Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden z nejuznávanějších raperů na světě, Curtis "50 Cent" Jackson, je hlavním hrdinou filmu. Marcus je zhrzený chlápek, se kterým se život nemazlil. Poté, co byla zavražděna jeho matka, se vrhne na dráhu drogového dealera a začne si užívat života. Příběh natočený na motivy skutečného života 50 Cent Jacksona. (oficiální text distributora)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (159)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Zdejší rozporuplné názorové výlevy mě pobavily a je to jeden ze dvou důvodů, proč jsem se rozhodl na tento film podívat. Tím druhým je režisér Jim Sheridan. Hip-hop není moje parketa, ale nejsem jeho programovým odpůrcem ( jako dříve ) a pokud se mi něco zalíbí, rád si to poslechnu. -- Tak film dopadl tak jak se dalo očekávat - průměrně ve všech oblastech. Herci nepodávají kdovíjaké výkony, ale rozhodně nejsou žádní tragédi, nad jejichž replikami by jste se bez přestání posměšně ušklíbali ( až na pár nigga dialogů o RESPEKTU ). Přímočarý příběh s mnoha schematickými scénami o žití v ghettu ( prodávání drog na ulici, konkurenční boje, láska z mládí ) a banálními "machrovacími" dialogy, případně vážně míněnými rozhovory o nápravě. Herci mají ale charizma ( kromě 50 Centa např. pan Eko z Lostu ) a filmu nechybí tempo, takže ty dvě hodinky docela utečou. A pozor – hip-hopu je zde mnohem méně než jsem čekal, něco víc zazní až v poslední třetině. To, že jsem si po skončení filmu stáhl píseň Window Shopper není pro tenhle film rozhodně špatná vizitka. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Někdo, aniž tuší, kdo je Jim Sheridan, si to dá kvůli hudbě. Jiný je zvědav, co dělá Sheridan tam, kde se říká "ztratíš řetěz, ztratils koule". Mě zajímalo, proč má Sheridanův film tak nízké hodnocení a teď, když jsem ho viděla, musím říct, že i když se mi docela líbil, na jeho nejslavnější filmy opravdu nemá. Oceňuji, že se podařilo jakž takž ukočírovat kombinaci filmařského vkusu s místy kýčovitým pojetím "rapper-gangster-zač je toho loket" a taky hudbu, která sice není moje srdeční, ale tady mému uchu lahodila. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Quincy Jones: 1. Hustlers Ambition ,2. What If ,3. Things Change ,4.You Already Know ,5. When Death Becomes You ,6. Have a Party ,7. We Both Think Alike ,8. Don't Need No Help ,9. Get Low ,10. Fake Love ,11. Window Shopper ,12. Born Alone, Die Alone ,13. You a Shooter ,14. I Don't Know Officer ,15. Talk About Me ,16. When It Rains It Pours ,17. Best Friend ,18. I'll Whip Ya Head Boy , ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Jediná škoda a čo ma mrzí na filme, že aspoň stručne nepriblížil ako sa Fifty dopracoval na to, kde je teraz. Čo je s jeho ženou a dieťaťom a podobne. Ale inak som veľmi rád, že sa Fifty rozhodol zdokumentovať svoj život a objasniť každému(aj mne), kto si myslel, že je len posratý zazobaný rapper, čím musel prejsť a že jeho život nebola prechádzka ružovou záhradou. Dokonca sa mi páčili aj soudtrackové songy, čo je u mňa pri filmoch výnimka. 80%. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Mám rád tyhle drsné nigga filmy z ghetta a je mi putna, že tam hraje 50 Cent (nic moc výkon mimochodem) atd. atd. Náhodou mi to přišlo docela hodně dobře zvládnutý, až na pár nudnějších částí. Hudba mi fakt nevadila a myslím, že by se tenhle film prostě neměl hodnotit s předsudkama, ale tak nějak neutrálně. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (10)

  • 50 Centa prehovoril Terrence Howard, aby urobil jeho nahú scénu. (Flipper)
  • Spevák Bono zoznámil Jima Sheridana s 50 Centom, lebo Sheridan sa vyjadril, že by s ním túžil spolupracovať. (Flipper)

Reklama

Reklama