Příběh jednoho zvláštního léta podle bestselleru Ann Brasharesové. Čtyři dlouholeté přítelkyně se musí poprvé rozejít na delší dobu. Na společném nákupu objeví podivné džíny, které všem perfektně padnou. Rozhodnou se toho využít a zůstat díky kalhotám v kontaktu. Každá dívka si džíny ponechá na týden a uvidí, jestli jí přinesou štěstí, pak je pošle dál. Za každým týdnem se skrývá příběh a i když mezi kamarádkami leží mnoho mil, stále existuje pouto v podobě putovních kalhot, které jim umožňuje sdílet radosti, lásky i strasti. (oficiální text distributora)

Ilicka

Čtyři holčiny si během prázdnin vyměňují kalhoty. Zažívají různé příhody. A tak dále. A nakonec vše dobře dopadne. Dva příběhy ze čtyř jsou hodně solidní, ale Mexické fotbalové nabalování a "Alexis Bledel sedí na židličce a kreslí" mě nějak zvlášť nezaujaly. Holky hrají poměrně dobře, příbéh rebelské dokumentaristky je až nebezpečně jímavý. On celý ten konec je nebezpečně jímavý. Ps: Zajímalo by mě, jestli roli Kalhot odehrály jediné kalhoty, nebo zda byly zastupovány dubléry=) ()

eraserhead666

Jak konstatovala má žena, příjemný film na letní odpoledne. Není to nic extra, ale některé z příběhů čtyř mladých holčin jsou i zajímavé. Každá ze čtyř holek má nějaký problém, všechny (až na jednu vyjímku) jsou zpočátku nesnesitelné (jedna pořád a nenadělá s tím nic ani její postava) – Portoričanka, vyrovnávající se s rozpadem rodičina manželství svou sebestředností a neschopností vnímat životy a problémy ostatních; sportovně založená bloncka, vzpamatovávající se z matčiny smrti svou až nezdravou cílevědomostí a stylem života – co chci, to dostanu; další svou malou sebedůvěrou a neoblíbeností svého těla (doslova trpím v blízkosti lidí, kteří nejsou vyrovnaní se svým tělem, snaží se ho za každou cenu skrývat, stydí se za něj, a tím tuplem, když nemají vůbec proč). No a tou výjimkou je čtvrtá dívka, která je hodně svá, částečně flegmatická, rozumná, přemýšlivá a hlavně, ze spousty věcí si vůbec nic nedělá. Ale i ona má svůj problém, je hodně uzavřená a jen těžce si k sobě připouští někoho nového. No a každá z nich zažije svůj letní příběh. Jedna řeckou romanci alá Romeo a Julie, druhá se vyrovnává s otcovou novou rodinou, další na sportovním táboře v Mexiku rozjede další ze svých her, co chci, to dostanu, ale když to dostane, zjistí, že ji to vůbec neuspokojilo, spíše naopak. No a čtvrtá zůstala doma, brigádně maká v obchoďáku a při tom točí svůj dokument. Seznámí se s malou holkou, která je nesnesitelná už od prvního pohledu... Sesterstvo je dost pocitový film, žádná komediální taškařice, žádné prvoplánovité fórky, sice pro puberťáky, ale něčím mě zaujal. Ze všech příběhů mě nejvíce bavil ten o amatérské filmařce. ()

JohnCZ

Příjemná pohodovka o přátelství 4 holek. Zprvu se to jeví trochu otravně a uječeně, ale film si po chvíli najde tu správnou polohu. Máme tu 4 poměrně odlišné příběhy, které spojuje silné přátelské pouto a jedny nemyté kalhoty. Je to takový americký slaďáček s pěknými babami v hlavních rolích a co se týče dějové linky Alexis Bledel, tak i v překrásném prostředí řeckého Santorini. Právě tato část má u mě jasně navrch a to nejen díky prostředí a Alexis. Naopak příběh Blake Lively mi přišel trošku zbytečný a klidně bych se bez něj obešel. ()

Ajinka126

Trochu se mi z toho udělalo na podruhé šoufl... tak to jako mělo být drama? Točili to nevzdělanci nebo studenti? Já teda nevím, ale půlhodinové brečení před kamerou a všechny typy problémů od smrti matky, kamaráda, problémový vztah s otcem a další složité rodinné vztahy dohromady fakt nepůsobí. Vůbec to nepůsobí a je to spíš nepříjemný film. ()

Astaroth12

Štyri kamarátky nájdu rifle,ktoré im zázračne padnú aj keď majú iné postavy,tak si s toho urobia tradíciu.Tomuto filmu nemám čo vytknúť,dej ubieha pomaly,prijemne.Príbeh o priateľstve,lásky a príbehov čo ponúka sam život.Z kvalitnými hereckými výkonmi protagonistov.Keď si chcete pozrieť ľahkú komédiu,bez zložitých zápletok tak si pozrite tuto. ()

Lokutus

Vcelku ukecaný snímek o 4 pubertálních holčinách na lovu kluků a jednom jejich prapodivném spolku okolo jedněch "kouzelných" kalhot. Místy úsměvné, místy dojemné, maximálně romantické. Pokud podobné snímky máte v oblibě, nenechte si tento kousek ujít, pokud naopak dáváte přednost něčemu temnějšímu a dramatičtějšímu, zvolne před tímto titulem libovolnou epizodu komisaře Rexe. ()

keddy79

Celkem příjemný film, pěkný příběh dospívajích dívek. Rozhodně se nejdná o bláznivou americkou komedii, kterou jsem čekala. ()

mysiak

Celkom fajn...aj keď America Ferrera a Amber Tamblyn lezú na nervy..ale krásna a super Blake Lively a celkom fajn Alexis Bledel zachraňujú príbehy o kúzelných nohaviciach..taká dievčenská vec...ale tak na prebudenie bol dobrý tento film ()

suicide

Na tenhle film se koukne vždycky několik protipólových párů - holky-kluci; puberťáci - dospělí; rádoby filosofové - lidi, co si chtějí vymlet trochu mozek... Když se několik částí správně překryje (pubertální holka filosofující o nesmrtelnosti brouka), film rázem letí do oblak kinematografie. Když se překryje špatně (dospělá racionální žena, co nemá čas na kraviny), dévédéčko s filmem se také proletí, avšak leda tak přes celý pokoj do koše. Já jsem ovšem spadnul do kategorie někde mezi - dospělý kluk, co se rád podívá na pěknou holku (Alexis Bledel), přimhouří oči nad pubertou, slintáním a pobrečenými kapesníky a během nedělního odpoledne, kdy není co dělat, příjemně naloží s časem. 50% ()

Toshiro

4 příběhy holek, které spojují kalhoty, které zázračně padnou všem. O prazdninách nejsou spolu a tak si je posílají jako kouzelný talisman, ke kterému upínají své naděje. Žádný z těch příběhů nebyl kdovíjak originální, jeden dokonce hodně nudnej, ale celkově vcelku koukatelná pohodovka. ()

runner85

Niekedy asi predsa len platí pravidlo že daktoré filmy sú určené naozaj pre dievčatá šiestej triedy na základnej škole, a my ostatní by sme ich mali nechať na pokoji ... ()

wipeout

Nič úžasného som pred zhliadnutím neočakával chcel som si len pozrieť príjemnú oddychovku, ktorej by som bol schopný odpustit všetky negatíva ktoré mi vadia na divčenských filmoch podobného typu. teda musím povedať, že až tak hrozne to nedopadlo nie je ti nijaká princezná ani kráľ a pdobne. Najviac mi ale vadilo to, že sa snažili očariť prvoplánovou romantikou a pomedzitím do toho všetkého ešte vtesnať veľa vážnych tém. Keďže sa tu odohrávajú 4 príbehy naraz tak ani na jeden nezostal dostatok času aj napriek veľmi pretiahnutej stopáži. Všetky herecké výkony sa mi zdali hrané a nevyzerali prirodzene. možno pre nejaké práve dospievajúce dievčatá to môže byť výchovná príručka, ktorá im určite psokytne viac ako len hru na princeznú a princa no pre mňa a väčšinu populácie len 2 hodiny nenáročne stráveného času. 1,5* ()

Gereth

Kdyby mi při narození ustřihli pindíka, zavřeli mě do věže pouze s kupou knih z červené knihovny a na mé 14té narozeniny by mi pustili tento film, možná bych byl s hodnocením někde jinde. Bohužel ale žiju v reálném světě a tak si nejsem jistý, jestli se nad tímhle citovým vydíráním protkaným všemi kliše ze všech romanťáren, které vás zrovna napadnou, smát, brečet nebo se urazit. Ale možná jsem pouze příliš velký cynik. A teď si jdu dát dvojku, protože jsem upřímně zvědavý, co narvou tam. Přijde mi totiž, že všechna srdceryvná traumata jsou již vyčerpána. // Nejoblíbenější příběh: Dokumentaristka // Celkově: 40% ()

applause

Myslela jsem, že to bude pubertální kravina, ale byl to vcelku pohodový snímek, na který se dalo koukat. Nejsympatičtější mi byla Alexis Bledel. Řekla bych, že je to průměrný film, ale druhý díl vidět nemusím. ()

Martin741

Ken Kwapis mi sice nic nehovori, ale mlade samice su nadherne, dobre to uhraju a pekne film tahaju dopredu. Kozy sa sice nekonaju, ale exteriery su na urovni, dialogy tiez. Nuda dostala priestor len v strede filmu, ale som tolerantny : 60 % ()