Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Adman

Tak zde nejsou absolutně žádné zábrany. Nejlepší parodie na všeobecnou paniku a vůbec jakou jsem kdy viděl. Žádné klišé, žádné přetvářky a žádné pokusy o vtipný vtip. Je tu cítit jistá volnost a plynulý průběh vtipů, které snad nemají konec. Nejlepší je, že se nepokoušejí o žádné pauzy o smích apodobně. Pokud vám zrovna není nejlépe, nebo nemáte nejlepší náladu, tak si napusťte plnej kotel tohodle odrovnávače. RULEZ!!! ()

frashmaker

Tak tomu říkám výtečná parodie. Bláznivé komedie jsem vždycky mohl a ač jsem o této nevěděl, jistě se stane jednou z mých nejoblíbenějších. Pro někoho je možná trošku poplatná době, ale mě bolí břícho z toho jak jsem se smál, ještě teď a to jsem dokoukal asi před 10ti minutami. Vřele doporučuji! :). ()

Vxxx

Ve svém žánru žádný zázrak... Úplně klidně se to může držet za ručičku s Hot Shots nebo Utopencem na útěku. Ale zábavných 80 minut. Takový film na nedělní lenivé odpoledne, rozhodně žádný trhák na sobotní večer 3* ()

javak810i

Skvělá komedie prošpikovaná vtípky a parodiemi a zaryté filmové klišé. Tvůrčí rukopis tria Zucker, Zucker, Abrahams se zkrátka nezapřel. Ale i přes promyšlenost a detailnost jednotlivých scén jsem se nebavil tak dobře, jako třeba u Hot Shots. Za mě tedy lepší 4*. ()

UncleG

Existuje něco jako decentní parodie? Mohou být sexuální narážky vkusné? Dá se udělat prdící džouk tak, aby se zasmál i odměřený intelektuál? Na tyto otázky dokáže odpovědět film "Připoutejte se, prosím!" Komedie, která je ve srovnání s moderními "Movies" o to vtipnější, o kolik méně používá fekálního humoru nebo hrubých vulgarit. ... Taneční scéna s kudlou v zádech, "Nafukování" splasklého autopilota a řada pasažérů snažících se uklidnit hyterickou cestující, to jsou prostě nezapomenutelné perly. Škoda, že pokračovatelé žánru jsou ony příslovečné "svině", kterým byly tyhle perly hozeny... ()

GodComplex

No jo, 80's, to byla zlata era snad uplne vseho a ocividne i vtipne kase snedli mnohem vic. Jedna davka vtipu za druhou, pumpuji to do vas nepretrzite, ze to skoro nestihate pobirat a hlavne to narozdil od vetsiny soucasnych komedii neni jen trapna snaha o vtipy, ale skutecne zabavna party. 8/10 ()

PKD

Vyjmenovávati všechny ty neskutečné hlášky a scény by bylo nošením letadla do hangáru. Úvodní titule alá Jaws, jsou už dávno, klasikou. Já alespoň vypíchnu scénu, kdy holčička s chlapečkem jsou oblečení jako dospělí a ona na dotaz letušky, zda si dá něco k pití apod. odvětí, že si dá jen kávu...kvůli váze.:))))) A on se na ní podívá, takovým zvláštním pohledem.;-) Též jsem do té doby netušil, že jsou dívčí (zde spíše ženské) skautky, tak násilné, checht. A ta hádka muže a ženy z letištního rozhlasu (nezastavujte se v bílém pásmu) o nutnosti potratu, je na infarkt.:) Ano, má pravdu. Když to udělají pořádně, nehrozí žádné nebezpečí.:))) Ocení hl. ti, kdo viděli všechny ty katastrofické letadélkové filmy, včetně hl. inspiračního zdroje Zero Hour! z 1957 a Airport 1975. Ted a Elaine= VSL.;-) Přeji jim štěstí. Ať jim to vyjde.:) A ano, nafukovací pilot, začíná vskutku, splaskávati. :) Perfektní úspěch, kdy se podařilo tímto majstrštykem z rozpočtu 3.5 miliónů dolarů, vytřískati 171. Palce nahoru. ()

SarumanKo

Vzácna paródia, ktorá zostarla iba zdanlivo. Má však takú kadenicu vtipov, že si môže dovoliť rozosmiať iba každým druhým. Zuckerovci a Abrahams natočili kvalitný výsmech otrepaných lietadlových thrillerov, ktorý je aj po tridsiatich rokoch veľmi vtipný. Jediná škoda je, že Leslie Nielsen nedostal väčší priestor, ten bol totiž spolu s Lloydom Bridgesom bez akýchkoľvek pochýb kráľom paródie. "Vypněte všechna světla kromě devítky!" - "Kapitáne, snad bychom je měli nechat spíš zapnutý." - "Ne... To právě čekají, že uděláme." (8/10) ()

Žralok

Jedna ze starých dobrých parodií. Tentokrát si bere na paškál letecké katastrofické filmy. U tohoto snímku je zaručeno mučení bránice od začátku do konce. I když si myslíte že dokážete předvídat další gagy tak vás tvůrci opět dostanou něčím neotřelým. Za zmínku jistě stojí že tento snímek byl zvolen nejvtipnějším filmem všech dob. Pokud se vám líbí spíš staré parodie jako Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely. Pak je toto povinnost :) Já se bavil královsky. Snad není větší kompilace gagů a hlášek na jednu minutu než zde :) ()

kaylin

Tohle je prostě bomba. Já vím, že jsem ten film už kdysi viděl, ale jsem si jistý, že jsem ho mohl ocenit až teď, ve chvíli, kdy už mám něco nakoukáno. Tohle je neskutečně vtipné, a i když zde jsou pěkně trapné věci, tak jsou tu i naprosto geniální vtípky, které mimochodem oceníte až ve chvíli, kdy si pustíte originální verzi. Angličtina tady má skvělý slovní humor. Bravo ZAZ! ()

slunicko2

Vážná seriózní parodie. Kapku vyšumělý film plný skvělých a pěkných a nijakých a hloupých a trapných vtipů. Ne vždy poznáte, které jsou které. ()

stration

Moje nejoblíbenější Zuckerovka. "Už jsi někdy viděl dospělýho chlapa v trenkách?" V hospodě se dají citáty z tohoto filmu vykládat dýl, než samotný film trvá. ()

MATADOR

Parodie na všechny katastrofické filmy o letadlech. Vynikající vtipy šílení herci a nezapomenutelné vtípky všech zúčastněných. Můj oblíbenec Leslie Nielsen ukazuje i ve vedlejší roli, že komedie, nebo spíše parodie mu jdou od ruky. Zkrátka tohle je něco, co by si nikdo, kdo má rád parodie, neměl nechat ujít. ()

Derek

zdá sa mi že ide o prvý väčší úspech tria zaz a to úspech zaslúžený. skvelá paródia s množstvom vtipov a hlášok (Joey, do you like movies about gladiators?) no skrátka dnes už klasika. ()

L_O_U_S

Po letech zhlédnuto díky HBO Go. Pořád je to vtipné a pořád to má šťávu, i když u některých scén je trochu znát, že tvůrce napadly jen tak a prostě se rozhodli umístit je do filmu. Ale oceňuju, že se u toho člověk zasměje, i když se dívá sám, protože u spousty komedií se člověk dobře baví jen s druhými. (281.) ()

Wiliem

Docela slušná zábava s několika povedenými vtípky. Nemám možnost moc srovnávat jestli bylo dříve už něco lepšího či nebylo, nevím, moc to zrovna nesleduju, ale dá se říci slušný film. 65%. ()

Colonist

Filmy Zuckerů a Abrahamse mám moc rád, Žhavé výstřely a Bláznivé střely jsou pro mě posvátné a geniální filmy, tak není divu, že jsem chtěl vidět ten legendární film, který to všechno odstartoval. Už téměř od první chvíle je jasně vidět, že celý film má ten typický rukopis Z-A-Z. Je sice pravda, že je film o trochu slabší než BS a ŽV, ale i tak je v něm spousta geniálních, ulítlých a šílených hlášek, gagů a vtipů, že jsem se dobře bavil. Začátek měl sice trochu pomalejší rozjezd, občas i nějaký trapný fór, ale postupně to dostávalo grády a v závěru to byl opravdový nářez! Role Leslieho Nielsena je spíše menší, ve filmu se objeví až po 35 minutách a tentokrát to ještě není ten nešika Frank Drebin, ale i tak zaručeně pobaví. A nejen on. V celém filmu je dost naprosto geniálních vtipných postav - kapitán letadla "Byl jsi někdy v tureckém vězení, hochu?", duo černochů s jejich výtečným slangem, Lloyd Bridges, který chtěl přestat kouřit, pít, brát prášky a šňupat, ale nějak se mu to nepovedlo, automatický pilot atd. Ale myslím, že v tomto filmu je největší kouzlo v takových těch "epizodkách", v těch skrytých jednorázových vtipech na pozadí, které mám od Z-A-Z tak rád. Klišé leteckých filmů tu máme skoro všechny: nemoc cestujících, závod s časem, špatné počasí, letadlo bez pilota,... Jak už jsem řekl, je to ještě trochu usedlejší a slabší než mladší snímky těchto tvůrců, ale vůbec to není špatné a skvěle jsem se pobavil. Navíc při premiéře v 80. letech to musela být naprostá bomba - něco takového tu ještě nebylo. Je pravda, že na úplných 5 hvězdiček to není, ale já je dám. Velmi dobře jsem se pobavil a je to start jedné legendy. ()

Vědma

Nemůžu si pomoct, ale tahle parodie mi přijde hodně vtipná :-). Abych pravdu řekla, sukuju se u ní jako to letadlo na plakátě. Některé gagy jsou slabší, ale jiné to zase vynahradí na celé čáře. Tohle je prostě KOMEDIE. A to je co? No to je takový film, u kterého se lidé smějí. Ale to je teď vedlejší. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí