Bláznivý příběh Robina Hooda

Sacré Robin des bois

Bláznivý príbeh Robina Hooda

Komedie / Dobrodružný

USA / Francie, 1993, 104 min

Nemůžu hodnotit na míň než 4 hvězdičky! Věřte nebo ne, ale tohle byl první film na kterým jsem byl v kině :) Ještě jsem asi neuměl číst a tak mi titulky četla babička (Pro ostatní návštěvníky kina to musel bejt skvělej zážitek :D)! A když jsem to viděl po letech tak jsem se bavil stejně dobře jako poprvé (No možná spíš líp:)!(8.7.2007)

V době, kdy ještě nebyla dvd a já vlastnila jen vhs byla tahle nejpůjčovanější a mezi mými známými favorit. Rozhodně doporučuji znalost Robina Hooda s Costnerem, jinak spoustu narážek nepochopíte. Ani nevím, kolikrát jsem oba viděla a vždycky tam najdu něco nového. Některá místa mi tam ale přišla zbytečná(4.4.2009)

Bláznivý příběh Mela Brookse... Tohle může natočit prostě a pouze jen on. Úžasné hlášky a ksichty Caryho Elwese jsou přímo nezapomenutelné a šerif z Rottinghamu s princem Janem jsou záporáci jedna báseň. Jiné borce si na tyto role ani nedokážu představit... :) "Zajelenil králova střelce!"... 95%(15.8.2008)

Celkom vydarena parodia.Najlepsi bol samozrejme Cary Elwes,ktoreho by som si mozno vedela predstavit aj vo "vaznejsej" verzii Robina Hooda.Ten kostym mu velmi sekol.:)Okrem neho ma este rozosmial Mel Brooks so svojou gilotinkou a serif.Najvtipnejsie mi asi prisla scenka zo "svatby" Marion a serifa.:)))(6.1.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,739,755Tržby Celosvetovo $40,300,000║ Na dnešnú dobu nehorázne povrchné a nezábavné, bez jediného poriadneho vtipu, čo by skutočne rozosmial, Cary Elwes v úlohe Robina Hooda vypadá fajn ale to ja asi tak všetko, nuž nemá vďaka otrlému scenáru čo predviesť aby to bolo zábavnejšie, než si asi Mel Brooks myslel. Zbytočnosť v rámci paródie, viac sa pobavím a zasmejem na výbornom due Costner-Freeman a to nemusia ani nič parodovať. /20%/(4.1.2008)

• - Filmový debut Davida Chappelleho. (Mihail123)

• - Don Giovanni byl pojmenován podle hlavní postavy stejnojmenné opery od Mozarta. (viperblade)

• - Magická pilulka, kterou dává Latrína Šerifovi poté, co ho Robin zapíchne, je ve skutečnosti mentolka "Life Savers". (viperblade)