Příběh jednoho zvláštního léta podle bestselleru Ann Brasharesové. Čtyři dlouholeté přítelkyně se musí poprvé rozejít na delší dobu. Na společném nákupu objeví podivné džíny, které všem perfektně padnou. Rozhodnou se toho využít a zůstat díky kalhotám v kontaktu. Každá dívka si džíny ponechá na týden a uvidí, jestli jí přinesou štěstí, pak je pošle dál. Za každým týdnem se skrývá příběh a i když mezi kamarádkami leží mnoho mil, stále existuje pouto v podobě putovních kalhot, které jim umožňuje sdílet radosti, lásky i strasti. (oficiální text distributora)

Adramelech

Film je docela roztomilá oddechová blbůstka, ale já bych trochu přepsal scénář a pozměnil název: Sesterstvo putovních kalhotek. Kalhotky jsou totiž více než džíny předurčené k tomu, aby nosily štěstí. Proto je někteří muži – hlavně v mládí – sbírají. Znal jsem kluka, který je in natura ukládal do zábrusových prachovnic a každou nádobu označil štítkem se jménem jejich nositelky a datem sběru. V pozdějším věku tato mužská záliba ustupuje, protože člověk si nemůže z bytu udělat sklad dámského prádla. V mém pojetí by tento film asi vyzněl jako soft porno, ale i jedna z mých knižních publikací vydaná v roce 2020 byla řadou čtenářů hodnocena jako okultní pornografie, ačkoli se jednalo o ryze odbornou studii opírající se o seriózní, tři roky trvající výzkum. ()

jasiska

Film sa mi celkom páčil, ale vôbec netuším prečo. Veď to bola taká obyčajná limonádová vydieračina. V podstate to tu už všetko bolo, len lepšie a hlbšie prepracované. Zaujímavé obsadenie je však pozitívom. Aj hudba sa mi páčila. ()

Prochy38

Nechal jsem se přemluvit přítelkyní a celkem toho nelituji. Film je jasně zaměřen na dívčí publikum věkem totožné s hlavními postavami. Příběh je to moc hezký a i originální. Ale pro mě zase tak moc zajímavý asi ne. Je to hodně idealizované, i když tvůrci myslí na obě strany, tím myslím tu příjemnou i nepříjemnou lidského života. Jen ty typy holek jsou asi až moc typizované. A mně, jako celkem mimóznímu pozorovateli, ani nepřišli moc sympatické. Vychrtlá A. Bledel a její averze vůči jakýmkoliv románkům - končí opakem, fakt hodně nenormální postava A. Ferrery, které jednání normálním lidem fakt nedává smysl. K tomu hodně do větru B. Lively a její fotbalové umění. Jediná sympatická postava A. Tamblyn, které příběh stál za to.... Ale jinak takový lehký průměr... Asi mě nemrzí, že jsem to viděl, ale není to moje krevní skupina... ()

peetriss

Uznávám, že zdaleka nejsem cílovou skupinou, ale i v této sortě "dívčích" dobrodružství jsem si dokázal najít filmy, které dokázaly vtáhnout či pobavit i mne. Sesterstvo putovních kalhot ale není tímto případem - působí roztahaně, problémy či zážitky dívek nedokáží zaujmout, natož zasáhnout, a už vůbec ne chytit za srdce, s výjimkou několika izolovaných epizod. Komediálně zcela bezzubé. Pozitivem je fakt, že příběhy aspoň nepůsobí hloupě. S hereckým obsazením nemám problém, byť vrcholné herectví se zde nekoná, a ani není žádáno. ()

sona123

Neznám moc filmů, které by měly tak otřesný název. Putovní kalhoty? No nazdar. Celé je to trochu násilné a chvílemi nudné. Hrdinky jsou ale poměrně sympatické a to je hlavní klad. Možná jsem už ale z filmů podobného typu (přece jen je to hodně pro náctileleté) vyrostla. Kdoví. Každopádně dvojka je o fous lepší. ()

Marina111

Neveľmi obľubujem nekonečné série románov na pokračovanie, najmä ak ich kvalita je skôr otázna, no nemôžem poprieť, že v istom veku som Putovné džínsy prečítala. Dnes by som si síce sotva spomenula na mená postáv, aj dej sa mi zjavuje len veľmi matne, čo sa mi u kníh, ktoré pre mňa voľačo znamenajú, nestáva - no tým len chcem naznačiť, že mi nebolo celkom nenzáme, do čoho idem, keď som sa rozhodla sledovať tento film. Nuž, po pozretí musím priznať, že to ozaj nie je typicky naivné a sentimentálne dielko, aké by ste si pod pojmom "teens bestseller" asi predstavili, dokonca ani typicky americké (žiadna roztlieskavačka a žiadna zástava !!!), ale aj tak to má od filmu, s ktorým by som cchela zabiť predpoludnie, naozaj ďaleko. Ale načo ďalej mrhať slovami, veď asi chápete, čo sa snažím naznačiť : nemastné, neslané, nevýživné ... ale hladný sa poteší i takému. ()

TeraBum

Knihy, podle kterých byl film natočený miluju. Jsou napsány s obrovskou porcí lidskosti. Nejde o náctileté holky, natožpak o kalhoty, ale o nepodmíněnou lásku ve všech podobách. Jenže nehodnotím knihu, ale film. A to nedokážu. Protože z knih vytáhli jen ty náctileté holky. A tak vidím, že film sám o sobě zas tak špatný není, dá se u toho zabít sobotní odpoledne, mnohé i potěší. Knihu mám ale natolik ráda, že přerod do filmové podoby objektivně vidět nedokážu. ()

cherita

Musím přiznat, že nejdřív jsem byla docela nadšená. Všechny čtyři hlavní postavy byly výborně obsazené a odpovídaly svým knižním předobrazům a celý přiběh se celkem věrně držel knihy, až na jednu věc. Moji nejoblíbenější část, tj. Lenin příběh, si scénaristi naprosto překopali k obrazu svému a bohužel je to obraz horší. Mrzí mě to o to víc, že zbytek funguje jako fajn holčičí komedie, ale tu Lenu jim prostě neodpustím. ()

Zeek

No to byla ale blbost nebo to vlastně bylo sladké a hezké? Záleží co od toho očekáváte a jak se nad tím člověk zamyslí. Já to beru z té méně světlé stránky. Co jsem čekal, to se dostavilo. Je až neuvěřitelné, že středem pozornosti můžou být obyčejné kalhoty, nemluvě o tom, že se dá natočit i druhý díl. Vlastně se tedy jedná o čtyři krátké příběhy, které se "protínají" díky zmíněným kalhotám. Dejme tomu, že to není můj šálek kávy. Což pravda je, ale nakonec to sladké bylo a spousta lidí tyto filmy přímo vyhledávají. Nesmím zapomenout, že kladem byla krásná Alexis Bledel, takže hodnotím průměrně, 3*. Moje hodnocení: 55% ()

fifi.m

Příjemně jednoduchý odpočinkový film, navíc se sympatickými a krásnými slečnami v hlavních rolích. Pokud nečekáte nic extra, ale jen chcete vyplnit nějaký čas v nedělním odpoledni, tak budete jistě příjemně překvapeni. ()

zuzanocka

Veľmi presladený, dievčenský film.. ale akosi mi to nevadilo .. =) Celé to bolo pritiahnuté za vlasy – ale milé.. =) Nemyslím si že existujú rifle, ktoré by dokonale sedeli štyrom babám s odlišnými postavami..možno keby šlo o sesterstvo putovných legín.. Dievčatá som poznala z rôznych seriálov, ktoré som videla predtým (Alexis Bledel – Ženy z rodu Gilmorovcov, America Ferrera – Škaredá Betty, Blake Lively – Gossip Girl , Amber Tamblyn – Joan z Arkádie), takže vidieť ich naraz bolo fajn.. =) Na zabitie sobotňajšieho popoludnia dobré.. =) ()

RedFox

Milé, dojemné a smutné zároveň. Filmově na tři hvězdičky, ale za Bailey (Jenna Boyd) neváhám jednu přidat. ()

chrispe

Už mi není náct, ale přesto jsem se zase dívala. Každý prázdninový příběh jednotlivých holek má něco do sebe. Mně se nejvíc líbí vždycky ten z Řecka, protože na natáčení vybrali opravdu kouzelnou lokalitu. Příběh Carmen (America Ferrera) mě skoro vždycky zvedne ze židle, protože mám pocit, že jí v něm děsně křivdí a že její otec stojí jako otec dost za prd (alespoň pro ni). Další dva příběhy brnkají na smutnou notu, víc se mi líbí ten Baileyin (Amber Tamblyn) - i když taky víc na hraje na city. No... ať se mi zdá příběh točící se okolo jedněch obyčejných kalhot jakkoli dětinský a naivní, baví mě. ()

E lan

Překvapivě malinko nadprůměrná relativně inteligentní teenagerovka, do které by to jen málokdo řekl. Herecké výkony odpovídají průměru, vše ostatní ujde. Za půl rok sice člověk neví, že to viděl, ale přesto se u toho rozhodně divák nenudí... ()