Anakonda

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Kathy Monderine
  • Tommassi3

"Ani nechci vědět, co se tu stalo.." ;) Směšnou CGI anakondou vyzvracený, zato ovšem ve své další skvostné padoušské kreaci výtečný, Jon Voight na diváka mrkne víc než jednou, čímž jasně naznačuje, kdo je skutečně králem tohohle ekohorůrku, i co si o něm myslí.. A soudný divák jen lituje, že seňoru Lopez ta velká hadice nesežrala hned zkraje její kariéry..;)(10.7.2016)

• Fiftis

Naozaj ďalší z tých prihlúplych katastrofických filmov, kde v hlavnej úlohe je zvieratko. Takýchto filmov ako je Anakonda už tu bolo veľa (o krokodílovi, pavúkoch, včelách, žralokoch a neviem čo ešte) a ani jeden nestál za bohviečo. Snáď keď uviedli prvý diel Čeľustí, tak sa do kín nahrnuli tisíce ľudí, pretože to bolo v čase, kedy sa u nás nepúšťalo veľa hororov a vlastne ani v zahraničí nie. Možno by stálo za zamyslenie, prečo sa stále chodia ľudia baviť na takéto filmy.(18.1.2015)

Tohle jsem viděl v dětství ještě na VHS a tehdá se mi to hodně líbilo, vždycky to na mě působilo celkem dobrou atmosférou a musim se přiznat, že i teď, po těch letech, to mam pořád docela rád a stále na mě Jon Voight působí jako neskutečně skvělej záporák. Podle mě by si to zasloužilo vyšší hodnocení, i když to neni žádná extra bomba(10.7.2004)

• Lateef

"Ahoj Paule, přepínám." "Ahoj anakondo, chceš se nažrat?? přepínám." "Jasně a čeho?? přepínám." "Mám plán, banda tupců vyráží nahoru po Amazonce, já na ně udělám past, jakože mám porouchanou loď a oni mě vezmou k sobě na palubu a já je navedu přímo k Tobě do tlamy, přepínám." "Oukej, takže stačí se líně válet po březích a počkat na Vás v tý spojce?? přepínám." "Jo, přesně a budeš mít žrádlo na rok, přepínám." "A co bude pak, Paule?? přepínám." "No pak Tě budu lovit, přepínám." "Jak lovit, Ty mě nejdřív nakrmíš a pak ulovíš?? přepínám." "Jo, přepínám." "Ty hajzle!! Zabiju Tě!! přepínám." "Polib si, uklohním si Tě k vobědu, přepínám." .... tak nějak takhle musela proběhnout před natáčením tato fiktivní konverzace mezi lovcem hadů Paulem Saronem(Jon Voight) a ústředním plazem, protože jinak bych si musel myslet, že scénář je nejprimitivnější a nejstupidnější!!! To snad ani není možný, jak se nechají Ti blázni zlákat lstivým Saronem, který je mimochodem ďábelštější a hrozivější než samotný had!! Katastrofa!!! Herci až na Voighta(a malý výstup Danny Treja - tomu jsem ten strach věřil) tragičtí!!...Anakonda není až tak špatná, ale většinou špatně zabíraná, občas hnusně digitální, občas hezky digitální!!! Mnoho nepochopitelných děr ve scénáři(i když tu fintu s lodí a vodopádem jsem asi pochopil...totiž v podpalubí lodi je antigravitační zvedák a ten ji dokázal vyzdvihnout na ten asi dvacetimetrový vodopád nebo jinak nechápu, jak se ta loď mohla dostat nahoru nebo proč vůbec plula k vodopádu, pak zpět, prostě tuhle pasáž točil Pat a Mat)...zkrátka a dobře, tohle se nepovedlo a já s hrůzou oznamuji, že toto veledílo má pokračování!!! Ale o tom až příště(jdu hledat to jaguáří oko, prej je to pochoutka...) 137 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(5.7.2006)

• becki_tu

Když pominu to, že přerostlá anakonda vypadala spíš jako velká gumová hračka pro děti, nemám sebemenší důvod dávat této dobrodružné nudě víc hvězdiček. Jennifer Lopez nemám rád a stále ji nepovažuji za herečku, Jon Voigt je sice jako záporák skvělý, ale jeho postava je průhledná už od samého počátku a ostatní tam jsou spíš jen do počtu. Anakondu tak může tešit jen ten fakt, že třeba "legendární" Python je ještě o třídu horší.(23.8.2008)

• - Film je uveden v seznamu 100 Most Enjoyably Bad Movies Ever Made v knize THE OFFICIAL RAZZIE® MOVIE GUIDE od zakladatele "Golden Raspberry Award" Johna Wilsona. (PußyMagnet)

• - Postava Jennifer Lopez se původně jmenovala Terri Porter. (PußyMagnet)

• - Tvůrci dali královně, kterou „ztvárnila“ samice anakondy, mírně červený nádech, aby vypadala ještě děsivěji. (Žralok)