Království pavouků

• Česko Vraždící pavouci (neoficiální název) (více)

Při zkoumání záhadných úmrtí několika hospodářských zvířat přijde veterinář Rack Hansen na to, že skrz jeho město migruje hromada tarantulí. Než však stihne cokoli udělat, pavouci zcela zaplaví ulice... Na venkovské farmě Waltera Colbyho zemřelo vzácné tele. Veterinář Dr. Rack Hansen poslal k analýze jeho krevní vzorky. O dva dny později mu znepokojená vědkyně přijede oznámit, že zvíře kouslo velké množství pavouků a následně pošlo v důsledku enormní dávky jejich jedu. Skeptický Rack se vydá s Dianou zpátky na farmu a v nedalekém poli najdou obří pavoučí hnízdo. Město mezitím zaplaví ohromné množství vražedných pavouků a neexistuje místo, kam před nimi utéct... (HBO Europe)

ARI50

Pavouci jsou noční můra a tohle na pomalejší rozjezd bylo super ta halda pavouků no ještě teť mám husinu, nejhorší pro me byla scéna v autě a letadle představoval jsem jsi kdybych byl na onom místě ze startu infarkt a konec ()

Radka_86

Ačkoli nepatřím mezi milovnice pavouků byla jsem nadšená. Tenhle snímek mě vážně potěšil a troufám si ho označit za nejlepší pavoučí horor co jsem zatím viděla. Nenudila jsem se - zajímavý děj, líbili se mi i herci, na 70.léta hodně přesvědčivě vypadající mrtvoly a šla mi hlava kolem z toho kde vzali tolika tarantulí, jsou jich tam vážně mraky :) Jen škoda kolik "pavoučích herců" obětovali. 85% ()

corpsy

Malá, veľká hrozba v priemernom, až slabom zvieracom horore, ktorý si nájde pravdepodobne minimum fanúšikov. No pokiaľ nemajú radi pavúky. ()

TomX2

Mne sa to páčilo. Väčšina eco-hororov dopadne podpriemerne (Spiders) či hrozne (Arachnid) a len máloktoré z nich (Arachnophobia) patria do štádia, ktoré dokáže pobaviť, či dokonca znepokojiť a vydesiť. Kráľovstvo pavúkov je jedným z nich a aj keď na samotnú akciu príde až zhruba po prvej hodine, tá prvá je minimálne zaujímavá, sú prvé vraždy (z počiatku to bol len dobytok, neskôr prišiel rad aj na ľudí), každá z ústredných postáv ma k týmto udalostiam vlastný postoj a názor a v posledných minútach koluje panika, nebezpečenstvo a strach. Film prekvapivo (na to, že na hlavnú hrozbu príde až ku koncu) vôbec nenudí, baví ma sa na to pozerať a minimálne tá atmosféra dokazuje, do akých kvalít tento (inak s celkom primitívnym scenárom) zapadá. Silné tri. ()

Trevor

Jedna hviezdička je diskutabilná, ale tie pridávam najmä filmom s ohľadom na rok vzniku a efekty v tomto filme sú, na svoju dobu veľmi dobré, teda až na samotný záver v ktorom si autori jednoducho pomohli pravdepodobne namaľovaným obrazom, teda aspoň tak to vyzerá. Po pomalľou rozbehu dostaneme sympatický film z krásnych 80tych rokov, v ktorom biely ľudia aj čierny ľudia oslovujú tých druhých menami a nie oslovením biely bohatý človek... ()

Martin741

Pravom zabudnuty a pravom opomijeny film. Priserne dlho trva kym sa nieco rozbehne a zacina sa to kecami okolo fauny, ktora umrela. Skoda toho dlheho rozjazdu, potom film uz dostane grady ale je neskoro a sa mi zdalo zer v najlepsom to skoncilo : 56 % ()

Flaxik

Aba dýze špynen, dý zynd wyrklych šreklych. Spousta živých pavouků, mraky zámotků, nehezké konce zdánlivě důležitých postav a hlavně bezkonkurenčně parádní konec mě nutily skoro do plné palby. Ale pak jsem si vybavil první meganudnou hodinu a ta se nedá bez ztráty kytičky odpustit. Proto jen za 4, ale jinak pro všechny pavoukofilní jedince naprostá povinnost. Památná scéna: Závěrečná scéna. To byla panečku scéna! ()

Rodriguez

Při pár umrtích dobytka a drobné zvěře v malém městečku pošle místní veterinář vzorek do laborky. Znepokojivá doktorka přijede na místo, kde došlo k útokům, aby sama zjistila co za touto nehodou stojí. Najdou migrující tarantule, které se chovají více agresivně a mají enormní dávky jedu. Na nedaleké farmě najdou obří hnízdo, snaží se ho zníčit, ale je to jen začátek zkázy tohoto města.... 55% ()

majo25

Vo filme hraje, a vlastne kvôli čomu sa aj oplatí pozrieť film, sám kapitán James T. Kirk. Síce sa veľmi do veterinárnej práce nerozumie, ale zato vie opalovať mladé dievčatká. Druhou rovinou, pre ktorú sa oplatí pozrieť film, sú tarantuly, ktorých je vo filme požehnane - niečo pre "milovníkov" hávete. Príbeh nie je až taký podstatný, vlastne je velmi jednoduchučký a nie príliš kvalitne spracovaný (strih kamery a hneď sú na chrbáte desiatky pavúkov a pod). Ale práca s pavúkmi, práca hercov s veľkými pavúkmi - vzdávam hold, pretože na to trebalo fakt odvahu. Aj keď ochrancovia pavúkov medzi filmovými fanúšikmi nebudú veľmi nadšení - dôjde aj na rozšliapnutie tarantúl. Hodnotenie: 55% ()

nevermore

Ale no tak! Todle si nezaslouží barvu modrou! Nejlepší pavoučí film, co jsem zatím viděl. Prostě špička. Ne desítky, ale stovky pavouků, živých opravdových pavouků, jsou všude, v každé scéně (myslím po rozjezdu) :) Vůbec si neumím představit, jak se tento film natáčel, za to klobouk dolů. Obdivuji i herce, kteří po sobě nechají lézt někdy až třeba kolem 10 pavouků. To se dnes už nevidí, žádné počítačové dodělávky, všechno je opravdové, už jen za to prostě musím ty 4 hvězdy napálit! ()

Jello Biafra

Nenáročný natural horor o invázii tarantulí, ktoré si vyhliadli jedno arizonské mestečko ako svoje budúce útočište. Dotyčné taranutle sú asi aj jedinou zaujímavosťou celého filmu. Inak klasické béčko s predviedateľným scenárom a hromadou zlých trikov. Navyše svojim spracovaním film pripomína skorej nejaký televízny film. ()

Han22

U těchto starých hororů člověk většinou musí přežít rozjezd. Ten tady trvá zhruba hodinu a během ní sledujeme jedno ultravidlácké městečko, řešení mrtvé krávy, mrtvého psa a nějaké ty techtle-mechtle kapitána Kirka (pardon William Shatnera). Ovšem jak se přehoupneme přes rozjezd, začne masakr a to takový, že mi chvílemi vstávaly chlupy na nohou. Pavouci jsou všude, jsou jich stovky, možná tisíce, zabíjejí lidi na ulicích, v autech, v letadle a mrtvoly si balí do kokonů pro pozdější použití. Shatner a pár dalších se zabarikádují v domě a snaží se přežít aspoň do rána, kdy se ukáže... ale nic, nechte se překvapit, stojí to za to. Největší hnus na tom je že to nejsou žádní CGI mutanti, ale praví nefalšovaní živí, chlupatí šmejdi, čímž vzbuzují mnohem větší hrůzu. Zkrátka ideální horor pro arachnofobiky jako jsem já :-) ()

Paldiny

Pravda, pre arachnofóbikov hotová smrť, pre ostatných najmä výborný horor, z ktorého sa budete striasať od hrôzy a pavúkov, alebo od hrôzy z pavúkov, ako chcete. Tých je tu požehnane a určite nejde o žiadne atrapy, ale o osem nohú agresívnu armádu tarantúl čo si dáva na obed dobytok, na olovrant potkana, večer koňa a ráno, keď už nič nezostalo, chudáka človeka. A keďže tých potvoriek je na tisíce, jedna obeť stačiť nebude. Zaujala hudba, čo sa stará o 50% napätia a zimomriavok, tiež odvaha postáv, ktoré sa neboja vysoko jedovatých chlpáčov chytať do rúk. Zvlášť oceňujem skvelé post-apokalyptické vyvrcholenie s ignorujúcimi médiami aké sa ku globálnemu problému postavilo tradične ľudsky, a teda karanténou, ktorú treba ohradiť, odstrániť, na ktorú treba zabudnúť. Šikovne zapracovaná kritika nás ignorantov. ()

johnymdoe

Pro mě ne příliš hodnotitelný film. Nasledováno cca. v pěti letech a teď po 25 letech a 7-8 rocích hledání znovu. Herci nehrají nic moc, scénář taky kulhá na všechny čtyři. Ale to nic neznamená...z těch pavouků (a to mě normálně nevadí) jde ve filmu opravdu hrůza a tak druhá polovina filmu opravdu jako horor funguje. Bál jsem se a fandil hlavním hrdinům..a o tom to je hlavně. Ps.: nedoporučuju milovníkům téhle havěti protože ve filmu (pochopitelně bez počítačových efektů) je jich zabito různými způsoby minimálně sto. :)) Klasickej horor co opravdu stál za to čtvrt století dlouhý čekání...a ta závěrečná scéna..laskomina! ()

Israha

Zvířecí horror, který je od chvíle, co se invaze pavouků naplno rozjede, nebál bych se říct vynikající, ovšem jako celek trpí na příliš dlouhou expozici, která nabízí jen vztahové a pavědecké tlachání, a semtam slídícího sklípkana, který nemůže zneklidnit ani napnout nikoho jiného kromě extrémích arachnofobiků. Řemeslně dobrý a slušným herectvím podpořený film, který však kvůli výše zmíněným aspektům ne zcela naplňuje žánrová očekávání. ()

kukkik

Námět zněl zajímavě a čekal jsem dobrý horor, nakonec se z toho ale vyklubala spíš nuda a zahozený potenciál. To natáčení jim ovšem ani trochu nezávidím. 5000 tarantulí.. z toho mi běhá mráz po zádech víc než z tohodle hororu. 2/5 ()

Knor

Jsem arachnofobik, takže pokaždé, když se herci dotkli pavouka nebo na někde padali škubal jsem s sebou. Na Arachnofobii to sice nemá, ale pořád slušnej pavoučí horor. Poslední scéna je moje noční můra , brrr...fuj. ()

Cortesz

Milé překvápko, narazil jsem na to náhodou, nechtělo se mi koukat na obtloustlého Shatnera, ale nakonec jsem si řekl, že to zkusím a udělal jsem dobře. Na dobu vzniku dobře natočené, je to nekompromisní, co se týče úmrtí a konec byl šokující. ()