poster

Oi! Warning

Drama

Německo, 1999, 90 min

 • S.i.d.
  *

  Nezajímavý film! Scénář nebyl nic zvláštního, ba naopak byla to spíš taková ukolébavka. Co mě ale nejvíce vadilo bylo to, že ačkoli autor kladl hodně na to, že hlavní postavy jsou skinheadi a punkáči, nenaznačil ani kousek o "punx and skins" ideálech. Pro mě to byl film plný holých hlav, ale skinheadi to rozhodně nebyli. Určitě nedoporučuji těm, kteří o těchto subkulturách něco vědí...(10.1.2011)

 • Santino7
  *

  Musím sa priznať, po zhliadnutí filmu sa mi tunajšie percentá filmu zdajú až prehnane vysoké, nerozumiem tomu. Vlastne práve vďaka pomerne priaznivému hodnoteniu som sa rozhodol dať filmu Oi! Warning šancu, čo však spätne považujem za obrovskú chybu. Poviem to na rovinu, pokladám to za absolútnu stratu času, hodinka a pol zbytočne fuč... Ale aby som čosi napísal aj k filmu, v prvom rade to bola maximálna hlúposť po obsahovej stránke. Tento deficit sa sám o sebe veľmi ťažko doháňa, no niekedy sa to predsalen podarí, pokiaľ snímok dokáže zaujať niečím iným. Mohlo to fungovať ako sonda do subkultúry skinheads, vyskytli sa dokonca aj nejakí punkáči. Lenže okrem jedného či dvoch koncertov a oblečenia sme sa nedočkali ničoho ani v tomto smere, skutočne bieda. Nepomáha tomu ani čiernobiely formát, snaha o niečo umelecké či len núdzový režim? Po pravde mi to je úplne jedno, čo však naisto viem, tento film nechcem vidieť už nikdy viac, je to strašný brak. Bod za snahu, hoci doteraz neviem presne akú... 1/5(11.7.2014)

 • petrsv
  *****

  17-letý Janosch je typický příklad dnešního teenagera. Všechno se mu nelíbí, učit se nechce a dělat radši taky ne. Neváží si toho, že mám mámu, která ho má ráda a zdrhá z domova za kámošem Komou. Koma je skin, který jakžtakž pracuje, má přítelkyni a hlavně se rád baví s kamarády. Tento styl se Janoschovi líbí. Komu obdivuje, což je přesně to, co Koma chce. Najde si holku, kterou má sice rád, ale ne víc, než kamarády a jejich pařby. Když Komovi vyhoří tajná skrýš, myslí si, že to udělali pankáči. Janosch mezizím potká Zottela, pankáče, co má rád špínu a na těle má tolik kovu, že by neprošel rámem na letišti. Zamilují se do sebe, ovšem Koma to zjistí a snaží se Janosche přinutit k "akci". Ten už má ale natolik vymytý mozek, že není schopen včas a samostatně jednat. Konec je sice tragický, nicméně drsný a reálný, což z celého filmu dělá jakýsi "lepší film".(29.9.2009)

 • Radiq
  odpad!

  Němci jako skoro vždy nezklamali (ironicky) - je to totiž film uplně o ničem. Místo skinheadskyho drsnyho světa tady dostaneme blbyho chlapečka, kterej časem zjistí svou teplou totožnost s nějakym punkem. A zbytek jsou dementní hovada bez špetky inteligence, což asi většina skinů je. Jediny zajimavy je použití stejnyho zakousnutí do betonu, jaké jsme viděli v Kultu hákového kříže, ale jinak je to děsná nuda a nic mi to nedalo. Ten odpad si to možná uplně nezaslouží, ale moje rozpoložení dnes nedá jinak...(27.10.2015)

 • Sfinkter
  **

  Pokud chcete vidět líbajícího se vymydleného nácka se zabahněným punkáčem, hurá do toho - jinde to asi opravdu neuvidíte. Diletantská režie s ultrašpatným scénářem nedávají hercům šanci něco uhrát, dvě hvězdy za odvahu točit nelukrativní záležitosti subkultur, za chytlavé Oi písničky a za gradaci v závěru - i když trochu působí jako agitka z nouze za upřímnost a odvahu v otázkách odlišnosti.(20.8.2014)

 • - Počas koncertu zaznie pieseň "Oi! Punk" od nemeckej kapely Smegma. (PiskotkOi)