Film režiséra Lasse Hallströma Psí poslání vypráví cituplný a překvapivý příběh jednoho věrného psa (namluvil Josh Gad), který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat. Během pěti desetiletí nás jeden hlas, hlas neúnavného psa, zavede na strhující a povznášející cestu, na které promlouvá k srdci všech lidí, kteří kdy milovali nějaké zvíře. Přestože se během těch let postupně reinkarnuje do několika psů různých ras, je to jeho pevné pouto se spřízněnou duší jménem Ethan, které přenáší a inspiruje jednoho psa na jeho cestě za nalezením vlastního poslání a skutečného smyslu existence a pro svého chlapce. (Freeman Ent.)

Juto

Iste, dostaneme obligátnu frašku v podobe prevrátených vozíkov s jedlom a katastrofálnych večerných scén a šialených naháňačiek. Áno, nájdu sa aj povznášajúce momenty, ale celková nálada filmu je melancholická, niekedy dokonca ponurá. 6/10 ()

laik_60

pravdupovediac, čakal som toho viacej, rekvizitári aa tí čo pri natáčaní so psami pracovali mohli ukazať viacej. A ludskí herci? .... banalne príbehy .. nič moc. ()

Kolikokoli

Hodně jsem brečela, což se dalo čekat. Hodně se mi líbilo, že to skutečně bylo o tom psovi a lidé tam byli jen jako příběh na pozadí (i když samozřejmě propletení s životem pejska), a i přesto byly ty lidské příběhy reálně a "živé". ()

metal.storm

Tak som si teda povedala, že si to aj ja pozriem, keď sa vďaka televízií markíza pre to rozhodla celá rodina. Naliju si vínko, sadnem pred kompjúter a zistím, že je to nechutne predramatizovaná kravina, snažiac sa nútiť diváka ľutova všetko naokolo. Keby chcem bečať, pustím si terminátora, keby chcem zvieratko, pozriem si už aj toho Hačika, kľudne. Ale vrcholovo nenávidím, keď niekto dabuje psa a jeho myšlienky. Takže nie, absolútne ma to nebaví, a poslednú pol hodinu vynechám. ()

URBAN

Nic jsem od toho nečekal a popravdě jsem čekal že to bude jen další film hrající na city a co si budeme říkat je, ale má přidanou příběhovou hodnotu, která byla přinejmenším originální, spolu s krásně propojenými typy pejskařů a zpracoval to nápaditým způsobem. ( 2.9.17/MAC ) ()

panMartin

Přesně, co jsem očekával jsem i dostal. Krásnej film, jsem moc rád, že i v dnešní dementní době se takovéhle snímky točí a mají svoje místo. Film určený pro nás psí paníčky, mě jako milovnici psů naprosto dostal. Psí poslání je milý a emocionálně nabitý film. Bylo to milé, hezké, dojemné se šťastným koncem. Konec byl pěkně udělaný, že člověk pochopil pointu celého příběhu. Tento film snad i cynika dojme k slzám. Pro milovníky psů je shlédnutí takřka povinnost. ()

Šuplík

Ehm no, potešilo pár fajn hercov, najmä Dennis Quaid. Ale inak by som za toto veledzílo ruku do ohňa nedal. Lasse, varför?? (Pýtam sa, lebo od teba som videl skutočné diela.) ()

David.Darco

Celú dobu ostrý útok na city diváka, no mne to vôbec nevadí. Skuknuté s rodinkou, ženy poplakali a mužské oko nemalo ďaleko k slzám. Veľmi pekný, farebný ale hlavne rodinný film. Áno, nejde tu o žiadnu obrovskú hĺbku, alebo veľký message čo sa týka Dog's Purpose, alebo teda psej podstaty. No aj tak odkaz na krásny život ak žiješ tu a teraz úplne postačil :) spokojne 4* ()

chelseaman22

To by nebyl Lasse, kdyby naše ženské polovičky nedonutil ronit slzy. Psí poslání aka Hačiko 2.0 ukazuje, že i u filmu, kde psi umírají na běžícím páse se dá popadat za pupek smíchy. Pokud bude druhé pokračování, tak se vydám do biografu, abych zažil progesteronový příval slz ve skupinové podobě. 83% ()

DJ Rocco iNc

Nádherný film, sprevádzaný každodenným životom, videný očami psa, ktorý sa zakaždým reainkarnuje do iného tela, no jeho podstata je zachovaná. Každý psí život sa odohráva v inej dobe, začína 60-timi rokmi a končí súčasnosťou, ktorá nečakane spája minulosť. Pre mňa je to dojemný a zmysluplný film, ktorý dáva zmysel a môže odpovedať na nezodpovedané otázky. ()

Lachtaan

Nejsem pejskař, nebyl jsem zde záměrně a film mě nerozložil úplně jen kvůli pohledu na roztomilá štěňata. Avšak netradiční pojetí rodinného námětu, jež byl ovšem naservírován spíše nám starším, kteří lépe pochopí propletenost celého snímku, mi vnukly myšlenku, že se dívám na výjimečné dílo. První část, věnující se Britt Robertson, byla i kvůli nejzajímavějšímu ‘psímu poslání’ tou nejkrásnější pasáží. Slza ukápla i u policejního příběhu, začátek ve mě ale nechává smíšené, převážně smutné pocity až doposud, více než čtvrt roku po zhlédnutí. ()

bubun

Lasse Hallström není z mejch oblíbenejch režisérů. A ten film asi není na pět hvězdiček. Jenže já jsem tady absolutně neobjektivní - jak jsou někde psíci, tak mě, pejskařku, rozum opouští a emoce dostávaj zelenou. A to i přesto, že ve filmu najdeme spoustu klišé a určitě až příliš mnoho sentimentálních momentů. Ale to je mi jedno. Psi mají výjimku. Já za to prostě nemůžu. Dojalo mě to několikrát a je mi jasný, že to byl záměr. Líbil se mi koncept filmu. A ti pejsci byli dokonalí. ()

Sfinkter

Dojem není úplně jednoznačný, ale pro milovníky psů a zvířat, stejně jako pro měkkosrdcaře, je snímek hodně obměkčující. A celý rámec s návratem domů je perfektní. ()

Pajkenzi

Musím říct, že jsem čekala víc, myslela jsem si kdo ví jak to bude dojemný, ale možná jedna scéna u které mi naskočily slzy. Hudba mi tam nepasovala vůbec. Co se týče samotného příběhu, tak ano musím říct, že to měli dobře vymyšlené, líbilo se mi, že to bylo i psíma očima, že tam byli i pocity psa, jak pes stárne. Konec byl pěkně udělaný, že člověk pochopil pointu celého příběhu. Bohužel to u mě jako TOP film neustál. ()

venison

Film "Psí poslání" je samo o sobě doják.. Hlavně pro pejskaře.. Když máš psa, on s Tebou prožije několik úžasných let a je to parťák každým coulem, který jednou také musí odejít a někdy mu s odchodem pán musí i pomoci, tak je to prostě doják.. Filmy o zvířátkách miluju a o psech obzvlášť.. Podobný snímek "Marley a já" je podle mě mnohem lepší.. Na "Psím poslání" mi asi nejvíce vadí reinkarnační provázanost.. Chápu, že to tak asi je díky původní předloze, ale kdyby byly příběhy do sebe propletené jako např. v "Lásce nebeské" dalo by se na "Psí poslání" koukat o dost snesitelněji.. Hereckou náplň film moc nemá - cvičení psy a jako kompars se kolem nich motají herci.. Účast Dennise Quaida potěšila - mám ho ráda a poslední dobou není moc vidět.. A co jsem si všimla, tak Britt Robertson se celkem dobře rozjíždí kariéra v rodinných filmech, tady byla asi druhá herecky výraznější postava hned po Dennisovi.. Film je barevná reklama na štěstí s občasnými mráčky, která plnou palbou útočí na city diváka.. "Psí poslání" stačí vidět jednou, pokud jste milovníky psů, jinému to moc neřekne.. Ps: Tenhle poslední výrok je dosti zavádějící, protože údajně při natáčení filmu došlo k násilnému chování na jednom ze psů.. ()

PF 2018

PF 2018