Point Pleasant

USA, (2005–2006), 9 h 30 min (Minutáž: 43–44 min)

Hudba:

Robert Duncan

Epizody(13)

Seriál Point Pleasant sa odohráva v malom rovnomennom mestečku Point Pleasant nachádzajúcom sa blízko New Jersey, ktoré je hneď na začiatku zasiahnuté silnou búrkou. Tej noci zachráni záchranár Jesse v mori pred utopením mladé dievča, Christinu Nickson, ktorá sa vydala do mesta hľadať svoju matku. Okamžite sa jej ujme rodina miestneho doktora Kramera a rozhodne sa o ňu postarať, kým nebude po tom, čo prežila, úplne v poriadku. Netušia však, že práve jej príchod v krátkej dobe dramaticky zmení chod udalostí a hrozba vypuknutia pekla na zemi naberie silnejšie kontúry. (M.a.t.t.)

Recenze uživatele Djkoma k tomuto seriálu (1)

Point Pleasant (2005)

Jedno města, jeden maják, několik postav a jeden společný osud. Point Pleasant se pokusil o nemožné a vzkřísit hororové seriály s náboženskou tématikou s trochou nového přístupu a jen velmi malým prostorem. Na seriál pouhých 13náct dílu je zvláštně laděných a občas dost nevyrovnaných. Některé si bravurně hrají s atmosférou a herci, kteří jsou perfektně vybráni do svých rolí, a jindy jde pouze o obyčejný seriál, který o na svou náboženskou tématiku skoro zapomněl. To se však zlomí 6tým dílem, od kterého je to hororová jízda, kterou jsem v seriálech dlouho neviděl. V závěru budete žasnout, jak tvůrci dokázali najít správnou cestu a nezůstat v obyčejných klišé, který tu pár je, ale jinak to prostě nešlo. Ohledně postav mě nejvíce zaujala skvěle vybraná hlavní hrdinka, která od něžné krásy anděla přechází velmi rychle k rudé ďáblici, před kterou bych utíkal. Další překvapení je pro mě reinkarnace Granta Showa, který většině bude znám ze seriálu Melrose Place, a rozehrává ve filmu skvělou partii, v které mu nikdo kromě hlavní postavy nekonkuruje. Potěší také hudební téma od Dannyho Elfmana, které vystihuje seriál velmi přesně a celkově hudba, hlavně v závěrečné epizodě, která je naprosto skvělá a překvapivá, perfektně sedí (jedna skladba v závěru mi připomněla Terminátora...). Je škoda, že PP byl po 13nácti dílech ukončen, protože tento seriál byl jistě plánován na víc dílů, ale alespoň "nějaké" finále potěší a celý seriál částečně uzavírá. Možná v budoucnu bude svět znovu chtít vidět náboženský souboj dobra a zla v podobě dvou teenagerů v jednom malém městečku... Přes pár slabších okamžiků je rozhodně PP počinem , který by seriálovému divákovy neměl uniknout. ()