Anakonda

Bill Butler

Randy Edelman

Jack Epps Jr.

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli, Daniel Loren May (set dekoratér)

Kostýmy:

Kathy Monderine

Tu obrovskou kritiku tohoto snímku jsem nikdy tak úplně nepochopil. Je pravda, že efekty stojí za staru bačkoru a ani příběh si s kvalitním scénáristou zřejmě nepotykal, ale jinak je Anakonda poměrně svěží a místy dokonce i napínavá dobrodružná podívaná, která hraje víceméně jen na efekt. Ať už je to efekt v podobě zabijáckého hada, jenž je i přes svůj digitální vzhled poměrně často na očích, nebo v podobě krásného pozadí Jennifer Lopez, jejíž skrovný obleček dostane pořádně zabrat. Největším esem je ale z mého pohledu ďábelský výkon Jona Voighta, z jehož záporáka mi až přebíhal mráz po zádech a okamžitě si získal všechny mé sympatie. Bohužel, anakonda v roli zloducha ani zdaleka nedosáhla na jeho úroveň a celkový dojem paradoxně hodně kazí. I tak ale naprosto poctivých 60%.(22.6.2012)

• Gilmour93

Na plakátu stojí: „Anakonda - Vám vyrazí dech.“ No leda, že by ji někdo chytl za ocas a praštil vás s ní přes záda.. Jako horor čiré utrpení, jako komedie naprosto úchvatné (vyblinkaný Voight, anakonda na souši rychlá jako průjem po kile třešní a litru mléka), ovšem sto tisíc USD za sekundu digitálního plaza se mi zdá krapítek moc. Osobně si myslím, že osm metrů zahradní hadice a klubko motouzu na vodící šňůrky z OBI by vyšly o něco levněji a efekt by byl stejný. Pokud se budeme bavit o kvalitách filmů, ve kterých je hlavním hrdinou útočící dlouhý had, tak u mě zatím vedou ty s Roccem Siffredim..(20.8.2010)

Tohle jsem viděl v dětství ještě na VHS a tehdá se mi to hodně líbilo, vždycky to na mě působilo celkem dobrou atmosférou a musim se přiznat, že i teď, po těch letech, to mam pořád docela rád a stále na mě Jon Voight působí jako neskutečně skvělej záporák. Podle mě by si to zasloužilo vyšší hodnocení, i když to neni žádná extra bomba(10.7.2004)

Dámy mají rády pevné objetí, jenže tohle bývá zpravidla to poslední. A třeba taková Jennifer Lopez se bude zuby nehty snažit, aby to nebyl její případ. I když tuší, že z antropologicko-filmařské expedice v Amazonii, která pátrá po domorodém kmenu, zbude jen torzo. Tajemně přitažlivý deštný prales, pestré osazenstvo lodi, jeden posedlý lovec, gigantické nebezpečí ve vodě. Rozehrané by to bylo dobře, že by nevadil ani prostý příběh a hloupoučké dialogy. Jenže jakmile dojde na nějaký konflikt (ve vodě i mezi posádkou), podprůměrný tvůrce Luis Llosa netuší, co dělat. A nabízí jednu hloupost za druhou. Tehdy (1997) jsme nicméně hltali záběr z nitra hadího jícnu nebo efektní útok nad vodopádem. Triky jsou kolísavé kvality, dnes (2017) spíš úsměvné, ale dá se to snést. Celkově je to přímočaré, pokleslé a hlavně krátké. Pořád ale funkční. Z herců potěší snad jen pokroucený lovec Jona Voighta, zbytek je za statisty. Přepálené tři hvězdy. PS: Ten „obrácený“ vodopád je fakt cool.(12.11.2017)

• Oskar

Zpočátku se Anakonda tváří jako sympatická dobrodružná taškařice, jako je Mumie nebo Godzilla, ale postupně vám začne tuhnout úsměv na rtech a jste svědky nechtěné parodie, filmu, který je tak neuvěřitelně hloupý, že mě napadlo, jestli to nenapsaly nějaké děti. Naprosto všechny scény s hadem popírají zákony fyzikální, zákony přírody i vkusu a rozesmívají špatně provedenými triky. Také lidské scény jsou neuvěřitelně schematické, naivní, překonstruované a trapné (hodně to připomíná Ostrov doktora Moreau s Marlonem Brandem a Valem Kilmerem). S každou další minutou bude vaše mínění o tom filmu klesat a klesat. U mě kleslo až na samotné dno, takže 0 %(4.5.2003)

• - Tvůrci původně chtěli ve filmu použít skutečné hady. Nakonec od nápadu upustili, jelikož se jim jejich využití nezdálo příliš bezpečné. (Žralok)

• - Ve scéně, kdy se loď pomalu vrací, je možné si všimnout, že jde o záběr puštěný pozpátku, protože vodopád teče „do kopce“.

• - Herečky Gillian Anderson a Julianna Margulies odmietli stvárniť úlohu Terri Flores. (beso74)