mrclTV

Poriadne surrealistický výjav. Francis Ford Coppola nešetrí na pocitoch, ktoré ma film priniesť divákovi. Vypichol by som z filmu dve zaujímavosti: 1.Vlhkosť v tomto filme vidíte, cítite aj počujete. 2. Začínam mať pocit, že lacnejšie by bolo natočiť tie megalomanské akčné scény asi priamo počas skutočnej vojny. Veľmi zaujímavý filmový zážitok, no viac sa mi páčila, ak sa to dá pri vojnových filmoch povedať, Full Metal Jacket od Kubricka. ()

No Remorse

Ten film je tak dokonalej že to snad neni ani možný, ano poslední část s Marlonem Bradnem je trochu zbytečná, hlavně tedy on, ale nic to nemění na faktu, že do té doby je to dokonalá podívaná. Nechápu jak je možný že Robert Duvall nezískal za tuto roli Oscara , já bych mu ji dával každej rok , protože to co tam předvedl bylo naprosto geniální ! Nepřekonatelný! Howgh ()

adamix

Coppola natočil svoju ODDYSEU, okrem toho aj najpsychologickejší vojnový film všetkých čias, aby dokázal, že vojna je najväčším svinstvom. Zažijete skutočne hypnotický zážitok a na ceste za likvidáciou človeka, ktorý sa vystrihol zo systému zažijete vzrušenie, smiech, trochu politickej filozofie, strach až nakoniec vzídete do samotného pekla, ktorému vládne plukovník Kurtz. Isté rezervy sa tu nájdu, zažijete aj trochu nudy, k niektorým postavám si ani nevytvoríte vzťah. Celkovo ide o netradičný vojnový film. Tí, ktorí čakajú nekonečné prestrelky, výbuchy a akciu, si ju užijú len pri niekoľkominútovej geniálnej scéne útoku za pochodu Wagnerovej ,,Jazdy Valkýr". Zvyšné 3 hodiny sú už iba o vašej pozornosti a o tom, ako film pochopíte a či sa vám skutočne zapáči svojou netradičnosťou. Hodnotenie medzi 4* a 5*. Záverečná hra s tieňmi a Brandonov monológ hovoria za všetko... ()

cinema_cz

Žabomyší války kritiků odnesl čas, ale Coppolovo dílo přetrvalo. Dílo, které brilantním využitím filmových prostředků doslova zhmotňuje momenty agónie lidskosti a dokazuje, že umělecká síla kinematografie nespočívá v kladení otázek a v analyzování problémů, ale především ve vyvolávání silných očistných emocí. 100 % (Tomáš Hoffman, Ci 02/1996, str. 52) ()

Blazkowicz

Největší psycho film z Vietnamu. Prostředí a doba ale hrají jen podružnou roli. Hlavní je tam ten (ne)děj, podle toho, jak to na koho zapůsobí. Čím dál to pokračuje, tím větší je to úlet. Tady ale musím říct, že v dobrém slova smyslu. Po druhém shlédnutí jsem to ocenil o dost víc. Někdy v budoucnu zkusím třeba kratší verzi, protože ta nejdelší je dlouhá až moc. Při troše soustředění se ale dá. No a jinak je to film památných momentů a hlášek. 3+* ()

kubas369

2/10. Tohle je filmové utrpení. Tady jsem se prostě nenapojil. Film, který jsem dokoukal je proto, že to je to co je. Vždy jsem to musel po půl hodině vypnout a den počkat abych mohl pokračoval, kdybych se na to podíval v kuse tak dopadnu jako Brando, tedy uteču do džungle a budu mlít sračky, který nedávají smysl ale vypadají, že jsou hlubokomyslné. A takhle je to pro mě z celým filmem, protože ono se to jenom tváří, že to má nějakou hloubku ve skutečnosti je to neuvěřitelně povrchní film, který ale vypadá doopravdy pěkně. ()

ostravak30

Dlouho jsem nevěděl, co si mám o filmu myslet a vlastně si nejsem jistý, zda už to vím. Francis Ford Coppola natočil téměř psychedelickou cestu džunglí a válkou jako takovou. Všechno zde použité se vlastně dá univerzálně použít na jakoukoli válku, jelikož každá je hrozná. Nicméně ta ve Vietnamu by se asi dala zařadit na TOP seznam těch nejstrašnějších, které se v historii lidstva odehrály. Režisér si nebere servítky a s živočišnou krutostí servíruje zabíjení a smrt jako běžnou její součást, na níž si voják prostě musí zvyknout, nechce-li se zbláznit. Možná to jinak nejde, protože vidět některá zvěrstva se asi nedá přežít úplně bez úhony. ()

Milivoj

Věru silná káva a mimořádný zážitek. Nemám rád válečné filmy, ale tenhle je opravdu hodně jiný. Krutý a depresívní i bez drastických a krvavých scén na každém kroku. Snad až na chudáka buvola v závěru; přiznávám, že snáze bych nesl kdyby Sheen před kamerou porcoval Branda, protože bych věděl že je to trik. Ale až na to najdu sílu, musím se podívat ještě jednou, tenhle film to potřebuje, nejen kvůli své délce. ()

SirGawain

Perfektní válečný film se skvěle vybranou hudbou, herci a námětem. Skvěle zpracované. Viděl jsem režisérský sestřih a je opravdu trochu moc dlouhý, ale je to prostě skvělé. ()

Norton.

Dlouhé až vyčerpávající ale strhující dílo se skvělým Brandem v hl. roli.Opravdová Apokalypsa uprostřed Vietnamské džungle potkává M.Sheena na lodi se svou posádkou vojáků.Super film ! ()

Bumerang

Když jsem na to šel do kina podruhé, řekl jsem si, že už mě nedostane. Na rozdíl od prvního zhlédnutí jsem byl v depresi o den déle... Neskutečný zážitek, který se musí vidět na velkém plátně! A podle mne jeden z nejlepších nápadů ve filmové historii - cesta proti toku řeky, cesta do opravdového pekla. A čím jste dál, tím je atmosféra dusivější... Klasika, kterou musí každý filmový fanda znát! ()

Eddie003

Francis Ford Coppola, John Milius, ani Martin Sheen už nikdy v životě nepřekonají to,co ukázali ve filmu Apocalypse Now. Pasáž u mostu v Do Lung je pro mě nejtypičtější ukázkou neschopnosti americké armády ve Vietnamu. Viděl jsem Redux verzi a i přes její délku to nic nemění na mém názoru. Katarze, jež mi film přinesl, je srovnatelná s tou po skončení Vesmírné odysey. Tohle je klenot nejen válečné kinematografie......... A hlas Marlona Branda na pásce mě straší dodnes....... (Taková zajímavost na závěr: Hudbu k filmu měl původně místo Doors složit samotný John Lennon, kterého o to Francis žádal osobně, ten ovšem odmítnul, dal přednost rodinnému životu.) ()

pasqviL

První polovina filmu je šílená, jako když vystřižená ze South Parku akorát mi tam chyběli kolotoče. Druhá polovina je šílenější ale je zvláštní je že film se mi v téhle půlce začal líbit. Proto hodnotím jen 3 mi hvězdičkami. Možná by to více spravila kratší stopáž, přeci jenom přes 3 hodiny je opravdu hodně. ()

Plague.

Proboha! Co tohle dělá v top200? Po mnoha názorech, že Apokalypsa je lepší film než Četa jsem se na ni těšil, ale nevěděl jsem že většina lidí nedokáže rozlišit film o válce a film o nějakém příběhu, který sepsal halucinující scénárista. Jedna věc je nuda, která byla ještě delší v Redux verzi, ale to není ani tak hlavní problém filmu (spíše podpis Coppoly) jako naprostá zhovadilost celého příběhu. Pokud vám někdo řekne, že ve vás film vyvolá zhnusení, tak ano! Ale ne nad válkou ve vietnamu, nýbrž nad takovým blafem! Třikrát fuj! ()

Honziik17

Válečné drama se spoustou hvězdných herců. V hlavní roli Martin Sheen. Robert Duvall se svojí hláškou "Mám rád vůni Napalmu hned po ránu". Bohužel na pět hvězd to nehodnotím, protože mi tento, přes tři hodiny dlouhý film, nepřijde že bych se na něj celou dobu díval úplně se zaujetím a místy už mě nudil. Možná kdyby byl více prostříhaný. Celkově ale slušný kousek a 80% minimálně ho hodnotím. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu