Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

IQ Tiqe

Je tu hodně věcí, nad které se musíte povznést, aby se stal film koukatelný. Míra nechutnosti je na úrovni Zombie Strippers, a to už je co říct; děj je záměrně přehnaný, forma vítězí nad obsahem. Takže první dvacetiminutovku jsem se kochal pohledem na "čarodějku" Rose McGowan (a koneckonců i jejím hereckým uměním), pak jsem dlouho zápasil s formou filmu, až jsem si ho nakoec dokázal svým způsobem užívat. # Doufám, že je na nějakou dobu podobým zombie úchylárnám konec, není to můj šálek čaje. # viděl jsem 105min SE verzi. ()

strougy

Žádný přelomový film, jen stylová pocta pokleslým filmům natočená pro jejich fanoušky. Jednonohá striptérka mající jako protézu samopal, spousta zombíků, rozprskávajících se hlav a spoustu dalšího na nás tady Rodriguez vybalí a je to jen dobře. Víc takových filmů by jen prospělo. ()

Jordan

plnohodnotý film o tom, že dôvera v spoločné sily je najlepšia zbraň proti . . . zmutovanému willisovi, tarantinovi, ktorému odpadáva zahnisaný pohlavný úd, armáde vredmi posiatych zombíkov, šialeným požieračom mozgov a vnútorností, krvilačným príšerám a zdegenerovaným šialeným monštrám . . . a tak dvaja bratia bojujúci o najlepší texaský recept, jedna jednono . . . (chýba časť komentára) . . . a potom sa sekalo a ťalo, rúbalo a fritovalo a franforce ešte teplého hnisom preplneného mäsa sadistických zmutovancov lietali nocou a potoky krvy sa valili dolu texaskými nábrežiami viac ako v povästnom masakry . . . milióntristotisícpäťstvodvadsaťsedemmiliardasuper krát . . . lebo, drahí miláčikovia, pozeráte grindhouse . . . ()

HoneyBunny

Planetě Teror hraje do karet pár nezapomenutelných okamžiků: Rose, jak kosí zástupy mutantních vojáků ze samopalu umístěného na pahýlu své nohy, auta, která v plné rychlosti nabírají zombíky, kteří se rozprsknou jako igelitový pytlík plný krve, nebo pro změnu Tarantinův pytlík, který se... ehm... prostě rozteče. Rodriguez do toho šel na plné koule a servíruje divákům tolik kilo umělých vnitřností a latexových masek vzor "hnijící brambora", že se musel Peter Jackson tetelit blahem, když PT viděl. Tenhle film je zábavný, vzdává poctu a střílí si ze starých béček, ale zároveň tím přebírá jejich chyby, takže nějakou hodnotu navíc nedostanete. Každopádně díky bohu za to, že dialogů je tu tak o půlku méně než v Autě zabiják. ()

dzej dzej

Tohle menu není pro padavky a primabaleríny: kvalitní bujón, pak velký krvavý steak a na konec zákusek v podobě jacksonovského pudingu (viz Živí mrtví). Vynikající zombie vyvražďovačka zabalená do obalu formálního experimentu, oproti geniálnímu Death Proof tomu však chybí Tarantinův propracovaný koncept. ()

Anderton

Robert Rodriguez má nadhľad. Quentin Tarantino nemá nadhľad. RR chápe, že akcia je v akčnom filme dôležitejšia ako dialógy, ktoré nikam nevedú. QT si myslí, že v akčnom filme sú dôležitejšie detaily ženských nôh, ako automobilová naháňačka. RR chápe, čomu točí svojím filmom poctu. QT ich videl asi oveľa viac, ale nechápe to. Producenti nechápu vôbec nič (žeby zase ako v prípade Kill Bill Weinstein?) a posielajú dvojfilm zarobiť do kín dvakrát a znova so sklamaným divákom prehrávajú. To je proste grindhouse. ()

Frajer42 odpad!

Zásadní chyba, které se divák při sledování tohoto filmu může dopustit je začít přemýšlet. Jakmile začnete o tomto nesmyslu přemýšlet pozitiva nenajdete. Tohle byl typický zástupce B - éčkového formátu, která v oblibě nemám. Celé tohle bylo tak neuvěřitelně debilní až to bylo místy i vtipné. Ono bylo nejspíš úmyslné zajít až do stupidity, ale tvůrci zašli o mnoho dál. Pokud se tenhle nápad někomu zrodí v hlavě, tak ten člověk vrhá určité pochybnosti. Film o nulovém potenciálu. Možná, že si zaslouží hvězdičku za účinkování Wilise, nebo za cestu hlavního hrdiny na minimotorce, či za umění střílet M16 umístěné místo nohy bez mačkání spouště. Ale očekával jsem zhruba o 100% víc. Pro mě film o nulovém potenciálu. Spolupráce Tarantino - Rodriguez už prosím nikdy více. ()

stilgar1

Quentin je hrozný úchyl, ale nemá na to, aby natočil pořádné béčko. Naopak Robert, ten viditelně béčkotalent má :) ()

Kothy

Rozhodně lepší než Auto zabiják. Tady výjimečně vyhrál Rodriguez. Pěkný zombie masakr. A mít samopal místo nohy je dobrá vychytávka :) ()

MikeCool

Tak tohle je slušně přehodnocená sci-fi podívaná. Něco tak děsného až směšného jsem již dlouho neviděl. Očekával jsem nějaký kvalitní zombie horor (po mnohých pozitivních ovací) a dočkal jsem se jenom podprůměrné akční šňůry plné nelogických uzlů. Tohle nemělo hlavu ani patu a dá se říct, že se tu pomalu nic nedělo a poté co jistá "madam" používala namísto nohy různé zbraně, myslel jsem si, že tento film ani nedokoukám, ale naštěstí se už blížil konec, tak jsem to dotrpěl. Hodně silný podprůměr. ()

swamp

Dlouho, předlouho jsem se na tento Tarantino-Rodriguezův počin těšil. Už během natáčení mě však rozesmutnily zvěsti, že čeští distributoři budou chtít z tohoto projektu vytáhnout co nejvíce peněz, a tudíž ho poslat do kin ve dvou částech. Tyto zvěsti se bohužel staly skutečností, takže čtyřhodinový pobyt v kině se nekonal. :( Obě části filmu jsem si proto sehnal a s kamarády si udělal noční filmový klub..jen kompletní sbírka trailerů nám chyběla. Planet terror: Po slušně našláplé půlce Death proof přichází Robert Rodriguez, aby dokončil Grindhouse. Režisér je šílenec, protože snad jen šílenec může do jedné z rolí obsadit svého vlastního syna a po chvilce ho nechat se zastřelit, snad jen šílenec může hlavní herečce způsobit nehodu, aby jí následně místo nohy mohl amputovat těžký kulomet, snad jen šílenec může do filmu obsadit Tarantina a pod vlivem jedovaté látky mu nechat rozpadnout genitálie, vypíchnout mu oko a pak ho ještě dorazit, snad jen.. tady bych mohl vážně pokračovat donekonečna .. pokud vás podobné věci nepohoršují, nýbrž vám vykouzlí pobavený úsměv, vzhůru na Planet terror, budete se bavit..šíleně! :D ()

teutates

Vyvražďovacia akcia, ktorej slovo "dej" zjavne nič nehovorí... Poňatie apokalypsy pánom Rodriguezom a jeho týmom je úplne... U tohto snímku sa treba preladiť, pretože neide o všedný štýl natáčania, ale o "umenie". ehm Tento skvost by nedokázal natočiť nik iný ako tunajšia réžia... Bezduchá akcia strieda bezduchú akciu : ) B? tak toto bolo asi C, ale na A úrovni... Takže to zhrniem: "luxusné herecké výkony, atmosféra, symbolika proste nárez. Bavil som sa, ale na nič som radšej nemyslel.. 9/10 ()

Sašenka165

Jestliže jsem dala pět hvězdiček Autu zabiják, Planeta Teror by si jich zasloužila (v průměru) tak dvojnásob. Tenhle film je šílenost, ale zatraceně dobrá, krvavá (=nechutná), chytlavá, zajímavá, zábavná a vtipná šílenost. Ne že by se mi nějak zvlášť líbily rozstřikující se hlavy, roztékající se údy či všudypřítomný hnis, ale o to v tomhle filmu přece nejde. Tyhle věci jsou jen kulisa. Kulisa, která působí dokonale (a zvráceně :D). Herecké výkony bezchybné (kdo jiný než Rose McGowan by hlavní roli zvládl lépe?), hudba slušná, příběh stylový... co víc chtít, když si chceme užít pořádně zábavnou jízdu! ()

DwayneJohnson

Přesně něco takového jsem dnes potřeboval. Nějakou jasnou, přímočarou akci, žádné přemýšlení, či dramatické zápletky a hlavně jednoduchý děj s nějakými cool, vtipnými hláškami. Takže jsem spokojen, na vypnutí mozku, je tenhle film značka ideál. Na nic si nehraje a jde si nekompromisně za svým, nehledě na sem tam nějaký ten šrám, amputaci, nebo ztrátu života, to jsou, jak já říkám malý věci, v životě se stávají i daleko horší. Rodriguez opět nezklamal a natočil velmi chutnou jednohubku, pro něho tak typicky krvavě propečenou, se vším, co k tomu patří. ()

Ant

Dokonalý chaos. Neuvěřitelné postavy: pistolník Wray, jednonožka Cherry, doktorský páreček a samozřejmě Tarantino. Love it or hate it. ()

predators

Začátek dobrý, vypadá to na slušný Teror na planetě...co se ale postupem děje odehrává, to bych nazval spíše terorem pro diváka. Sledovat tento blázinec po deseti panácích, asi bych se bavil, ale toto bylo až k smíchu a tak nějak divné...nebo vám přijde normální amputovat místo nohy samopal?:-)60% ()

nash.

Unikly vám hororová béčka sedmdesátých až devadesátých let? Nevadí. Rodriguez je všechny shrnul do jednoho filmu. Všechny jejich klady i zápory. Všechny ty krvavé detaily, absenci logiky, nesmyslný příběh plný nesmyslných drobností, typickou směsku postav, mutanty, sliz, armádu, drsné hlášky, ještě drsnější chlapáky i prsaté krásky, navíc přihodil typickou retro patinu, která nám mnohým připomněla dětství. Nicméně té zábavě, přes všechnu krev, exploze a pár chvalitebně nekorektních momentů, něco chybí, takže pocit zasvěceného nadšení sice neustále pobublává pod hladinou, ale nikdy se mu nepodaří zcela vynořit. Zkrátka víc než jedno skouknutí se z toho nevymáčkne. ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)