Na vystoupení mága Sida Watermana (Woody Allen) se mimo jiné přišla podívat také studentka žurnalistiky Sondra Pransky (Scarlett Johanson). Iluzionista si ji vybere jako pomocnici pro svůj trik. Jaké je její překvapení, když se v bedně, kde má zmizet, objeví duch zavražděného novináře Joea Strombela (Ian McShane). Jediné co jí Joe stihne říci je to, že ví, kdo je "tarotový vrah", a že proti němu má Sondra najít usvědčující důkazy. Začínající novinářka se, pod vidinou senzačního článku, spolu se Sidem vydá po stopách domnělého vraha – britského aristokrata Petera Lymana (Hugh Jackman). Největší problém v pátrání nastane ve chvíli, kdy se Sondra do Petera zamiluje. Někdo tak sympatický přeci nemůže vraždit...

Sólokapr je nová soudobá komedie scenáristy a režiséra Woodyho Allena (Pozor na Harryho/Deconstructing Harry, Match Point – Hra osudu/Match Point, Hollywood v koncích/Hollywood Ending), který do hlavních rolí obsadil nejen sebe, ale i další skvělé herce. V ústřední dvojici se nám představí překrásná Scarlett Johanson (Dívka s perlou/ Girl with a Pearl Earring, Vějíř lady Windermerové/A Good Woman, Match Point – Hra osudu/Match Point) a charismatický Hugh Jackman (X-Men, Kate & Leopold). V roli zemřelého novináře uvidíme Iana McShanea (Jestliže je úterý, musíme být v Belgii/If It's Tuesday, This Must Be Belgium, Sexy Bestie/Sexy Beast). (oficiální text distributora)

inachisio

Přiznám se, že mě to docela bavilo a Johansová ukázala, že umí zahrát i jiné role než dokonalé krásky, ale chvílemi přehrávala. No, je to taková svižná, přesto chvílemi nudná podívaná, z níž mám pocit, že neúplnosti. Jak po stránce dějové, tak emoční. ()

Vodny

Netradiční krimi-komedie v tradičním stylu Woody Allena. Typický Allenův humor díky svým dlouhým a rychlím dialogům nemusí sedět každému. Je tedy potřeba rychle myslet a soustředit se na jednotlivé a až někdy nekonečně dlouhé rozhovory. Musím také pochválit především představitelku hlavní role Scarlett Johanson a Hugh Jackmana. Občas mi vadila až přehnaná snaha Allena o vtip spojená s mimickými výrazy a gestikulací retardovaného staříka. Ale to je prostě jeho styl. Celkově jsem se dobře bavil a odpouštím mu i některé vyloženě trapné slovní hříčky(těch dobrých tam bylo naštěstí víc). 70% ()

Galahad

Ačkoliv se mi předchozí Woodyho film líbil, dost jsem tam postrádal jeho typické atributy. V Sólokaprovi už je to zase typický Woody Allen. Souhlasím s Kevspa, že Woody vykrádá sám sebe, v tomto filmu obzvlášť, ale způsobem naprosto okouzlujícím, během 90 minut jsem si vzpoměl snad na deset jeho filmů. Na Bergmanovskou smrt z 'Láska a smrt' , na amatérské detektivy z 'Tajemné vraždy na Manhattanu', trezorovou scénu z 'Darebáčků', na kouzelnické scény z 'Oidipa ničitele' a z 'Prokletí žlutozeleného škorpiona'. Woody dokáže i nadpřirozené scény podat s tak nenuceným nadhledem, že vám připadají naprosto samozřejmé. Scarlett byla vynikající. Pokud Woody bude každý rok natáčet jeden takhle skvělý film, tak bych mu přál, aby se dožil stovky, alespoň :-) ()

FilmWave

Tento film vypadá, jakoby někdo točil lehce podprůměrnou romantickou komedii a přizval Woodyho Allena, aby si do ní připsal postavu a trochu si zaimprovizoval. Příliš chudé na celovečerní film, Scarlett se nedaří naladit na Woodyho vlnu. Škoda, protože občas tam probleskne klasický Allen v podobě skvělé hlášky nebo vtipu ("Zemřela na krevní sraženinu.", "A dělali pitvu?"). ()

Axident

Nevím, možná to bylo dáno viděním samých převážně vážných filmů v poslední době, ale já se při Scoop báječně bavil, ba dokonce se zatraceně vydatně na téhle Allenovské taškařici nachechtal, takže u mě dobrý a Woodyho repliky v celém filmu vesměs geniální! ()

vickeyek

Trochu mě zklamal konec - čekal jsem něco promyšlenějšího. Ale ten úplně závvěrečný epilog tomu dodal šťávu, takže hodnotím vysoko. A vůbec, konverzační komedie, jak má být. A byl to žid, ale konvertoval k narcisismu... Prostě příjemná komedie, jejíž příjemnost občas rušilo zbytečně moc napětí (to je ale jen můj osobní pocit). Scarlett a Hugh sexy a Woody super střelený. ()

Heroine odpad!

Ach jo, Woody Woody. Co se Ti to stalo? Na herečky sice neměl vkus nikdy, ale Johanssonová? To už je na mne moc. K tomu už jen vykrádá/cituje své předešlé filmy, a vtipných míst se tu taky nenajde moc. Asi tak dvě, u kterých se člověk trochu usměje. Ale jinak je to v porovnání s jeho dřívější tvorbou totální nic. ()

Evander

Na Woodyho nebývale zábavná komedie. Jsem až překvapen, jak nenucený může jeho film, při troše snahy, být. Scoop rozhodně není typickým představitelem Allenovy tvorby a tak ho lze doporučit ke zhlédnutí poměrně širokému publiku. ()

GOREGASM

Když máte Woodyho rádi, tak není co řešit. Staroškolsky situovaný příběh do kruhů britských Lordů má své osobité kouzlo i díky mysterióznímu propojení se světem mrtvých. Woody už sice není neurotický v hlavní roli, ale i jeho kouzelnický "sidekick" prokládá láskyplně detektivkového Sólokapra nezaměnitelným humorem a v konečném výsledku i nadhledem. Ve Scarlett Woody evidentně našel můzu nového tisíciletí, kterou jen stačilo doplnit vždy a ve všem výborným Jackmanem a ukrutně charismatickým McShanem a měl hotovo. 80% ()

BOURQUE

Typická „Allenovka“ s prekrásnou a talentovanou S. Johansson. Možno miestami slabšia, ale stále niečo iné ako ostatné, podobné snímky. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Skleni

Proste woody moj oblúbenec a Scarlett moja oblúbenkina(jeba). A hugh ako jemný volverin..to so mnečakal:d. ja znova tvrdím super:) 88%. Čo najmä za poňatie smrti a zjavení:D ()

charmin

Nie je to film, od kt. sa ocakava vela, a preto ani neocakavajte vela :) Iba mile usmevy ako na vasich tvarach, tak na tvari Scalett a Hugha, prijemne dialogy, uspesny rezijny aj herecky pocin Woodyho, trosku magie, tarotu, a niekedy dost hm hm zlych scien, kt. vsak film musi mat tak ci tak, inak by sme sa nudili a nemali co kritizovat ;)Inak velmi prijemna scenka, aj zasmiat sa da, aj konspiracne teorie vymyslat a kopec inyh veci takisto. Nic nenarocne, no aj napriek tomu 3* plneee:) ()

Utero

Další výborný film Woodyho Allena ve kterém dokonce stvárnil ulítlého baviče, který hází jednu hlášku za druhou. Hugh Jackman byl skvělý záporák a ke Scarlett nemám žádné námitky. ()

kuces

Taková vlažná komedie. Pár okamžiků k zasmání, pár okamžiků napětí. Myslím, že se to dá označit jako čistokrevný průměr. ()

figliar

Woodyho staršie filmy nemám zatiaľ ešte popozerané, preto mi na tomto filme nevadilo to, čo iný užívatelia kritizujú, a to je fakt, že vykráda sám seba. Mne sa Sólokapr páčil, a či už sa jednalo o Jackmana, Johansson, alebo Allena, všetko do seba zapadalo a mierna podoba s Match Point, ktorý bol mimoriadne podarený, mi vôbec nevadila. ()

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

05.07.2007

Allenův španělský projekt

Allenův španělský projekt

28.08.2006

Nejslavnější filmový neurotik světa, Woody Allen, nás už léta s železnou pravidelností zásobuje svými výtvory co rok, to jeden snímek. Nebude tomu jinak ani v následujích dvou letech, což dává… (více)