Rushmore je příběhem nadaného a rebelantského teenagera Maxe Fischera (Jason Schwartzman), studenta desáté třídy elitní Rushmorské akademie. Redaktor školních novin, kapitán nebo prezident nespočetných klubů a spolků, je zároveň jedním z nejhorších studentů ve škole, nad nímž neustále visí hrozba vyhazovu. Jeho svět se otřese, když se Max zamiluje do učitelky prvního ročníku slečny Crossové (Olivia Williams) a chce na její počest postavit akvárium. O její přízeň však musí soupeřit se svým přítelem, ocelářským magnátem panem Blumem (Bill Murray), bohatým otcem jeho dvou spolužáků. (oficiální text distributora)

zette

Hlavni postava urcite nebudi sympatie na pockani, musite si k Maxovi najit cestu, aby jste zjistili, ze jeho vtiravy styl a rec je minimalne vtipna a zabavna. Alespon ve filmu to tak funguje, za kamarada bych ho nechtel:-). Z hercu urcite zaujme Bill Murray a Olivia Williams. Nenarocna, ale jinak humorna komedie z americkych skolnich lavic. ()

Šimpy

Vynikající. Sice ne dokonalé, k tomu cosi chybí. Buď udělat z hlavního hrdiny totálního losera anebo naopak totálního nerda (Když je tak aktivní mimo školu, tak ba měl být dobrej i ve škole). Ale jinak velmi slušná komedie plná nečekaných zvratů, jimiž jsou ovšem životy středoškoláků plné, okořeněná spoustou samo o sobě geniálních scén. Takřka geniální film, ale jen takřka, takže 3 a tři čtvrtě *. ()

SHI-SHA

Typický Wes Anderson, kterému pořád nemůžu přijít na chuť. Ač se opravdu usilovně snažím. Film je typicky rozvleklý, zabývá se na první pohled banalitami a pořád ne a ne skončit. Jo a hraje v něm skvělý Bill Murray! ()

Radiq

Geniálně zahraná komedie (obzvlášť vyzdvihuji extrémní herecký výkon Jasona Schwartzmana, kterej si s Maxem opravdu dokonale vyhrál!!!), s vtipným dějem a ujetými situacemi, nezavánějícími trapnou pubertální komedií, ale pravou zábavnou podívanou, kterou jsem si užil tak moc, že jsem to po měsíci skouknul ještě jednou (a všiml jsem si tolika nových detailů, třeba jen úplnejch kravin, ale uvědomil jsem si, jak detailně propracované to je). Prostě sen. ()

Splasher

Tenhle způsob vypravování a s ním spjatého humoru mám hodně rád. Anderson s Wilsonem na mne opět učinili dojem. ()

Mr.Ripley

Život je jedno velké jeviště aneb každý má svůj Rushmore. Mé první (přemilé) setkání s Andersonem plné překvapení, trefných citací pravidel každé správné gangsterky a především naprosto famózního obsazení. Bill Murray je BOREC, Schwartzman ušatec a Olivia Williams k zulíbání. Maestro? Další počin prosím! ()

LeoH

(Anderson má na české distribuční názvy opravdu smůlu.) Svět s vlastními pravidly nevcucl tak jako v Tennenbaumových, asi proto, že Rushmore je ještě o něco odtrženější od reality, jako bychom se z toho úvodního puberťáckého snu o nadpřirozených matematických schopnostech až do konce tak úplně neprobudili, jenom matiku vystřídají nadlidské social skills (dle scenáristické libovůle prokládané okamžiky naprosté sociální zabedněnosti, přičemž trapnohumor není můj oblíbený typ humoru) a inscenování divadelních koláží poskládaných z profláknutých filmů, což je sice legrace, leč toho, co je jenom jako, je na mě tentokrát zkrátka příliš. Nepotěšilo vypiplaným formálním hračičkovstvím až tak jako Grandhotel, zajímavě vybraná muzika jako by stála tak trochu mimo film, Murrayho dojemný milionářský taťka to úplně nedohonil. Takže přes nepopiratelné mimoňské kouzlo oproti zmíněným dvěma o hvězdičku míň. ()

senor

Narozdíl od Andersonova debutu (Bottle Rocket) je tady už celkem jasně rozlišitelný jeho humorně melancholický styl s podivínskými postavami a jejich čelním střetem se světem. Není to tak závažné jako jeho pozdější filmy, spíše humorná hříčka o strastech dospívání podivínského spratka. ()

bubun

... A nebýt Billa Murrayho, tak bych to asi ani nedokoukala. Nesympatické postavy, pseudointelektuální nádech, otravný a vlezlý folk v pozadí, nuda. A ty tři lehce vtipné okamžiky prostě film neutáhnou. ()

neoBlast

Rushmore je bezpochyby jednou z nejoriginálnějších romantických komedií devadesátých let. Za mořem má kultovní status, který si stále u nás Wes Anderson nevydobyl. Je zkrátka až moc divný a nekonvenční, a to není pro každého. 70 % [Druhé zhlédnutí] Wes Anderson je prostě výstřední až na půdu, na jednu stranu jsou si všechny jeho filmy neuvěřitelně podobné (klad nebo zápor?), ale stále musí být osvěžující pro jakéhokoliv unaveného filmového fanouška. Ač preferuji Hackmana s celou jeho tanenbaumovou famílií, Rushomore je tím štětcem jímž se Anderson upsal ďáblu filmové originality. Mimózní, ale vůbec ne oddechová komedie, která to právem dotáhla do slovníků. 85 % ()

marvan

Anderson se dívá na svět očima přerostlého dítěte, kouzlo a specifičnost jeho filmů spočívá v tom, že se v něm všichni, včetně dospělých, chovají jako děti. Tohle a lehce čitelný autorský rukopis udělaly z Andersona kultovního tvůrce. Pro někoho je to dost, pro mě málo. ()

venison

Musím přiznat, že mi zdejší humor moc nesedl.. Hlavní hrdina byl na zabití a všichni hrdinové okolo o chlup lepší.. Příběh tak trochu o ničem, ale rozhodně se nejedná o průměrný americký film.. Bude spíš pro velmi úzké obecenstvo.. ()

mickyreed

Každá scéna s Billem je ryzí zlato :D ... chtěl bych se někdy s Wesem potkat a probrat jeho hudební vkus, protože jeho výběr soundtracku mi hrozně šmakuje, navíc umí nádherně propojit záběry se skladbama :) ()

squader

Velmi osobitá podívaná, také co ale čekat, když v tom má prsty Wes Anderson. Rozhodně to není nuda, ovšem v porovnání s dalšími Andersonovými kousky to trochu zaostává. Ale nadsázka z tomu rozhodně nechybí. Navíc mě kromě hudby dost zaujala kamera. ()

hejsahopsa

Blaznivej film. Ackoliv je to komedie, tak necekejte, ze se nejak extreme zasmejete, alespon u me to tak nebylo, proc teda ty 4 hvezdy? Je to film s atmosferou a toho si cenim. ()

hroubek

Ke každému filmu Wese Andersona si musíme najít cestu.Někdy poté cestě stačí jít jednou, někdy víckrát.Každý jeho film má jeho typický rukopis a styl vyprávění.Na Jak jsem balil učitelku jsem moc těšil a bohužel jsem mírně zklamaný.Asi nejvíce to bude tím, že jsem očekával trochu jiný děj a hlavně jiného hlavní hrdinu.Jason Schwartzman svoji postavu ztvárnil dobře, ale přišla mi protivná.Bill Murray je dokonalý, stačí jeden pohled na něj a ten vydá za několik slov.A nakonec zbývá titulní učitelka Olivia Williams, která mě nepřišla tak sympatická jak by měla, ale to je můj problém.Přesto je ve filmu spousta nádherných a vtipných scén, který vykouzlí úsměv na tváři všech co mají rádi inteligentní humor. ()

H.Gordon

Komedie? Možná na posledním místě. Je to hezky natočené, ale hlavní hrdina na mě nepůsobí zrovna nejlépe. Což asi nebyl úmysl. Měl zvláštní vztah s panem Blumem. Co se týče učitelky, do které se zamiloval, tak puberta dělá divy, nicméně tohle už hraničilo, nebo ještě hůře už překročilo hranici psychopatie. Ale myšlenka skvělá a je to velmi koukatelné ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona