• Phobia

Vrrrm-vrrrrrrrm, jsem ošklivý, zlý automobil a nenávidím cyklisty, nenávidím stopaře, nenávidím veškeré účastníky silničního provozu... a nenávidím je i mimo silnice! Chovají se totiž jako idioti a doslova si koledují o otisk mojí pneumatiky přes hrudník či razítko mého chladiče na hýždích, vrrrm-vrrrrrrrrrm! V sedmdesátých letech někde v americkém pouštním autokině to mohl být horor, ale v současné době u televizní obrazovky je to solidní komedie. Zvláště ty zrychlené scény jízdy všemožných vozidel - groteska jako vyšitá! Fuckt jsem se kvalitně nasmála, takže dávám uznalých 39% za zábavnou stupiditku, které je třeba přiznat i určitou atmosféru.(1.1.2011)

Je to kravina, což je nejšpíš nejvystížnější popis filmu. Kravina je to však zábavná a docela překvapivě není chudá ani na povedené momenty. Musím uznat, že při každém zjevení tajemného auta na mě vyzařovala osobitá "creepy" atmosféra, na jakou je v této podobě současná kinematografie velmi chudá. Přirovnal bych jí s tou ve "Vzpouře strojů" z režie S. Kinga, což je jen tak mimochodem má srdcovka z dětství, takže v tomto případě má na tom slušném pocitu strachu zásluhu nejspíš i špetka nostalgie. Neznamená to, že bych se bál, ale i jako horor na mě snímek působil solidním dojmem. Akční sekvence jsou na svou dobu slušné, i když v současnosti působí již hodně vtipně - to však v dobrém slova smyslu. "Auto" lze z dnešního hlediska uchopit jako zábavnou, ve své době nezamýšlenou, komedii a pokud k němu přistoupíte s rezervou a přihlédnutím k roku vzniku, těch 90 minut, mimo jiné i díky zmíněné povedené atmosféře, uteče jako voda.(10.8.2011)

• marek29

Typicky sračkovitej případ otřesnýho starýho filmu, nad kterým zdejší filmoví rádobysuperkritici s bodovou hodnotou trojmístného čísla skupinově ejakulují :D mně stačily 4 minuty, 2 nepovedené kaskaderské kousky a červenou barvou, která se víc podobá rtěnce než krvi a musel jsem přepnout. Navíc točící se kolo a bota, jenž zůstaly po holce, která celá spadla za zeď :) V dnešní době se na tohle nedá dívat, ať si říká kdo chce, co chce. Sračka, na kterou nechci už nikdy vidět. FUJ!(25.3.2014)

Příjemný nenáročný automobilový horor :-D Auta nepokládám za zrovna hrůzu nahánějící hororové záporáky, ale tohle se mi líbilo. Je to pěkně natočené, je to napínavé, blbé a naivní tak akorát v míře ... u mne spokojenost. Horror movie of the year(31.1.2012)

Zjevná inspirace Spielbergovým Duelem je jasná ovšem co se kvality týče to DUELu nesahá ani po zarostlej nehet. Od začátku si taky všimnete i na tu dobu poměrně né uplně dobře zvládnutých kaskadérských scén ale jelikož film má takovou tu starou americkou obrazovou patinu tak mě se na to v klídku docela dobře koukalo. Je to spíš takovej filmík na odpoledne i když jsem na něj čuměl jako obvykle ve tři ráno. Jediná věc co mě sere (a toto vídám v hodně filmech) je zcela evidentní nelogičnost těch scén kdy herec-herečka "řvou" na auto. O co jde? auto dupe na plyn a motor řve na plný koule....naše hlavní hrdinka však jemnýn hlasem (POZOR nekřičela) mluví směrem k autu "Mě by zajímalo jo kdo se skrývá v tom autě pojď se nám ukázat" no neslyšel by jí ani člověk stojící vedle ní natož auto 15m od ní který túruje motor na plný obrátky. Následně auto odjede asi tak na vzdálenost 150m a jakási baba ehm zařve TY JSI VŮL no což opět by neslyšel nikdo natož na takovou vzdálenost. Přijde mi to do jako do očí-uší bijící kravina. No nic to jen krátce k tomu co mě sere :) film bych dal 3+(26.5.2013)

• - Tajemný černý vůz, který ohrožuje obyvatele městečka, je upravený Lincoln Continental Mark III z roku 1971. (Koldyn)

• - Pro potřeby natáčení byla vytvořena celkem čtyři vozidla. Nejméně jedno bylo zničeno, osud ostatních je neznámý. (Stejšn)

• - Autorem tajemného černého vozu je jeden z nejuznávanějších designérů aut pro filmy a televizi George Barris, který mimo jiné navrhl i originální Batmobil. (Koldyn)