Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

eraserhead666

Už jen pro tu hudbu. A Jennifer Grey. Živě si vybavuji jak jsme před těmi dvaceti lety křivili držky, když se holky rozhodly, že si na videu pustíme tohle. Další vypatlaná romantická slaďárna pro malé holčičky. Jenže... Jenže celou tu dobu se k nám holky tutlily jak divé a najednou jim nějak nevadily naše šmátravé ruce. Jenže minimálně já zjistil, že, ne že by to bylo nějaké umělecké arcidílo, ale že mě ten film baví a že na mě docela funguje. Právě hlavně tou hudbou a tak celkově tou atmosférou té doby, kterou, myslím, dokázal vystihnout, dokonale. A fungovalo to i včera. Dokonale. Protože "Baby nebude sedět v koutě!!!!!" Jinak to docela dobře vystihl helljahve. ()

SOLOM.

S Pomádou to má Hříšný tanec nerozhodně. Jak Travolta, tak i Patrick Swayze byli určitě famózní tanečníci i velmi dobří herci (John ještě pořád je) a ženské z nich musely být celé paf. No chlapi zase slintali v tomto případě hlavně z Jennifer Grey, což můžu jen potvrdit. Taneční kreace luxusní, romantická vložka už ne tolik okouzlující (teda hlavně pro chlapy), ale příběh jako takový, zas až tak špatný nebyl. Já na tom vždycky oceňoval hlavně ty dramatické pasáže, no a pak samozřejmě závěrečný taneček. ()

ARI50

Člověk to viděl několikrát a jediný kdo je zajímavý a dobrý je Swayze a když pominu scény tak ve vodě, jinak mě film nebaví konečný tanec je až moc přehnaný a taneční herečka mě nezaujala ale je to přeci jen ženská záležitost tak jim to nebudu brát. ()

mm13

Klasika? Zatiaľ stále áno, ale o absolútnej nesmrteľnosti by som polemizoval. Bez toho konca by naopak nebolo o čom polemizovať! ()

Beastmaster4

Nemá cenu nějak zvlášť pitvat. Hodně kvalitní hudební, taneční a romantický film. Skvělé písně, výborná choreografie, sympatická dvojice P. Swayze a J. Grey. Naprostá klasika, která nebude nikdy překonaná. ()

Sawy

Napoprvé průměr,napodruhé se mi to začalo líbit a napotřetí jsem se dopracoval k těm čtyřem hvězdičkám.Jasně že to není nic přelomovýho,ale každej film přece nemusí být oscarově vážný.Hříšný tanec si na to nehraje,je to příjemná oddychovka,na kterou se člověk může dívat kolikrát chce a nepřestane bavit.Spíš naopak.75 % ()

oLí

Uff, tohle mě teda pěkně odrovnalo. Samozřejmě jsem věděl dopředu, že je to klasika, že se na to dobře balej ženský, že je tu Patrick Swayze frajer až doprdele, že to má i moje mamka ještě někde na VHSce, ale že to na mě bude fungovat čtvrt století po natočení, za to bych pyje do ohně nedal. Ale to prostředí, ta romantika, hudba, dobrodružství, zdravá a živočišná dravost mládí, ten konec, Lisyny koziska, to je prostě něco, co snad zestárnout nemůže ( krom těch prsou samosebou ) a nevidím sebemenší důvod dávát menší hodnocení. Ten film má všechno co mít má a těžko mu v tom, o čem je, může nějakej jinej snímek konkurovat. 10/10 ()

Handle

Hmmm, tohle zrovna dvakrát nemusím... Ačkoli ta píseň je asi vážně nezapomentulná... :) A tak objektivně 3*. ()

jerry12

90%. Naivní, ale nádherná, přenádherná pohádka. Nemám rád ve filmech přehnanou patetickou romanci a jsem alergický na to, když se cpe i tam, kde nemá co dělat (muž a žena utíkají před davem zombie, ale mají dost času na to si vyznávat lásku a líbat se; WTF?!), ale Dirty Dancing si mé srdce získal nevratně. Čím, to je mi samotnému záhadou, takže objektivitu nečekejte; jeden z duchovně nejčistších romantických feel-good filmů. ()

stub

Tohle je snad první film, kterému nejsem schopen dát hvězdy. Na jednu stranu maximální generační kult s vynikající hudbou a (v kontextu doby) skvěle budovanou atmosférou. Víceméně komorní pojetí, avšak s velkým vyzněním, což je u "tanečního" filmu (jež vesměs nesnáším) něco skutečně mimořádného. Popík par excellence a divácky snad nejvlivnější film své éry. Paradoxně, dnešníma očima je to až trestuhodná srajda. Tehdy rezonující motivy za tu dobu veskrze vyčpěly, z nedostatkového se stalo inflační a co člověka dojímalo, může dnes snadno vyvolat spíš jízlivost. Tato ambivalence je nejviditelněji spojena s archetypem Bejby. Těžko se ubránit nevidět v něm jeden z předobrazů dnešních "Bejbin", žmoulajících své sójové latté v (rádoby)biodegradovatelných kelímcích. Přesto přese všechno ten film neumím nemít svým způsobem rád a beru jej jako určité memento naší generační naivity. ()

jhrasko

Každý z mojej generácie, kto dá menej ako za 4, je pokrytec a pózer:-))) Všetci sme mali na stenách plagát Jennifer a Patricka, obom sme sa chceli podobať (každý po svojom), zborené mýty, tanečné a sexuálne lekcie, juj, ťažká nostalgia, ťažká. ()

Lacike

Romanticka klasika nasich rodicov, teda hlavne mam, vdaka comu som ju aj ja videl milionkrat. Dnes som si ju prvykrat pustil sam od seba a uvedomil som si, ze ma to zas az tak extra neberie. Jennifer Grey bola sice v tej dobe nadherna a Patrick Swayze bol uveritelny drsniak s dobrym srdcom, ale ta ich letna romanca je tak strasne obohrata az to je trochu nuda. Najviac sa mi pacil vztah medzi Baby a jej otcom. Film stoji hlavne na hudbe, ktora je aj po rokoch pekna ale chcelo by to ovela pôsobivejsie tanecne cisla, z ktorych je pôsobive jedine finale, ktore stale dokaze vyvolat zimomriavky. Zvysok nestoji za vela a napriklad Travolta tancoval vo svojich starych hudobnych filmoch o niekolko tried lepsie. Takisto sa mohlo pritlacit na humore, ktory tu citelne chyba. Takze celkovo to je tak za 3 hviezdicky, ale vdaka finale tomu dam aj stvrtu. Holt Baby nebude sedět v koutě. Aj ked mam VHS dabing dost napocuvany a s inym si film neviem predstavit, tak okrem hlavnych uloh je obsadeny dost mizerne a aj zvuk znie strasne. 7/10. ()

BoPo

Letná romance na ktorú sa namotalo niekoľko generácií. Nemám nič proti. V rámci svojej kategórie má všetko, čo je treba. ()

maseer2

klišovité, naivní, ve spoustě dialogů až skoro hloupé.. jenže i přesto téhle romantické pohádce člověk hrozně snadno podlehne, přičemž spousta kultovních pecek a krásný konec to jen umocňují.. malinko slabší 4* ()

Agatha

Nejlepší a nestárnoucí hudební a taneční film co znám. Dnes už taková klasika, že tomu kdo tvrdí, že tento snímek ještě neviděl a neslyšel o něm, by neuvěřil ani sám papež s celým konkláve. Patrick Swazey ve své životní roli po boku Jennifer Grey, kterou Hříšný tanec vynesl jak hvězdu Polárku (co si pamatuju, tak do dneška chtěla být každá holka na jejím místě). Prostě vynikající relaxační film pro každého, s výbornou hudbou, se skvělým tancem a nezapomenutelným zážitkem. Jeden z mála filmů, který se snad nikdy neomrzí. ()

moviesfan

Já nemůžu jinak než za 5*. Po režisérské nebo scénáristické stránce to není dokonalý, ale zároveň je. Film sleduju každý rok už někdy od šesti let (viděl jsem ho asi 25x) a pořád se nemůžu vynadívat. Letní příběh, sympatičtí herci, hezký příběh, velmi solidní tance. To nemluvím o hudbě, kde není snad jediná píseň, která by nebyla více než dobrá. Kdykoli dneska začnou hrát nějakou píseň z filmu na diskotéce, tak se okamžitě naplní parket. Tenhle film považuju za nesmrtelný. Já se bavím. ()

villon17

Z Hříšného tance se sice stala klasika, ale zrovna dvakrát jsem uchvácená nebyla. Nápad hezký, zpracování přitažlivé, ale i těch 96 minut je možná moc. Proto po zásluze hodnotím zlatou střední cestou. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme