Vražedný computer

Vražedný computer

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 104 min

• Teardown

Největší chyba byla čekat film stejné nebo alespoň podobné kvality jako o rok dříve natočený Trávníkář s Brosnanem v hlavní roli. Vražedný computer klame tělem a ze své nabízené zábavy, vypadne jen nudná blbina, co potěší snad jen nejskalnější fanoušky počítačové problematiky. Jenže i po stránce tecnické to jde s tímhle kouskem strmě z kopce. Na rok 1993 skutečně velká bída. A na rozpočet bych všechnu vinu nesvaloval, protože filmy z téhož roku nebo i starší, si s přehledem strčí vraždící computer do kapsy. Slabota.(24.2.2009)

• cariada

Já jsem věděl ,že Karen odněkud znám, jen jsem si nemohl vzpomenout odkuď. Tady jí to poměrně slušelo. Ajťák se stane součástí pc a začne vraždit, celkem zajímavé. Zvlášt ten chlápek co si ohřívá v mikrovlnce jídlo a ta pohledná kočka co hlídá dítě dopadnou velice pěkně. Slušný béčko, škoda ,že není k mání dabing.(23.6.2015)

Ghost in the Machine je tu na csfd prehnane podhodnotený... zďaleka to s ním totiž nie je také biedne ako by sa podľa väčšiny tunajších hodnotení a komentárov mohlo zdať. Aj keď útok techniky voči ľudskej rase nebol už v tej dobe vo filme žiadnou novinkou, príbeh je do značnej miery originálny, vraždy nápadité a s tými špeciálnymi efektami by som to vzhľadom na rok 1993 nevidel až tak blede, aj keď ale zasa na druhej strane 12 miliónový rozpočet bol na tú dobu dosť uspokojivý a za tie peniaze to mohlo dopadnúť o poznanie veľkolepejšie... Každopádne však ide o najstráviteľnejší režisérsky pokus netalentovanej przniteľky Nočnej mory Rachel Talalay.(16.4.2011)

Podhodnotený film, ktorý kvôli roku výroby treba brat s rezervou. Zápletka je originálna a upúá po celý dej filmu. Efekty, ktoré tu vela uživatelov podkopáva - keby ste ich videli v roku 1993, asi by ste mali otvorenú hubu, takže asi tak. Herci sú sympatickí, vraždy sú originálne...akurát ten záver v urýchlovači častíc (ktorý nikto nestráži, nikto v nom nepracuje) je už riadne uletený a velmi sa nepodaril. Hodnotenie: 55%(26.8.2013)

• Campbell

Přiblblounkej příběh, kterej prostě frčel. Vrah co je v elektrice a vraždí vesele dál. I když je to spíše slabší musí se nechat že některý vraždy(mikrovlnka)jsou celkem dobře udělaný. Bohužel to je asi to jediné co se dá na filmu pochválit, jinak je to špatně zahrané, špatně zrežírované a celkově to za moc nestojí. Film sasmotný stojí na efektech, v 90 letech to byl takový "boom" efektů, tady jsou celkem podařené, ale některé jsou třeba tragické(když ty dva hrajou nějakou hru).(6.2.2010)