Reklama

Reklama

Ztracený svět

  • USA The Lost World (více)
Trailer

Obsahy(1)

Specialista na katastrofické filmy Irwin Allen natočil jako svůj druhý režijní počin adaptaci románu Arthura Conana Doyla Ztracený svět. V něm se výprava dobrodruhů vydá na náhorní plošinu, na které údajně žijí prehistoričtí tvorové. Lord John Roxton, reportér Malone, dva neustále soupeřící profesoři Challenger a Summerlee, dívka Jennifer a její bratr David jsou do Ztraceného světa dopraveni pilotem Gomezem a jeho pomocníkem Costou. Krátce po přistání je jejich tábor navštíven prvním druhohorním ještěrem, posléze je jejich helikoptéra zničena a jsou pronásledováni krvelačnými domorodci. A ještě ke všemu má Gomez v plánu pomstít se Roxtonovi za smrt svého bratra… (mahler)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Lacné, ale určite efektnejšie ako dvojdielna televízna, z prepáčením sračka z roku 1992. Triková stránka nieje na veľmi dobrej úrovni a to všetko kazí v tej dobe nejako populárne maskovanie súčasných jašterov na tie praveké ( ešte napr. CESTA DO STREDU ZEME z roku 1959 ). Ako nostalgická spomienka je to však dobrý film na zhliadnutie. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno jsme tenhle film viděl, ovšem nedokázal jsem si vzpomenout na jeho název, tudíž jsem se k němu vrátil čistě náhodou. Vybavoval jsem si jen scénu s pavoukem, s lávou a potom bitku dvou ještěrů, kteří ačkoliv namaskovaní byli opravdu nádherně, samotný souboj mě dnes spíše zarážel svou krutostí vůči zvířatům, než ohromoval (stop motion animaci bych bral radši). Po stránce adaptace místy dost mimo, ale tak to se dalo snést a alespoň se do 'Ztraceného světa' dostali brzo a ne až v půlce filmu jak tomu většinou bývá. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Před padesáti lety zřejmě odvaz a vrchol dobrodružství, dnes divný a trochu kulhající sled scének s neskutečně klišovitě pojatými postavami. Jinak jde o sympaticky aktualizovaného Doyla, až na tu naivitu... že dorazí jakýsi profesor zoologické společnosti a na letišti se o něj rvou reportéři, jako by byl sportovní hvězda. Inu, staré časy. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Cesta do pravěku je o 5 let starší a dinosauři v ní jsou dinosauři a ne převlečení varani, aligátor a v extrémním případě gekon obrovský. Prostě trochu naivní i na svou dobu. Nicméně jsem jako dítě hltal Challengera v ABC a jsem rád za možnost nahlédnutí do Ztraceného avěta. 65%. P.S. Kdyby něco sežralo toho čokla, dal bych o hvězdičku víc :). ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Ač jde o americký snímek, nechybí mu typický anglický humor, a tak má člověk pocit, že se skutečně dívá na příběh ze staré dobré Anglie. Jde sice o volnou adaptaci, ale to mně vůbec nevadí. I po dlouhých letech mě film opět bavil. Má solidní herecké výkony, půvabnou bondgirl a skvělou výpravu, která, především při sestupu horou, připomene Cestu do středu země (1959). Člověk si uvědomí, jak bylo třeba vše vyrobit a kolik práce na filmu bylo - rozsochaté stromy, masožravé rostliny, svatyně domorodců, obří kostra coby most (zřejmě budoucí inspirace pro Rudou Sonju), jeskynní prostory... Jasně, namaskovaní ještěři jsou z dnešního pohledu poněkud komičtí, ale stejně jako u zmiňované Cesty do středu země a dalších filmů zjm. z 50. let sem tak nějak zapadnou, byť úžasnější by samozřejmě byli od R. Harryhausena. Dnes by nejspíš ochranáři skutečný souboj ještěrů nezvládli, ale i tohle je znak dřívější doby. Za pochvalu stojí i skvělé barvy a obstojný dabing. Samozřejmě z nostalgie musím hodnocení navýšit o jednu zlatou*. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (5)

  • Vrtulník, který přistává na náhorní plošině, je Sikorsky H-19 Chickasaw. (Marek06)

Reklama

Reklama