Zbohatni nebo chcípni

Zbohatni alebo zdochni

Get Rich or Die Tryin'

Životopisný / Krimi / Drama / Hudební

USA / Kanada, 2005, 111 min

Dosť dobréé. Som veľmi milo prekvapený a na rozdiel od niektorých uživateľov myslím že v tom chlapíkovi akože 50 centovi tkvie celkom slušný herecký potencial a vôbec nesklamal. Neviem nakoľko je to pravdivé lebo o 50 Centa som sa nikdy nezaujímal ale ak je z toho aspoň časť pravda tak mu patrí respect. 70%(1.11.2007)

Nigga gangsta rapper. Slyšíte tohle a je vám jasný, o čem je celej film. Kupodivu to ale není úplná snůška sraček a jak nemám americkej hip-hop rád, tak sem se náramně hodí a líbí se mi. Ani chvilku sem se nenudil, akorát jsem měl mezi těma černejma trochu zmatek. Nigga kultura není tak zřetelná a protlačovaná jak v jinejch filmech (všude jen r'n'b) a to se mi líbí. Myslím, že námět není jen pro lidi, co chcou být v ghettu.(23.1.2008)

• Perfo

Nemám rád tyhle gangsta nigga filmy, kde všichni trapně máchaj rukama, všechno je v pohodě i když to je v prdeli, všichni jsou strašný chudáci z ghetta, kde aby přežili musej prodávat drogy a nakonec Ó velký hrdina s kterým se život nemazlil nahraje pár alb a okamžitě je za hvězdu. Mezi tím je samozřejmně několikrát ve vězení, skoro ho zabijou atd atd atd... je mi jedno, že je to v podstatě životopisný film, tyhle filmy mají vždycky stejnou šablonu a je to pro mě osobně k uzoufaní trapné a vyvolává to ve mě pocit, když v metru, jako na portovu potřebuju jít na velkou a zrovna je plně obsazeno. I přesto, že jsem na to koukal v jednu ráno v televizi, jelikož jsem nemohl spát, tak tam pár světlých chvilek bylo a technické zpracování bylo taky dost slušné, ale to je tak všechno. Za normálních okolností bych se na to nepodíval. Soráč "fifty-padíku" ...(15.1.2012)

Chtěl jsem Get rich or die tryin zkouknout ještě jednou, než připojim svůj komentář, ale to počká. Jsem za jedno s verbstem a lidem, podobného názoru. Pravda, jako fanoušek rapu neni problém, abych se podobnou věcí, nadchnul, co však ale nechápu je, proč někdo, kdo k rapu cítí odpor na podobné filmy kouká?? Proto, aby napsal k takovému dílu ODPAD?? Takže pokud někdo má podobný nápady, tak ať rovnou ohodnotí Eminemovu 8 mile anebo podobné Hustla and Flow. Teď ale k filmu, pět hvězdiček nedám, ty si schovávám pro 8 mile, poněvadž obsahuje více rapových a odvažím se prohlásit i kvalitnějších a propracovaných hudebních sekvencí, nicméně se 50 cent, stejně jako Eminem, vyklubal v slušného herce. Hip-hopu zazní ve filmu plno a na násilné scénky neni film taky chudý. Bod dolu přičítám 50 Centovi a jeho neutuchajícím touhám ukazovat všude svoje svaly a tragickýmu českýmu překladu názvu filmu. Jediný dvě vady na kráse na jinak plnohodnotným filmu...(30.12.2006)

První velká filmová role Curtise Jacksona, rapera, který o pět let dřív zázračně přežil pokus o vraždu, kdy byl rozstřílený jako řešeto (nebo Don Corleone.-). Nečekal jsem žádné velké herectví. 50 Cent hraje jako 50 cent. Hudebně i herecky to je víc, než jsem mohl čekat. Film odpovídá stylu "bráchů se zlatými řetězy". Kdo má rád muziku, kterou hraje 50 Cent, D 12 a Eminem, nebude zklamán.(18.3.2015)

• 50 Cent

• - Marcusovo vězeňské číslo (91595) se shoduje s opravdovým Curtisovým číslem, jen v první číslici, je jí devítka - 94R6378. (Candice)

• - Hercovi Samuelovi L. Jacksonovi bolo ponúknuté hrať rolu Lavera, ale ten ju odmietol. (Flipper)

• - 50 Centa prehovoril Terrence Howard, aby urobil jeho nahú scénu. (Flipper)