Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Terry Munroeová je svobodná matka, která hledá dárek pro svého šéfa a navštíví počítačový obchod, kde jí jeden zaměstnanec předvede scanner, který může transformovat informace jejího adresáře do softwarového programu. Terry netuší, že zaměstnanec je Karl Hochman, proslavený v médiích jako člověk, který ukradl adresáře lidí a zavraždil nejen všechny na seznamu ale i jejich majitele. Terry omylem zapomene adresář v obchodě a Karl jí ho chce doručit osobně domů. Na cestě však havaruje a musí být odvezený okamžitě do nemocnice. Tu při ozařovaní se promění v sérii elektrických impulzů, které mohou putovat jako počítačové kódy z jednoho systému do druhého. Terry a její syn Josh si jednoho dne uvědomí, že jsou ve smrtelném nebezpečí, když se Karl objeví v Joshově virtuální počítačové hře. Jen Bram Walker, skvělý počítačový technik umí izolovat a odstranit Karlův virus, ještě před tím než začne zabíjet své oběti... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Ghost in the Machine je tu na csfd prehnane podhodnotený... zďaleka to s ním totiž nie je také biedne ako by sa podľa väčšiny tunajších hodnotení a komentárov mohlo zdať. Aj keď útok techniky voči ľudskej rase nebol už v tej dobe vo filme žiadnou novinkou, príbeh je do značnej miery originálny, vraždy nápadité a s tými špeciálnymi efektami by som to vzhľadom na rok 1993 nevidel až tak blede, aj keď ale zasa na druhej strane 12 miliónový rozpočet bol na tú dobu dosť uspokojivý a za tie peniaze to mohlo dopadnúť o poznanie veľkolepejšie... Každopádne však ide o najstráviteľnejší režisérsky pokus netalentovanej przniteľky Nočnej mory Rachel Talalay. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Přiblblounkej příběh, kterej prostě frčel. Vrah co je v elektrice a vraždí vesele dál. I když je to spíše slabší musí se nechat že některý vraždy(mikrovlnka)jsou celkem dobře udělaný. Bohužel to je asi to jediné co se dá na filmu pochválit, jinak je to špatně zahrané, špatně zrežírované a celkově to za moc nestojí. Film sasmotný stojí na efektech, v 90 letech to byl takový "boom" efektů, tady jsou celkem podařené, ale některé jsou třeba tragické(když ty dva hrajou nějakou hru). ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Rachel Talalay nepatří zrovna mezi oblíbené režisérky, protože jí většina lidí označuje za „prznitelku“ kultovní hororové série (Freddy's Dead: The Final Nightmare), tudíž i tento film byl ze všech směrů odstřelován, co to jen šlo. Osobně si však nemyslím, že by to byl žánrový odpad. Samozřejmě že nejde o žádný klenot, ale zápletka v sobě skrývá jistou dávku originality a najde se zde i několik scén, které určitě stojí za zhlédnutí. Budu se jen opakovat, ale tento film je skutečně do jisté míry varováním: že počítače jsou velkou hrozbou pro tento svět – zvláště z hlediska všemožných hackerů, získávání osobních dat bez vašeho vědomí a virů. Přestože film neoplýval velkým rozpočtem a některé triky vypadají strašně, tak se tu dá narazit i na několik docela povedených scén (úmrtí), kvůli kterým si Ghost in the Machine prostě odpadní hodnocení nezaslouží. Je mi jasné, že v dnešní době se už zde použitým trikům asi každý druhý zasměje, ale i tak tu je možno v určitých situacích vycítit jistou dávku slušně vybudované atmosféry. Je asi všem jasné, že se u sledování filmu neposerete strachy, ale já se popravdě ani moc nenudil. Nepříliš velká zkušenost režisérky však zapříčinila, že vytvořené napětí se jí prostě nedařilo udržet moc dlouho. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jako vzniknout to v 80. letech, su milosrdnější. Ale tohle v roce 1993? Se všemi těmi klišé fonty písma, zvuky jak z nahrávání programu z kazety do Sinclair ZX Spectrum+ a animací, nad kterou by se George Lucas jen pousmál? A to nemluvím o dějovém klišé, kde prostě není nic, co by mohlo překvapit, naprosto zvrzaném a nijakém finále, a Karen Allen, které ta zrzavá nejen nesluší, ale celkově vypadá, že si odskočila od Apolináře, kde si léčí těžkou závislost na alkoholu. ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Výborný, tak nejdřív jsem si myslel, že tohle nikde nesplašim, pak sem teda omylem místo tohohle sjel zasraný Timestalkers z roku 87 a to byla taková jebka, že když jsem pak přišel na to, že to nebylo tohle a pak sem shlídl tohle, tak jsem si u toho normálně oddychnul. Ano, je to zamotaný jak nepovedenej kroasáán, ale co. Shrnutí: jeblá jebka ulítaná, ale lepší než Timestalkers je snad už všechno kromě filmu Gummo. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama