Moudrý japonský soudce Ooka (M. Donutil) dokáže svým důvtipem přijít na kloub i tomu nejsložitějšímu případu a spravedlivě tak rozsoudit každý spor. Vždy vyslechne obě strany – obchodníky, otroky i starosty, aby potom položil správně všechny otázky, občas použil i nějaký ten chyták a díky tomu mu nikdy neutekl žádný podvodník... Vynalézavý soudce Ooka Tadasuke byl skutečnou historickou postavou, žil na přelomu 17. a 18. století. Svým smyslem pro spravedlnost a pro svůj důvtip si získal srdce prostých Japonců. Jeho příběhy se vyprávějí a mají svou platnost a poučení dodnes. (Česká televize)

rakovnik

Film o moudrosti a spravedlnosti, který se může odedehrávat v kterěkoli době v kterékoli zemi. Japonské reálie působily až směšně, stejně jako hrozné masky. Donutil jako japonský soudce? ()

cariada

Tahle pohádka se celkem nechala. aneb jak s důvtipem vyzrát na zloděje a podvodníky. Našinci co hrajou japonce jsou k popukání. ()

Šimpy

Záležitost plná především brněnských herců, které znám nejvíce z dabingu (Davay) a nebo z Četnických humoresek...byť zde tak nalíčení, že je chvílema není možné poznat. :-D No a k ději...příběhy plné moudrosti, lidskosti a morálních ponaučení, která stále platí. ()

otík

Velmi dobrá klasická televizní poobědová pohádka, která vypráví o moudrém soudci jménem Ooka a několika jeho případech. Příjemná poklidná moudrá pohádka, která aspoň trošku přibližuje japonské mravy našim dětem. PS: nechápu, jaktože existuje pohádka s názvem Hedvábí a slzy, která má být to samé jako Rozsudky, jen o 45 minut kratší. Snad to časem někdo osvětlí. ()

Skuby47

Mimořádně zdařilá a chytrá studiová televizní pohádka prokazující, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky. Je sice určena spíše pro dospělejší diváky, ale nelze ji upřít originalitu a nápaditý scénář. Také Miroslav Donutil je v nezvyklé roli okouzlující. ()

Kri-kri

Inteligentní pohádka, z níž i přes laciné studiové zpracování dýchá atmosféra orientu. Povedené barvité kostýmy a plejáda známých i méně známých brněnských herců, které známe třeba jen z dabingu. Donutila jakožto baviče moc nemusím, ale tady mu role rozvážného soudce sedla přímo na míru. Někdo by mohl namítat, že děj se straně vleče a mnohé scény jsou zbytečně rozvláčné, ale tak to má být, aby byla zachycena autenticita neuspěchaného období císařského Japonska. Jedna z nejlepších českých studiovek. 70% ()

Luk80

Nejlepší z trojíce Tv pohádek na téma - moudrý a spravedlivý soudce. Svědectví čarovného zvonu a Soudce a drahokam jsou další dva skvělé příběhy. Soudce OoKA ovšem jasně kraluje ! Miluji ty vznešené dialogy a dvoření se mocnému pánovi.OoKA byl lstivý jako liška a vždy si náramně poradil. Uvidíme jak si soudce Oooka poradí - Jistě si poradí pane, jistě si porádí ! Řekni mi Sakamuro, je ještě v řece Tagavě tolik ryb ? Spusta ryb pane, spousta.....Goro ? A kam ti mám vlastně ty peníze poslat ? Do čajovny u Sakury, každý mě tam zná :-) No a teď si dám už konečně šálek čaje. ()

Svata

Japonec s obličejem evropana, kulisa opravdu pro děti a ještě k tomu, nuda-nuda-nuda. Studio Brno poznám po první minutě ()

Tomesh

K smrti vážnej a všema mastma mazanej Donutil, kterej si tady snad ani neuprdne bez svýho poskoka Zindulky si střihnul japonskýho samurajskýho Šalamouna. Mě se to líbí. ()

Compadre

Jo, tohleto mě kdysi hodně bavilo...za Donutilem vždycky přišli nějací troubové s požadavkama a on tam seděl v křesle jak vyřezanej svatej a nějak je rozsoudil..samozřejmě pokaždý správně. Byl vážně dobrej. Jo. ()

Ironfood

Soudce Ooka Donutil je starý lišák a na každého vyzraje. Ovšem je fakt, že někteří zločinci si zjevně přáli být dopadeni (zejména ten zloděj hedvábí) a že v reálu by na Ookovy finty neskočilo ani pětileté dítě. Taky by měl pan soudce trochu zapracovat na obřadu pití čaje. A zdalipak si uvědomil, že když bude rušit mučení a popravy, nebude mít kat Franta Kocourek co žrát? ()

vitekpe

Nevim zda bych to zaradil primo do kategorie "pohadka"... Zkratka novy soudce sibalsky a pomoci chytrosti spravedlive rozsoudi nekolik pripadu. Proste jako v zivote (ironie). :) Ale koukat se na to da. ()

Zagros

Další z televizních pohádek Československé televize na nedělní odpoledne. Po povedené pohádce O chytrém šachovi se do toho stejná tvůrčí skupina pustila podruhé a pro změnu využila japonské reálie, což se opět ukázalo jak správná volba. Opět byl v hlavní Miroslav Donutil, tentokráte v roli moudrého soudce Ooky a opět se to povedlo. Stejně jak u předchozího pokusu udělím tři pěkné hvězdy. ()

Hanys_

Na české poměry hodně netradiční pohádka. Nebo spíše taková inteligentní (výborná) tv inscenace, která by si ale zasloužila lepší kulisy. ()

Paity

Do dnes mám před očima téměř plešatého soudce Miroslava Donutila. V podstatě legendární záležitost. ()