Jeruzalém roku 1125. Z vlhké kobky maurského vězení odvážně a poněkud nezvykle prchá zasloužilý účastník křižáckého tažení Robin z Loxley (Cary Elwes). Po návratu do rodné Anglie ho ovšem čeká trpké zklamání. Tatínek je mrtvý, sourozenci mrtví, věrný pes mrtvý a oblíbená kočka zadušená posledním členem rodiny - přítulnou zlatou rybkou. Navíc hrad zabavený kvůli nezaplaceným daním. Podivný vděk za bojové zásluhy. Ovšem, co by jiného zlomilo a možná i dohnalo k sebevraždě, to Robina, už brzy Hooda, posílí. Statečně vyráží do temných hvozdů a dává dohromady svou zbojnickou partu. A to si pište, že to jsou daleko ostřejší a hlavně mnohem zábavnější chlápkové než ti, které měl ve své družině Kevin Costner. Pochopitelně je tu i mrzký rottinghamský šerif a dočasný, ale o to podlejší panovník Jan. A taky luzná Mariana, jejímž největším problémem je momentálně pás cudnosti z vysoce kvalitní oceli. Poslední dobou ji začíná být zatraceně těsný... (oficiální text distributora)

Skleni

Pre mňa je to klasika a vždy bude. žmuro, tenisky nike, preclenie potôčiku a podobné hlody sú legendárne pre mňa. Nemôžem si pomôcť a tak dávam 80% ()

Plechpetr

Na 5* to určitě nesaha ani špičkama, ale 4 si to každopádně zaslouží. Skvělá parodie, skvělé vtipy, prostě paráda. ()

Sgt.Cliffer

Nemůžu si pomoct ale tenhle film je pecka. Poprvé jsem ho viděl, když jsem byl dost malej a tak jsem nepochopil, všechny narážky. A když jsem si na něj vzpoměl teď, o nějakých 10 let později, a opět jsem ho zkouknul, smál jsem se ještě víc! Boží byla třeba konfiskace rodného hradu, souboj kvůli mýtu nebo střela patriot :-) ()

dalziel

Ako milovník komediálnych paródii som do toho šiel no až na pár heftov som z toho veľmi nemal. Melov humor nie je vždy celkom jasný a stráviteľný pre každého. Už úvodná titulková scéna o tom filme veľa vypovedá. ()

Ingwio

Pravdou je, že tento film je trochu nevyvážený. Ale dalo by sa povedať, že skôr nás necháva Mel Brooks vydýchnuť pred ďalšou nadupanou scénou..Kritický pohľad však vraví, že výborné gagy sú striedané absolútne hluchými miestami. Keby nebolo Cary Elwesa, ktorý už naprvý pohľlad pôsobí vierohodne a zároveň parodicky ako Robin Hood, tak by to bolo za 3*. No on povyšuje túto príjemnú paródiu na pekné 4* ()

Trixi

Žádný duchaplný humor, ale smát se i tak budete od začátku do konce. A Robina Hooda v podání Caryho Elwese si prostě zamilujete. Každý další Hood, kterého kdy uvidíte, vám bude připadat mdlý, nezáživný a neatraktivní. ()

artuš

Úžasná komedie na téma Robina Hooda. Měl vše co dobrá komedie mámít švich, styl a zábavu. Prostě jedinečné stvárnění tohoto jinak vážného příběhu. ()

Colour

Paradoxne som videla najprv paródiu a až potom originál. Keď som to videla prvý raz, nezdalo sa mi to vtipné, no neskôr, keď som videla Robina Hooda s Costnerom a potom toto, veľa scén sa mi zdalo vtipných a veselých. Scény boli vhnané do krajnosti a extrémov. Na filme sa dá dobre nasmiať, ale najprv treba vidieť Robin Hood: Kráľ zbojníkov. ()