Anakonda

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Kathy Monderine

Je to naivní, blbé a stupidní céčko, co si budem povídat. Ale nenudí to, zasmějete se u toho, jako u málokteré komedie (pardon to je vlastně Thriller a Horor..) Jinak Jennifer má dvě krásný, velký, kulatý .......... kukadla. A s POMEM tak trochu souhlasím, Jon Voight je hl. záporák filmu! Kam se na něj hrabal ten velkej had.(22.8.2008)

• Lateef

"Ahoj Paule, přepínám." "Ahoj anakondo, chceš se nažrat?? přepínám." "Jasně a čeho?? přepínám." "Mám plán, banda tupců vyráží nahoru po Amazonce, já na ně udělám past, jakože mám porouchanou loď a oni mě vezmou k sobě na palubu a já je navedu přímo k Tobě do tlamy, přepínám." "Oukej, takže stačí se líně válet po březích a počkat na Vás v tý spojce?? přepínám." "Jo, přesně a budeš mít žrádlo na rok, přepínám." "A co bude pak, Paule?? přepínám." "No pak Tě budu lovit, přepínám." "Jak lovit, Ty mě nejdřív nakrmíš a pak ulovíš?? přepínám." "Jo, přepínám." "Ty hajzle!! Zabiju Tě!! přepínám." "Polib si, uklohním si Tě k vobědu, přepínám." .... tak nějak takhle musela proběhnout před natáčením tato fiktivní konverzace mezi lovcem hadů Paulem Saronem(Jon Voight) a ústředním plazem, protože jinak bych si musel myslet, že scénář je nejprimitivnější a nejstupidnější!!! To snad ani není možný, jak se nechají Ti blázni zlákat lstivým Saronem, který je mimochodem ďábelštější a hrozivější než samotný had!! Katastrofa!!! Herci až na Voighta(a malý výstup Danny Treja - tomu jsem ten strach věřil) tragičtí!!...Anakonda není až tak špatná, ale většinou špatně zabíraná, občas hnusně digitální, občas hezky digitální!!! Mnoho nepochopitelných děr ve scénáři(i když tu fintu s lodí a vodopádem jsem asi pochopil...totiž v podpalubí lodi je antigravitační zvedák a ten ji dokázal vyzdvihnout na ten asi dvacetimetrový vodopád nebo jinak nechápu, jak se ta loď mohla dostat nahoru nebo proč vůbec plula k vodopádu, pak zpět, prostě tuhle pasáž točil Pat a Mat)...zkrátka a dobře, tohle se nepovedlo a já s hrůzou oznamuji, že toto veledílo má pokračování!!! Ale o tom až příště(jdu hledat to jaguáří oko, prej je to pochoutka...) 137 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(5.7.2006)

Když jsem to viděl poprvé, musel jsem se smát těm vý...tvorům, kteří se plazí po obrazovce. Dal bych -odpad-. Ale něco se zlomilo, odstupem času jsem film viděl znova a už bych hodnotil víc. Jon Voight už mi nepřipadal jak Indianajones a Jennifer Lopez se zas nechovala tak špatně. Možná jedna hvězda. Po dalších asi dvou letech jsem zjistil, že na tento film myslím a že si ho musím pustit. To už jsem znal i herce, který "skape" hned na začátku (Danny /Machette/ Trejo).A z přimhouřenýma očima ,abych neviděl ty hady, jsem hodnotil za dvě hvězdy. Pak jsem viděl Anakondu 2 Honba za krvavou orchidejí, a bylo rozhodnuto.Jednička dostává tři hvězdy!!!! SSSSSŠŠŠŠTTTicho. Dnes 3.8.2011 po shlédnutí dokumentu Nigela Marvena jsem přidal další hvězdu.(11.2.2009)

Ach jaj. A opäť tá nostalgia. Klasika kino béčka 90. rokov, keď ešte Jennifer Lopez nebola otrepanou témou - a prepáči mi, ale mňa vo filme oveľa viac priťahovala sladučká Kari Wuhrer, Ice Cube hrával vo filmoch len sporadicky, Owen Wilson ešte nebol hviezdou, Danny Trejo bol len hercom na pár záberov a Jon Voight bol známejší ako jeho dcéra Angelinka. Mňam mňam zábava.(7.11.2010)

Tohle je pro mě klasika.. Viděla jsem to ještě jako úplně malá, do toho mi děda před spaním vyprávěl pohádky o anakondách, takže tenhle film mě zkrátka musel zaujmout.. A navíc hady prostě miluju.. :D.. Pokaždé, když ho dávají v TV před půlnocí, musím ho nostalgicky zkouknout.. Takže jo, je to béčko s každým coulem, ale jedno z těch, co se dají v klidu bez nudy vidět..(4.8.2016)

• - Během natáčení jedné scény zkratoval pult na ovládaní počítačem řízené anakondy a had byl zcela mimo kontrolu filmařů. Některé záběry jsou použity ve filmu. (PußyMagnet)

• - Tvůrci dali královně, kterou „ztvárnila“ samice anakondy, mírně červený nádech, aby vypadala ještě děsivěji. (Žralok)

• - Na začátku filmu je řečeno že anakonda může dorůstat až 12 metrů. Největší potvrzená ovšem měřila "pouze" necelých 9 metrů. (Žralok)