V louisianských močálech je objeveno zmasakrované tělo, a protože není první, je zmatené policii vyslán na pomoc soudní lékař Sam Rivers a bioložka Mary Callahanová. Rybář Elmer je zavede do osady tvořené obytnými čluny a domy na kůlech, obývané pestrou směsicí lidí. Sam tam vyrůstal, a tak se tu na rozdíl od Mary cítí jako doma. Od Glorie, manželky jedné z obětí, se dozví, že vše začalo před několika měsíci, kdy v jednom z mělkých úseků ztroskotala loď. Elmer jim místo nehody ukáže. Zatímco Sam s Mary prozkoumávají trosky, je napaden něčím děsivým, co se ukrývalo pod hladinou. Při pokusu o útěk nevědomky zapnou naváděcí signál, který je zachycen asijským majitelem lodi, jenž okamžitě na místo vyšle profesionálního lovce s dobře vyzbrojeným týmem. Téhož večera tajemný rybí netvor znovu zaútočí... (TV Nova)

eraserhead666

Ani bych nečekal, že dám 4* filmu o přerostlých/zmutovaných/geneticky upravených apod. zvířatech. Jakýsi úsudek jsem si udělal ještě před shlédnutím čistě jen podle názvu (jak českého tak původního), jenže ejhle omyl. On mě ten film bavil!!!! Možná by si autoři podobných snímků (Chobotnice, Anakonda, Pavoučí teror apod.) měli tohle pouštět jako studijní látku a vzít si z toho jedno základní poučení - jen známí herci a herečky dobrej film neudělají. Tady nehraje nikdo známej (asi jen jeden ksicht jsem viděl už jinde) a funguje to i tak. Dobře zpracovanej a zařízenej vlak, kterej když se rozjede, pořád zrychluje a už se nezastaví. Ani ty počítačové triky moc nevadí, krev (a nahatej rasta :-))) to všechno vynahradí a zakryje. A i jednotlivé rybí chody jsou docela zajímavé, stejně jako jejich vlastní skony. Naprosto vychytanou smrtí zemře ta bioložka (nebo co to je), tu jedinou nesejmou ryby, ale i tak to stojí za to. ()

Z0oMb3E odpad!

Frankenfish alebo kapry vracajú úder! Sklamanie za sklamaním sa u mňa nieslo počas celej produkcie. To, že je to béčko ako sa patrí netreba ani spomínať. To, že je toto béčko až moc politicky korektné by sa tiež dalo nejak ospravedlniť. No to, že v tomto béčku nieje vidieť takmer nič je neodpustiteľné. Chápem že tmou sa dajú v divákovi vzbudiť rôzne emócie, no rozhorčenie a mrzutosť by medzi ne určite patriť nemali. Kedy filmári pochopia, že ak film stojí a padá na prerastenej kreatúre, tak ju chcem občas vo filme aj zahliadnúť. Nepotrebujem počuť šplechot, hysterické ženské a kde tu nejaké vrrŕau. Odkusnuté hlavy, údy či ohlodané tváre možno zhliadnuť no všetko len pri minimálnom svetle, čo filmu až moc uberá na atraktivite.Patetickosť a nelogickosť tu samozrejme nejaký ten pilier kultovosti vytvorila, no nič také čo by robilo snímok nezabudnuteľným. Kubo Vágner by sa z podobného úlovku potešil viac, no mne návnada nezavoňala. ()

castor

Tak tomuhle se říká úlet. Plusem je zcela jistě výběr bažinatých lokalit, mínusem všechno ostatní. Projekt podle všeho vznikající na koleně a za pochodu, s minimem nápadů, vztahy vykreslenými se spletitostí leporela, hodně šílenými dialogy a hlavně s totální absencí gradace děje. Žravá potvůrka jen z odněkud vyskočí, někoho sežere, přeživší si popláčou, divák zasměje a jedeme dál. Jak vidno Mark A.Z. Dippé (režie comicsové adaptace Spawna) je hlavně kovaný trikař, který se podílel třeba na Návratu do budoucnosti 2, Jurském parku a Cameronově Propasti a druhém Terminátorovi, ale za režisérskou stoličku by moc sedávat neměl. I když závěrečná tečka i samotné finále jsou docela vtipné.. ()

borec999

Príjemne uvoľnené a na nič sa nehrajúce béčko so zmutovanými, zubatými digi rybkami(trikovo chabo vyzerajúcimi), ktoré z ničoho nič a pomerne často vyskakujú z vody, odkusujú končatiny a kántria väčšinu tunajších dementných postáv. Veľkým plusom okrem uvoľnenej atmosféry je močaristé prostredie, solídny killcount spojený s dostatkom akcie a v neposlednom rade aj to, že úmrtia nie sú mimo kameru, ale sú patrične krvavé- končatiny a hlavy tu lietajú jedna radosť. Dokonca sa dočkáme úmrtia niektorých postáv, u ktorých by ste to vopred nečakali. Keď dokážete vypnúť mozog a naladiť sa na vlnu filmu, ktorý už niektorými svojim "hlbokými" dialógmi postáv naznačuje, že ho netreba brať až tak vážne, budete sa baviť. Alebo no dobre, ak nemáte radi béčka možno nie. Mňa však Mark Dippé pobavil celkom solídne. Medzi 2* a 3* ale za príjemne ironický a vtipný záver tomu prilepším. 50% ()

Kaucuk odpad!

Bože tak tohle byla jedna z největších stupidit co sem kdy viděl...jednu hvězdičku bych dal jenom za to že takhle sem se nezasmál už ani nepamatuju...na to že se mělo jednat o horor nic moc. Dialogy byly opravdu důmyslně sepsány, herci zahráli jak na Broadwayi a triky byly lepší jak v Lotrovi. Je mi jasné, že rozpočet tohoto filmu byl značně omezený (když se banda trotlů rozhodla natočit film tak se to dá pochopit.) ale stejnak se z toho dalo vytěžit něco lepšího...třeba stánek se zmrzlinou. O českym dabingu ani nemluvim, protože i já se známejma jsme v PC hře The Movies dabovali o třídu líp, v porovnání s tímto tak na cenu F.Filipovského. Hrůza, Děs, Běs, atd. jen se divím že to má takové vysoké, vzhledem ke kvalitě skoro nadmíru vysoké hodnocení. Vřele nedoporučuji, pouze chcete-li se smát stupiditě děje, tipovat co se asi tak stane a kdo umře (a v 99% budete mít pravdu) a zabít neskutečně dlouhých 80 minut (!!! bože to sem u toho opravdu strávil takovýho času) svýho života zbytečně. ()

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)