Bláznivý příběh Robina Hooda

Sacré Robin des bois

Bláznivý príbeh Robina Hooda

Komedie / Dobrodružný

USA / Francie, 1993, 104 min

"Chci vás varovat, jestli nezrušíte ty nehorázné daně, poradím lidu, aby se proti vám vzbouřil." Až takhle zákeřný dokáže být ten loupežník ve slušivých punčochách, který se, na rozdíl od své konkurence, pyšní tím, že nemluví s cizím přízvukem. Mě tedy vždycky hrozně bavilo tohle čekání na to, až se Robinu Hoodovi ztopoří meč a zaútočí na pás cudnosti zvrhlé Lady Mariany. Zažije se při něm totiž taková spousta srandy, slovních hrátek a slepcových hlášek, že je mi úplně jedno, že se jedná o naprosto nedůstojnou hovadinu vzhledem k vážnosti legendy o zeleném mužíkovi.(24.10.2016)

• MM_Ramone

Filmov o Robinovi Hoodovi, legendárnom zbojníkovi zo Sherwoodskeho lesa, bolo natočených mnoho. Svojim dielom ku tejto téme prispel v roku 1993 aj americký žid Mel Brooks (Melvin Kaminsky). Pojal to s humorom. Natočil komediálnu variáciu s názvom "Bláznivý príbeh Robina Hooda". Mne to však až také bláznivé a vtipné neprišlo. Zdalo sa mi to skôr dosť nudné a miestami i trapné. Zrejme som naladený na inej vlne ako pán Brooks. Pretože ani jeho ďalšie režisérske pokusy na mňa nijak zvlášť nezapôsobili. **(30.9.2018)

Tyhle parodie...slzy smíchu se řinou proudem, ačkoliv na Hooda ve Shrekovi to nemá. Ale to nevadí, na toho nebude mít nic:) Role Mela Brookse je fakt neskutečná, ještě lepší než jeho prezident ve Spaceballech. A nechci být za zvrhlíka, ale nejspíš nejkrásnější Lady Marion uvidíte tady...teda pokud minete Bestiánovo cestování časem, kde Marion hraje Kate Mossová;) Hmmm, soutěž v lukostřelbě.......(23.3.2003)

Umírala jsem smíchy. Parodie jak má být a se vším všudy. Někomu se to možná zdá přehnané a snad povrchní, jak někdo napsal, ale podle mého mínění jsem za posledních pár let neviděla lepší inscenaci R. Hooda (stále zastávám názor, že na knihu od Dumase nic nemá) než je tato, i přestože se jedná o komedii, která se v podstatě ani trochu nedrží originálu. Za to nám se slušnou dávkou humoru podává nového snad trochu namyšleného Robina v podání C. Elwese, který byl podle mě naprosto skvělý ještě v Zakleté Elle.(14.9.2011)

Nemůžu hodnotit na míň než 4 hvězdičky! Věřte nebo ne, ale tohle byl první film na kterým jsem byl v kině :) Ještě jsem asi neuměl číst a tak mi titulky četla babička (Pro ostatní návštěvníky kina to musel bejt skvělej zážitek :D)! A když jsem to viděl po letech tak jsem se bavil stejně dobře jako poprvé (No možná spíš líp:)!(8.7.2007)

• Cary Elwes

• - Filmový debut Davida Chappelleho. (Mihail123)

• - Když si po souboji se šerifem Rottinghamem (Roger Rees) Robin (Cary Elwes) zasunuje meč do pochvy, šerif se na něj napíchne. Když ale odstoupí, má meč zabodnutý až po rukojeť. (Pepy)

• - Když v lese napadnou vojáci Hepčíka a Robina, tak Hepčík řekne: Doufám, že to někdo natáčí!" To je odkaz na incident, který se stal Rodneymu Kingovi, když ho v roce 1990 několik členů policejního oddělení Los Angeles brutálně napadlo. Jednomu přihlížejícímu se to podařilo natočit na kameru. (viperblade)