Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo. (oficiální text distributora)

Likan7

Ta očividná nadsázka Arachnofobii celkem usnadnila práci. Jinak to je totiž hloupý nelogický film, který Vás nevyděsí ani kdyby čert na koze jezdil. Je sice trochu nepříjemné vidět hodně rychle běhající pavouky s úmyslem na Vás skočit z 10 metrů jen proto, ale to je tak vše. Jen škoda, že humor tu není skoro žádný. Chybí tu vtipná scéna, cokoliv zapamatovatelného. A finále je jedna velká noční můra, jenže bohužel ne ve smyslu hrůzy, ale filmového zážitku. ()

Dreadlord

Nemám rád pavouky takže je mi jasné, že to Daniels zahrál hodně nepřevědčivě. Kdybych se já měl utkat s takovou hordou pavouků, tak si radši proženu kulku hlavou hned na začátku příběhu, tomu se totiž říká arachnofobie. ()

Shanen29

Jeden z nejlepších filmů o pavoucích vůbec.Velmi zručně a s přehledem natočený,a opět Jeff Daniels excelentní. ()

Knor

Pro mě jako arachnofobika byl tenhle horor jako jeden z nejděsivějších co jsem kdy viděl. Perfektní!!!!! ()

Clark_Kent

Jěště teď si pamatuji, jak jsem měl plný gatě při prvním schlédnutí. Arachnofobií jsem nikdy netrpěl, ovšem přiznám se pavouky nějak extra nevyhledávám. Musím říct, že herec John Goodman mě zde hodně zaujal. Ohledně toho pavoučího kousnutí, třeba takový Palovčík brazilský (Phoneutria fera) jinak nazývaný banánový pavouk je podle Guinnessovy knihy rekordů z roku 2010 považován za nejjedovatějšího pavouka na světě. ()

ANTYCHRYST

Jeden z těch povedených filmů s pavouky..:) herecké obsazení dobré.. pavoučci se pěkně množí.. občas překvapí a nečekaně někde vyskočí :) 65% při sledování mě pořád něco šimralo..:) :) ()

Homerking

Skupina entomolgů objeví ve venezuelské džungli nový druh extremně jedovatého pavouka. Tento pavouk kousne a usmrtí jedonoho z členů výpravy a s jeho mrtvým tělem uloženým v rakvi doputuje až do malého kalifornského městečka. Tady se náš pavoučí cestovatel spáří s místním druhem pavouka a vznikne tak unikátní smrtící hybrid který se začne zběsilým tempem množit. Úvod v pralese byl vynikající a patřičně děsivý ale potom co se příběh přesune do USA začne film ztrácet na děsivé atmosféře i tempu. Všechno naštěstí zachránili famózní osminozí herci, jen škoda že nedostali víc prostoru, celkově mohl být tenhle kousek trochu víc do hororu, jako komedie moc nefungoval. ()

Bulish

Bojíte se pavouků? Tak na tenhle film nekoukejte, nebo se do sklepa možná už neodvážíte... ;D Nemám moc co vytknout, hororová část filmu je zpracovaná velmi pěkně. Navíc většina hororových scén má v sobě i něco z komedie, takové trochu oživení filmu.. Pěkné :) ()

Martix

Nejprve jsem očekával nudnou a utáhanou horrovou story, kde budou budou oběti přibývat stylem jedna na začátku, další v průběhu a na konci už žádná nebude. Ale vůbec to tak není. Film nabízí zvláštní atmosféru, ve které se divák musí ohlížet na vlastní přítomnost, jestli se za ním nevynoří osminohá potvora a neterminuje ho obříma kusadlama. Škoda občas přehnaného chování těch kreatur...vážně jsem se několikrát leknul těch, zjevně čekaných, výstřelů kusadel. Až na tu závěrečnou bitvu se mi film líbil. ()

Pokryvac

Kvalitný pavúči horror, ktorý arachnofóbiu pochopiteľne nelieči, iba ak prehlbuje. John Goodman v úlohe deratizátora vo svojej typicky komickej polohe predstavuje vtipnú zložku, ktorá nepôsobí nijak rušivo, ba film ešte akosi ozvláštňuje. Fakt, že nejde o lacné béčko umocňuje aj kvalitné herecké zloženie a meno režiséra, ktorý dodnes figuruje ako blízky spolupracovník Stevena Spielberga. Z toho vyplýva, že aj efekty sú na úrovni a film je remeselne skutočne dobre zvládnutý. Komické elementy v scenári potešia, i keď je ich vo filme pomenej a nebyť Goodmana snímka by pôsobila omnoho skľučujúcejšie. Najviac sa zdesia zrejme odporcovia pavúkov, obzvlášť pri záverečných scénach. Tí, ktorým pavúci zvlášť veľký strach nenaháňajú (ako ja) sa pravdepodobne pri sledovaní nevydesia na smrť, ale môžu na film nazerať ako na príjemnú oddychovku na spôsob Čelustí. ()

Cortesz

Z nostalgie za 3, když jsem byl malý, tak to v TV dávali docela často a vždycky jsem se chtěl koukat. Jinak by to bylo za 2*, a to tak tak. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 92% (?!), Audience Score - 54% | FDb.cz - 58,8% | Naše noční můra v příjemném a zábavném balení, ukazující slasti i strasti maloměšťáctví. Sice se půlku stopáže nic moc neděje a co si budem říkat, efekty taky zrovna nejsou chvályhodné, ale nedivte se - Spielberg nikdy nevěděl co s pěnězi ;-) 70% ()

Blazkowicz

Jako začátek každoročního halloweenského maratonu to celkem šlo. Sice úplně mimo téma, ale tak alespoň minimálně mě ti malí hajzlíci děsili. Na víc to fakt nemá, kdo by se u tohoto bál, tak je posera. Stejně ale odcházím s tím, že budu muset před spaním zkontrolovat celou místnost kvůli pavoukům. 3-* ()

moviepill

Nenávidím pavúky a tak tento komihoror mi nahnal slušnú dávku adrenalínu do krvi. Žiadna oslnivá záležitosť, ale zaberá to... ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (více)

James Wan a strach z pavouků

James Wan a strach z pavouků

12.06.2018

Mistr hororu James Wan (V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití) má momentálně plné ruce práce s vládcem oceánů, mezitím ale pod záštitou své produkční společnosti Atomic Monster nezapomíná ani na své… (více)