Na fotbalovém zápase mezi Francií a Čínou byl zavražděn francouzský trenér Yves Gluant. V krku měl šipku s jedem. Gluant na zápase požádal o ruku svou přítelkyni, zpěvačku Xanii. Po vraždě bylo zjištěno, že mu z ruky zmizel prsten s obrovským diamantem zvaným Růžový panter. Šéfinspektor Dreyfus musí vraždu vyšetřit, ale zároveň by se na tomto případu chtěl ještě více zviditelnit. Již několikrát byl nominován na Řád čestné legie a vždycky vyšel naprázdno. Doufá, že když na tento případ nasadí nějakého neschopného vyšetřovatele a později sám případ bravurně vyřeší, konečně se dočká. A netrvá dlouho a jednoho takového najde. Je to policista z malého města Jacques Clouseau, který je považován za, mírně řečeno, pitomce, který zkazí vše, na co sáhne. A tak povolá Clouseaua a povýší ho na inspektora. K ruce mu dá řidiče Pontona, který má Clouseaua sledovat a podávat Dreyfusovi hlášení o každém jeho kroku. Clouseau se s nadšením pustí do vyšetřování. Případ se však poněkud komplikuje, je zavražděn jeden z hráčů – Bizu, který měl dříve poměr se zpěvačkou Xanií. Xania je poněkud podezřelá a Clouseau ji sleduje do New Yorku, kde má práci, a navíc se staví u známého klenotníka. Clouseau však zjišťuje, že je nevinná. Klenotníka vyhledala, aby jí osadil vzácnou kabelku po Josephině Bakerové diamanty. Ale nejedná se o Růžového pantera. Clouseauovy vyšetřovací metody a talent na vyvolávání bizarních situací mu nakonec srazí vaz. Dreyfus ho z případu odvolává a hodlá sám zatknout vraha, o kterém se domnívá, že je to Číňan jménem doktor Pang. Zatčení hodlá provést na významné společenské události – prezidentském plese... (TV Prima)

Quendi

Pokud přistoupíte na to, že Steve Martin jako Clouseau je příšerná volba a že ten film vůbec není vtipný, pak si možná užijete alespoň Jean Rena, který je zlatíčko:) V opačném případě odečtěte od hodnocení dvě hvězdičky. ()

OldaB

Pro mě překvapení. Jasně, Sellers se překonat nedá, ale film se mi rozhodně líbil. A inspektorovy kromobyčejné výroky nemají chybu - bravo překladateli. ()

Karlos1893

Ta hvězdička za to, že se člověk i párkrát zasměje, ale celkově jsem se těšil, až ten film skončí. Hrozně mě vadilo to, jak ten Clouseau mluvil, nepřišlo mě to ani vtipný. ()

Ingie

Nemohu si pomoci, kolegové, a musím použít nejvyšší hodnocení. Ne kvůli scénáři, atmosféře a vlastně ani hereckým výkonům, ale zkrátka a dobře díky kulometné palbě vtípků a gagů, z nichž některé mě donutily válet se po zemi v záchvatu smíchu. Jasně, jde o silně stupidní humor s prvky absurdity a v žádném případě nejde o poctu původním filmům se skvělým Sellersem v hlavní roli, ale jako nová značka s vypůjčeným jménem to funguje zatraceně skvěle. Myslím, že právě šílené záchvaty smíchu jsou maximum, co člověk může od snímků podobného ražení čekat, a Panterovi se v tomto ohledu nadmíru zadařilo. "On si nenatáhl žádné bačkory. Je MRTVÝ." ()

darthvader77 odpad!

Další zbytečný odporný remake, komediální klasiky, která to nepotřebovala. Steve Martin nesahá Sellersov ani po kotníky, a z tohohle se musí obracet v hrobě. Když bych tohle opomněl, tak 95% vtipů ve filmu je trapných a tvůrci úplně podkopali postavu Clouseaua, neboť síla drtivé většiny jeho vtipů byla v tom, že si neuvědomoval co dělá, případně co udělal.. Tady bych použil výraz čisté americké zlo. ()

Brano

Film ma niekoľko vydarených gagov, ktoré diváka určite pobavia. Ale celkový dej je dosť predvídateľný a ničím výrazne neprekvapí. Tiež s množstvom hluchých miest. Ale pozrieť sa to určite dá, sú aj horšie komédie a tu sa aspoň našlo niekoľko dobrých a originálnych hlášok. Stevea Martina veľmi nemusím, ale ako Inspector Clouseau sa mi páčil. Spolu so Jeanom Renom vytvorili podarenú dvojku. Tiež vydarený slovenský dabing Pavla Topoľského, ktorý daboval Stevea Martina. ()

Pitryx

Tak mne osobně nejvíce braly mluvené fóry, tedy přeřeky páně Clouseaovy. Vizuálně taky dobré, já jen pana Martina jaksi nemusím, aniž vím proč. Překvapila účast pan Rena a Beoncé. Rozhodně je to zdařilý „poloremake“, ale musíme si přiznat, že pan Sellers to prostě nebyl. 201503098437/8856 ()

mrclTV

Vidím jasnú podobnosť s Johnym Englishom ale inšpektor Cluseaou ako iniciatívny blbeček je mi sympatickejší ako Beanovský tajný agent. Celkom kvalitná studnica humoru, bohužiaľ nájdu sa ako vždy slabé miesta, ktoré vyfučia do trápneho ticha. Možno sa mi to páči aj preto, lebo som nevidel pôvodné filmy so Sellersom, takže nie som zaťažený bremenom minulosti a nemusím/nemôžem porovnávať (s potencionálne lepšími snímkami). Už len za scénu s učiteľkou angličtiny musím dať za tri! :D ()

Olafsson

No, slabej průměr, byly scénky kdy jsem se zasmál, ale neni jich moc. Martin přehrává a přijde že to až moc křečuje. Srovnávat se Sellersem se to ani nedá, ten hrál s noblesou a nadhledem i ty nejbláznivější skeče. ()

PlayEasy

Hrůza děs! Totální blbost a že Clouseau dostane takový remake nás nenapadlo ani v nejhorší noční můře! Nevíme jestli jsme to viděli vůbec celé, možná jsme to vzdali!! ()

OJan

Na originál to určitě nemá, ale zase nějaký ultra špatný remake to není. Najdou se momenty, kdy to bylo vtipné, kdy to bylo trapné a někdy dokonce i momenty, které nemají nic moc z Clouseauem společné, ale koukatelné to ještě je. |55%| ()

brzozin

To slabé hodnocení moc nechápu. Já jsem se královsky bavil. Je to totálně praštěná taškařice francouzského střihu. Takže se dá očekávat pitvoření, přehrávání, stupidní dialogy, slaboučké herecké výkony a totálně plytký děj. Přesně to jsem dostal. Navíc úžasnou porci klasických Clouseauovských přebreptů, které mi místy přišly dokonce lepší, než u původní Sellersovy předlohy. Prostě Hrábě si koulí den hambrďůl je nepřekonatelný. ()

liquuid

Tento druh humoru je přesně pro mě. Jednou za čas si moc rád pustím něco podobného, co mě rozesměje až od nitra. Ikonické a legendární dialogy se Vám zaryjí do paměti na hodně dlouho. Viděno několikrát a vždy se od srdce zasměji. Blbůstka podaná divákovi vhodnou formou. ()

ostravak30

Co je dobré má zůstat dobrým a neměla by existovat snaha to vylepšovat, protože málokdy se povede se dostat alespoň na úroveň původního námětu. Při vší úctě ke Stevu Martinovi, komediální vzezření, kterým disponoval nejslavnější představitel inspektora Clouseaua Peter Sellers prostě nemá. Navíc nerozumím tomu, proč slavný detektiv mluví jako idiot. Jistě, občas mu nějaké odborné slovo ujelo, ale zde je z něj dělán co se mluvy týče opravdový kre.én. Clouseau měl navíc mnohokrát smůlu a leccos mu zkrátka ujelo, když něco zdevastoval. Tady mi ale přijde, že neuvažuje moc logicky a dostává se do problémů sám, ovšem nastíněné situace nejsou ani zdaleka tak humorné jako v původních filmech. Naopak role Jeana Rena je perfektní a je snad jediný, který mě opravdu bavil. ()

ac1976

Urážka Edwardsa, urážka Sellersa a urážka diváka. Vo filmovom priemysle sa priživuje zopár zmrdov a Števo Martin je určite v prvej trojke. Horor má u mňa vyvolať nepríjemný pocit, porno ma má... veď viete čo a komédia ma má rozosmiať. Tu ma malo rozosmiať čo? Parkovanie malým Smartom? Úžasného Kata si dovoliť nemohli (veď rasizmus atď. Ak by zaznelo Kató Ty žlutá opice tak by tvorcov jebliny snáď ukameňovali). Škoda, že tvorcom nedošlo, že Sellersa a Loma nemajú kým nahradiť. Ani tú iskru pôvodných Panteroviek. Hviezda za Rena. ()

benyy

Ako komédia to ešte celkom ujde, aj keď sa v nej vyskytuje menej náročný humor, ak to však beriete ako ďalšieho Ružového pantera, tak je to len ďalší neúspešný pokus o napodobnenenie Petera Sellersa ()

Milivoj

Klasické filmy se Sellersem jsou pro mě srdeční záležitostí, proto jsem k novému filmu s Růžovým panterem přistupoval předem s despektem. A možná proto musím po jeho zhlédnutí konstatovat, že zase až taková hrůza to nebyla. Chvílemi jsem se bavil, Steve Martin dělá co může (a že umí)... zážitek bych asi přirovnal k tomu z celovečerního Mistra Beana. Takový roztahaný a naředěný odvárek svých předchůdců, na chvilku pobaví, ale nevidím důvod, proč se na to koukat znovu. ()

Chladek

Zřejmě v tom vidím o hodně víc, než kritika a široká společnost. S. Levy měl skvělý nápad, rozvinutou představivost, a jak to dopadlo na plátně není jeho chyba. Což ovšem neznamená mínus pro herce. S. Martin je pan herec, který ač v nějakých hollywoodských trhácích nehraje, dokáže se šarmem jemu vlastním zahrát cokoliv. Náročné role Inspektora Cluseaua se zhostil dokonale a jeho představení se mi moc líbilo. Stejně tak J. Reno. Jejich taneční představení stálo za to. Nebyl to zase takový propadák, jak všude čtu. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (více)