Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

kklepkaa

Jeden z nejlepších romantických filmů co jsem kdy viděla. V té době originální téma ve světě hollywoodských romantických filmů s velmi dobrým hereckým obsazením. Není to přepálené... vše tak akorát. Tenhle film si klidně pustím znovu. ()

Autogram

Tento pekný S&M pracovný vzťah s pánom Greyom je určite o triedu lepší ako jeho päťdesiat odtieňov. Do zvláštneho prežívania túžob svojej postavy dala Maggie skutočne všetko. Jej detaily na tvár ma ani raz nenechali na pochybách o jej svojskej psychike. Tá je natoľko divná, až je sympatická. Nebyť uťahanosti filmu v mnohých pasážach, boli by to čisté štyri hviezdy. –––– Jsem tvá sekretářka. Jen jednu lžýci kaše, jednu porci masa a čtyři hrášky. ()

phata

Divný, až snad trochu úchylný film o submisivní podřízené...vlastně hodně černá komedie. S úžasnými herci. A skvělým scénářem. A OST je taky hodně slušnej. Highlights: Maggie :-*, červená fixa. ()

spikey1

Ach bože! Kdo se nad touhle nádherou ofrňuje a chce kázat něco o oplzlosti a pornografii ať se jde bodnout. Spader s Gyllenhaalovou jsou ve své sadistické romanci tak nádherní že není možné film nemilovat. Tuhle netradiční a přitom krystalicky ryzí love story musíte milovat, pokud milujete kvalitní snímky. Pro filmové fajnšmekry povinnost!!!! ()

Looser

Určitě dobře natočený film, doplněný skvělými hereckými výkony, bohužel ne zrovna můj cup of tea :-) Ale jinak rozhodně zajímavé dílo, které stojí za zhlednutí... ()

sedm.1

Filmy ve Filmovém klubu ČT2 bývají všelijaké.Sekretářka je stejná.Všelijaká.Chvíli divná,chvíli překvapivá.Chvíli ujetá,chvíli nudná.Na většinu filmů z ČT2 musí mít člověk náladu,na Sekretářku by jí měl mít ovšem hodně všelijakou.Oba hlavní představitelé jsou taktéž všelijaký,ovšem jen těžko stravitelní.Sekretářka je prostě klubovým filmem,který všichni budou chválit jen proto,že si zde autoři hráli na umění a divák se nebude ztrapňovat tím,že by jim to kritizoval.P.S.čím byla Sekretářka kontroverzní??? ()

femme fatale

Maggie a James si svoje postavy náramně užívají a jde jim to až s nadlidskou lehkostí herců, kteří dají do role vše. Líbilo se mi, že film příliš nerozpitvává samotnou zálibu hlavních postav, ale spíše jejich vnítřní běsy (hlavně Spaderovy). Postava Maggie Gyllenhaal se (alespoň pro mě) v tomto filmu stala jednou z nejsympatičtějších filmových postav, které jsem za dlouhou dobu viděla. ()

The Viper

Vtipné ani tak ne, jako spíše úchylné a film působí ve většině nevyzpytatelně. Skvělé vidět Spadera a Maggie spolu v jednom filmu, protože jejich osobnosti, jako by se navzájem rušily. 60% ()

vitekpe

Bizarni filmek s roztomilou Maggie v cele, a se sympatakem Spaderem jako jejim partakem. Hodnotim asi trosku vyse, nez by bylo objektivne zahodno, ale je to proto, ze mam rad lecjake filmove podivnosti... (prestoze "spanking style" k nim zrovna nepatri...ale tady to bylo vlastne tak jakoby podivne mile podane...) Takze slabsi 4. ...A budu se muset podivat jeste jednou, kvuli hudbe Angela Badalamentiho. Jsem to nejak v uchu napoprve nezachytil.... :-) ()

Babous odpad!

Přemýšlel jsem, že bych tu jednu hvězdičku dal. Jenže za co? Za ty prkenné postavy? Za ty zdlouhavé minuty, kdy se na sebe hlavní hrdinové jenom dívají? Za naprostou absenci hudby? Naprosto mě to nebavilo. Padesát odstínů šedi jsem sice neviděl, ale vsadím se, že to je tisíckrát zábavnější než tohle. ()

!Borec!

Ujeté pouze do jisté míry, nepřesahuje hranici sexuality tak, jak by jí překročilo spousta jiných režisérů. Na lásku je nahlíženo z podivínského úhlu, avšak ne z psychopatického. Pozvolný děj, který nás seznamuje s jiným druhem jiskření, nám ukazuje oddanost, vůli a intimitu v jiném měřítku než jej člověk očekává. Z jejich klasického, původního zobrazení se nám dostává jejich čistá okleštěnost, ze které rozkvétá jejich "normálnost". Milý snímek, u kterého jsem si ani nepřipadal zvlášť zvrhlý při sledování lehkých S/M scén. ()

leon_id

Velmi zvlastni a tezko zaraditelny snimek. Z pocatku to vypada na psychologicke drama, ale v prubehu filmu se zacinate orientovat v postavach a sem tam se vam na tvari objevi takovy naivni usmev. Hlavni zasluhu na tom ma rozkosna Maggie Gyllenhaal, ktera ma v sobe neuveritelnou jiskru a jeji detsky hlasek tu spolu s fantazijni povahou vytvari nemaly kontrast s tajnou vasni, kterou nedokaze ovladat. S tou ji nakonec pomuze jeji zamestnavatel, podivinsky puntickar James Spader, ktery se nestaci divit jake skryte touhy a radosti v nem nova sekretarka dokaze probudit. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Sekretařka mě trochu zklamala...největší příčinou toho je pravděpodobně představitelka hl. role - pro mě bohužel naprosto asexuální a nezajímavá - M.G. na kterou mě prostě příliž nebaví koukat. Kdyby ji hrála třeba taková Ch. Gainsbourg byl by to pro mě úplně jiný film. Jinak žádné skandální scény tu nečekejte, tvůrci bohužel kloužou dost po povrchu zajít dál odvahu bohužel neměli. Takže krom jednoho "vyplácání" po zadku tady toho opravdu o moc víc neuvidíte - žádná SM divočina se nekoná... ()

anaxtal

Velmi netypická love story s vynikajícími hereckými výkony. Jamesi, Maggie, gratuluji. Na podobnou roli to chtělo hodně odvahy a výsledek stojí za zhlédnutí. ()

janik.sk

Môže hrať Spader niečo iné ako úchyláka? To by bolo neodpustiteľné. A Gyllenhaalka je tu priam božsky perverzná! Skvelý film, v ktorom netrpieť znamená hotové utrpenie. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti