Miláčku, zmenšil jsem děti

• slovenský

Miláčik, zmenšil som deti

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1989, 90 min

Velmi pěkná rodinná komedie s pěknými triky. Roztomilého mravence jsem opravdu zbožňoval. Celkově to bylo veselé dobrodružství, které se sice odehrávalo jen na zahradě, ale pro tu bandu dětí to byl prales. Z odstupem času a i tím, že každý stárneme, se na to už díváme z jiného světla. I tak je to však snímek, který si zaslouží pozornost. 65%(1.12.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $130,724,172Tržby Celosvetovo $222,724,172/65%/(10.8.2005)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $222,724,172(15.2.2007)

Výrazne cítiť spielbergovsko-lucasovský štýl.(22.12.2004)

Dobrá triková bláznivá komedie která se mě docela v mých mladých letech páčila, teď když jsem ji viděl znovu tak svůj názor neměním. Ač ve srovnání s legendárním Arnoldovským snímkem The Incredible Shrinking Man 1957, není tento snímek s produkce Walta Disneye tak nápaditý, ovšem zase díky svým mnohým docela obstojným trikovým kouzlům přináší mnohá a velmi nečekaná překvapení a mění je v napínavé dobrodružství.. Rick Moranis v domě plném svých technických zlepšováků a ve své roli věčného smolaře byl velmi dobrý.(25.7.2007)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.9.2012)

Pěkná rodinná komedie, takové téma mám rád a jen tak neomrzí. Kdysi jsem viděl, ale nemůžu si pamatovat vše. Hodnocení se odrazuje převážně v popularitě. ( Hodnocení: 7/10 )(29.1.2015)

Iste si väčšina z vás pamätá toho malého zakrpateného zmrda, ktorý sa motal okolo "Krotiteľov duchov". V jedničke ho posadol démom a v druhej časti robil krotiteľom advokáta. Stvárnil ho Rick Moranis. V roku 1989 dostal príležitosť prezentovať sa aj hlavnej úlohe. V sci-fi komédii "Honey, I Shrunk the Kids" si zahral bláznivého vedátora, ktorému sa podarilo zmenšiť svoje vlastné deti a ich kamarátov do mikroskopickej veľkosti. Na svoju dobu to malo prvotriedne filmové triky. Pobavil som sa. ***(5.12.2018)

Takova prumerna rodinna zabava. Casem ovsem ale docela starne a ztraci na atraktivite.(7.9.2003)

Kazeta s tímto filmem byla historicky první, kterou jsem zničil opakovaným zkouknutím této originální komedie. No, možná ani ne tak originální jako spíše zábavné, s herci kterým nelze nefandit, a pár povedenými triky.(10.6.2009)

Ideálny film pre rodinný večer s deťmi. Vždy som mal rád tieto filmy na tému zmenšovania. Dobrodružstvom sa v tomto momente stáva i obyčajná prechádzka trávnikom. Z tak jednoduchej témy sa dá čerpať nespočetné množstvo nápadov na dobrodružstvo a akčné scény. Je tu cítiť atmosféra 80-tych rokov, ucho poteší i hudba od J. Hornera v dobách keď "válcoval". A herci? Tí v podobných filmoch nie sú až tak dôležitý, ale myslím, že casting sa vydaril. Rovnako na výbornú dopadol i film, v ktorom mi prišlo zaujímavé všetko, pretože keď sme malý, ale fakt malinký je zaujímavé naozaj všetko...Dnes je na podobné filmy skvelá doba plná dokonalých trikov a predsa je to tu samý transformer...Naposledy tu boli veľmi podarený Pidilidi, ale od vtedy tma...80%.(12.7.2013)

Jako první jsem viděl pokračování, ale tahle "jednička" se mi líbila mnohem víc. Je zábavnější a pestřejší. Nabízí toho prostě víc a s rodinkou i sousedy je celkem sranda.(10.5.2019)

• JohnnyD

Jeden z filmov, ktoré nezachráni ani naivno-vedecké čaro osemdesiatych rokov a ani Rick Moranis. Tomu vždy sedeli viac podporné role ako tie hlavné.(18.5.2008)

Jako mlaďas jsem to pochopitelně dost žral, neboť neexistuje moc věcí, které by si dítě přálo více, než prožít jeden den v miniaturní velikosti ve světě obrů. S odstupem let je to pořád fajnové dobrodružství, které by ale víc fungovalo jako epizoda ze seriálu o šíleném vědci a jeho různorodých pokusech. Expozice je totiž hodně dlouhá a představení hrdinové do jednoho nezajímaví, zatímco část kolem zmenšení toho zase tolik převratného neukáže (nejlepší je scéna se včelou a souboj se škorpionem). Naštěstí má aspoň Rick Moranis dostatečně zábavný ksicht a Johnston umí pracovat s prostředím a s triky, takže to celé tak nějak neškodně uteče a zabaví.(13.2.2018)

• WANDRWALL

Komedie, při níž člověk může zažít jediné - co je to nuda.(25.4.2011)

Miláčik, zmenšil som deti je už v podstate klasická rodinná komédia, ktorá je však tak ošúchaná, že sa pri nej väčšinou už nudím. Ale aj tak sa dá pozrieť aj viac ako raz, slušné triky zaujmú stále a celkovo má film veľmi milú atmosféru. A Rick Moranis je do svojej úlohy ako stvorený.(21.8.2007)

Byl jsem malý kluk, když jsem to viděl prvně a díky tomuto filmu jsem chtěl být ještě menší :)(31.10.2011)

Překvapivě zábavná podívaná. Trochu bláznivá a docela vtipná. Bylo by to tak na 3,5, ale čtyři hvězdičky by byly vážně moc ;o)(28.12.2006)

Kultovní záležitost mého dětství. V osmi letech jsem chtěl být taky zmenšený a dostat se přes trávník domu. Povozit se na mravenci. Proletět se na čmelákovi (nebo včele, nevím). Zaplavat si v mléku…. Kde jsou ty dětská léta, kdy jsem takovýto film považoval za vůbec nejlepší dílo všech dob? Hodně dlouho jsem tento film sháněl. Nemohl jsem si za nic na světě vzpomenout, jak se ten film vlastně jmenoval. Trvalo to takových 8 let. Nedávno jsem k němu však čistou náhodou přišel a s chutí jsem se na to podíval. Bohudík musím říct, že už to nepovažuji za kultovní záležitost. Už ani nechci jezdit na mravencovi. Jedno se ale musí nechat. Na svou dobu docela vyspělé a originální dílo. Na sobotní odpoledne jak dělané.(23.3.2011)

• 5150

Rodinná komedie z produkce studia Walt Disney je určena zejména dětem, na jedno zkouknutí docela ujde...(18.1.2007)

Fajnová rodinná komedie. Chválím mravenečka:) Hodnocení: 65%(21.8.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5