Rituál

• USA The Wicker Man (více)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

Goldbeater

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni s původním filmem bude toto jen hodně špatný thriller. Pro znalce původního filmu je nový Rituál naprostou urážkou originálu a nesmyslnou hříčkou, která snad ani na papíře nemohla fungovat. Neil LaBute je otřesný scenárista a chabý režisér. Jeho vedení herců je příšerné. Přesto se hlavně díky tomu tento snímek pomalu stává pro některé diváky takovým bizarním guilty pleasure. Interakce Nicholase Cage s digitálními včelami je dnes již legendární (pozor, existuje verze filmu, ze které je tato nejlepší scéna bohužel vystřižena). On ostatně ten zběsilý Cageův výkon je tím jediným, co na Rituálu dokáže bavit. A opravdu mi nejde do hlavy, proč by někdo chtěl mít v tomhle průšvihu cameo. ()

k212

Včelí společenstvo, s královnou, dělnicemi (a taky vějičkami), s natvrdlými trubci a jedním alfa samcem. Inu nápad skutečně skvostný, o to zajímavější, když je aplikován na ujetou skoro ženskou komunu kdesi na opuštěném ostrově. Prakticky však odvedený dosti pochybně a na hranicích televizní inscenace. Dějově velmi slabý a lehce předvídatelný. (Po shlédnutí originálu) Zacpávám si uši, zavírám oči a předstírám, že originál z roku 1973 nemá s tímto filmem kromě podobných reálií nic společného, neboť kdybych sklouzla ke srovnávání těchto dvou děl (počínaje třeba totálně odlišným vyzněním), zákonitě budu to současnější nenávidět. 40% ()

kingik

Těžko říct, jaký je, nebo v čem se liší originál, ale tento remake neřadím mezi nejhorší. Je docela tajemný, má spolehlivě hrajícího Cage, i ve vedlejších rolích se najde několik známých jmen a Neil LaBute je režisér s originálním režijním rukopisem. Postrádal jsem však výraznější hororové scény, protože když to má být horor, nemá se šetřit s krevní plazmou. Tady se spíš sázelo na sofistikovanější formu s pěkně hustým koncem pro hlavního hrdinu, který strkal nos kam neměl, až ho upálili. ()

Omnibus

"Pohan jsem a pohan budu! Cage je tu pro ostudu." Oprava, ostuda jsem já. Je to neuvěřitelné, při mém filmovém "vzdělání", ale tohle byl úplně první proutěný muž, do kterého jsem kdy vlezl. Před třemi roky a jen kvůli mé ženě: "Cage je miláček, tak Rituál a nevrč." Neměl jsem s čím srovnávat a tak jsem místo objektivních dvou škrtnutí zvlhlou sirkou škrtl ještě potřetí, ať je ten pacholek "hraju vše jen čuměním do blba", olizován plameny ohýnku a aspoň trochu pustí šťávu :-). Včera jsme si (konečně!) doplnili vzdělání o klasiku, což pětihvězdičkový The Wicker Man (1973) rozhodně je. Konečně mi v představách přestává doutnat Cage, děkuji. Jemu odebírám hvězdu a může být rád , že to jeho zprzněné remake jsem viděl jako první, jinak hasil své hořící sako z hadí kůže (ty kopy, ty kopy... tak proto, chudinka Leelee Sobieski) v odpadu! Ohledně brutality zprznění - Lima to řekl za mě. Sypu si popel na hlavu. Dvakrát. ()

InJo

Místy opravdu skvělá komedie (dvojice slepých čarodějnic, dvoumetrová "mužo-žena", holčička vypadnuvší ze skříně, gorilí převlek, cool knock-outování několika žen -> mě osobně nejvíc dostávaly Cageovy jízdy na kole:-D), která se zoufale snaží tvářit jako osobitý mysteriózní thriller (originál jsem zatím neviděl, i když bych moc rád, protože věřím, že ten má určitě úroveň). Ostudná záležitost pro celý tvůrčí tým (vyjma moc hezké kamery), ale pro diváka svým způsobem skvělý a nevšední zážitek - tolik ujetých a prapodivných scén (vina hlavně naprosto nezvládnuté režie a špatně vedených herců) v dnešní "áčkové" produkci totiž uvidíte jen stěží. Hodnocení téhle šílenosti je pro mě docela obtížné, protože i přes celkovou nekvalitu jsem se po celou dobu stopáže nestihl nudit a navíc je to docela kouzelné (to takhle špatné filmy většinou bývají), takže dám 40 % s konstatováním, že to sice JE sračka, ale - na rozdíl od spousty jiných - je to dosti zábavná sračka. ;-) ()

Fingon

Žádné nahaté tančení kolem vatry, žádné nahaté tančení v pokoji hostince se sváděním hlavního hrdiny přes zeď (!), žádný Christopher Lee. Nicholas Cage, jakkoli mi nikdy nevadil, jen na všechny kolem řve, postupně mu přeskakuje čím dál tím víc a nakonec kope do Leelee Sobieski, která se nám od posledně poněkud zakulatila. ()

mil@n.fanatik

Čekal jsem to horší o něco, nicméně i tak celkově můžu říct, že to žádná velká sláva, i podle hodnocení, nebyla.. Pozitivum bylo asi, resp. byl Nicolas Cage a že jsem se krom pár chvilek a části filmů, nenudil.. 45% ()

CaptainNor

Zařadit Rituál mezi Mysteriózní, Drama, Thriller nebo Horor je urážka filmů, které si tuto charakteristiku opravdu zaslouží. Tento film patří do žánru Degradace - v tomto případě talentu člena slavného filmařského rodu Coppolů – Nicolase Cage. Když má dirigent odfláklou a naškrabanou partituru a ještě mizerně diriguje, pak hraje falešně i první houslista! ()

Vitason

Jestli jste si představovali peklo jako velké sklepení plné plamenů a čertíků, kteří vás budou dloubat vidlemi mezi žebra, tak jste na omylu. Peklo v podání Neila LaButeho vypadá jako malý, feministický ostrov v Pacifiku, kde včelky dávají dobrou noc, vládnou tady ženy a muži jsou zde tolerováni jen z reprodukčních důvodů a tak ani neumí mluvit (dobře tak pro říznou feministku by to mohlo být ráj. Já bych se asi rychle naučil plavat dlouhé tratě:-) Na tento ostrov přijíždí detektiv v podání Nicholase "psí oči mi ke hraní stačej" Cage, který se s komunitou bláznivých ježibab vůbec nemaže. Dokonce několik z nich dostane od Nicka pořádnou nakládačku (chtěli rovnocennost, maj ji mít). To všechno je zabaleno do rádoby chytrých dialogů, které ovšem moc smyslu nedávají, kýčovitých flashbacků, kdy policistu straší přízrak z minulosti (děsný klišé) a celé to z mého pohledu alespoň trošku zachraňuje syrový konec, který se mi celkem líbil. ()

SeBig

Byl jsem zklamán.. jelikož jsem byl ošizen o scénu, když na Kejdže vysypaj včely!! Oklamala mě sestřihnutá verze! Ale i tak je ten film děsně vtipná sračka, kde Kejč rozbijí držku vesničankám v medvedím obleku. ()

Chrustyn

Zlo v té nejčistší podobě, ve kterém Nic Cage ukazuje, že cesta ke dnu je dlážděna mizernými filmy. Nic ukazuje, že žádný film není natolik špatný aby si v něm nezahrál (a nezaplatil mu na pár měsíců nájem) a předvádí to nejhorší ze svých hereckých kreací (později překonal filmem "Drive Angry"). Film je špatný po všech směrech a nemůže za to jen hlavní hrdina. Tvůrci se snaží být maximálně originální a svůj detektivní horor zasazují do prostředí, které je ideální na romantické výlety ale je jasné, že se tu děje cosi nekalého a nevinní obyvatelé, kteří spolu s největší pravděpodobností ani neprovozují sex (popřípadě jsou všichni sourozenci), neboť se všichni chovají a tváří jako batolata po obrně, nejsou tak nevinní aby nedokázali pro dobro všech kohokoliv zlikvidovat. Děj je pitomý až hanba a při většině dialogů se kroutí prsty i scénáristům argentinsko-španělsko-islandským telenovelám. Herci (či spíše postavy, protože nazývat ty chodící organismy herci je urážka všeho co se herectví jen přibližuje) se tváří blbě, mluví ještě hůře a chovají se úplně nejhůře. Tvůrci nedokážou vytvořit žádnou atmosféru a závěrečný "neuvěřitelný" zvrat je tak zásadní a překvapivý, jako když policisté zjistí, že ten ubodaný, zastřelený a oběšený muž, nejspíše nespáchal sebevraždu. "Rituál" je prostě zlo a ta jedna hvězda je za již zmíněné, použité exteriéry, které nemůžou za to, že se v nich někdo rozhodl natočit takový kekel a za stylový popisek na přebalu českého DVD, který zní: "herecké výkony vám naženou husí kůži". Výjimečně to je pravda. ()

Arsenal83

Nevidel som pôvodnú verziu, no táto sa začala celkom fajn, zaujímavo. Potom berie opraty do rúk Nicolas Cage, pár ďalších ztuhlých hercov a miestami sledujeme frašku. Cage ostáva vážny a meravý aj keď ho napadne žena v medveďom kožuchu. Vyvrcholenie filmu je šialenstvom a úplne posledná scéna dosť trápna. ()

korbitch22

Nebýt toho konce k hovnu, dal bych v klidu tři hvězdičky. Výtečný bizár v začátcích monumentálního přehrávání Nicolase. Originál sem neviděl tak nemůžu soudit a ani se na něj nechystám, filmy kde je náboženská sekta, pohanství nebo nějaká odříznutá komunita nevyhledávám, protože málo kdy se povede u takových filmů konec a tenhle film jsem si pustil jenom z důvodu GIFU na facebooku, Spoilery... kdyby na konci Cage všechny zabil a ostrov vypálil, možná bych tomu dal i pět hvězd, ale ten konec ničemu nepomohl a zbytečně shodil dolu už i tak chatrnou režijní práci předešlého filmu. Ale za ty boží scény, kdy Cage kopne Lee do držky, natáhne mrdu do xichtu bábě v obleku medvěda jezdí na kole a dělá kung-fu si to zaslouží dvě plný, protože tyhle čtyři scény jsou snad to nejlepší, co jsem kdy ve filmu viděl. 45%. ()

Flego

Z tohto filmu si zapamätám pekný ostrov, keď sa tiene predlžujú a slnko dodáva prostrediu teplú oranžovú farbu... A šokujúci úvod. A inak ? Sebavedomá duchovná vodkyňa, muži sú len na plodenie, stupňujúci sa hnev Cagea a prekvapivá pointa. Veľa či málo na dobrý film ? Možno v pôvodnom filme to stačilo ( ten som nevidel ) , ale dnes je to málo. ()

honajz odpad!

BACHA! MOŽNÉ SPOILERY! Je mi srdečně jedno, o jaký a čeho jde remake, protože film má fungovat sám o sobě. Když si ale kladu neustále otázky po logických nesmyslech, něco asi v pořádku není. Namátkou: Proč ženy zabily pilota (když koneckonců chtěly mít Cage na ostrově)? Kdo jim teď bude lítat na ostrov s potravinama? Cage běhá po ostrově jako šílený a nevšimne si, že se u lesa staví nějaké dřevěné a proutěné monstrum, které má tak šest sedm metrů možná víc na výšku? Když ženy pořád žijí na ostrově podle pravidel včelí královny, jak se naučily žít ve vnějším světě, potažmo balit chlapy v barech? Měly nějakou spešl přípravku? Proč na začátku ta holčička se nechtěla nechat zachránit z hořícího auta - aby dala najevo svou feministickou nadřazenost nad blbým poldou? (Já být v autě, co za chvíli bouchne, beru jakoukoliv pomocnou ruku.) Atd atd. Pitomost na druhou, kterou snad ani feministky nemohou brát vážně. ----------- Totálně nepovedený a hloupý remake s naprostou absencí logiky a s překvapivě toporným Nicolasem Cagem. Ten hraje poldu, neustále vyjeveného, jenž zažije zvláštní případ na dálnici. Poté zjistí, že jeho dcera zmizela a vydá se do ostrovní komunity samých žen, žijících podle zásad včelstva. S pistolí v ruce jednu z žen dokonce donutí vydat mu bicykl! ()

Roman.Ticka

Čekala jsem další pecku s Nicolasem, ale přišla jedna velká motanice a překombinovaný děj od ničeho k ničemu v prostředí ujeté sekty. Závěr by se dal i očekávat, ale přesto mě šokoval. Hrůza. ()

SOLOM.

Oproti původnímu filmu je tenhle remake jen slabým odvárkem mysteriózního thrilleru. Přesto si myslím, že jde o průměrné dílo, které stojí především na slušném výkonu Cage a okopírovaném ději jenž byl místy po vizuální stránce i lepší než jeho předchůdce. Bohužel ono ''kouzlo'' originálu se jaksi vytratilo. Tenhle film stojí tak maximálně za dvě shlédnutí a pak od něj ruce pryč. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti