cítil ťažko znudený. Oproti Mužovi, ktorý nebol, Bračekovi už šancu po desiatich rokoch nedám. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)