Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

oli.G

Že to bude lepšie ako DEATH PROOF som nečakal, ale že to bude lepšie ako TRANSFORMERS, to asi nečakal nikto. :) ()

Phobia

Některé zombie filmy se mi líbí, jiné jsou trapné; "Planet Terror" zůstal z mého hlediska někde na půl cesty. Na jedné straně je dobré točit takový žánr s nadhledem, na straně druhé tady už šlo o čistokrevnou parodii a některé fórky byly dost křečovité. Nad gejzíry krve jsem se dokázala pousmát, nad všemožným kapajícím a vystřikujícím hnisem a hnusem jsem akorát znechuceně sykala. Poněkud mi vadila roztříštěnost filmu, jak děj zběsile skákal od jedné postavy ke druhé, ke třetí, ke čtvrté atd., atd., guláš motivů a charakterů byl zkrátka přemrštěný. Herci si tu slátaninu zjevně náramně užívali a scénář se sympatickou nemilosrdností kosil v gore efektech jednu postavu za druhou. Pokud jste racionálně smýšlející bytosti, štvou vás nelogičnosti, postrádáte nějakou nechutnou úchylku a máte slabý žaludek, vyhněte se této Rodriguezově ujetosti širokým obloukem. Já jsem se celkově přece jen obstojně bavila, byť se jednalo o zábavu silně pokleslou a absurdní, hodnotím tedy tento brak všech braků lehounkým nadprůměrem. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Čekal bych cokoliv, dokonce i létající krávy hvízdající si Mobyho, ale takovou zdechlost ani náhodou... dvě hvězdy za několik stylových scének a nepříčetnou řežbu. Pokud svou jedinou zbraň - záměrnou přepálenost - vystřílím už v polovině a přesto budu dále bezradně předvádět totéž, pak ne, nebude se mnou sranda. Tahle trashová pocta je fakt jen trash. ()

lesumir

Páááááááááááááááááááání, to byla famozní jízda... Nejlepší Rodriguezův film, který totálně rozsekal Tarantina! Dokonalá Rose, sexy Shelton, frajírek Freddy a charismaták Josh! Není co vytknout, tohle jsem si mega užil! Takovýhle orgie se vším v šudy jsem snad ještě nikdy nezažil! ()

kinej

Rodriguez vůbec nepůsobí, že by mu docházel dech. S Tarantinem měli skvělý nápad a v případě Rodrigueze i výsostně realizovaný. Film skládá poctu, všem špatným střihům, prkenným hercům a strašným scénářům a to tak, že tyto složky umně užívá ve svůj prospěch. Planet Terror má uměle, ale úžasně vytvořený nádech totálního béčka. A přitom se mu daří být nesmírně zábavý. Freddy Rodriguez film skvěle obohacuje tím jak vůbec neumí hrát. A nápad vyhrabat někde Michaela Biehna, to je fakt síla. ()

paascha

Mnohem vtipnější, než Quentinova půlka, zábavnější i horrorovější. tam, kde QT jen plácá a tápe, RR nasadí rotační kulomet nebo vrtuli vrtulníku:-))) ()

Jamal

Podle mě lepší z projektu Grindhouse, nebo spíše na mě více zapůsobilo. Cherry v podání Rose McGowan byla opravdu smrtivě okouzlující. Jen mi přišlo trošku přehnané rozpadávání se těl různým nafukováním a následným odpadáváním. Jinak super nápady využití kulometu jako protézy, sbírka varlat atd. Hudba GRAEME REVELL (trilogie Sin City, Goal!, Titan A.E, Rudá planeta, Lara Croft: Tomb Raider .... společně s Carlem Thielem. ()

Fiftis

Planet Terror je popri otrepaných a veľmi slabých zombie filmoch typu 28 Dní potom rozhodne spestrením tohto žánru. Od začiatku je divák postavený priamo pred strhujúci dej, ktorý so svojim vtipom, dialógmi, akciou a priam až skvostnou pochvalou pre béčkové filmy, medzi ktorých Grindhouse snímky jednoznačne patrili, ponúka neuveriteľnú zábavu, ktorú môže naservírovať azda len „bláznivý“ Rodriguez. A som rád že sa opäť stretávame s mojou obľúbenou postavou - Earlom McGrawom. ()

Hunt

HUDBA: Robert Rodriguez (dle titulků filmu); Narozdíl od "auto zabijáka" mě "planeta teror" až tolik nedostala, několik dobrých scén a nápadů, které byly dělány s velkým zápalem, ale jako celek mě to (narozdíl od jiných Rodriguezových filmů) moc nebralo. ()

DJ_bart

Tenhle film jsem jako děcko miloval.... Zombie flick Planeta Terror by šlo přirovnat snad jedině k masturbaci nad brakovými horory. Robert Rodriguez totiž až moc dobře ví, jak natočit neskutečně stylovou žánrovou parodii, která si uvědomuje svou vlastní bizarnost a nestydí se za svůj záměrně béčkový (až céčkový) nadhled, ale i absenci jakýchkoliv formálních mantinelů. Ta sedmdesátková estetika je prostě geniální, no a jistá inspirace u kultovky Soumrak mrtvých Edgara Wrighta je víc než očividná...... Za mě nejlepší snímek z projektu Grindhouse (což je žánr jemuž zároveň vzdává hold), a bezpochyby jeden z nejikoničtějších filmů zombie subžánru. Delikátní porce gore zábavy a 'vkusu bez vkusu'. Speciální prodloužená verze je must see záležitost. ()

ajuska

Béčko se vším všudy - krasavice se samopalem místo nohy, drsné hlášky, rozstřílené hlavy, akce, nějaký ten sliz, nechutné výjevy a podobně. Všechno dohromady je to skvělá zábava (pochopitelně pokud se na to budete dívat ze správného úhlu). Trochu mě rušilo to záměrné poškození filmu, které je stylové a občas i vtipné (chybějící scéna), ale možná nemuselo být tak intenzivní. ()

Shakers

Skuste se nezastřelit ... nepostřilejte se navzájem a hlavně ... nezastřelte mně.Robert Rodriguez nám dáva to čo tu už dlho nebolo a to čoho tu ani moc nie je - Béčkovú akčnú zábavu, kde hlaškovitosť, coolovosť, gore scény a nápaditosť rozhodne nechýbajú.A to je hlavný ťahák tohoto filmu.Stručne a jasné nás chce pobaviť bordelom aký tu dlho nebol a ktorý je obohatený o fajn hudbu.Pravdupovediac ja som sa na tento film ani nechcel pozrieť, ale pri nudnom dni, dobrých hercoch a hlavne Robertovi sa na to treba mrknúť. 70% - 3* ()

lamps

Čestný vládce brakového filmu, který má spoustu nápadů, dravé tempo, krásné holky a sympatický cast. Ale je to současně taková blbost, že se o postavy nemůžeme absolutně strachovat a v tom šíleném neosobním světě se nemáme coby duševně zdraví diváci čeho chytit. Někteří aktéři jsou sami o sobě skvělí (hlavně bratrská dvojice šerif - řezník) a jako pocta trash kinematografii byl námět vyždímán bezesporu na maximum, ale to pravé cinefilní uspokojení a elegance, přítomné v příbuzném Death Proof, tady většinou schází. Více než ke klasikám totiž Rodriguez odkazuje právě k Tarantinovi nebo sám na sebe a vytváří sice zábavný, ale obtížně akceptovatelný tematický vesmír. 70% ()

DaliX

Po viacerých zhliadnutiach musím dať plné hodnotenie. Takto má vyzerať dokonalé Béčko. Teda nie je Béčko ako Béčko, úprimne Béčkové filmy, kde sú stupidné dialógy, nechutné a predovšetkým shitné goré scény z duše nenávidím (viď umelecká tvorba Lloyda Kaufmana a jeho úžasnej fabriky na ten najväčší filmový výplach - Troma). Ale u Planéty Teror musím uznať výnimku. Hlavnú zásluhu má na tom samozrejme Robert Rodriguez, ktorý svoj film urobil Béčkovitejśí ako najviac mohol, gore, gore, gore, celkom schopný príbeh a neuveriteľná naivita niektorých scén plus priamočiara brutalita a miestami aj stupidita robia z Planéty teror neuveriteľný luxus. Tam kde by niekto zalomil rukami a prevrátil oči som ja žasol blahom a smial sa na plné ústa. Je to zábavné, krvavé, drsné, a keďže si dali tvorcovia záležať aby to čo najlepšie vyzeralo ako film od Grindhouse (staré rozpadnuté kiná, ktoré premietali ten najväčší filmový humus aký kedy bol natočený - Béčkové filmy plné brutality a pornografie), je celý film nádherne poničený, obraz vypadáva, šumí a miestami stráca farbu. Poteší aj obsadenie, Rose McGowan je ako striptérku sexi, chladná a vo filme figuruje nielen ako ozdoba ale aj ako hlavná hrdinka, Freddy Rodriguez je viac ako vítaným spoločníkom, takisto sa tu objavuje obľúbená akčná star Michael Biehn a netreba zabúdať ani na Brucea Willisa, ktorý sa mihne len na chvíľku ale svoju úlohu zvláda dokonale. A samozrejme nesmie chýbať Rodriguezov stály partner Tarantino, ktorý si tu zahral nesmierne zábavnú a aj dosť nechutnú úlohu. K príbehu sa nemusím ani vyjadrovať, toto jednoducho musíte vidieť. Asi najlepšie Béčko, aké kedy bolo nakrútené, lebo to nie je Béčko preto, lebo by ten film bol prepadák alebo podpriemerný, ale preto lebo to tak má byť. ()

Big Bear

Masakr! :-) Když usedáte před obrazovku a vidíte titulky, je to jako když si zaplatíte jízdu na horské dráze. Sedíte zajištěni pásem ve vagónku, pod vámi klape řetěz a vy pomalu stoupáte nahoru odkud víte, že bude krutej sešup dolů a pak hned halda dalších kotrmelců. Prostě rovnou víte co vás čeká a jen odhadujete kdy to naplno vypukne a jak to dáte. Budete řvát smíchy, ječet, možná vám i bude blbě. Každopádně po chvilce to skončí zastavením vozíku a vy vystoupíte z téhle podívané v super náladě a budete si říkat, sakra tohle teda byla jízda!!!  Auto zabijáka jsem viděl, ale jak mi mohlo uniknout tohle? Mně milovníku zombie filmů ? Tohle je ideální film na nějakou párty! Jde o vymazlené béčko, které to o sobě doslova křičí a je na to hrdé! Možná bych v tom viděl i parodii na nějaké latexové osmdesátkové záležitosti. Tehdy toho bylo docela dost a leckdy strašidelných kvalit, hlavně u Italů. Zatímco u tohoto druhu filmů většinou sledujeme s napětím šířící se zombie nákazu a odvážnou snahu posledních nenakažených přežít ujetím někam pryč, tady někteří hrdinové jdou nákaze pomalu naproti :-). Zcela jistě je to zábavnou formou podaná reakce na filmy jako 28 dní poté (2002)28 týdnů poté (2007) ad.. Podotýkám, že oba tyhle filmy mám rád. Ale možná právě proto si milovník tohoto žánru tohle jako parodii vychutná ! :-). Dávám za 4 naběračky texaské barbecue omáčky. * * * * ()

JohnnyD

Kým Tarantino cinefilne bazíroval na forme a štruktúre exploatačných filmov, Rodriguez sa s tým nesral a nakrútil priamočiare masakrálne béčko. A vyhral na plnej čiare! Ako za starých dobrých časov, len s gigantickým rozpočtom. Krv (kvantá krvi a nechutností!), sexy ženské, vážnosť hraná do absurdity a tony, tony akcie. Na toto sa môžem dívať každý deň. Braindead revival! ()

Boogeyman

Masakr jak má být! Rodriguez se své poloviny Grindhousu chopil mnohem lépe než Tarantino! Nemám co bych dodal, lepší ZÁBAVU jsem už dlouho neviděl...snad jen, že Rose McGowan je nádherná i bez nohy! ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)