poster

Barbie Princezna a švadlenka

 • Česko

  Barbie jako Princezna a švadlenka

 • USA

  Barbie as the Princess and the Pauper

 • Slovensko

  Barbie ako princezná a krajčírka

 • Slovensko

  Barbie Princezná a krajčírka

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 2004, 85 min

Režie:

William Lau

Předloha:

Mark Twain (kniha)

Scénář:

Elana Lesser, Cliff Ruby

Scénografie:

Walter P. Martishius
(další profese)
 • Yalka
  *****

  Jeden z velmi povedených Barbie filmů. Trošku je mi ale líto celé té linie s rádcem Premingrem, je tak hloupý, že se vlastně odvaří sám, nic moc padouch... A neschopná bezradná královna a absence jakýchkoli dalších výrazných postav u dvora to taky naštve, celý královský dvůr je prostě (na rozdíl od originálního Twainova příběhu) jen plochá naprosto neživotná pohádková kulisa, která se ze všech sil snaží tvářit propracovaně. V tomhle filmu to až tak nevadí (dětem určitě ne), ono se to "za sedmero horami" snese, když je ale podobně odfláknutý královský dvůr v Barbie a škola pro princezny, která se odehrává v současnosti, tak to bolí hodně.(30.6.2013)

 • Renie42
  *****

  Líbil se mi příběh, byla tam akce, nenudila jsem se. I když je to určitě pro mladší, mě to nevadilo a podívala jsem se. Stále je ve mě ta malá holčička, která má ráda pohádky se šťastným koncem. Příběh dvou dívek, navlas stejné, až na ty vlasy. To muselo vyústit k záměně. Hlavně že to dobře dopadlo. Určitě se podívám na další filmy s Barbie.(5.7.2009)

 • NinadeL
  *****

  Ano, i z klasiky Marka Twaina z roku 1881 lze udělat dívčí muzikál :) Geniální hudba (vyšla i na samostatném CD) a rozhodně nejlepší Barbie film ze všech. V Labutím jezeře byla uzavřena první trilogie provázaná rámcovým vyprávěním, nyní jsme přímo v pohádce a není to věru na škodu. Hrála jsem s neteří i stejnojmennou hru na pc a tenhle svět Barbie vážně sedí. Princezna a švadlenka jednoduše nemají nejmenší chybičku.(3.2.2009)

 • Matematicka
  ***

  Několik důvodů, proč je dobré tento film vidět: 1) Jsem holčička a miluju bárbíny a keny a chci jich vidět hodně najdenou; 2) Chci vidět kocoura, který i když štěká, nekouše; 3) Chci vidět Kena, který hraje na klavír, aniž by se dotýkal kláves. Pokud pro vás neplatí ani jedna z výše uvedených variant, pak je tu ještě možnost, že máte doma malou holčičku (nebo dokonce více), která má ráda princezny a pohádky... a proto jsem se na tuto pohádku vlastně dívala a jako takové se to dalo vydržet, i když mě to trvaleji ani neoslovilo ani neoslnilo. Ale to asi není potřeba... Zajímavé komentáře: Marčus, Elenor, KeiGe, Indovit14.(25.11.2013)

 • Elenor
  ****

  ...ano, čtyři hvězdičky, ovšem v rámci žánru růžovoučká podívaná pro malé holčičky. Ale upřímně - není to vlastně špatný film. Líbivé písničky, slušný scénář, kýčovitost nedovedena do trapností. Film jsem neviděla s českým dabingem, takže nevím, jak dopadl překlad. (A po grafické stránce hrůza - jak špatná počítačová hra. Ale to je zřejmě dětem jedno :-). Chcete-li se odreagovat při hezké, nenáročné pohádce, právě jste ji našli.(5.7.2008)