poster

Auto

 • USA

  The Car

 • Velká Británie

  The Car

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1977, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • peetriss
  **

  Auto mně připadalo neúčinné jak z hororového hlediska, kdy až na výjimky napětí absentovalo, tak po stránce nenáročné zábavy, přestože se tvůrci snažili své dílo pojmout s ráznou dávkou nadhledu (groteskně zrychlené záběry, spokojené troubení "zlého okatého autíčka"). Některá béčka dokáží býti svou mnohostrannou jednoduchostí občas sympatická, toto dílo však do této škatulky osobně neřadím.(26.3.2014)

 • Tydlidáš
  ****

  6/10 - Duel sem neviděl takže s ničim nesrovnávám, ale jistě vim, že to vražedný auto má neskutečný kouzlo. Některý scény sou výborný, některý trapný a některý sou kurevsky zábavný jako třeba ta se stopařem a jeho lesním rohem. Každopádně to má celkem slušnou béčkovou atmosféru a závěrečnou písničku, která tam sedí jako prdel na nočník... =)(13.8.2011)

 • Gilmour93
  ***

  „I zvěstovali filištínští, že v poušti zjeví se černý ďáblův kočár, jehož duše nezničíš a šťávy nikdy nedojde..“ (Starý zákon, Exodus, verš 06:66) a já říkám, pusťte ho po zimě na české silnice plné děr - to ho zkrotí.. Rozkošné, staromilně naivní béčko o dvoustopém zabijákovi ze satanova autoparku, jenž rozpoutá carmaggedon v jednom pouštním vidlákově a přitom zcela nerespektuje pravidla silničního provozu. Teda až na značku "Zákaz vjezdu motorových vozidel" před branami hřbitova.. Marně sháním domácí předělávku "Stalinův rudý kočár blaženosti" z roku 1978, kde soudruh Vasil Bilak za volantem červené Tatry 603 masakruje nekomunisticky smýšlející buržoázní verbež potulující se po českých okreskách..(30.12.2010)

 • krvavamera
  ****

  Celkem povedené béčko pro ty, kdo mají rádi silniční humor (spíš než horror). O nějaké atmosféře strachu se v případě auta-démona (které vidí doslova rudě) nedá mluvit, legrace je to ale obstojná. Tvůrci rozhodně dokáží udržet napětí víceméně až do konce. Tu čtvrtou hvězdičku jsem si neodpustila - je za roztomilé zrychlování čehokoli kdekoli se to hodí, takže auto místo aby působilo děsivěji (což byl záměr), vypadá víc jako hračka s přetaženým pérkem, zato čiperně běhající policajti jsou mňamózní. Alespoň se do té televizní stopáže vejde víc děsu, no ne ;)(27.3.2011)

 • zdeny99
  ***

  Netypický vyvražďovací horor, který je originální tím, že zabijákem není člověk, ale auto posedlé samotným ďáblem. Ačkoliv podobný film je Spielbergův DUEL. Hororovou atmosféru filmu dodává autem rozvířený prach a z auta jde opravdu strach. Ovšem veliká část filmu jsou taková hluchá místa, která se jen dlouze vlečou. Nejlepší scéna se odehrávala, když auto opustilo hřbitov a prchalo před policisty. [975. hodnocení, 101. komentář, 58%](10.7.2015)

 • - Spoiler: Závěrečná scénka, kdy policisté zničí auto, byla natáčena ve Snow Canyon v Utahu. Ostatní záběry filmu byly točeny ve stejném státu. (reich)

 • - Tajemný černý vůz, který ohrožuje obyvatele městečka, je upravený Lincoln Continental Mark III z roku 1971. (Koldyn)

 • - Autorem tajemného černého vozu je jeden z nejuznávanějších designérů aut pro filmy a televizi George Barris, který mimo jiné navrhl i originální Batmobil. (Koldyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace