Reklama

Reklama

Ztracený svět

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Do dvacátého století dinosauři nepatří. Je ale možno té výzvě odolat? Na začátku 20. století se vydává skupina dobrodruhů na expedici, která má za cíl najít ZTRACENÝ SVĚT izolovaný od moderní doby. Díky katastrofě se všichni ocitnou uvězněni v nebezpečném a tajemném světě a musí se spolehnout jen na pomoc mladé ženy, která se sem dostala ještě jako dítě. Společně musí najít cestu ze země děsivých dinosaurů a dalších podivných a nevyzpytatelných tvorů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Na televizní film velmi slušně odvedená práce. Akorát ta první půlka, důsledně se držící původního románu, mohla být zkrácená a v samotném závěru bylo zase až příliš slzopudných umíraní hlavních postav, jinak film mnohdy příjemně překvapuje. Zaujalo mne například jak autoři do děje zařadili lidoopy, kterým sám A.C. Doyle věnoval (zbytečně) mnoho pozornosti. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Obstojná TV práca, ťažiaca z úspechu Putovania s dinosaurami. Doylovu knihu si už poriadne nepamätám, ale základná línia bola určite dodržaná. Film podstatne vsadil na akciu a triky, čo mu občas uberá na atmosfére a vážnosti. PS na obale DVDečka je tyranosaurus, ale vo filme behajú len menšie alosauri... ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Ztracený svět je z hlediska technického zpracování, co se vizuálních efektů, modelů a masek týká, na velmi vysoké úrovni, třebaže jde o televizní film. Když jsem ho viděl poprvé, tak si pamatuji, že mi opolidé naháněli celkem hrůzu. Co však filmu podráží kolena, je poněkud strnulé, nucené až teatrální herectví některých aktérů - zejména u Elaine Cassidy a Matthewa Rhyse. Na druhé straně mě však celkem bavilo popichování mezi oběma profesory v podání Boba Hoskinse a Jamese Foxe. V neposlední řadě musím ocenit menší roli Petera Falka. Oproti jiným dvoudílným televizním filmům je tento kratší, což však není vůbec na škodu, jelikož díky tomu neobsahuje tolik hluchých míst. I přes průměrné hodnocení si myslím, že se jistě k filmu někdy v budoucnu opět vrátím. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Po technické a trikové stránce je to bezesporu nejpovedenější zpracování známé knižní předlohy A.C. Doyla. Možná je trochu na škodu, že děj onu předlohu kopíruje snad až příliš důsledně, že autor scénáře neprokázal trochu vlastní invence, samozřejmě jen v nějaké únosné míře. Ani herecké výkony nijak nenapomáhají zdvihnout úroveň této televizní podívané výše, takže ta televiznost z ní je opravdu chvílemi cítit na míle daleko. Nicméně komu se líbil seriál Putování s dinosaury, ten by se při tomhle nenáročném filmu mohl docela dobře pobavit. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Tenhle dvoj-film mě pokaždé baví (ale koukat na něj moc často nedoporučuju). Triky nejsou k vysmání, knížku jsem četla a postavy jsou tady ztvárněny docela dobře, Hoskins, Fox a Rhys se do svých rolí hodí, Tom Ward vypadá sice míň, než jak si Roxtona představuju, ale trousí vtipný hlášky a je nad věcí, takže dobrý. Jen bych možná oželila tu linku s romancí, ale asi musí bejt holt v každým filmu, aby to lidi bavilo nebo co. Od TV filmu většinou čekám mnohem míň, tudíž je tohle nadprůměr. Obzvlášť pokud se to srovná s Lovci dinosaurů. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama