Rodinná dovolená a jiná neštěstí

• USA RV (více)

Přepracovaný Bob Munro se pokouší zachránit kdysi šťastnou rodinu, a proto chce vzít manželku Jamie, protivnou patnáctiletou Cassie a syna Carla na Havaj. Na firemním večírku však dceřina kamarádka Gretchen urazí Bobova šéfa Todda a obviní ho, že dětské nápoje, které vyrábí, jsou škodlivé. Todd sice Boba nepropustí, ale zruší mu dovolenou a pošle ho do Boulderu v Coloradu jednat o fůzi firmy s místní výrobnou sodovek. Protože nechce rodině prozradit pravdu, pronajme Bob velký karavan a tvrdí, že místo na Havaj si vyrazí do Skalistých hor, čímž všechny naštve. Na cestě se poznávají s Gornickeovými, děsivě optimistickou a dobráckou rodinou. Když je během krátké doby potkají už potřetí, přestane Bob věřit na náhody, přesvědčen, že je pronásledují. Navíc ve snaze utajit před rodinou, že dovolená je ve skutečnosti jeho služební cesta, musí práci vykonávat potají, což vede k dalším nedorozuměním. Když už je nejhůř a zdá se, že cesta skončí absolutním fiaskem, zachrání Bob děti před bandou výrostků a překvapivě si znovu získá jejich úctu. Od té chvíle si rodina začne netradiční dovolenou užívat. Jenže když už se zdá, že všechno klapne, vyjde nečekaně najevo pravda, a navíc se znovu objeví věčně optimisticky naladění Gornickeovi. (TV Nova)

Rosaviva

No.. tak k velkýmu pojízdnýmu kravinci bych se nepřiblížila ani na 50 metrů. Ty dvě děti bych asi musela zabít a tu příšerně vlezlou rodinu bych zavřela někam na samotku.. Myslela jsem si, že to bude blbost, ale, že se tomu aspoň občas zasměju, ale tohle.. bylo co.. A místama to bylo ještě hrozně nechutný. A ještě se k tomu přidalo moralizování na konci. No, tak to už na mě bylo příliš..2* a to ještě můžou být rádi. ()

misterz

Robin Williams mi ako herec nikdy nesedel a dokázal to i v tomto filme - plný trápneho humoru a klišoidných situácií, nič čo by nadchlo. No ale aspoň ani nenaštvalo. Podpriemer. 40/100 ()

kingik

Dovolená s Robinem Wlliamsem a jeho rodinou může být i zábavná. Jasně, scénář těží hlavně z neokoukaného prostředí, ale jinak jsem s filmem neměl větší problém. Scházelo mně více komických eskapád, ale režisér Barry Sonnenfeld je schopný a pojmu rodinná zábava rozumí dokonale. 60% ()

topr harley

Ze začátku jsem doufl že to Robin Williams pořádně rozjede ale nepřišlo nic.Příběh byl nudný a zdlouhavý. Nakonec mě nejvíc dostal ten klasický kíč, že rodina je důležitější než práce.Hovadina. ()

predators

Znáte to. Rodina na dovolené a občas, semtam, né pokaždé se přihodí nějaká neštěstí. Může, ale nemusí. Jenže téhle rodině se jich přihodí hned několik. Ale Robin jako správný otec dá zase vše do pořádku. Není to na záchvaty smíchu, ale tempo je příjemné a docela to uteče...jako voda, jako voda :-) 70% ()

SeBig

Celkem dobrá ujetost, ale takovýhlech rodinných komediích na cestách je spouusta a tohle nijak nevyčnívá z davu. ()

Chrustyn

Příšerná a nevtipná komedie. Přitom se z tématu rodinné dovolené dá vytěžit tolik zajímavých a vtipných situací. Ale to není případ tohoto výtvoru jelikož není vtipný ani trochu. Chudák Robin Williams. ()

korbitch22

další z řady těch trapných,laciných amerických rodiných komedií,které celou stopáž děsne prudí dementním humorem,občas se snaží získat oko puberťaček nějakým tím zamilovaným teenagerem,občas špetka fekálního humoru a na konci ubohá moralitka a dojemné,srdcerivné objetí.pitvořící se williams dávno nemá štávu.zbytečná blbost,vhodná pro diváka od 5 do 10 let,nebo káždého dospělého s lehkou mozkovou disfunkcí.otravné a trapné. ()

heyda

Spíše podprůměrná americká road movie, která pobaví jen trošku a potěší snad jen tamní nádhernou krajinou (Colorado). Škoda těch trapností a doslova fekálního humoru, mohl to být aspoň hezký průměr. 40% ()

jonyyy

Ukázky vypadaly slušně, ale nakonec to byla jenom další americká komedie, ve které polijou hlavního hrdinu výkalama. 50% ()

Pítrs85

Pohodový film s příjemnými herci (Williams, Daniels, Chenoweth, Hutcherson) o tom, že rodina by měla být pokaždé na prvním místě... I když trávit s ní dovolenou se může rovnat zážitku ze setkání se samotným antikristem :) ()

Janek

Velmi nedůstojný film Robina Williamse, ve kterém coby cvičená opička zažívá a prožívá skutečně neskutečné situace. 20% ()

MáŠa

Komedie s Robinem Williamsem, nic světoborného pod sluncem, člověk by snad chtěl říct, že si scénář napsal sám, aby vykřičel do světa, jak moc má velký srdce a že pro něj není nic víc než rodina, ale přesto musím říct, že shlédnutí ani nějak moc nelituju, protože ono je to celé i přes nějaké své naivní a kýčovité prvky celkem vtipné a průměrného diváka to předpokládám nezklame. Sice si na to brzy asi nevzpomenu, ale pakliže mi neunikl mejdan s nějakými přítulnými kočkami, tak shlédnutí nelituju. ()

duklak2

Sobotní "megafilm" na NOVĚ mě opět neminul. Bohužel, dnes to byla opravdu šílenost. Tak nechutný začátek snímku jsem už hodně dlouho neviděl. Příšerný dabing i příběh. Z tématu se dalo vymačkat mnohem více. Herecké výkony nudné. Williams nepředvedl nic ze svého umu. A to vím, že hrát opravdu umí. Jen musí chtít. Že by dostal málo peněz?:-) Jediným kladem byla ta jeho dcerka, kterou bych nejraději přefiknul. Asi ta jedna hvězda je jenom za ni. ()

matestlust

Příjemná pohodová nenáročná komedie s vtipným Robinem Williamsem, nesoucí se v duchu National Lampoon ( hlavně tedy rodiny Griiswoldových ). Já jsem se pobavil dobře a ani jsem nic víc od filmu tohoto tipu neočekával. 3,5 * ()

Handle

Někdy vtipné více, někdy méně, někdy vůbec, ale celkově koukatelný průměr o kterém jsem si myslel, že dopadne ještě mnohem hůř. Něco mezi 2* a 3* - dávám však nakonec 2*, protože se nejedná o nic nového, všechno už jsme viděli, takže je to jen takové ''příjemnější klišé''... ()

Terva

CITÁT : Až řeknu ženě, že na Hawai nejedeme, zahrab mě zadkem nahoru, ať máš kam zaparkovat kolo. Podařená komedie se spoustou " nemožných " situací a dobrých hlášek z úst Robina Williemse. ()