Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Sám za sebe nemůžu říct, že by dvojka byla horší než jednička. Já tyhle dva díly považuju za stejně kvalitní a zábavné filmy bez kterých si dnes málokdo dokáže představit vánoční televizní pohodu... Další rádoby pokračování už vlastně nejsou pokračování, ale jen trapný pokus někoho (vlastně by mě zajímalo koho) vytřískat z názvu co nejvíc. Nechápu proč češi dávají zahraničním filmům názvy, které se samotným filmem vůbec nesouvisí, jako je tomu právě u tzv, pokračování Home Alone.(11.7.2010)

Já nejsem na toho prcka alergickej a fakt jsem se pobavil. A potom - ta blondýna dává přece výstavní facky ! :-)(24.2.2003)

Přípěh naprosto kopíruje jedničku, logických chyb je tu asi třikrát víc, ale pořád je to docela vtipné a nenudí.(22.3.2004)

Do stejné řeky se prý nedá podvakráte vstoupit. Tady se to ale povedlo, a přesun do New Yorku je jen drobný detail. Rozeberte si jedničku na prvočinitele a řekněte, který z nich ve dvojce není - odpověď zní: žádný. Víckrát už to ale opravdu nefungovalo;) Baví mě to skoro stejně jako jednička, i když vyměnit Johna Candyho za duo Tim Curry - Rob Schneider je (zásluhou toho druhého) dost špatný kšeft. 70%(10.6.2012)

Ano, dvojka sice kopíruje scény z jedničky, ale IMHO je dost rozvíjí a posouvá jinam... Prostředí New Yorku dává šanci setkávat se s novými lidmi. Maculay Culkin mi nevadí a dojmout jsem se nechal rád. Tak co.(6.1.2004)

Když vidím Sám doma jedničku a dvojku, tak to většinou znamená, že jsou Vánoce. Vánoce jsou zase svátky klidu a pohody. Jenže tyhle Vánoce je proložel v peřinách a horečce a za každou příjemnou komedii jsem byl hrozně rád. Když se pak v televizi objevil tenhle film, měl jsem nesmírnou radost, protože jsem se u něj vždycky příjemně pobavil a trošičku mi zlepšil náladu a připomněl ducha Vánoc. Jasný, dvojka je podstatou naprosto totožná jako jednička, ale hrozně hezky se na to kouká. Herci jsou super a samotná atmosféra je nádherně vánoční, i když ve filmu není příliš sněhu. Pořád je alespoň se na co těšit...(25.12.2010)

• Enšpígl

Komu utekl první díl nic se neděje má tu druhý díl,Culkin je pořád Sám doma. Odpornější dítě sem fakt neviděl.(17.10.2006)

Každý rok na Štědrý večer nás televize Nova obdarovala jednou komedií ze série Sám doma a nikdy jsem jí za to nenadával. Dvojka je výborná, i když je to vlastně jednička v bledě modrém, ale přesto rozesměje i po letech. Hned za Macauley Culkinem jsou oba zlodějové, s kterými se setkává už podruhé a opět jim ukáže, jak může být malý chlapec chytrý (a zákeřný).(3.8.2005)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $173,585,516Tržby Celosvetovo $358,994,850║ Na rad prišiel už len doslovný kopirák prvej časti ale aspoň obohatený o nové vtipné scénky, našťastie dalo sa to ešte zniesť, má to stále svoje čaro. /75%/(20.7.2005)

• gouryella

Bohuzel druhy dil tezi jen z popularity jednicky a co do vtipnosti zustava hodne pozadu.(30.7.2002)

Pro děti je to supr film teď už by mě to asi nebralo ale taky se na to už nikdy nekouknu. :-)(1.3.2005)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $358,991,681(13.2.2007)

Soundtrack John Williams: 1. All Alone on Christmas ,2. A Holly Jolly Christmas ,3. Somewhere in My Memory ,4. My Christmas Tree ,5. Sleigh Ride ,6. Silver Bells ,7. Merry Christmas, Merry Christmas ,8. Jingle Bell Rock ,9. Cool Jerk [Christmas Mix] ,10. It's Beginning to Look a Lot Like Christmas ,11. Christmas Star ,12. O Come All Ye Faithful ,(14.5.2011)

„Sranda, batožinu strácať nezvykneme.“ Bruce Willis v Smrtonosnej pasci 2 nemohol uveriť, ako sa môže človeku stať niečo také dvakrát - a už sa to zasa stalo aj Kevinovi (a zasa na Vianoce, čert aby to zobral). Dvojka Samého doma nekráča v kyselinových stopách Votrelcov (t.j. nový príbeh okolo starých postáv). Vlastne je to skôr remake (najviac to bije do očí u strašidelného čudáka, ktorý je ale v skutočnosti dobrákom a na konci hrdinovi zachráni život). Lenže remake ambiciózny, drahý a kvalitný. Všetko, čo si diváci obľúbili minule, je aj tu (VHS, dom s pascami). Miestami je to až príliš cez kopirák a s cukrovým poučením to tvorcovia tentokrát predsa len už troška prehnali. Nedokážem však dať 60%, pretože i vďaka atraktívnemu prostrediu (hotel, hračkárstvo, Central Park) a novým postavám („Čo za blbcov to tu zamestnávate? – „Najlepších v New Yorku, madam.“) a samozrejme 110 percentnej vianočnej atmosfére je to stále klasika, ktorú pozerám každý rok a neprestáva ma baviť. Už od detstva.(22.12.2004)

Pro mě jedna z nejlepších "dvojek" vůbec. Dokonale naplňuje požadavek "divák chce to, co zná" a přitom každý známý fór nějak lišácky inovuje. A mám ještě jeden důvod, proč mít k tomu filmu vztah - v dětství se mi stalo něco podobného v Kanadě. Krmil jsem v parku veverky a přestal jsem při tom vnímat čas. Jenže se stmívalo, nacpané veverky se odpotácely do svých bydlišť a já jsem s hrůzou zjistil, že nevím, kde jsem a jak se dostanu domů. Takže nešťastné osmileté dítě s vrozeným orientačním nesmyslem bloudilo kanadskými ulicemi, neschopné se anglicky zeptat na cestu. Kanadské maminky svolávaly svá dítka k večeři, ty široké bulváry se vyprázdnily, padalo listí, setmělo se... no jako v kýčovitém filmu. Hledali mě půl dne. Ale víte, co je zvláštní? Nestalo se mi při tom nic legračního, nikdo mě ničím neobdaroval, ani jsem nepolapil žádné zločince. Asi proto, že zrovna nebyly Vánoce. 100%(8.1.2007)

Druhej dil je v podstate variace na prvni, takze vsechny znamy postavy se vraci. Akorat tu nema Kevin na hrani barak a jeho okoli ale prakticky celej New York, coz zapricinuje, ze je dej misty trochu roztahanej a 2 hodiny by film taky nemusel mit. Nicmene tohle vsechno filmu odpustite v momente, kdy zase zacne na zaver Kevin masakrovat dvojka lupicu, akorat tentokrat uz prezijou opravdu neskutecny veci, treba cihlou do hlavy z nekolika pater a misty uz to je drobet prehnany, ale porad dokonala rodinna komedie.(16.9.2008)

Dvojka už samozřejmě není tak dobrá, ale oproti nasledujícím dílům bez Columbuse, Hughese, Culcina (Pesciho a Sterna) je tu laťka nastavená pořád dost vysoko. Pasti jsou tu mnohem brutálnější, a jak píše Choze, taky mnohem míň uvěřitelné, ale chudáka Daniela Sterna je mi líto. Schytal to pořádně. 65%(26.12.2007)

Druhý díl Sám doma mě pobavil možná ještě víc než jednička, ale kvalitou se vždy přikloním k prvnímu dílu, na který nedám dopustit......(1.12.2007)

Už to není tak dobré jako jednička (přece jen to trochu vykrádá samo sebe), ale zase je tu ten krásný motiv bezdomovkyně s holuby v parku a vážnější podtext a Kevin všem dokazuje, že není jen tak nějaký rozmazlený spratek, ale kluk se srdcem na pravém místě.(26.9.2005)

• EdaS

Pořád stejné fóry, ale brutálnější a mnohem méně fungující.(8.12.2009)

Nadvakrát ohřátá polívčička přestává být dobrá, ale tahle překvapivě ještě dokázala skvěle pobavit. Kapr je obrán do poslední kůstky, víc se už z toho vyrazit nedá, i kdyby se tvůrci třeba na hlavu stavěli.(2.6.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33