Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

Arkos

Při hodnocení tohoto filmu nebudu v žádném případě hodnotit jako většina, protože mně se prostě a jednoduše hodně líbil. Výborný Jason Statham / a další /, výborné souboje a bitvy a k tomu velice dobrá výprava. A že tu bylo několik málo hluchých míst mně absolutně nevadilo. ()

sheen

Jelikož jsem fanda her DS, tak jsem s napětím očekával tento film pod taktovkou Uwe Bolla. Radši jsem od toho moc neočekával, vím co (ne)dokáže Uwe. Tak špatné to není, příběh není sice nijak originální, takové otřepané klišé. Ve filmu se sešlo docela slušné herecké obsazení, nechápu jak ukecali Stathama:) Nejvíce mě vadil hudební doprovod, to se tam vůbec ale vůbec nehodí. Po celý film jsem měl dojem, že už jsem něco podobného kdysi viděl...film lehce vykrádá LOTRa. ()

Stegr

60% - Zlaté maliny 2009 - 1x - Nejhorší režie (Uwe Boll) + 4 nominace - Nejhorší film, Nejhorší herec VR (Burt Reynolds), Nejhorší herečka VR (Leelee Sobieski), Nejhorší scénář... Dejme tomu, že nejsem nakloněn zažité šabloně, tedy dát filmu odpad, jen proto, že ho točil Uwe Boll, takže zde trochu rozeberu, proč filmu dávám tolik, kolik mu dávám: ZÁPORY FILMU: Uweho režie byla vysloveně zmatená, to se musí uznat, střih mi také moc neseděl a některé dialogy a triky, no, jen se nechte překvapit... :) KLADY FILMU: Rozhodně Jason Statham a John Rhys-Davies! Příběh byl sice jednoduchý, ale za ty dvě hodiny jsem se NENUDIL, což je myslím vždycky fajn. I když většina triků nebyla nic moc, u teleportace mágů jsem naprosto slintal blahem. Hlavně Jasonovy souboje byly zajímavě udělané a souboj mágů jakbysmet. No a nakonec: Musím přiznat, že si závěrečnou písničku od Blind Guardian pouštím už asi po stopadesáté... ()

Deimos

DivX/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// Jason Statham, Leelee Sobieski a spousta dalších oblíbených herců, adaptace počítačové hry, příběh, hudba, akce -má to svůj vlastní vymyšlený příběh, mnoho částí filmu je okopírovaných (hlavně Pán prstenů)/// Konečně jsem se dočkal. Dungeon Siege byl vedle Temného rytíře mím nejočekávanějším filmem roku. Jednak samotná hra je tak trošku srdcovka a hodně mě lákalo i obsazení, které je opravdu ohromné. Pokud pominu to, že po příběhové stránce to s hrou až tolik společného nemá, tak rozhodně musím říct, že obrazová stránka se hře podobá mnohem víc. Když film začal hned jsem věděl, která bije. Snímek mě dokázal hned vtáhnout do děje a občas přišlo i nějaké to zamrazení nebo husina. Film jsem si totiž parádně užil. Jediné co mi trošku vadilo, že se pan režisér přímo inspiroval jinde. A co si nevypůjčil z Pána prstenů, tak to okoukal odjinud. Takže vžádném případě se nejedná o originální snímek. Tedy ne ve významu, že by ste v něm viděl něco vyloženě nového. Přesto tenhle film neodsuzuji, určitě se na něj podívám znovu a možná si koupím i originálku. Na 5* film nedosáhl, ale i tak jsem rád i za takové zpracování. Protože i jako film má co nabídnout./// Celkem 82%/// ()

Disk odpad!

Vydržel jsem na to koukat hodinu a půl, na zbytek jsem neměl. Jako kdybych sledoval parodii na LOTRa. Ty letecké záběry jsou přinejmenším úsměvné, Jasonův bumerang epic fail a ta hudba - začala mě štvát po půlhodině. Strašná břečka. Tohle byl po Alone in the Dark můj druhý Uwe. AitD byla aspoň sranda, tohle bylo utrpení. Všechna vážnost je tak strašná, že ani není k smíchu. Zbylo jen děsivé dílo. ()

666teen

Uwe si prostě chtěl udělat radost a natočit svého Pána prstenů. Jenže Tolkien je jaksi obsazen, tak co si sakra počnem? Řešením je použít místo scénáře počítačovou hru (to už se německému Ed Woodovi několikrát "vyplatilo") a pořádně to rozpálit. No, nebudem to protahovat, zase se to nepovedlo. Zatímco ve hře můžete ovládat až sedm postav, tady zamrzí, že někdo neovládal alespoň režiséra. Dalš bollovina. ()

Ruut

Uwe Boll si chtěl natočit vlastní verzi Dvou věží. Pravda herci + kamera + triky + výprava by tu byla. Ovšem je to stále Uwe Boll, vážení. ()

Sysel_CZ

Co u filmů opravdu nemusím, jsou předsudky, odsuzování a opovrhování předem; proto jsem rád, že si nečtu před koukáním cizí komentáře. Protože tohle tak špatné zdaleka nebylo; nešlo o žádnou supervěc, ale určitě to byla nadprůměrná fantasy s mnohými kladnými i zápornými body. Největším kladem ale pro mě bylo, že je mi vcelku jedno, kdo to točil nebo netočil, a určitě nevěnuji svůj komentář věcem, o kterých by ani ostatní nepsali, točil-li by to někdo jiný... Je to prostě průměrný filmek, pro někoho pod-, pro někoho nad-, podle žánrových preferencí. Jen pro milovníky jmen je to asi odpad. ()

Mi Nü-Chai

Takový eklekticismus ano! Systém "dám tam všechno, co mám rád" opravdu někdy může fungovat. A za tu luxusní zbroj slečny čarodějové by osoba odpovědná za kostýmy zasloužila zvláštní cenu. ()

kingik

Hru neznám, a proto nejsem tak k filmu kritický. Žil byl jeden udatný farmář Jason Statham, který se svojí čarokrásnou ženou Claire Forlani a malým synkem spravoval hospodářství ve vesnici, kterou na příkaz zlovolného čaroděje Ray Liotty vyplenili primitivní Krugové. Malého synka zabili a jeho manželka padla do osidel zlého čaroděje. Farmář bude muset se dvěma svými věrnými druhy Ronem Perlmanem a Willem Sandersonem podniknout nebezpečnou cestu, jejíž cílem je vyrvat milovanou ženu ze spárů zlodušského mocného čaroděje a současně po smrti krále ochránit království, kterého se čaroděj podlým intrikařením se zrádným vévodem Mathew Lillardem touží zmocnit. Otrhaný rolník je ve skutečnosti králův ztracený syn, ale to ví jen dobrotivý čaroděj Merlin, kterého si zahrál John Rhys-Davies. Nejprve rozhodně zaujme pestré herecké obsazení, kterému vévodí fyzicky velmi dobře disponovaný Jason Statham, sličná Claire Forlani, mocichtivý Matthew Lillard nebo sexapellem nešetřící Kristanna Loken coby lesní bojovnice.a konče Ronem Perlmanem, který sem tam utrousil i nějakou tu hlášku.To horší z hereckého soudku předvádí Ray Liotta, jehož snaha být démonický, vyznívá trapně, Burt Reynolds, jehož moudrý král nemá dostatečné charisma a Leelee Sobieski připravilo brnění o podstatnou část jejího dravého sexappealu. Celkově levné zpracování může vadit a nemusí. Souboje jsou zvládnuty velmi solidně a Statham se schopně ohání, jak tureckou šavlí, tak dovedně vrhá po svých nepřátelích bumerang. Občas se dočkáme nepříjemně vyhlížejícího levného digitálního záběru, na jehož pozadí se skví levné digitální kulisy, což zamrzí a při větších finančních nákladech by se tento problém mohl odbourat. Stejně tak bych ubral hudbu, která zbytečně zněla snad ve všech záběrech, a místy až trochu neadekvátně, vzhledem k právě probíhajícímu ději. Nedočkáme se kvůli ratingu ani žádných opravdu krvavých záběrů. Uwe Boll netočí, a nikdy točit nebude, filmy pro náročné publikum, a proto čekat, že tohle bude bomba, je opravdu zcestné. Nicméně, dívat se na to dalo v pohodě. ()

MaedhRos

A teď drinking game pro tvrďáky: panáka pokaždý, když Uwe téměř doslova cituje nějaký slavný fantasy film! Kolem čtyřicáté minuty i ten nejzdatnější hráč bude v hlubokém bezvědomí. (Naštěstí ani v těch zbývajících cca 90 minutách není v zásadě oč stát - doslovné citace pokračují v neztenčené frekvenci až do finále. Abych ale byla fér - nějakou tu štábní kulturu to má a v podstatě jsem se nezačala vysloveně k smrti nudit.) ()

Anderton

Kuriér, Gimli, Mafián, Johanka z Arcu, Hellboy, Terminátorka a tá, do ktorej sa zaľúbila smrť ako béčkoví "Avengers" v ďalšej hrôzostrašnej béčkovej produkcii majstra Bolla. Najkrutejšia vykrádačka Pána prsteňov je ale práve vďaka tomuto nepochopiteľnému hviezdnemu castingu a bohapustej krádeži Lotrovského vizuálu (nasratí budú aj priaznivci Matrixu a Barbara Conana) nechcene zábavná. Ak by bol film lepší, bol by oveľa menej zábavný. Možno je účasť Rhysa Daviesa nejakým režisérskym vtipom, ale skôr asi nie. Možno je to celé myslené ako cynická obžaloba Hollywoodu, ktorý je ochotný investovať do každej hovadiny a hercov, ktorí sú schopní hrať za peniaze vo všetkom. To by bola 60-miliónová sranda. No a pokiaľ máte radi Raya Liottu, tak sa filmu musíte jednoznačne vyhnúť. ()

Socrates

Bollovi se podařilo vystavět docela hezkej fantasy svět, lokace jsou krásný, kulisy - různý baráčky a rozhledny - stojej za to, výprava překvapivě slušná, masky skřetů taky neurazí a i na počítačích stvořený hrady a části pohoří nijak vizuálně neruší. Statham předvádí na plnej plyn tvrďácký gymnastický kousky, Loken se ladně spouští v lesích po liánách, meče a šípy sviští vzduchem, useknutý hlavy lítaj... Ale nějak tomu chybí ta správná atmosféra nebo co, prostě nebojujete společně s hlavním hrdinou, no a to potom není to pravý ořechový, že jo. Jen teď nevím, jestli za to může šíleně rušivej element v podobě lacinýho hudebního doprovodu, kterej byl ještě ke všemu nevšedně hlasitej a špatně použitej v jednotlivejch scénách a hrající téměř bez přestání(!), nebo chladnější herecký výkony... Abych dlouho nekecal, celkově z toho vychází neurážející slabší průměr. ()

Kudly4

Já věděl, že se na tohle nemám nikdy dívat. Ač tu tedy hraje můj oblíbenec, očekával jsem průser, ale nedávno jsem zahlídl upoutávku v televizi, která mě celkem na tento film zaujala, tak nezbývalo nic jiného než stáhnout a podívat se. Bohužel, je to mega sračka, chybí vše, co se do takových filmů hodí, nejvíc však svůdné ženy a brutalita. Film je nudný, nezáživný, nemastný - neslaný. Nedokoukáno. Hvězda samozřejmě za Stathama. ()

Smok

Mierne obavy už pred zhliadnutím mi spôsobovala kombinácia Uwe Boll - Jason Statham, pričom jedného z tejto dvojice mám celkom v obľube - hádajte koho :). Bohužial sa z tohto filmu vykľula len ďalšia nechutná zlátanina z Uweho stajne, ktorá má s Dungeon Siege spoločné asi toľko ako moja stará mama so Sergejom Bubkom. Ďalší počin, pri ktorom boli aj vďaka smrteľnej stopáži záverečné titulky vykúpením. ()

AllShallFall odpad!

Ukázková píčovina. A kolik známých herců tam působí. Až neuvěřitelně. Za tenhle průjem bych vám zakázal minimálně na 10 let hrát ve filmech. ()

Fingon

Chtěl jsem být k Uwemu férový a dát odpad rovnou, ale narozdíl od předchozích veleděl bylo Dungeon siege alespoň na několika místech (které by šlo spočítat na prstech jedné ruky) i zajímavé (já ty kýčovité obrázky miluju, a hudba se mi taky nezdála nejhorší) vcelku zajímavé. Docela by mě zajímalo, jak chce Boll za pár let pokračovat, jestli z něj nebude další Jesse Franco s vyvinutější schopností dojit z producentů peníze... jestli jo, tak ať při nás stojí všichni svatí. (BTW, akční RPGčka mě neberou a DS jsem hrál u bratrance asi tak pět minut, takže o tom, jak ne-věrně je poplatný film předloze, nemám nejmenší potuchy). Ale ty závěrečné titulky - A Uwe Boll film, directed by Uwe Boll... nějaký názor psychoanalytika? ()

Campbell

Samozřejmě se jedná o film Uwe Bolla takže někteří ubožáci dávaj co nejnižší hodnocení. Ale já se u tohoto filmu královsky bavil, je pravda že občas je to zdlouhavé ale boje si myslím jsou fajn. Hudba ušla, dabing úplně příšernej(ale to samozřejmě není chyba filmu). A moc se mi líbil závěrečnej boj. Navíc tu hrajou celkem hvězdy, a Lillard hraje zase svini to mu jde nejlépe. jsou to spíše 3* ale ta 4* je navíc za poměrně zábavnost(ale Far cry je o něco lepší). ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět