Rituál

• USA The Wicker Man (více)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

Le_Chuck

Agent Mlíčnak v kravate si to na bicyki trajdá medzi kozmonautkami vo feminokomunite na zabudnutom ostrove a rieši záhadu strateného decka. Prvý krát so mal pri filme pocit, že sa pozerám na adventúru, ktorú hrá trpajzlík schovaný v monitore. Strašne veľa zbytočných scén, lokalita strieda lokalitu, ochotnícke dialógy, komické figurky, tri preddefinované výrazy a už len chýba item-bag s pistoľou, ohotetou bábikou a agrenalinovou injekciou. Svojím spôsobom to naozaj zábavné je a na pointu som bol zvedavý, ale ukážkovo sprasená forma je dokonalým repelentom akýmkoľvek nádejám (nehovoriac o potenciále predlohy). 30% ()

akisha

Cageovo filmový dno. Film, kde nefunguje nic. Přesně ten film, co je tak mimo, že ho už z principu nelze brát vážně. Už ten úvod! Cage nedokáže zachránit holčičku z nabouranýho auta, super. Později Cage s výčitkama svědomí, znázorněnejma originálním vracejícím se flashbackem, přijíždí na divnej ostrov obejvanej pošašenejma vesničanama. Jak se mohl od úkolu "najít dítě" ocitnout v situacích jako: pobodání hmyzem, zneškodňování důchodkyň, potápění do sklepů a následné uvěznění, strašení dětí a podobně, je nejasné. Stejně tak nechápu, jak tvůrci zamýšleli oslnit finále, kde Cage na kradeným kole a v převleku za medvěda prchá lesem, než se utká s armádou žen a zneškodní ho babkoidní William Wallace. Pointa filmu je to nejlepší, protože SPOILER Cage konečně uhoří KONEC SPOILERU. Tohle si snad ani Cage nezasloužil. ("Oh no, not the beeees!!!!!!!!!") Na druhou stranu, jestli se chcete dobře pobavit, pusťte si to. Je to zaručený. ()

Falko

Tak toto je naozaj nepodarok, myslel som, ze sa stane nieco zaujimave, ale to, co som videl ma naozaj prekvapilo. Ani neviem, co to Cagea napadlo vziat takuto ulohu. Na jednej strane iba natahovany dej, ktory ma sice trosku zaujal, ale potom ten koniec ma totalne sklamal. ()

PinokKio

Kam se poděly nahotinky, falické symboly a biblické halekání? Místo toho tu Cage dává nakládačku ženskejm, zmateně pořvává na všechny strany a pokouší se ronit krokodýlí slzy. Já být režisérem, tak ho nechám zaživa upálit. A být takový fušer jako LaBute, tak do těch plamenů hupsnu taky .. ()

Ded@M@tes

Postupně se film strhává sám od sebe. Ale Cage je taky jen člověk a nezachrání celý film sám, když je špatný scénář. ( Hodnocení: 3/10 ) ()

Spooner

Docela by mě zajímalo, co hulil scénarista, režisér a hlavně Nicolas Cage při natáčení za matroš. Hodilo by se totiž mít tehnle model po ruce i při pouhém sledování tohoto filmu. Obávám se totiž, že alkohol to celé nedokázal udělat tak srandovní jak jsem doufal. ()

Xmilden

Originál jsem neviděl a nevím jestli by mě to vůbec ještě lákalo. Nicolas Cage běhá po lese převlečen za medvěda a mlátí ženské. Skoro celý film jsem přemýšlel jestli Cage tušil v jaké hraje kravině. 20% ()

liborek_

Srovnávat by se nemělo, každý film je jedinečný a nezávislý, ale tady to prostě nejde - hollywoodská beznaděj a trapnost je zde při vzpomínce na původního Wicker Mana odhalena v celé své nahotě. Roztomilá praštěnost, specifická atmosféra se zpěvy a vyšperkovaná pointa je zde nahrazena tupostí, prázdným žvaněním, nesmyslným pobíháním a bořením všeho, co na předloze bylo krásné. Nehledě na nesnesitelný americký puritanismus, díky němuž neuvidíme ve filmu jedinou nahotinku (kdeže jen jsi, starý dobrý Wicker Mane..?), o panickem strachu ze slova panic ani nemluvím..:-)) Zkrátka místo každým coulem zajímavého seržanta zde máme namachrovaného Nicolase Cage, který míří bouchačkou na holku na bicyklu a který je tak blbej, že mu všechna vodítka k řešení musí vykecat obyvatelky ostrova... ()

-bad-mad-wolf-

Hm, spoiler. Nebylo mi úplně jasné, proč ta banda pomatených čarodějnických krav hned na začátku Nicolase Cage nepraštila něčím po hlavě a jednoduše nezajala (získat ho jako oběť pro rituál byl totiž jediný cíl). Místo toho ho nechaj pobíhat po ostrově, aby mohl kopat blondýny do hlavy, násilně infiltrovat domy, hystericky žvanit a vzpomínat na své klišé trauma. Samy čarodějnice navíc místo přímočarého řešení radši zavraždí pilota letadla a nebohého Nicolase šikanují neblaze stupidním chováním. Pokud není zmizení dvou lidí (z nichž jeden je policajt), o kterých se vědělo, KDE zmizeli, důvodem k invazi policie na ostrov, pak je idiot buď scenárista (nejspíš), nebo všichni ve filmu (taky). Přímočaré přihrávání kravskému včelímu kultu, jehož smysl i celá existence je kompletně iracionální a jalová, podtrhuje nohy posledním náznakům jakékoliv vnitřní hodnoty. Typickým příkladem celé logiky filmu je scéna, v níž Cage ve vesnické škole od děvčat a učitelky zjišťuje, zda někdo neviděl pohřešovanou dívku, přičemž poté, co se mu všichni vysmějou do ksichtu, otevře třídnici a hystericky začne hulákat „A co je tohle, vy blbý krávy, je tu její jméno, co? Kdo je tu teď boss? Všechny jí znáte a všechny lžete a chcípnete na psinku!“ (dobře, neřekl to přesně takhle, ale to je fuk) Poté otevře lavici zmizelé dívky, vylítne vrána, učitelka žvaní něco o ohni a Cage jezdí na zrezlém kole po ostrově a převléká se za medvědy. Traumatické flashbacky s holčičkou naprosto zbytečné. Jedna hvězdička za úžasně WTF scénu, v níž Nicolas Cage uštědří efektní kopanec do obličeje Leelee Sobieski. ()

cheyene

Hrozně rád bych ohodnotil 4*, ovšem nemohu. Navzdory tomu, že jsem se bavil a chvílemi jsem pociťoval mrazivou atmosféru ostrova, tak mi tam něco chybělo. Myslím, že to "něco" bych mohl najít v původní verzi The Wicker Man. Konec je velmi efektní a po dokoukání filmu jsem ještě chvíli nepřítomně hleděl k obrazovce a přehrával si celý závěr, přičemž jsem si kladl otázky, zda to mohlo dopadnout jinak...troufám si tvrdit, že pokud tohle nějaký snímek dovede u diváka vyvolat, tak je jeho vznik opodstatněný a tudíž není uplný brak. ()

Jamal

Je to opravdu dost hrozný. Čekal jsem více dobrodružnosti, mín přiblblých scén, více akce, .... ty dvě jenom kvůli Cageovi, jinak absolutně špatný. Škoda pěněz. ()

paascha

I původní, tolik opěvovaný Wicker Man byl ubohou slátatninou (nebo jsem jen neměl tu správnou náladu, když jsem ho viděl), ale tohle, to je úplná blbost. Charismatický Cage se svým toporným výrazem Vypoulené volské oko, který se zřejmě víc a víc chce stát Seagalem nebo jinou agresivní kreaturou, zajímavých záběrů jako máku, blbost na entou! ()

Fiftis

Prečo si to nepriznať - koľkokrát vydržíte sedieť aj u priemerného filmu, ak máte podozrenie, že dospeje k zaujímavému neortodoxnému rozuzleniu, ktoré spätne dodá celku zaujímavú príťažlivú auru. Tento film vás tiež nepustí a budete čakať na úžasné vysvetlenie a rozuzlenie, ktoré vás viac či menej uspokojí. Jeden z najzaujímavejších filmových koncov. ()

burina odpad!

Pobavilo. Niečo tak geniálne debilného a nechcene vtipného som už veľmi dávno nevidela. Pevne dúfam, že to nikdo zo zúčastnených nemyslel vážne. ()

Big Bear

Jauvajs. Zážitek ze shlédnutí stejně nečekaný, jako špatně opřené hrábě v temné komoře.... Cagemu už asi není pomoci. Odhaduji, že dožije v některém z přiblblých nekonečných amerických seriálů. Odpad nedávám jen proto, že jsem ho dal o poznání větším shitům. * ()

Deimos

DVD/// Obsazeí 6/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// +potěší NIcolas Cage a Leelee Sobieski, a poznal jsem tu i další herce (Parker, Franco) -to je ovšem vše co za něco stojí, zblitek nestojí za to/// Říkal jsem si, přece film nebudu hodnotit a odsuzovat když jsem ho ještě neviděl, počkám si a udělám si svůj názor. A ten zní, že tento film je špatněj. Snaha vymyslet nějakou mysteriózní báchorku je zjevná, avšak vůbec nefunguje a je hlavně nudná a nezajímavá. Je to prostě blbost co se tu děje. Je to nesmyslný, zbytečný a tvůrci by si zasloužili rituálně upálit./// Celkem 29%/// ()

666teen

Tak nám feministky upálily Nicolase. Škoda, že mi nezkrátily utrpení a nerozdělaly ohníček už po 15 minutách. Ani se mi nechce věřit, že v hlavní roli nablblého poldy je ten samej herec, který se excelentně upíjel ve Vegas. ()

2-Xtreme

Celkom v pohode film, všetci to len osočujú, že aký to je odpad... Podla mna to bolo pozratelné a tie 3* čo som tomu dal si zaslúži, ale N.Cage by už nemal bral každú rolu, ktorá sa mu dostane do rúk, on sa mi tam nehodil inak to bolo dobré. Vžprava sa mi páčila, taká príjemná vidiecka, dej bol napínavý i ked nie stále. Originál som nevidel a o to som bol prekvapenejší na koniec, ktorý som vobec nečakal a milo ma prekvapil... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti