Obyvatele malého městečka jménem Antonio Bay terorizuje děsivá a nenávistná síla, která se ukrývá ve smrtící husté mlze. Pod jejím závojem číhá hrůzyplné tajemství, které musí lidé z města odhalit dříve, než bude pozdě. Přesně před 100 lety na skalnatém pobřeží izolovaného severokalifornského města ztroskotala v tajemné mlze loď s malomocnými. Zakladatelé města ji záměrně navedli špatným směrem, což znamenalo smrt pro všechny na palubě. Teď se duchové mrtvých námořníků vracejí ze svých hrobů, aby se mohli pomstít. Jsou zahaleni do nadpřirozené mlhy, uvězněni v rezidencích odlehlé komunity a hledají potomky těch, kteří město kdysi založili a zabíjejí každého, kdo jim chce překazit jejich vražedné úmysly. (oficiální text distributora)

Phobia

Už se tady někdo zmínil, jak je tenhle film děsivě NUDNÝ? :-))) Béčkové kulisy, béčkové efekty, béčkoví herci, béčkový scénář... a už jsem psala, jaká je to strašná NUDA? Hodnotím pouze první polovinu filmu, protože mě unudila do kómatu a druhou jsem naštěstí neviděla. Dávám hvězdičku za úvodní titulky - ten efekt mlžně se rozplývajících písmen se povedl. Jinak vážně NUDA. 29% ()

darkrobyk odpad!

Naprosto otřesný a zbytečný film. Remake je vždy sázka do loterie, ovšem tohle je naprostý propad. Atmosféra žádná, napětí nulové a k tomu digitální bubáci....Příběh, který tak skvěle fungoval u Carpentera , je jedna velká trapárna. Úžasně se plazící skutečná mlha, zombící a přiměřená brutalita - to hledejte v originálu, nikoliv zde! ()

Hrabka

Tak toto je opravdu marnost nad marnost. Tak tragickou režii jsem už dlouho neviděl. Špatný po všech stánkách. Děj hloupý, napětí žádné, herecké výkony trapné, ... Ani nevím proč dávám hvězdičku, asi za tu "Shannon", která se bohužel taky nijak nepředvedla! 20% ()

cheyene

Abych to uvedl na pravou míru. Mlhu jsem si pustil zcela omylem, když jsem toužil po zhlédnutí Mlhy z pera Kinga a režisérské dílny Darabonta. Vlivem stejných názvů došlo k záměně a já se tedy protrápil až do samého konce tohoto podprůměrného počinu, u něhož jsem se ani nebál, ani nelekl, ani nebyl v napětí, zkrátka nic, co bych od žánrů zde uvedených čekal. Jako komedie by to ovšem bylo slušné. :) ()

juta

Koukám, že nejsem první, kdo se chtěl dívat na Mlhu od Darabonta, ale když už jsem si to zapnul, tak proč to nedokoukat že? Bohužel příběh a vše okolo bylo dosti slabé a ohrané, proto tohle moc lidí nemůže oslovit. ()

Pepinec

Kdyby se celý film nesl v duchu posledních patnácti minut, mohlo by to alespoň nějak vypadat. Takto je to sice přehlídka hezkých efektů, ale jakoby se v té záplavě nekonečné mlhy utopil i smysl příběhu. Kdo mě zná, třebas jen okrajově, moc dobře ví, proč právě dvě hvězdičky a kterým elementům náleží... :-) ()

Madsbender odpad!

Občas sa stane, že si človek vstúpi do svedomia, nahliadne do televízneho programu a náhodne vyberie film slabšieho kalibru než je preňho typické. Tentoraz prišla na rad Hmla, remake legendárneho Caprenterovho hororu z 80.-tych rokov. Príbeh sleduje niekoľko príslušníkov miestnej mládeže (ako je v anglosaskej produkcii zvykom), ktorá sa zabáva na bujarých oslavách (to jest 3 ľudia trsajúci za rytmu lacného rádia na malej lodi), či nespútaným sexom (to jest dvaja ľudia ležia v posteli). Jedného dňa náhodou zavadia o časť prekliateho lupu, ktorý podľa dávnej legendy patril malomocnej osádke lode, zničenej požiarom. No a tým sa rozpúta "peklo", z mora sa slimačím krokom podľa nálady blíži vysoká stena hmly a ňou prichádza prekliata loď, aby sa pomstila potomkom tích, ktorí ich zradili. Neviem, či existuje termín pre film, ktorého jedinou dobrou stránkou je slušná kamera - zvyšok je totiž tristný. Režisér zabúda, čo sa udialo v predchádzajúcej scéne, scenár strieda jednu nelogickú blbosť za druhou, a o nejakých hereckých výkonoch sa nedá ani hovoriť - plyšový medvedík Tom Welling funguje ako návnada na teen fanynky Smallvillu, Maggie Grace láka opačné pohlavie. No a aby sa nezabudlo, tú najväčšiu kravinu si Wainwright a Layne schovávajú na záver. 0% ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +nebudu zastírat že nemám pro trojici Welling, Blair a Grace slabost, přeci jen modernější zpracování má trochu rychlejší tempo -z námětu se dalo vytřískat daleko víc, občas hodně zmatené chování postav, podivný závěr/// Hodně kritizovaná, přesto mnou vyhlížená Hemla, pardon Mlha. Chtěl jsem vidět už jen kvůli porovnání se starším filmem. Ten byl ve své době hodně kvalitní a určitě atmosférický, mě však neoslnil. Podobné je to i s tímto, jen jsem se u něj méně nudil a pokud to má být úměra v hodnocení, tak světe div se "mlha přede mnou, mlha za mnou" tenhle byl lepší./// Celkem 54%/// ()

Ruut odpad!

Zase další sbirka tupých klišé a hloupých digitalních triků. Co je naplat profi kamera, když vůbec ale vůbec nikoho na place nezajímalo co točí. Mlha to svou klišovitostí ode mne slízne za ty desítky stejných sériových filmů jako ona sama. Už fakt ne! ()

Allien.9

Docela jsem se těšila, ale cca. po dvaceti minutách jsem to vzdala a zbytek filmu sledovala nesledovala. Tohle že má být horor? Co se divím, nejlepší žánrovky jsou stejně ty z +/- osmdesátých let (existují ovšem i překvapivě zdařilé výjimky), což ostatně potvrzuje i Carpenterova "Mlha (1980)" (ta původní). P.S.: Pokud vám z nějakého důvodu vadí "staré" filmy, zkuste tuhle "Mlhu (2007)" - tam alespoň postavy, atmosféra a závěr (oh, God...) za něco stojí. ()

Sonnery odpad!

Nadšení, že se konečně podívám na Mlhu od Kinga ze mě vyprchalo stejně rychle, jako kebab s kari zálivkou při střevní chřipce. Ten vůl ve videopůjčovně mi za padesát korun dal tuhle kravinu a ještě se přitom usmíval jako Grinch, když krade dětem dárky z pod stromečku. Vydržel jsem to asi 35 minut a pak jsem to vypnul, zjistil kolik je hodin pro případ, že by ve videopůjčovně měli ještě otevříno a já bych tam šel v návalu vzteku vypustit svoji "mlhu". Chce se mi brečet ()

Jordan

zatiaľ som nevidel pôvodnú hmlu, ale po tomto "tu" si ju rozhodne chcem pozrieť, pretože som si uvedomil, aký potenciál to má - a to skrz tzv. dôkaz sporom: keďže tento nepodarok dokázal sprzniť a nevyužiť veľký potenciál, predloha ho zrejme musí obsahovať. Každopádne Selma Blair je obzvlášť zaujímavý typ ženskej a niektoré efekty týkajúce sa smrtí uhorením (Dany, Babička . . .) a občas aj hmly sa dali celkom pozerať . . . takže preto jedna vybojovaná hviezdička. Inak všetky očakávané diery v scenári, plytké postavy nelogicky sa chovajúce a čudne hovoriace, alogizmy a prapodivné zvraty, dopredu čitateľné scény a schematická bezduchosť, kopec hororových klišé a lacných efektov, takže bieda, bieda a ešte raz bieda . . . ()

Anderton

Pôvodne som chcel napísať nejaký rozbor o tom, že ak sú písmená v šablóne toľkokrát pretiahnuté perom, že už ich ani nerozoznať, tak treba použiť novú. Ale som tak zhnusený, že sa mi nechce. Musím ale Hmle nechať to, že v sebe skrýva dôležité posolstvo. Totiž také, že keď sa uprostred noci zobudím a neviem, čo so sebou, tak namiesto náhodného výberu v telke pri prepínaní si radšej nabudúce dám prášky na spanie. Čo čakať od filmu, kde tvorcovia urobili WTF pár s Maggie Grace a Rade Šerbedžiu. ()

francis

Takovej nepovedenej televizní film. Kupodivu jsem to dokoukal až do konce. To se mi ale u béčkovejch a céčkovejch hororů (myslím u těch, který se mi vůbec nelíbí) stává až moc často, takže bych se neměl divit a spíš s tím začít něco dělat. Nekoukejte na to, není důvod. ()

MikeCool

V domnění, že se koukám na Mlhu z roku 2007, jsem byl docela zklamán. Naštěstí jsem poté zjistil, že se koukám na tento americký duchařský blaf. Tento podivuhodný "horor" mě vůbec nezatáhl do děje a působil malinko stereotypním dojmem. ()

swamp odpad!

Ehm, vážně, dívat se na mlhu (meteoroLOGICKOU) je zábavnější. A Tom Welling je příšerný herec. ()

nash.

Zatímco Carpenterova verze i dnes vibruje napětím, tak banální věc jako mlha skutečně vyvolává strach a vše do sebe dokonale zapadá, remake tohle všechno postrádá. V první třetině se při znepokojivých znameních sice občas objeví moment, který lehce zavoní atmosférou strachu, zcela se ho však nepodaří nahodit nikdy. Zmatení tvůrci se navíc nedokázali rozhodnout jak to vlastně s tou mlhou bude a nakonec se z ní místo děsivých přízraků vynoří řada nesmyslů, ohnilých vousatých klišé a taky znuděné poloprůhledné mátohy, které s ostrovany občas dokonce prohodí nějaké to slovo. Výsledkem je nuda bez tempa, bez gradace, bez nápadu, bez napětí, definitivně padající na hubu závěrem, který absolutně nedává smysl. ()

Tomco

videl niekto vtipne komentovane veci s nazvom: filmy o tepsach?tam raz padla jedna dobra veta, ktora sa sem uplne hodi: TO SA NEDA POVEDAT ANI, ZE JE TO VELMI STRASNE :D ()

Slarque

Hororový remake pro každého – bez krve, bez napětí, bez atmosféry, bez hrdinů, na kterých by divákovi záleželo. Kdo, jak a v jakém pořadí zemře, je úplně jedno, protože to bude buď ve tmě, v mlze nebo nějakým směšně působícím trikem. Jedna hvězdička pro Selmu Blair, která se i v nesmyslné ptákovině dokáže neztrapnit. Druhá tak nějak za pár překvapivých momentů, kdy jsem přemýšlel, jestli si ze mne tvůrci dělají p***l, nebo to má být parodie. Pravděpodobně ani jedno a mysleli to smrtelně vážně, ale výsledek je natolik dementní, že jsem se u toho ani tolik nenudil (30%). ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky