Na vystoupení mága Sida Watermana (Woody Allen) se mimo jiné přišla podívat také studentka žurnalistiky Sondra Pransky (Scarlett Johanson). Iluzionista si ji vybere jako pomocnici pro svůj trik. Jaké je její překvapení, když se v bedně, kde má zmizet, objeví duch zavražděného novináře Joea Strombela (Ian McShane). Jediné co jí Joe stihne říci je to, že ví, kdo je "tarotový vrah", a že proti němu má Sondra najít usvědčující důkazy. Začínající novinářka se, pod vidinou senzačního článku, spolu se Sidem vydá po stopách domnělého vraha – britského aristokrata Petera Lymana (Hugh Jackman). Největší problém v pátrání nastane ve chvíli, kdy se Sondra do Petera zamiluje. Někdo tak sympatický přeci nemůže vraždit...

Sólokapr je nová soudobá komedie scenáristy a režiséra Woodyho Allena (Pozor na Harryho/Deconstructing Harry, Match Point – Hra osudu/Match Point, Hollywood v koncích/Hollywood Ending), který do hlavních rolí obsadil nejen sebe, ale i další skvělé herce. V ústřední dvojici se nám představí překrásná Scarlett Johanson (Dívka s perlou/ Girl with a Pearl Earring, Vějíř lady Windermerové/A Good Woman, Match Point – Hra osudu/Match Point) a charismatický Hugh Jackman (X-Men, Kate & Leopold). V roli zemřelého novináře uvidíme Iana McShanea (Jestliže je úterý, musíme být v Belgii/If It's Tuesday, This Must Be Belgium, Sexy Bestie/Sexy Beast). (oficiální text distributora)

Radiq

Klasickej ukecanej a nijak převratnej film Woodyho Allena, u kterýho se dá klasicky tak dvakrát usnout, což se mi jako vždy u jeho filmu podařilo. Dočkáte se jako vždy několika suchejch fórů z úst režiséra, krásné tvářičky Scarlett Johanson a Hugha Jackmana, o kterém je stejně celou dobu jasný, že je to on. Zdá se mi, že známí herci, kteří nehráli v Allenovým filmu, mají nějakej handicap a chcou ho stůjcostůj dohnat. Většinou jsou to ale podle mě role, které stojí za prd. ()

MJMilan

Milý kolegové, budete se divit, ale já se nenudil :-) není to tak dlouho, co jsem viděl dva Woodyho filmy ze kterých jsem měl pocit, že na jeho snímky už asi celkově zanevřu. Tímto si ale celkem solidně napravil reputaci. Z obyčejného krimi filmu totiž sám Woody udělal celkem dobře koukatelnou béčkovou komedii :-) ()

Kjůkíí

Ono detektivní pátrání se slavnému Woodymu Allenovi zrovna 2x nevyvedlo. Nevím co se stalo, poněvadž např. v dalším filmu Vicky Christina Barcelona se vše vrátilo ke starému a výborný režisér byl zase zpátky. Zde tomu tak nebylo. Možná to bylo tím, že si sám zahrál a soustředil se hlavně na svou postavu, zatímco ostatní mu tak nějak trošku unikalo. Nic hrozného, všechno zase napraví příště. Jinak film je takový nijaký, bez silné zápletky, jen paranoidní domněnky a detektivní příběh, u kterého se zrovna 2x nebavíte. Protože mám Scartett Johansson moc rád, až tak moc, že chci vidět každý film s ní natočený, protože je to vážně kočka, tak jsem doufal ve víc. Ale ani ona nemohla zachránit evidentně špatný scénář. A ještě ty její hrozné brýle:D Woody Allen napsal scénář speciálně pro Scarlett, asi si ji oblíbil jako já:D jenže tentokrát to výhra nebyla, až ve Vicky Christina ... Pár vtipných hlášek zde režisér a herec v jedné osobě má, ale není to dost, od Woodyho čekáme to nejlepší:) ()

LeoH

Milý pozdní Woody, psaný přímo na božské tělo Scarlettce, pohříchu jeden z těch méně zábavných. V titulcích na DVD stupeň zábavnosti ještě snížen enormním množstvím fórů ztracených v překladu. ()

Motinski

Woody je skvelý scenárista, režisér aj herec. Solokapr je ale iba skromná jednohubka v porovnaní napríklad s Matchpointom. Scarlett bola pre mňa osobne to najlepšie na filme a aj keď patrí Jackman k mojim obľubencom, tu mi prišiel nemastný, neslaný. Scenár je výborný ako sme už zvyknutí, príjemne si zarelaxujete a určite sa aj často zasmejete. Hľadať tu ale niečo výrazne vybočujúce nie je na mieste. Pochybujem že si niektorú scénu budem pamätať aj po pár týždňoch. ()

Ivush

Bylo to celkem dost průměrný...některé věci ve filmu dost nedotažené a celkově mi to přišlo odfláknuté. ()

Kamkon

Obyčejný mnohokrát natočený příběh detektivka, ale obohacení a klasické hlody Woodyho (děti vyrostou a vyčtou ti alzheimra) nebo dokonce i Scarllet, která nám tady jasně "allenovatí", ale nejlepší je konec- "Jsem bývalá kapitánka plaveckého klubu". Občas i trefná hudba a hlavně, chytlo to i mou mamku, která W.A. nesnáší vidět hrát ve filmu. Mnohem lepší než zamyšlené skoro(Jonathan)nic Match Point, v jehož stínu Sólokapr neprávem stojí. ()

karlik4801

Sólokapr si drží tříhvězdičkovou zápletku, kterou výborně vede Scarlett, její role coby vyšetřující novinářky byla úchvatná. Ale tu další hvězdičku zařizuje uvolněný Woody Allen. Dodává humor do menšího napětí. Prostředí ve kterém se film natáčel bylo skvěle zařízené a zpříjemňovalo celkový dojem. ()

TO

Svižná allenovská komedie. I když jsem zrovna neřval smíchy, určitě jde o dobrou zábavu. ()

anli

Další romantická komedie z rukou Woodyho Allena,tentokrát s mysteriózními prvky.Jde vlastně o jednoduchý příběh novinářky,která se honí za senzačním odhalením,tedy svým budoucím článkem-sólokaprem.Nic nového pod sluncem,nic extra nápaditého,ale příjemného s poměrně slušnou porcí Allenovského humoru.Dialogy film opět drží nad vodou a jsou vskutku skvělé.Už ne tolik logika příběhu,která dostává chvílemi na frak.Allen už je starší pán a myslím,že by měl buď režírovat nebo hrát,ne obojí(osobně bych radši,kdyby režíroval).Herci jsou skvělí a i když má někdo námitky proti Scarlett Johansson,která se sem na první pohled nehodí,tak při pohledu druhém člověk zjistí,že sem skvěle zapadá a má ono nepochybné charizma.Skvělý je i Jackman a opět roztomilý Allen.Celkově je film příjemnou podívanou,která nijak zvlášť neoslní a jejíž pointa je vcelku předvídatelná.Chvílemi je to vcelku nápadité a chvílemi i zábavné,takže dávám slušných 65% a jdu se mrknout do té bedny,co se tak dlouho válí ve sklepě. ()

Aven

Ani nadšení ani zklamání. Sólokapr mnou prošuměl aniž by zanechal nějakou výraznější stopu, snad jen - čekal jsem že se budu smát častěji. ()

Brandon

Další střet s Allenem. Já tomu člověku prostě nerozumím. Výkony po všech stránkách připomínaly spíš podprůměrné ochotnické představení než tvorbu někoho, kdo má co dočinění s Oscary. Vznik vidím asi takhle: Jednu z hlavních rolí, studentku žurnalistiky, si střihne místní bloňďatá sexbomba. No co, rozumu moc nepobrala, ale má pěkný kozy, nasadíme ji brejle a bude z ní hned echt intelektuálka, lidi na ní určitě přijdou. Do další role se obsadí onen pisálek, co tu škváru splatlal. Hrát sice neumí, ale ušetříme a navíc ho lidi berou. A to by bylo, abysme v našem kulturáku neměli trhák. ()

Sany33

Tak sa do toho teda pustím! Jediné čo kladne hodnotím je Woody vo vedľajšej úlohe na ktorom som sa 2-3 krát vážne zasmial. Inak celý film stojí za hovno: je predpotopný predvídateľný a tento príbeh a zápletku by som vymyslel asi aj ten najväčší retard. Herečka v hlavnej úlohe pri pripadala prinajlepšom ako kurva a to že mi pokazili dojem z môjho obľúbeného herca Huga Jackmana to sa jednoducho nedá prepáčiť. Teda 15% ()

Master19

"Jste ozdobou své rasy." "Narodil jsem se jako žid, ale pak jsme konvertoval k narcismu..." Zdá se mi, že Woody se tu pustil trochu do starých dobrých vod jeho výtečných raných komedií. Skvělé dialogy, krásně neobvyklý příběh, úchvatná Scarlett, prostě parádní podívaná, jako zamlada... ()

hroubek

Nejsem velký znalec tvorby Woodyho Allena.Pár filmů jsem od něj viděl a bavili mě.A Sólokapr mě bavil taky, jen ne tak, abych mu naplno propadl.Narozdíl od jiných jeho snímku mě Sólokapr nikdy pořádně nedostal do děje.Scarlett Johansson je nádherná, ale jako alter ego neurotického Allena to není ono.Woody Allen si naprosto užívá svojí postavu kouzelníka a vždy má připravenou nějakou geniální hlášku.Hugh Jackman se baví.Ještě aby se nebavil, když ho v jednom kuse obletuje Scarlett.Zábavná jednohubka, která pobaví a nijak výrazně neurazí. ()

fefee

Celkom príjemná podarenejšia Woodyallenovka, vzásade som sa dobre bavil a to zas tak allenovky nemusím. Skvele obsadenie. (3,5) ()

liuk

Scoop jest takovou srandičkou, u které jsem se sice docela zasmál, ale to je tak vše. Film plyne, plyne, stoupá nezájem o postavy, příběh se skoro nikam neposouvá, ale aspoň se Allen nesnaží o šokující zvraty jak v Match Pointu, v tom je totiž odborník asi jako já v kreslení. Pro ty, kteří nemají rádi Allenovo "herectví" bude Scoop asi utrpením, zde je tak třikrát allenovštější než jinde, zakoktává se a neustále mele páté přes deváté, ale i tak často hodí nějaký parádní bonmot. O Scarlett Johansson tvrdím, že naposledy byla hezká v Ghost Worldu a od té doby je čím dál víc vosková, no a tady je jeste k tomu protivná. Jackman a Ian McShane jsou ovšem fajn. Klasické 3*, do kina bych na Scoop rozhodně nešel, ale jako výplň zataženého odpoledne se hodí akorát. ()

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

05.07.2007

Allenův španělský projekt

Allenův španělský projekt

28.08.2006

Nejslavnější filmový neurotik světa, Woody Allen, nás už léta s železnou pravidelností zásobuje svými výtvory co rok, to jeden snímek. Nebude tomu jinak ani v následujích dvou letech, což dává… (více)