Ocelový meč

• Česko Ocelový úsvit (neoficiální název) (více)

Nacházíme se kdesi v budoucnosti, kdy se ze světa stala pouze suchá pláň. Oceány již neexistují a jezera jsou vyschlá na prach. K posledním existujícím pramenům pitné vody se stahují přeživší lidé a budují kolem nich města. Jednu takovou osadu však vykořisťuje proradný Damnil a jeho skupina banditů a zabijáků. Jejich studny totiž rychle schnou a potřebují vodu správců osady za každou cenu. Ale do města v ten čas přichází osamělý válečník s dlouhým mečem na zádech, který se před bandity odmítá sklánět. Damnilově skupině začíná být jedinou překážkou v cestě a nekompromisní výzvou k boji. (Slimak)

nouvelle vague

Lehce nadprůměrné sci-fi s celkem dobrými souboji, naprosto předvídatelným dějem a ,naštěstí, minimem dialogů. Docela solidní zábava. 65% ()

Vampira

Tak tenhle film je hlavně pro fanoušky Patrika Swayzeho, protože jinak v něm není nic, co by se nedalo vidět mockrát jinde. Ale má to jistou působivost, i když člověk předem ví co a jak se bude dít. Dost mě pobavily i hára z 80. let. A hlavně - Patrik tu vypadá božsky! :-) ()

Planchet

Hraní Falloutu na mně zanechalo nesmazatelné stopy. Možná právě proto ode mně trochu přehnaně hodnocený a v mých očích hladovících už léta po jakémkoliv postapu nesmyslně glorifikovaný, ale tenhle snímek má prostě něco do sebe. Jediný Swayzeho film který jsem s chutí shlédl více než jednou. Ocelový meč spolu s Šíleným Maxem 2 prostě nemůže chybět ve filmotéce žádného milovníka vize postapokalyptického světa.... ()

Dalajlada

Není to opravdu žádný zázrak, ale ne zas úplný odpad. Souboje jsou občas dosti zábavné (točení mečem a kotouly) a ne úplně dobře udělané, ale dá se na to dívat. Postavy jednají strašně předvídatelně, ale vezmeme-li v potaz, že jde o osmdesátá léta a hrdinský žánr, tak se to dá i tak nějak očekávat. Nenadchne, neurazí, pobaví. ()