Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

Hellboy

No je to béčko, ale je na něm hrozně okatě vidět, jak moc se tvůrci snažili, aby výsledek byl co nejbéčkovější, a to mi prostě vadí. Je to křeč. Ačkoliv má samozřejmě své - výborné - momenty. Ale obecně film postrádá švih, hlavně po režijní stránce mi přijde nezvládnutý. To se příště radši podívám na Darkplace:) Stejně je ale o moooc lepší / zábavnější, než Death Proof. ()

3DD!3

Robert Rodriguez se vrátil tak jak ho mám nejraději. A že už bylo po dětinských SPY KIDS a vyprávěcímu SIN CITY na čase. PLANET TERROR má grády. Bobtnající zombíky, hláškující týpky a akci, po které se mi od dob, kdy jsem poprvé viděl DESPERÁDA stýskalo. Herecká sestava je taky výborná. Záporácký Bruce Willis, nádherná Rose McGowan a drsňák Freddy Rodríguez, který se po HARSH TIMES předvedl ještě v lepším světle a věštím mu slibnou budoucnost. Čistokrevná zábava, která GRINDHOUSEry potěší mnohem víc než Tarantinův kousek. ()

NinadeL

Oproti první polovině Grindhouse beru tohle jako akceptovatelnější tvar, který si na nic nehraje a je tím, čím má být. ()

Kaka

Možná ještě střelenější a nechutnější než první díl a to je co řict. Je naprosto jasné, co chtějí tímto kouskem tvůrci říci, takže rozepisovat kvality filmu je v podstatě nemožné, neboť je to film poslepovaný ze špatných filmů. O to ulítlejší, odvážnější a zajímavější však výsledný produkt je. Nejsou zde žádné hranice a bariéry. Jsi fanda ? Skvělé, budeš se bavit. Nejsi ? Vypneš po pěti minutách. Mno spíš tak po deseti, protože Fergie v bílém nutno vidět. ()

akisha

I když jsem fanda spíš Tarantina, tentokrát přiznávám, že Rodriguez ho v Grindhouse projektu předčil minimálně v zábavnosti a tempu. Zkrátka ta nejpokleslejší zábava v ryzím smyslu. Už jen z úvodu, kde se Rose vlní kolem tyče, může leckomu vyschnout v puse. Logika je tu cizí pojem. Rodriguez vám naservíruje skok přes zeď jako z Final Fantasy a pokud je třeba rychle se přemístit z místa na místo, použije se střihu nebo dětský motorky. Vředy na zombících jako by někdo uklohnil z pudingu a marmelády. No nádhera! A hudba z Rodriguezovy dílny se mi vždycky líbila. U Planet Terror se nudit nebudete. Buď budete nevěřícně pozvedat obočí nebo se budete smát. ()

Eddard

Planetu jsem viděl s pár měsícovým spožděním po Tarantinově Death Proof. No a jelikož je hravost ústředním motivem obou snímků, proč je stejně hravě nesrovnat a neokomentovat? Tarantino poráží Rodriguéze K.O. se slušným bodovým náskokem k tomu. Nejde mi ani tak o to, že je Tarantino dospělejší a chytřejší filmař a jeho Death Proof je daleko víc "cool", ale hlavně mi mnohem víc sedí jeho smysl pro humor (ať už v jazyce mluveném či filmovém). Rodriguezova taškařice, ne nepodobná té z Od Soumraku do Úsvitu, staví na sebeparodii a neskutečné nadsázce, baví, občas i lehce rozsměje, ale výsledek je prostě slabší. Ne však špatný! :) Bavte se. 60% ()

Falko

Vobec sa nebudem cudovat, ak date slabsie hodnotenie tomuto filmu, ale mne sa tato krvava lahodka pacila a co je dolezite, ani chvilu som sa nenudil. Aj Rodriguez podobne ako Tarantino vo svojej verzii GRINDHOUSE: AUTO ZABIJAK (2007) upravil zabery tak, aby to vyzeralo ako zniceny stary film zo 70-tych rokov, jednoducho aby nas este viac vtiahol do ery toho obdobia. Vedel som, ze to bude poriadna brutalna davka akcie a potoky krvi, ale az takto som to necakal, takze som velmi spokojny. A preco nie 5 hviezdiciek? No nebolo to natocene tak, ako napriklad USVIT MRTVYCH a bolo tam par prehnanych scen, nad ktorymi som sa musel skor zasmiat, ale to bol aj Rodriguezov zamer :-) ... 27.08.2009 ____ Rose McGowan - (Cherry Darling) +++ Freddy Rodriguez - (Wray) +++ Josh Brolin - (Dr. William Block) +++ Marley Shelton - (Dr. Dakota Block) +++ Bruce Willis - (Plukovník Muldoon) +++ Jeff Fahey - (J.T.) +++ Michael Biehn - (Serif Hague) +++ Quentin Tarantino - (Násilník zombie) +++ Danny Trejo - (Maceta) +++ Produkcia: Quentin Tarantino, Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ Hudba: Robert Rodriguez +++ ()

castor

Planeta Teror dává tušit, že se Robert Rodriguez napříště pustí snad i do návrhů kostýmů, ba make-upu. Pro tentokrát se jako scénárista, producent a režisér postavil za kameru, usedl do nahrávacího studia, i do střihačské dílny. I on se snaží svému filmu dodat punc opravdovosti, jakoby jeho část projektu Grindhouse ležela někde v prachu na polici, záběry jsou pomačkané, objevují se škrábance, chybí cívky. Už od začátku přímočarého zombie hororu servíruje krvavou akci, žádné řeči, jde se ihned na věc. Postupně se seznamujeme se zvrhlými postavami, jedním tajným experimentem, který se zrovna nepodaří, na světě je nákaza a pak už to jen lítá; kusy masa, hektolitry krve. Nic originálního se ovšem nekoná, jednoduchá akce začne i svou chaotičností nepříjemně brzo nudit. Ani kulometná protéza nic nezachránila. Nápady tu jsou, ale Rodriguez (nezklamal mě poprvé – stačí vzpomenout na Tenkrát v Mexiku nebo Sin City) s nimi jednoduše neumí efektivně pracovat. 50%. ()

viperblade

Ze začátku to byla celkem nuda, krom toho, že tam byly herečky Rose McGowan a Stacy Ferguson, (ta ví, jak se naklonit nad autem :-)), ale potom to přešlo do ultra kruté zábavy. Myslím, že sama Rose vynesla rozsudek nad filmem, když kolem 50. minuty řekne "To je ale ptákovina". Nezbývá než dodat, že zábavná. ()

Rex Mundi

Rodriguez sa v tomto filme stal Kráľom štylizácie, "nicméně" má pre mňa toto dielko skoro toľko červíčkov koľko má čerešničiek. Niektoré scény fakt stoja za to, ale inde mi náladu pokazí jeden hlúpy detail a už to nejde vrátiť. Ešte pri úvodných titulkoch som sa vyjadrila, že to vyzerá tak, že Rodriguez si Planet terror urobil úplne sám a potreboval iba kávu nosiť - a predvídavo som tušila, že sa možno mohol podeliť aspoň o nejakú činnosť. Viac-menej sa zhodujem s názorom Wormboya aj Trona. ()

*CARNIFEX*

Pri konflikte dvoch organizovaných zločineckých skupín je do vzduchu vypustený nervový plyn, ktorý mení ľudí v krvilačné zombie. V prvom rade si divák musí uvedomiť, že tento film bude vďaka jeho tvorcom iným, špecifickejším na aké je bežne navyknutý. Už len spôsob kamery, akým je film točený hovorí za všetko. To môže napadnúť len týchto "dvoch". Ale poďme k filmu. Príbeh jednoduchý s množstvom primitívnych, nelogických prvkov. No ako to už u Tarantina býva zvykom, zároveň tak výnimočný. Snímok obsahuje množstvo nechutných scén, gore záberov či hektolitre krvi vďaka ktorým je tak "populárny". Svojský humor snáď ani nemusím pripomínať. Pri týchto filmoch s "prehľadom" pochopím akékoľvek hodnotenie. Od odpadu až po päť ★. Ja sa hýbem niekde na úrovni 75%. ()

MM_Ramone

V roku 2007 Quentin Tarantino a jeho mexický kamarát Robert Rodriguez zrealizovali retro horrorový filmový projekt "Grindhouse". Je zložený z dvoch celovečerných snímkov a celej rady fiktívnych trailerov. Quentin Tarantino zrežíroval krvavý thriller "Auto Zabiják" a Robert Rodriguez prispel snímkom "Planéta Teror". Je to netradičný, originálny zombie horror. Výborne som sa pri ňom pobavil. Nechutné gore, gejzíry krvi, morbidný čierny humor. No najviac ma dostal ten šialený retro look. **** ()

kulyk

Nemocniční scény mi tak nějak připomněly nedávnou návštěvu polikliniky. Taky tam byla v čekárně tlupa zombíků s mírně nepřítomným pohledem. Na rozdíl od Rodriguezových ještě žmoulali v pařátech třicetikorunu v mincích hodnoty menší, než malé. Pět hvězd hovoří za vše. Robert rozhodil svou štědrou dlaní, za jejímiž nehty se hrdě černá hřbitovní hlína, dávku absurdna, nadhledu a akce. Spolu s Quentinem sdílejí vynikající schopnost připojit k ději nečekanou, o to však v kontextu lepší muziku. Doporučuji všem, kteří si vidí na špičku ega a dovedou se mu zasmát. Jdu spinkat s touhou po černovlasé kočeně s m 16kou místo nožky. Radostně bych jí zatahal za spoušť ()

Niktorius

Klíčová otázka: Není pět * pro takový film přeci jen mnoho? Zařekl jsem se , že se již nikdy nebudu dívat na žádné kinoripy, byť by šlo o film na který bych se těšil jako stepní koza na déšť a distributor by se jej rozhodl uvést do kin až za deset let :-) Proč takové předzevzetí? Inu, viděl jsem kompletní Grindhouse právě v kinoripu a z můj dojem z Planety Teror byl prachbídný. Nyní se vracím z kina a jsem takřka nadšen. Rodriguez nám sevíruje tisíckrát omletý flík napíchnutý na triviální příběhové ose a přesto je výsledek neodolatelný. Alespoň pro ty, co mají pochopení pro tvorbu tohoto typu. Nuda nemá šanci, protože Planeta Teror je naplněná k prasknutí horou výtečných drobnůstek, které budou fanoušci vychytávat snad ještě příštích 100 let. Herci jsou výborně vybraní, Rose McGowan je hot, Freddy Rodriguez akční, Josh Brolin cynický.... blablabla....Zmiňme raději hlavní hvězdu večera, ano je jí filmový všeuměl Robert Rodriguez - jeho režii je svěží, stylová, zábavná, jeho kamera se skvěle dopňuje s režií (ani na chvíli mi nevadila kritizovaná umělá patina - naopak, není totiž vůbec náhodná a Rodriguez ji kouzleně využívá pro dokreslení scény) a jeho hudba mi bude znít v uších ještě hodně dlouho....Abych to shrnul, to co jsem čekal od Transformers (kteřé jsou sice vcelku sympatičtí ale ve své velkolepé coolovosti kašlou na detaily), jsem dostal od Planety Teror. Odpověď na klíčovou otázku: Jelikož nejsem porotce filmového festivalu a hvězdičkovým hodnocením jen vyjadřuji nakolik se mi film líbil, při vší upřímnosti prostě nemůžu jinak. Ne že by byla PT nějakým zlomovým filmovým dílem, ale už hned po naběhnutí závěrečných titulků jsem měl chuť pustit si ten film znovu. A mám pocit, že doma na DVD si jej pustím ještě hodněkrát. ()

Spooner

No tak tenhle Grindhouse se narozdíl od Tarantinova kousku povedl. Má to tempo (což se u Death Proof moc říct nedalo), je to velice brutální, velmi srandovní a hlavně se to vůbec nebere vážně. Je tady holka s kulometem místo nohy, Naveen Andrews tady sbírá varlata a Willis zabil Bin Ládina. No prostě absolutní úlet a velká sranda. ()

Mahalik

Ten chlap má v sobě ďábla!.. a já říkám, proč ne? Robert Rodriguez se ode dneška stává pro mě synonymem zvráceného vkusu a debilnosti. Myslím to v tom nejlepším slova smyslu, samozřejmě. Robert zkrátka vsadil na nejlepší, co béčkoviny nabízejí a namíchal drink tak krvavý a "nechutný", až oči přecházejí. Atmosféru doplňuje úžasná hudba a co na tom, že podobná zazněla v Sin City. Kamera z doby Piláta Ponského byl též skvělý nápad a já ač se snažím sebevíc nemůžu na Planetě Terror najít nic negativního. Chili zvedám oba palce vzhůru k nebesům a jdu si nechat vytetovat portrét Rose McGowan na záda. Ten samopal ji neskutečně sluší........ ()

Reiniš

Bohyně Rose McGowan bez nohy, Fergie sežrána přímo na silnici, Tarantino a jeho rozpadající penis, hnisající Willis, bisexuální doktorka Marley Shelton, missing reel a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Planetu teror obývají samé dobré a zábavné postavy, kterým bohužel chybí to nejdůležitější-příběh. A tak tu pobíhá banda skvělých herců, střílí na všechny strany a tváří se cool, někdy to stačí někdy ne. Rodriguezův guláš plyne v ubíjejícím tempu, což třeba u mého milovaného Sin City nevadilo, ale tady si člověk občas trochu zívne. Tarantinův Death proof mě potěšil a byl jsem nadšen, planeta teror se mi ve výsledku líbila méně, ale i tak představuje docela dobrou nadprůměrnou zábavu s několika skutečně výtečnými nápady. ()

Xmilden

Tak tohle je Béčková zábava! Už jsem si řekl, že tenhle projekt stojí za ... První fim od Quentina mě opravdu nijak zvláště neohromil. Zato tenhle mi splnil vše co jsem očekával, i když už jsem ani nedoufal. V tomhle filmu je zkátka úplně vše, potoky krve, hromada rozstřílených rozemletých těl a mnoho podobných pochutin, také spousta černého humoru a povedených dialogů. Z každého záběru musí být divákovi jasné, že tento film byl natočen s láskou a něhou. Vrchol všeho: vrtule helikoptéry představuje dokonalou zbraň v boji proti zombie. ()

FlyBoy

Surovo absurdné, zábavne pokleslé, príznačným sexizmom napratané, inu rafinovaná autorská pastiš v plnej paráde. Tam kde väčšina zombies povstaní konči, tam táto nezhovievavá oligarchia násilia začína a pompézne rúca všetko čo sa jej postaví do cesty. Nezmerateľný testosterón rýchlo kulminuje a pedantské technické prevedenie to ešte umocňuje. Rodriguez má rád videoart, puntičkársku formu exploitationu a s nadhľadom a nostalgicky požmurkáva po archaických zombarinách definujúcich žáner. Poklona ako sa patrí. ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)