Bláznivý příběh Robina Hooda

Sacré Robin des bois

Bláznivý príbeh Robina Hooda

Komedie / Dobrodružný

USA / Francie, 1993, 104 min

Klasický případ bláznivé parodie, v níž se střídají ty opravdu jedinečné chvilky s těmi trochu slabšími. Ale protože trapné vtipy tam skoro žádné nebyly, protože Mel Brooks tu opět ztvárnil jednu ze svých nezapomenutelných postav a protože při parodování Kmotra jsem se musel smát bez přestání, dostává film zasloužené 4*.(2.4.2012)

Umírala jsem smíchy. Parodie jak má být a se vším všudy. Někomu se to možná zdá přehnané a snad povrchní, jak někdo napsal, ale podle mého mínění jsem za posledních pár let neviděla lepší inscenaci R. Hooda (stále zastávám názor, že na knihu od Dumase nic nemá) než je tato, i přestože se jedná o komedii, která se v podstatě ani trochu nedrží originálu. Za to nám se slušnou dávkou humoru podává nového snad trochu namyšleného Robina v podání C. Elwese, který byl podle mě naprosto skvělý ještě v Zakleté Elle.(14.9.2011)

Vtipné, legrační, originální, zábavné skeče a hlášky. Naprosto unikatní komedie, parodie. Trefné hlášky, ujetý král Jan a jeho cestující piha, slizský šerif a bláznivě zamilovaná čarodejnice. K tomu všemu doplňky typu nafukovacích bot, velmi odolný pás cudnosti a aparát ve tvaru gilotiny k vykonávání obřízky. Spousta vtipných drobností, slov, gest, frází parodující věci ze skutečnosti a z jiných filmových děl. Skvělá kombinace spolu s velmi sympatickým představitelem Robina Hooda.(14.9.2008)

Paradoxne som videla najprv paródiu a až potom originál. Keď som to videla prvý raz, nezdalo sa mi to vtipné, no neskôr, keď som videla Robina Hooda s Costnerom a potom toto, veľa scén sa mi zdalo vtipných a veselých. Scény boli vhnané do krajnosti a extrémov. Na filme sa dá dobre nasmiať, ale najprv treba vidieť Robin Hood: Kráľ zbojníkov.(12.4.2010)

Moje hodnocení dlouho oscilovalo mezi 3 a 4* - pro byl především fantastický Cary Elwes a taky to, že při první podívané jsem sebou mlátila smíchy jako šílená. Proti 10letý věkový posun. Věk sice vyhrál, přesto je to pořád skvělá komedie s nezapomenutelnými fóry a Cary Elwes si s Errolem Flynnem v nejlepší formě rozhodně nezadá:)(15.9.2008)

• Cary Elwes

• - Filmový debut Davida Chappelleho. (Mihail123)

• - Patrick Stewart mluví jako král Richard skotským přízvukem. To je přímý odkaz na Seana Conneryho, jehož král v Robinu Hoodovi: Králi zbojníků, mluví právě skotským přízvukem. (viperblade)

• - Magická pilulka, kterou dává Latrína Šerifovi poté, co ho Robin zapíchne, je ve skutečnosti mentolka "Life Savers". (viperblade)