Jeden z nejuznávanějších raperů na světě, Curtis "50 Cent" Jackson, je hlavním hrdinou filmu. Marcus je zhrzený chlápek, se kterým se život nemazlil. Poté, co byla zavražděna jeho matka, se vrhne na dráhu drogového dealera a začne si užívat života. Příběh natočený na motivy skutečného života 50 Cent Jacksona. (oficiální text distributora)

genetique

Jediná škoda a čo ma mrzí na filme, že aspoň stručne nepriblížil ako sa Fifty dopracoval na to, kde je teraz. Čo je s jeho ženou a dieťaťom a podobne. Ale inak som veľmi rád, že sa Fifty rozhodol zdokumentovať svoj život a objasniť každému(aj mne), kto si myslel, že je len posratý zazobaný rapper, čím musel prejsť a že jeho život nebola prechádzka ružovou záhradou. Dokonca sa mi páčili aj soudtrackové songy, čo je u mňa pri filmoch výnimka. 80%. ()

Arkanoid

Toto sa netočilo s ambíciami na Oscara pre hercov. Ešteže hrá 50 Cent klasického gangstra amerického čierneho gangu. Lebo z jeho výrazov mám pocit, že v inej úlohe, plnokrvnej postave, by prudko pohorel. Herectvo ostatných vyzerá podobne, ale svoje jednorozmerné postavy spoľahlivo zvládajú. Na podobnú tému mi bolo viac ľúto rapera menom Plan B v songu End Credits a to má len 3 minúty. Tu je to zbytočne zdĺhavé a rozťahané, navyše problémy sa riešia hlúpymi náhodami, nie cielenými činnosťami. ()

kleopatra

Někdo, aniž tuší, kdo je Jim Sheridan, si to dá kvůli hudbě. Jiný je zvědav, co dělá Sheridan tam, kde se říká "ztratíš řetěz, ztratils koule". Mě zajímalo, proč má Sheridanův film tak nízké hodnocení a teď, když jsem ho viděla, musím říct, že i když se mi docela líbil, na jeho nejslavnější filmy opravdu nemá. Oceňuji, že se podařilo jakž takž ukočírovat kombinaci filmařského vkusu s místy kýčovitým pojetím "rapper-gangster-zač je toho loket" a taky hudbu, která sice není moje srdeční, ale tady mému uchu lahodila. ()

Illioplius

„Manifest asociálov a ich cesta na vrchol“ by bol výstižnejší názov pre tento film. Síce trochu krkolomný, ale snáď by zľudoveli aspoň tie prvé dve slová. Žiaľbohu, nejde iba o asociálov, ale o vrahov a zlodejov. Rozoberanie otázky, ako sa takíto ľudia môžu stať idolmi, nepatrí do recenzie na film, no on sám takéto otázky v hlave diváka vytvára. Oceňujem pohľad do odlišnej kultúry, ktorý toto dielo prináša, no aj tak nemožno hovoriť o veľmi zaujímavom snímku. Aspoň pre mňa. ()

papadoce

Film je to dobrý. Jim Sheridan vie točiť filmy. Ale samotný obsah (nie jeho prevedenie) ma často iritoval. Napríklad, keď drogový dealer rozpráva kazateľským spôsobom o úcte ako o jedinej veci, ktorú má a pod. Inak je vcelku obdivuhodné, ak vezmeme do úvahy, že je to inšpirované životom samotného 50 haliernika, že človek s ochrnutými ústami sa celkom slušne dosť dlhý čas živí hudbou. Film bol točený v časoch keď mal Centík vietor v chrbte, to je tá časť "Get Rich", ale dnes, o desať rokov neskôr už mu ostalo len "Die Tryin´" Niggááááááá. A napáliť do niekoho 9 guliek a pritom ho nedokázať zabiť, ten strelec musí byť fakt lúzer. ()

• 50 Centa prehovoril Terrence Howard, aby urobil jeho nahú scénu. (Flipper)
  • Spevák Bono zoznámil Jima Sheridana s 50 Centom, lebo Sheridan sa vyjadril, že by s ním túžil spolupracovať. (Flipper)