Anakonda

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Kathy Monderine

Jestli máte strach z hadů tak se na tenhle film klidně podívejte protože to co v něm hraje není had to obrhad. Chcete vystrašit sousedovi děti? Anakondou to určitě nedělejte protože byste je mohli zabít. Film je plný hrůzných šokujících scén a nechutností jako třeba včel v krku a tak. Já osobně bych na Amazonku jel jen s partou lidí které dobře znám mají nervy z oceli a velkou životní pojistku(18.3.2007)

• Phobia

Zmuchlaný půlnoční kovboj versus smrtící zmutovaná hadice od virtuálního vysavače! Ano, je to přesně tak blbé, jak to zní... ale stejně jsem tenhle film viděla dvakrát a v obou případech se u něj svým zvrhlým způsobem bavila. Ač vážně míněná a natočená, "Anakonda" je parodií sama na sebe. Doplním Gilmourův postřeh ke genitálním sloganům na plakátu: "Když už nemůžete dýchat, pravděpodobně vám smíchy zaskočila příliš velká hrst popcornu!" 40% P.S.: A víte co je zajímavé? Když kouknete na související a podobné filmy, tak zjistíte, že "Analkunda" je z nich nejlepší - jediná se nepohybuje ve smrdutých hlubinách černých čísel;-). Och, pardon, přehlídla jsem jednu grotesku - ultradebilní "Hadi v letadle" si kupodivu vedou o něco líp.(2.11.2011)

• starbrejkr

No, je to sice nebeská pí*****a, ale mě to já se na to po delší době teď klidně kouknul podruhý a zase jsem se bavil, i když pohříchu tak, tak bych se u toho filmu asi bavit neměl. Digitální anakonda je opravdu dost špatná a nerealistická, ale i díky tomu se člověk baví. Velkým plus je pak Jon Voight, který je i v šedesáti ve formě a já mu to žeru. Naopak Jennifer Lopez se mi tu moc nelíbila, víc jí to sekne v pozdějších filmech:-)(8.3.2008)

Pamatuju si, že jsem na Anacondu chtěl jít dokonce i do kina, ale neměl jsem ještě ony povolené dospělacké roky, takže jsem měl k mému vzteku útrum. Po několika letech se film objevil na obrazovkách komerční televize a já si film mohl konečně vychutnat plnými doušky. Opravdu na mě tehda udělal kladný dojem a líbil se mi, jak nenáročný scénář, tak hlavně animace plaza, které když se ohlédnu za následujicími pokračovaními jsou jasně nejlepší. Z hereckého obsazení přísně vyčnívá Jon Voight a pokaždé když uslyším jeho jméno vybavím si právě jeho roli drsného lovce v tomto filmu. Ostatní máničky by se daly naházet do jednoho pytle a hodit hadovi k snídani, protože od toho tam vlastně taky jsou. Z dnešního pohledu film vnímám jako další z řad průměrných zvířecích vyvražďovaček, kterých najdeme už stovky, ale pokud hledáte něco koukatelného o plazech, tento film vám směle poslouží.(18.10.2010)

• ScreamJay

Bože, Jennifer nééé, já už budu hodnej, jen mi netvrď že je tohle herečka. Filmy o hadech jsou oddedávná zdrojem surovin pro hororový průmysl, jedny jsou skvělé (kupříkladu Mamba) a jiné příšerné (pro příklad Chřestýši) a pak jsou tu takové, co se chtějí tvářit jako skvělé, ovšem přitom jsou úplně na prd. Anakonda je zdárným příkladem toho, jak z poměrně slušného námětu udělat prvotřídní závačku, podloženou leckdy prapodivnými speciálními efekty a v případě hlavní hrdinky i dosti svérázným pojetím herecké profese. Prostředí samotné nabízí tolika možností, jak pracovat s napětím, žel tvůrci zvolili tu nejhorší. S napětím zásadně nepracovat. Souhlasím s tím že Jon Voight je milionkrát úlisnější než ta nafouklá zahradní hadice, kterou vydávají za obrovského hada. Jediným moudrýk krokem bylo to co udělal Dany Trejo, ukončil to hned na začátku. Škoda že se autoři nedrželi jeho zdárného příkladu. Takže máme tu dobrodružný film z amazonských pralesů jež spíš než horor připomíná díl z cyklu National Geographic. Prakticky není nec co bych mohl vyzvednout a tak vlastně nevím proč dávám ty dvě hvězdičky? Asi za snahu.......(15.7.2004)

• - Tvůrci dali královně, kterou „ztvárnila“ samice anakondy, mírně červený nádech, aby vypadala ještě děsivěji. (Žralok)

• - Film byl nominován na šest Zlatých malin, a to v kategoriích nejhorší film, nejhorší herec, nejhorší režie, nejhorší scénář, nejhorší nová hvězda a nejhorší pár na obrazovce, na který byl nominován John Voight a anakonda. Snímek nakonec neproměnil ani jednu z nominací. (Terva)

• - Náklady na jednovteřinovou scénu s anakondou byly 100.000 dolarů. (PußyMagnet)