Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedmnáctiletý Janosch odejde z domova do Dortmundu za kamarádem Komou. Koma má byt, práci v pivovaru a těhotnou přítelkyni. Miluje svou sílu, trénuje kickbox a je skinhead. Nabízí Janoschovi příbytek, přátelství, bere ho na oi koncerty, a dokonce mu ukáže svou tajnou skrýš v kamenolomu. Za to vše chce jen Janoschův obdiv. Janosch Komu opravdu začne nekriticky obdivovat a zanedlouho si najde přítelkyni, změní šatník a vyholí si hlavu. Chce mít i tetování, jaké má Koma, návštěva tetovacího salónu ovšem namísto upevnění jeho pouta ke Komovi přivodí jeho rozklad. Potká tam totiž Zottela, nezávislého, svobodomyslného pankáče, který nenávidí řád a miluje špínu. Znovu se setkají na zahradní slavnosti, kde Zottel a jeho přátelé baví obecenstvo pliváním ohně. Janosche Zottel uhrane. Mezitím vyhoří Komova tajná skrýš a on je přesvědčen, že ji zapálili pankáči. Když je pak svědkem prvního erotického vzplanutí mezi Janoschem a Zottelem, ví, co musí udělat… Hlavní porota festivalu Mezipatra 2003 film ocenila cenou za nejlepší celovečerní snímek. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (9)

Radiq odpad!

všechny recenze uživatele

Němci jako skoro vždy nezklamali (ironicky) - je to totiž film uplně o ničem. Místo skinheadskyho drsnyho světa tady dostaneme blbyho chlapečka, kterej časem zjistí svou teplou totožnost s nějakym punkem. A zbytek jsou dementní hovada bez špetky inteligence, což asi většina skinů je. Jediny zajimavy je použití stejnyho zakousnutí do betonu, jaké jsme viděli v Kultu hákového kříže, ale jinak je to děsná nuda a nic mi to nedalo. Ten odpad si to možná uplně nezaslouží, ale moje rozpoložení dnes nedá jinak... ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

17-letý Janosch je typický příklad dnešního teenagera. Všechno se mu nelíbí, učit se nechce a dělat radši taky ne. Neváží si toho, že mám mámu, která ho má ráda a zdrhá z domova za kámošem Komou. Koma je skin, který jakžtakž pracuje, má přítelkyni a hlavně se rád baví s kamarády. Tento styl se Janoschovi líbí. Komu obdivuje, což je přesně to, co Koma chce. Najde si holku, kterou má sice rád, ale ne víc, než kamarády a jejich pařby. Když Komovi vyhoří tajná skrýš, myslí si, že to udělali pankáči. Janosch mezizím potká Zottela, pankáče, co má rád špínu a na těle má tolik kovu, že by neprošel rámem na letišti. Zamilují se do sebe, ovšem Koma to zjistí a snaží se Janosche přinutit k "akci". Ten už má ale natolik vymytý mozek, že není schopen včas a samostatně jednat. Konec je sice tragický, nicméně drsný a reálný, což z celého filmu dělá jakýsi "lepší film". ()

Reklama

Oxymoron5 

všechny recenze uživatele

Zaslouženě tři hvězdy. Film je na jednu stranu nicneříkající, ale na druhou, když se budete věnovat psychologii a pohnutkám postav samostatně, tak ve vás něco zanechá. Konec je podle mě inspirovaný začátkem Kultu hákového kříže, ale je to jen můj osobní názor, posuďte si to sami. Co mě zaujalo, byla jedna z písní kapely Smegma, protože tuto píseň (Oi-punk) hraje i česká kapela Pilsner Oiquell a ve které se zpívá o "spojenectví skinů a punkáčů", což je v rozporu s Komovým přístupem k punkáčům. ()

Santino7 

všechny recenze uživatele

Musím sa priznať, po zhliadnutí filmu sa mi tunajšie percentá filmu zdajú až prehnane vysoké, nerozumiem tomu. Vlastne práve vďaka pomerne priaznivému hodnoteniu som sa rozhodol dať filmu Oi! Warning šancu, čo však spätne považujem za obrovskú chybu. Poviem to na rovinu, pokladám to za absolútnu stratu času, hodinka a pol zbytočne fuč... Ale aby som čosi napísal aj k filmu, v prvom rade to bola maximálna hlúposť po obsahovej stránke. Tento deficit sa sám o sebe veľmi ťažko doháňa, no niekedy sa to predsalen podarí, pokiaľ snímok dokáže zaujať niečím iným. Mohlo to fungovať ako sonda do subkultúry skinheads, vyskytli sa dokonca aj nejakí punkáči. Lenže okrem jedného či dvoch koncertov a oblečenia sme sa nedočkali ničoho ani v tomto smere, skutočne bieda. Nepomáha tomu ani čiernobiely formát, snaha o niečo umelecké či len núdzový režim? Po pravde mi to je úplne jedno, čo však naisto viem, tento film nechcem vidieť už nikdy viac, je to strašný brak. Bod za snahu, hoci doteraz neviem presne akú... 1/5 ()

S.i.d. 

všechny recenze uživatele

Nezajímavý film! Scénář nebyl nic zvláštního, ba naopak byla to spíš taková ukolébavka. Co mě ale nejvíce vadilo bylo to, že ačkoli autor kladl hodně na to, že hlavní postavy jsou skinheadi a punkáči, nenaznačil ani kousek o "punx and skins" ideálech. Pro mě to byl film plný holých hlav, ale skinheadi to rozhodně nebyli. Určitě nedoporučuji těm, kteří o těchto subkulturách něco vědí... ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Počas koncertu zaznie pieseň "Oi! Punk" od nemeckej kapely Smegma. (Déé X Géé)

Reklama

Reklama