Pozor, přijíždí samotný ďáběl a nemá slitování. Poklidný život malého městečka Santa Ynez v Utahu se mění okamžitě v peklo. Záhadné černé auto projíždí okolím a nemilosrdně vraždí nevinné lidi. Nikdo nebude ušetřen. Jediný, kdo dokáže zabránit brutálním vraždám, je místní kapitán policie Wade Parent (James Brolin). Oběti ovšem stále přibývají a zdá se, že nikdo toto ďábelské auto nezastaví. Podaří se lidem s pomocí kapitána zničit auto a porazit tak samotného vládce pekel? (reich)

ondrach

Super film, bohužel scénáristé byli u psaní konečné části asi unavení, a proto je konec filmu nesmírně primitivní a nudný. Celou dobu jsem čekal, kdo že to auto řídí, měl jsem tip, že některý z policistů, když vědělo o všech hlášeních a vždy stihlo ujet. Auto mohlo být v pohodě řízeno vysílačkou (mohlo mít kamery) a to jsem si myslel celou dobu a doufal, že se na konci ukáže viník. Bohužel... Hodnocení 4,2 ()

spawnxp

Amíci a ty jejich auta... Jinak holt sedmdesátý - kalhoty do zvonu, pornoknírky, klasická kvalitní kamera, nenáročnej scénář, auta hořej ještě než dopadnou ze skály a tak... ()

endrix

Až překvapivě dobrý horor. Parta policistů z malého městečka bojuje proti něčemu, čemu nerozumí, ale je jasné, že to musí zničit. A to rychle, protože oběti přibývají. A jediný, kdo tuší, co za tím vězí, je ochmelka, kterého nikdo nebere vážně. SPOILER A pozor, klišé se nekoná, nikdo ho ani nezačne brát vážně. Za mě velmi příjemné překvapení, ()

Kontryhelka

Krásné a ďábelsky tajemné auto bez řidiče, řízené přímo z pekla. Originální snímek,který stojí za shlédnutí. Výborná kamera, dobří herci a hutná atmosféra. Kdy se vyřítí auto prakticky odnikud a po akci zase kamsi zmizí. Nepolapitelný černý bourák, který kosí všechno kolem sebe, kdo se mu jen pouhou myšlenkou postaví na odpor. Výborná scéna, kdy auto prolétne barákem. Dobré a nečekané zvraty. Jen mi byla děsně nesympatická postava přítelkyně šerifa Wada Parenta. ()

SnOuWeX

Hodně slabej film i na ten rok. Jediné co potěšilo bylo to auto, protože bylo krásné a humor, který žel nebyl chtěný. ()

zdenduard2

Náklaďák z Duelu vyměnili za limuzinu, osobák za chodce a běžné smrtelníky + spousta zbytečných keců a policajtů navrch... ()

Hadush

Na tehdejší dobu, to musel bejt slušnej biják...a musim přiznat, že ani z dnešního pohledu, tam není vidět "trikově" žádnej úlet...dá se na to koukat ale asi to zaujme jen určitou cílovou skupinu...ale co už, dobro nakonec zvítězí, takže proč ne.! :) ()

Filatov

Otřesný dabing, což není chybou filmu podotýkám, ale bohužel žádné superlativy k tomuto "hororu" nemůžu připojit. Auto poháněné samotným ďáblem? Kokotina na entou. Úvodní smrt cyklistů nelogická, což mě opravdu v hororech neskutečně vytáčí, protože co uděláte, když za vámi jede furt auto? Přeci zrychlíte ne, aby vás mohl přežvejknout. Samotné auto vizuálně ničím nezajímavé, příšerný střih a já opravdu nevím, co bylo v tomto filmu dobré. Opravdu blbost, které je lepší se vyhnout. ()

soukyd33

1 hvězdička dolů za tu uřvanou ženskou. Zajímavý film, ale ten konec je dost ubohý. Ďábelské auto, nebo auto samotného ďábla? To je otázka. Nejde ničím zastavit a projede i zděným domem. Hvězdiček 3*** ()

Rayers

Co jsem si myslel. Jedno velký zklamání. Retardovaný policajti by nechytili ani holčičku na tříkolce, všichni lidi ve filmu maj asi papíry na hlavu, protože před autem radši budou utíkat, popř. ujíždět na bicyklu rovně po silnici, místo aby se schovali za nějakej strom nebo něco... No, jednu hvězdičku dávám za pěkný auto, jinak by to byl jasnej odpad plnej chyb, nelogičností, a už jsem se musel chytat za hlavu, když policejní auto padalo ze skal, ale explodovalo po prvních deseti centimetrech pádu. ()

-krusty-

EHF: Uznávám, že někomu může přijít příběh o zlém černém autě přitažený za vlasy, srandovní nebo i trapný. Ale světe, div se! Funguje to! Film "THE CAR" mě dostal a já musím vysolit plný počet. Ony totiž když začnou zlobit ty nejobyčejnější a nejběžněji vídané věci, jsou i nejbizarnější a hrůza z nich je jiná, nečekaná... Ostatně jako takové "obyčejné" černé americké auto. Nevypadá přátelsky ani v civilu, natož v úpravě pro zmiňovaný film. Příběh se rozvíjí hned od začátku a je třeba si držet klobouky, protože "AUTO" jede z kopce :) Přibývají oběti, přibývá napjatých momentů a lekaček...auto získává na strašidelném charismatu. Kupříkladu taková scéna, kdy šerif najde tiché a "spící" auto ve své garáži...ač to zní snad i blbě - je to masakr a svou bizarností vykouzlí i zrychlený tep. Jenom jedna vtipná zajímavost: film jsem sledoval na obrazovce s jiným poměrem než pro který byl film natočen. Tím pádem byly všechny postavy a vlastně celý film lehce zmáčknuty. A tak vlastně celé naše zlé autíčko vypadalo jako dětská hračka a já zpočátku jenom kroutil hlavou. Přesto jsem byl filmem nadšen. Potom, co jsem viděl na YouTube ty "správné" proporce, bylo mi jasné, že strach z tohoto auta doopravdy jde. Pokud hledáte velice solidní pokoukání kategorie B a děj ála "ČELISTI", ovšem na souši a s vůní benzínu - zmáčkněte PLAY! ()

RaxK

Čekal jsem více akce od tohoto hororu. A trochu větší propracovanost. Ale chápu, že v době, kdy byl natočet to asi stačilo. Jinak idea dobrá. Auto, které nemá řídiče jezdí samo po silnicích a zabíji lidi. Nedá se říct, že by to byla nuda, ale chybí tomu trochu "šmrnc". ()

rottencom

Skvělý, klasický nástroj pro vyvolání mrazení na zádech...kašlu na to, jestli je tam nějaká inspirace, ztvárnění je geniální! ()

Pennsylvania

Skvělá atmosféra, skvělá kamera, skvělý a strašidelný záporák, krásné auto, krásnější plakát, co víc si může člověk přát. P.S.: Možná by si mohl přát lepší scénář. ()

OneFreeMan

Ikdyž se to může leckomu zdát jako trochu blbůstka, tak pro mě je to klasika. Ano je to takové "na rychlo" a scénář je poněkud jednodušší, ale to všechno přebije atmosféra sedmdesátých let. Neříkám že to je nejlepší film z té éry, ale pokud bych vybíral nějaký dobrý film, tak by s největší pravděpodobností byl z osmdesátých let, nebo starší! Jsem melancholicky zahleděn do minulosti? Ano jsem... **** ()

J.Crusader

Váhal jsem mezi ** a***. K těm dvěma to stáhnuly především zrychlené scény. Chápu, že v roce 1977 byly požadavky na filmovou kvalitu asi jinde, ale v roce 2023 (kdy jsem film shlédl v rámci odčiňování starých restů) to prostě vypadá v těchto scénách jak groteska. Nemám to rád ani u Mad Maxe, ale zde to opravdu vyvolává přímo asociaci s groteskami němé éry. A to u hororu prostě fakt nechcete. Taktéž logika děle občas kulhá na všechny čtyři kola. Za mě 50% ale za ty zrychlené scény prostě zaokrouhluji dolů. ()