Sindibádova dobrodružství

• Kanada The Adventures of Sinbad (více)
Kanada, (1996–1998), 31 h 32 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Ed Naha

Kamera:

Alwyn Kumst

Zen Gesner, George Buza, Tim Progosh, Oris Erhuero, Jacqueline Collen, Mariah Shirley, John Stead, Robin Dunne, Anthony De Longis, Candicé Hillebrand (více)

Série(2) / Epizody(44)

Sindibád se vydává společně se svým bratrem z Bagdádu na putování po moři za dobrodružstvím a bohatstvím. Na své cestě potkávají zlé čaroděje, nepřátelské kmeny i obludná mořská monstra. (ear.wig)

CRYPT

Neuvěřitelný seriál. Pro mne legendární. Ve druhé třídě základní školy jsem byl a pravidelně jsem se díval na tento seriál. Kvůli tomu. že jsem jej tak zbožňoval a je to Kanadský seriál, jsem fandil Kanadě na zimní olympidádě v Naganu :-) Dneska jsem nad tím pouze usmívám a zůstávají mi vzpomínky z dob mého mládí. ()

Domas88

Já to sledovával, a líbí se mi to i teď, nevidím na tom nic zlého... takové seriáli se teď netočí :( škoda :( ()

Scaevola

Jeden z velké trojky nejoblíbenějších seriálů mého dětství. - Ale nikdo nedělejte tu chybu a neopakujte si zašlou slávu po letech: Uvidíte jen papundeklové kulisy, toporné herectví a nechtěně komické hlášky typu: "Ach ne! Oni zakázali čarování a dobrodružství!" ()

KacHnAop

Za mládí, jsem na tomhle vtipně založeném seriálu vyrůstal a neskutečně jsem ho žral. Od obrovských pavouků, kyklopů, zvířat, čarodějnic a jiných bytosti z pekla, na kterých zejména tento seriál staví, jsem obdivoval i další stránky, které nám jednotlivé epizody s chutí a dynamikou nabízely. Humoru je dostatek, hudba je výborná a o postavách nemluvě. Zejména Sindibád, jak jinak samozřejmě. Celkově je Sindibád opravdu zajímavým seriálem. ()

RealHonza

V době vysílání seriálů s konkurenty jako Herkules či Xena mě nejvíce nadchnula právě Sindibádova dobrodružství. Povedený seriál, škoda, že byly natočeny jen dvě série. ()

kuře.gril

Obří krab, obří had, obří koza, obří kyklop, obří člověk...digitální harpie, chodící kostry, chodící hory kamení a spousta dalších podivných stvůr... sympaťák Sindibád, krásná, statečná Maeve... není divu, že jsem to jako náctiletá beznadějně žrala. Když se na to koukám dnes, uvědomuji si, jak je to po stránce triků tragické a jak jsou všechny příběhy jednoduchoučké, ale stejně je mi to i dnes vcelku sympatické. Ten seriál je ve své naivitě prostě kouzelný. ()

Wade W.

Seriál ktorý v dávnej dobe behal často na markíze. Kanaďania dokázali veľmi zajímavo spracovať tento dobrodružno - mysteriózno - fantasy príbeh, pričom CGI efekty 90 rokov tu dokonalo pasujú. Ide v podstate o takého predchodcu seriálu Da Vinci's Demons. ()

wdc

Další ze seriálů jako je Herkules, Xena, Conan Kvalitou je to podobné seriálům Herkules i Xena. Někdo si ale tu partu - Sindibáda a jeho posádku oblíbil více. Počítačová animace je někdy roztomile primitivní a i když některé díly nebyly kdo ví jak záživné, nemůžu říct, že bych se nijak příliš nudil. Není mnoho fajn dobrodružných, fantasy seriálů jako je tento. Hlavní plusy: sympatičtí herci, kteří si na nic nehrají, dobrá atmosféra, nechybí vtip. První série je dostupná na internetu a P2P sítích v češtině. Některé díly druhé série jsem našel pouze v angličtině a jsou k nim české titulky na opensubtitles.org a nebo v torrentu na uloz.to atd. Na YT jsou i různé sestřihy. Líbily se mi např tyto. - The Nomad Crew - You'll Be In My Heart (adventures of sinbad)(Phil Collins)-ZOsc2YJCOrQ - Adventures of Sinbad- bye bye girls - NSYNC - When Sinbad kisses a woman (I'm In Heaven When You Kiss Me - A Touch Of Class)-ECo7YyV4ka8 - Now or never-nmHjdeB9Bx8 - Sinbad - Wind of change - Scorpions -Cqe3Xl1jQgY - Sinbad & Maeve - I will find you - Moya Brennan -YJaRAtfdMtc - Sinbad&Maeve ♥ The day after tomorrow (Saybia)-4Qbjm2CE4nc - Sinbad&Maeve-Truly madly deeply true (Savage Garden)-wIgst2F3WHI ()

rozum i cit

Ano, zápletky jednoduché, ano, triky taktéž, ano, souboje vesměs legrační. Přesto jsem tento seriál měla svého času daleko raději než Herkula, Xenu a jim podobné, dokonce jsem schopná se na něj bez duševní újmy podívat i po letech. První řada se mi zdála o něco lepší než druhá. Kdosi tu poznamenal, zda-li se u toho herci bavili. Kdysi jsem někde četla, že pro Jacquelline Collen to bylo splnění dětského snu, a Zen Gesner se prý vyjádřil, že nechápe, že ho za takovou skvělou zábavu ještě platí. A o to tu asi jde především. Ze seriálu dýchá taková zvláštní pohodová atmosféra. Samozřejmě, že se Sindibádem jako takovým, příběhy Tisíce a jedné noci nebo snad s arabsko-perskými či jinými reáliemi to nemá nic společného. Update: Po letech jsem ze zvědavosti shlédla poslední díly druhé řady, jejíž vysílání kdysi Nova kvůli změnám ve vedení k mé značné dětské lítosti zastavila. Díl s jakýmsi pseudořímským legionářem a údajnou egyptskou královnou mne v dospělosti vskutku pobavil, a několik stupidních dílů by se ostatně našlo i ve zbytku seriálu. Některým dílům (zejména první série) však přes jednoduchost zpracování danou minimálním rozpočtem nelze upřít jistou originalitu co do námětu, a celková pohoda daná pro změnu skutečným přátelstvím hereckých protagonistů ze seriálu sálá doposud. Zazněla znělka a bylo mi zase deset. Zklamáním pro diváky je bezpochyby nevyřešená záležitost s Maeve a Dim Dimem, Dermotem, Ruminou či vzkříšeným Turokem (neuvěřitelné, jak podrobně jsem si to ještě i po čtvrt století pamatovala!), neboť Sindibád se vypořádá jen s Rohatcem. Zbytek měl být ale údajně rozpracován v plánované třetí řadě seriálu. Turok nakonec napravený díky své druhé dceři Bryn a likvidace Ruminy mohla být možná zajímavá zápletka, avšak scénaristy zamýšlené směřování seriálu k severské mytologii a jeho navázání na nejdebilnější díl s mimozemšťany by jej poslalo do horoucích pekel, takže díkybohu, že tato třetí řada nikdy nevznikla a nám divákům zůstala milá vzpomínka z dětství. ()

Cor-Angar

Původně jsem dal z nostalgie 4*. Teď jsem se ale odhodlal na seriál po nějakých těch 10ti letech znovu podívat a musím jít o jednu níž. A to jsem si po tom prvním dvoudílu říkal že dál to ani zkoušet nebudu, protože to byla hrůza :D Další díly už jsou ale lepší, přibylo vtipu a bylo to celý takový zajímavější. Nicméně hrozné efekty a často i herectví zůstalo...Tehdy mi to evidentně nevadilo, to jsem hltal každej díl a co si pamatuju, tak se mi to líbilo možná ještě víc než Herkules, jenže teď s odstupem času je to něco docela jinýho. Ale musí se tomu nechat že Sindibád s celou posádkou jsou dost sympatičtí a Maeve navíc opravdu pěkná (to se dá vlastně říct i o Rumině :)) A v jednom dílu potěšil Rob Stewart alias Nick Slaughter. Chápu co se mi na tom líbilo a vlastně to zas tak špatný není ani po letech, takže to vidím na takový solidní 3*. ()

Al90

Nemuzu inak nez za 5* :) Sice dneska uz to pusobi lacine a mistama smesne,ale na tom jsem stravil detstvi,vzdy na Nove 14 30 v tydnu a ty vikendy prozite na chate s partou stejnych nadsencu a pobihani po lese s klackem jako mec a hrani si na Sindibada uz mi nikdo neveme :) krasna nostalgie :) ()

Honza__St.

Třetí do party k Herkulovi a Xeně, a byť v základě jejich chudej příbuznej (zejména pokud jde o efekty, u některých měly lepší animaci snad i dobové videohry), ve výsledku byl podle mě kvalitnější, než oni. O to větší škoda, že jak to tak bývá se asi po první řadě obměnil tvůrčí tým a nová parta měla jinou představu o tom, jak má seriál vypadat. A aby toho nebylo málo, představitelka Maeve z rodinných důvodů (už si nemapatuju jestli byla těhotná či jiný důvod) odešla, a její postava byla nahrazená jinou holkou. Není se čemu divit, že ta druhá řada už nebyla ono, a po ní se s natáčením rychle seklo. To, že u nás Nova (nejspíš kvůli událostem srpna 1999) tu druhou řadu ani nedovysílala, vlastně ani není žádná škoda. Ale na tu první sérii se čas od času podívám rád i dneska. ()

Wlashack

Stokrát zábavnější ne Xena nebo Herkules, hlavně díky příjemějším postavám, zajímavým zápletkám a dobrému CZ dabingu. Na přelomu druhé poloviny 90. let jsem si tento seriál užíval a přestože měl své mouchy, už z nostalgických důvodů nemohu hodnotit jinak. 95% ()

luky555

Seriál byl podle mne velmi nadčasový - rozhodně na svou dobu. Tvorba tohoto seriálu by mohla přijít mnoha lidem velmi primitivní a laciná. Je pravda, že seriál nespňuje kritérie pro dnešní televizní diváky, leč o něco starší generace (jako já) na něj ještě dnes vzpomíná. Můj verdikt proto činí tři hvězdy. Půl na půl. Má generaca zbožňující a mladší generace s menším zájmem. ()

Crucifere

Mnoho z nás vzpomíná na Sindibáda z dětských let, když běžel v televizi a já se vždy těšil na jeho nová dobrodružství. Byla to má srdcovka, ale když si to rozebereme z dnešního hlediska, tak zas za tolik nestojí. První série je bláhová a dětinsky naivní s uboze naanimovanými příšerami a obludami a s prvky, které se do daného žáru vůbec nehodí. Jako například v epizodě 0107, kde admirál ostrova Koruzar ovládá lidem podobné stroje (Marzaky) nějakým renesančním Wii...Navíc souboje jsou špatně hrané, s primitivními triky a tupou choreografií. Také dialogy nebo i monology obsahují logické chyby, což vše působí poněkud neohrabaně. Ale budiž, už jen z nostalgie bych to hodnotil celkem kladně. Avšak druhá série Sindibáda posouvá o několik příček dolů. Je mnohem temnější a hbitější než série první, ale je tam několik zhásadních ALE. Objevují se zde obludy z první série, jako kydyby scénaristům chyběly nápady, což se potvrzuje i u samotných "nových" příšer..většinou jsou to jen přerostlá zvířata, která vydávají ten samý zvuk. Sám bych si věděl vymyslet mnohem různorodější obludy. A to se nechci vyjadřovat k epizodě, kde jsou návštěvníci z vesmíru. Wii ješte beru, ale UFO s lasery? Dále pak se zde objevuje mnohem víc efektů..což je jedině na škodu, protože jsou to jen fleky a čmouhy, které působí hrozně..dále pak zůstavají amatérsky hrané souboje, i když s mnohem hbitější choreografií. Je jich ale příliš a každá část je na jedno kopyto. Nenajdete zde žádný rozdíl mezi epizodami, vše je stejné. Žádné logické zápletky se nedočkáte. Nuda od prvního dílu až po konec. A poslední výtka: první série zkončila znovuožvením Turoka, ale druhá série nemá žádnou motivaci. Není zde Rumina a Turok také ne. Děj tak úplně vymizel, také mistr Dim Dim již nikoho nezajímá. Epizoda za epizodou, ale nic je nespojuje. Pro mne obrovské zklamání, není nic, co bych mohl brát za polehčující okolnost. ()