poster

Ztracený svět (TV film)

 • Velká Británie

  The Lost World

 • Německo

  Die vergessene Welt

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

Velká Británie / USA / Německo, 2001, 150 min

 • Radyo
  ***

  Po technické a trikové stránce je to bezesporu nejpovedenější zpracování známé knižní předlohy A.C. Doyla. Možná je trochu na škodu, že děj onu předlohu kopíruje snad až příliš důsledně, že autor scénáře neprokázal trochu vlastní invence, samozřejmě jen v nějaké únosné míře. Ani herecké výkony nijak nenapomáhají zdvihnout úroveň této televizní podívané výše, takže ta televiznost z ní je opravdu chvílemi cítit na míle daleko. Nicméně komu se líbil seriál Putování s dinosaury, ten by se při tomhle nenáročném filmu mohl docela dobře pobavit.(12.10.2002)

 • Guran
  *****

  Film, který jsem poprvé viděl, když mi bylo 7 let. Od té doby jsem to viděl teprve dnes. 10 let jsem ten snímek neviděl a když jsem ho po tolika letech shlédnul, zachvátil mě sladký pocit. Je příjemné se na tento TV film kouknout a zvlášť po tak dlouhé době. Bob Hoskins se mi ve filmu líbyl nejvíc, jeho hlášky a herecké umění tomu dodalo šťávu. Snímek by určitě vypadal jinak kdyby ho natočili Američani, ale musím říct, že jsem rád, že se toho ujmuli Britové a to jejich filmy nemusím, ale tenhle je výjimka. Efekty dělalo BBC, nejsou to špatné triky, ale také nejsou nejlepší. V některých záběrech je z toho poznat model a počítač, jako v "Putování s dinosaury". Rozjezd příběhu je sice trochu delší, ale vůbec to nevadí. Film, který napořád budu mít rád. Těší mě, že jsem se tenkrát v sedmi letech na něj kouknul, protože se mi fakt líbí. Jenom o kapinku lepší efekty a byla by jasné desítka!(22.3.2015)

 • altaica
  ***

  PRO MUŽE: Věrné ztvárnění předlohy A.C.Doyla, technicky dokonalé triky, jenže zkrátka občas viditelně “televizní”. Pokud manželka večer padá do peří zchvácená celodenním obskakováním potomků a vašeho veličenstva, máte ideální příležitost jak na více než 2 hodiny přikurtovat všechna svá antikoncepční selhání k obrazovce a ženu přimět k plnění příjemnějších stránek manželských povinností. Stačí pustit film a provést společný strategický přesun směr ložnice. Toto je film pro děti a mládež. Nic víc, nic míň. A jako takový ho doporučuji. Právě jen dětem a další omladině – zhruba tak do 13 let.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pokud váš partner s polootevřenou tlamou sleduje film, je buď infantilní, nebo vy jste na zajíčky hluboko pod povolenou hranicí zákona. Ani brilantní vykreslení postav obou profesorů, ani několik cudně naznačených love story vás, madame, nepřinutí k výraznější aktivaci emočních center mozku. O samotné šedé kůře ani nemluvě. Vražte domácím divákům do ruky pytlík bonbónů a máte od nich na dvě a půl hodiny pokoj. A vo tom to je, ne?(8.10.2012)

 • josieaddms
  ****

  Jedna z mých takzvaných srdcovek. Špičkový Angličtí herci obsazení do úsměvného dobrodružného příběhu, co je tak trochu o akci a tak trochu o romantice. Líbilo se mi to strašně když mi bylo asi osm, a líbí se mi to stále. Má to švih, vtip i nápad, a nehraje si to na smrtelně vážný poučný film. Tím že je to televizní, to samozřejmě nemá tak úžasné triky jako třeba Jurský Park, ale svým způsobem je to podívaná stále. Navíc to má spoustu postav, každá je charakterem úplně jiná, a každá má v příběhu své místo a svůj osobní život který s nimi na chvíli sdílíme. A.C. Doyle by měl podle mě radost, protože film byl podán s lehkostí a opravdu si vyhráli s příběh, a zároveň zachovali co nejvíce z předlohy. Napínavé, zábavné, a jednoduše prostě povedené. Myslím že takových knižních adaptací je málo.(27.3.2012)

 • klerik
  ***

  Obstojná TV práca, ťažiaca z úspechu Putovania s dinosaurami. Doylovu knihu si už poriadne nepamätám, ale základná línia bola určite dodržaná. Film podstatne vsadil na akciu a triky, čo mu občas uberá na atmosfére a vážnosti. PS na obale DVDečka je tyranosaurus, ale vo filme behajú len menšie alosauri...(30.5.2006)

 • Inia Maxwell