poster

Anakonda

 • USA

  Anaconda

 • Slovensko

  Anakonda

Thriller / Horor / Dobrodružný / Akční

USA / Brazílie / Peru, 1997, 89 min

Režie:

Luis Llosa

Kamera:

Bill Butler

Hudba:

Randy Edelman

Producenti:

Jack Epps Jr.

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Kathy Monderine
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  ***

  Čistokrevný béčko v áčkovým hávu. Jasně je to kravina jak vyšitá, ale i tak mě to dost nízký hodnocení trochu zaráží. Co by jsme dneska za takovýhle monster horor s tak pěkně udělanou digitální anakondou dali. Danny Trejo zkape hned na začátku a na scénu přichází partička nadšených a vesměs otravných filmařů kterým nepřejete nic jinýho než, aby byli sežráni do jednoho. Teda snad s výjimkou Lopezky, která sice nikdy neuměla hrát a nehraje ani tady, ale aspoň se na ní v tý době dobře koukalo no a samozřejmě je tu démonický Voight který svou hereckou třídou strčí zbytek výpravy do kapsy. Ve finále trochu zamrzí SPOILER vysoký počet přeživších i když chápu, že Ice Cube by se tomu hadovi asi do žaludku nevešel. Aspoň, že na konci najdou kromě hladový anakondy i ty zpropadený Širišamy, když už kvůli tomu musela zařvat půlka štábu.65%(9.3.2018)

 • kingik
  ****

  Anakonda kouše, saje, rdousí, ale na Jennifer Lopez je zdá se krátká. Námět na subžánr eco hororu je příznivý, prostředí atraktivní a herecká parta adekvátní. Nejvíc vyčuhuje maniakální Jon Voight, který to taky v závěru od anakondy slízne, a vyvržen natrávený z jejích útrob vypadal solidně. Má to pomalejší rozjezd, svižný prostředek, a solidní dojezd. Digitální anakonda v některých záběrech působí přesvědčivě a v některých uměle, a do reálného hada ji něco málo chybělo. Když zaútočila na své oběti, bylo na co se dívat. Když to srovnám s horory s podobným námětem, rozhodně tenhle patří asi k tomu lepšímu, co bylo v daném žánru natočeno. Tady opět spolehlivě trůní na dně tabulky, ačkoliv vysokou metu měl na dosah. Nejslabší článek filmu bych viděl asi v tom, jak chtěl být moc dobrý a když ho zpětně rekapituluji, přece jen je tak nějak fádně natočený, ale co čekat od bývalého filmového kritika Luis Llose. Poznal, jak je lehké kritizovat a natočit nějaký super film se mu nepodařilo, a tak od režie moudře upustil. Tohle je jeho nejlepší film. 70%(7.2.2012)

 • Tommassi3
  **

  "Ani nechci vědět, co se tu stalo.." ;) Směšnou CGI anakondou vyzvracený, zato ovšem ve své další skvostné padoušské kreaci výtečný, Jon Voight na diváka mrkne víc než jednou, čímž jasně naznačuje, kdo je skutečně králem tohohle ekohorůrku, i co si o něm myslí.. A soudný divák jen lituje, že seňoru Lopez ta velká hadice nesežrala hned zkraje její kariéry..;)(10.7.2016)

 • becki_tu
  *

  Když pominu to, že přerostlá anakonda vypadala spíš jako velká gumová hračka pro děti, nemám sebemenší důvod dávat této dobrodružné nudě víc hvězdiček. Jennifer Lopez nemám rád a stále ji nepovažuji za herečku, Jon Voigt je sice jako záporák skvělý, ale jeho postava je průhledná už od samého počátku a ostatní tam jsou spíš jen do počtu. Anakondu tak může tešit jen ten fakt, že třeba "legendární" Python je ještě o třídu horší.(23.8.2008)

 • Gemini
  odpad!

  Nejenom umělecká hodnota (kterou by ostatně od filmu s JLo čekal jen krajní optimista, člověk neznalý popové scény nebo naopak beznadějný fanoušek pozadí zmiňované divy - tímto zdravím Oliho.G:)), ale i zábavnost filmu se blíží bodu mrazu. Jen drobná výtka směrem k Tylerovi - komické figurky jsou vypsané v titulcích, hned na začátku:) Ve chvílích jako je tato si člověk musí položit otázku - co přiměje takového herce jakým Jon Voight bezpochyby je už od dob Hlavy XXII ke ztvárnění role v něčem takovém???(2.11.2003)

 • - Na začátku filmu je řečeno že anakonda může dorůstat až 12 metrů. Největší potvrzená ovšem měřila "pouze" necelých 9 metrů. (Žralok)

 • - Náklady na jednovteřinovou scénu s anakondou byly 100.000 dolarů. (PußyMagnet)

 • - Tvůrci původně chtěli ve filmu použít skutečné hady. Nakonec od nápadu upustili, jelikož se jim jejich využití nezdálo příliš bezpečné. (Žralok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace