18 letý Doug Masters (Jason Gedrick) pilotuje letadlo déle, než řídí auto. Jeho otec - špičkový vojenský pilot - byl během vojenského konfliktu na Středním Východě sestřelen a uvězněn. Americká vláda je bezmocná. Doug si spolu s vojenským veteránem (Louis Gossett, Jr.) „vypůjčí“ vojenské letadlo a společně se vydají na nebezpečnou misi s cílem vysvobodit otce a vrátit se jako hrdinové a muži. Příběh o velké odvaze, neobyčejném přátelství a předurčení vzdorovat všem překážkám. (Bonton Home Video)

Redix odpad!

Jako malému se mi to dost líbilo, s odstupem času musím ale říct že je to neuvěřitelná píčovina. ()

Cheeker

Kterak se mladíček pilotem stal aneb jak ukrást tajná data USAF. Film jako celek nepůsobi až tak špatným dojmem, ale obsahuje hrozné množství chyb a vychvalování USA. Úplně nesnášim, když Američani cpou do filmů, jak jsou nejlepší, všechno vědí, všechno znají a ostatní jsou debilové. Spoiler:Kluk čerstvě po maturitě sedne do F-16 a začne sestřelovat všechny a všechno ostatní kolem sebe jak na běžícím pásu. Kdyby alespoň ty letadla měli správně. Když nemáme MiG-23, dáme tam IAI Kfir a budeme ho za "třiadvacítku" vydávat. Proč teda nenechali Kfir Kfirem? A film obsahuje další spoustu chyb a momentů, nad kterými člověk kroutí hlavou, ale za chvíli se tomu začne smát. ()

JBMAVERICK

Tomuhle snímku jsem se dlouho vyhýbal. Jako milovník bojové letecké techniky jsem tušil, že budu spíš zklamanej než nadšenej. Nakonec se nedostavilo ani jedno. Film je udělanej pro mladý kluky co nemaj o letadlech ani páru, a náramně se baví u akčních filmů s hudbou 80. let. To že si z americké letecké základny půjčí kluk a strejda dvě, v té době nejmodernější letadla na světě a nikomu to nevadí, nad tím se ostatní můžou jen pousmát. Každopádně nemůžu dát míň než průměr, už jen kvůli těm senzačním F 16. ()

Karmin odpad!

Nikdy jsem se nesmířil s tím, jak si ten usmrkanec pouští do sluchátek muziku, místo rozkazů, a roztlemeně převaluje hubou žvejkačku, když střílí rakety po nevinné obsluze blízkovýchodního letiště. ()

Nocturno culto

Z nostalgie dám 3 hvězdičky .. Hudba byla perfektní a ta frajeřina s puštěním si kazety z přehrávače přivázaného na noze mě baví dodnes ... ()

Psycho.R

Filmy o letadlech mě nikdy moc nebrali. Železného orla jsme měli doma na VHS snad 30 let a já se podíval až nyní. Je to taková béčková ptákovinka, ale moc mě to nepřesvědčilo, že bych chtěl vidět pokračování. Ovšem milé bylo jméno jedné ze dvou hlavních postav - Čapí, to je tak krásné, že bych si to opakoval stále dokola :D. ()

Dexx

Pokud vám je něco přes deset, ideální. Jinak se lze buď bavit na účet autorů, nebo utéct s křikem do tmy... ()

KdG

Tak tohle jsem viděl ještě na videu, a tenkrát se mi to docela líbilo. Dnes se u tohohle filmu spíš pousměju nad naivním scénářem. ()

Robbi odpad!

Realita jde stranou, zanechává to ve mně jediný dojem - jsme nadlidé, u nás i sotva plnoletý talent dokáže zlikvidovat všechny a všechno, a ještě se vrátit bez škrábnutí zpátky. Ovšem pokud tenhle film skrytě soutěží s Hot Shot! v kategorii parodie, omlouvám se, potom je to minimálně na pět hvězd. ()

Dinsberg

Zajímavý námět, který ale naprosto pohřbí úděsná režie. Letecké souboje měly být alfou a omegou. Jejich natočení a sestřih je přímo...ani nemůžu najít to slovo. jen mi při sledování docházelo, z čeho se čerpala inspirace pro Žhavé výstřely. ()

Jehan

Když tyhle americké poklady, které nám bolševik v době vzniku nedopřál v kinech, začaly dávat v 90. letech naše televize, byla to rána. Ty filmy jsou úplně stejně debilní jako sovětské. Snad jen vizuálně zajímavější. ()

Blazkowicz

Levný a mládeži více přístupný Top Gun. Za mlada to na kde koho mohlo udělat dojem, ale dneska to působí vyloženě blbě. VHSkový dabing navíc rve uši. 2-* ()