Raptor Island: Ještěři útočí

(TV film)
  • USA Raptor Island (více)
všechny plakáty

Námořní jednotka usiluje o dopadení mezinárodně hledaného teroristy a ozbrojeného pašeráka. Jeho stíhání zavede pronásledovatele až ke korálovým útesům v jihočínském moři, kde v zápětí všechny čeká zběsilý útěk před prehistorickými netvory. (oficiální text distributora)

Suomi odpad!

Tento film je zvěrstvo,film z roku 2004 a počítačové efekty se asi dělali na ruském počitadle,otřesný zážitek s ještě otřesnějším Lamasem ()

Vikinec

Film mne trochu zklamal, protože není až tak špatný, aby byl hodně dobrý. Pozorné oko průměrného diváka je samozřejmě ohromeno dokonalou naivitou a zpracováním tohoto díla, ale já jsem čekal víc. Každopádně přátelům braku i tak doporučuji. ()

djbarrel odpad!

Nejhorší film všech dob ! Nejdřív mě dostalo na začátku to letadlo na provázku, hned jsem tušil že půjde o vymakanej film. Kamera je děsně nepřehledná a klepe se jako by kameraman co deset minut dostal mozkovou příhodu. Ostatně, ale mozkovou příhodou asi trpí většina herců, o hereckých "výkonech" nemůže být ani zmínka a jejich postavy do vínku inteligenci opravdu nedostali a umíraj hezky svižně. Na to že se jedná povětšinou o vojáky je k pousmání, že neumí střílet prakticky vůbec. Nicméně ve filmu jde spíš o dinosaury a to je kapitola sama pro sebe. Vysvětlení jejich existence, zmutováním díky radiaci mě vážně pobavilo. Nejsem si jist co na ostrově žilo za ještěrky že jim stačilo trocha radiace na zmutování v T-Rexe a Raptory. Logika zdá se taky není silnou stránkou. Taky mi nešlo na rozum jak je možný, že mnohokrát prostřelení dinosauři neumírali a dál se nerušeně věnovali cupování kořisti. Závěrečná přestřelka už byla takřka dokonalým nesmyslem a raptoři "dusající" mořem to už snad ani za komentář nestojí. O dementních hláškách snad ani nemluvě. Na vše shlíží krajně nesympatická, o to ale chytřejší vědátorka-agentka, která vše bohužel přežije. Takovou slátaninu by snad mohly zachránit supr animace a prostředí, ale ani tady se film nechytá. Na ostrově to vypadá jako u nás v parku na podzim a animace dinosaurů byla nejhorší jakou jsem kdy viděl od dob Segy Saturn. Naprosto stupidní kravina, špatně zpracovaná, kameraman asi permanentně pod parou a herci po lobotomii. Pro tenhle film neexistují normální měřítka. Doporučuji dvd rituálně spálit a zakopat na zahradě. 0 % Shit ()

jack_scott odpad!

Skvělé céčko, kde herci "zakopávající" o kládu ji překročí, a spadnou za ní. Kde nikdy neuvidíte lepší efekt než z cesty do pravěku, a když už se něco renderuje, tak se to díky slabému noťasu Unreal productions za 200 dolarů viditelně seká...Obecně je v tomto filmu "unreal" úplně všechno :-) Ale na filmu je skvělá i celá řada jiných věcí, psát by se o tom dalo hrozně dlouho, určitě je lepší to vidět. Už se těším na druhý díl. ()

bmx6 odpad!

Možná,že je to jeden z těch lepších braků co jsem viděl,ale i tak to nestačí ani na tu jednu hvězdičku. ()

Pan.Antonin

Kdesi v Jihočínském moři se nachází (nebo spíš nacházel) podivný ostrov se středoevropskou vegetací, sopkou z plastelíny a digitálními dinosaury (raptoři + tyranosaurus) nepříliš zdatně vysvětleného původu, kromě nichž na ostrově nežije vůbec nic (respektive nám tvůrci nic neukázali). Tyto pravěké potvory jsou slepé jak patrona (respektive nevidí věci, co se nehýbou) a jejich čich se dá oklamat, projdete-li před setkáním s nimi bažinou, a pokud někde zaregistrují krev, okamžitě útočí, a to i na vlastního. Na tento ostrov se dostane banda amerických mariňáků pod vedením Lorenza Lamase pronásledujících teroristy (které zase vede nesmrtelný Steven Bauer) ve snaze osvobodit svoji geniální superšpionku, následně ztratí možnost dostat se zpět a zjistí, že na ostrově nejsou pány tvorstva. Musí tedy najít způsob jak se z ostrova dostat, protože čas se krátí a ostrov vinou sopečné erupce dlouho nevydrží..... Zábavné céčko, s příšernými triky, mimózními dialogy (při kterých jsem si vzpomněl na Plán 9), v němž se téměř neustále něco děje, proto si to alespoň jednu hvězdičku zaslouží. Nejste-li ale fanoušci filmového braku, vyhýbejte si obloukem. ()

Moraldo odpad!

Tak jsem si to pustil. Věděl jsem, že mě bude čekat silný filmový zážitek, už titul filmu napovídal, že se bude jednat o můj (ne)oblíbený filmový žánr (nízkorozpočtové, béčkové, americké akční filmy (ne)jsou odjakživa mým šálkem kávy), ale…. Ale výsledek předčil moje očekávání. TENHLE FILM MĚ OPRAVDU DOSTAL. A to i přesto, že jsem ho vydržel sledovat pouhých čtyřicet minut. Co k tomuhle odpadu napsat !? Nejdříve snad k trikovým efektům filmu. Na jejich „dokonalosti“ je postavený celý film. Když se hned v úvodu filmu objevil na obrazovce plastový model válečné Dakoty (nebo to byl Grippen?), vybavilo se mi mé dětství. Podobné modely jsem slepoval už jako malý kluk, výrobcem byla Sigma České Budějovice tuším… Netušil jsem však, že se podobný model může o dvacet let později objevit v americkém filmu. Ve chvíli, kdy jsem kmitající letadélko spatřil na obrazovce, musel jsem se smát. Lépe zpracované trikové efekty byly už ve filmech pro pamětníky. Když asi po pěti nekonečných minutách, kdy se letadélko zmítalo na mé obrazovce, do kmitajícího letadélka udeřil blesk a objevil se oheň na jeho motoru, ocitl jsem se rázem v říši triků legendárního Duke Nukena (první použitelná počítačová 3D hra). Prvních 40 minut filmu, co jsem viděl bylo vyplněno skupinou autistických dementních herců, kterým dal někdo na hlavu černé helmy a do rukou zbraně a nechal je zuřivě pobíhat po parku plném stromů, aniž by jim řekl, co skrývá scénář. První skupinka autistů honila skupinku druhou, jež unesla prudce inteligentní, drsnou, nebojácnou a vševědoucí ženu. Herecké výkony jsou nulové, dialogy také, o ději se snad ani mluvit nedá. Málokdy a málokdo řekne větu delší pěti slov. Je to velmi akční, tvrdí chlapi mluví prostě jinak, než my, chcípáčci z města. Kdo v jedné větě řekne více než tři slova, není správný tvrďák. Dívat se na dva herce-autisty, jak spolu komunikují prostřednictvím prostých, neskutečně tupých frází, byl pro mě zcela nový, nečekaný filmový zážitek. V parku, kde pobíhají herci – autisté, je jedna hora, ze které se kouří a vyletuje popel. Když se po chvíli začne silně klepat obraz – nejdříve jsem si myslel, že kameraman dostal opět jeden ze svých epileptických záchvatů- i průměrnému divákovi dojde, že je na ostrově aktivní sopka. Když Muž a Žena – autisté, dojdou do nějaké jeskyně, Žena, jež se kromě zbraní, bojových umění, chemii, fyzice, jaderné energii, psychologii,atd. atd. vyzná i geologii, přiloží ruku na skálu a po dlouhé pauze, vyplněné slovy ach ne, to ne, dramaticky pronese: Skála je teplá, sopka je aktivní !!! A já hlupák si celou dobu myslel, že se z té hory kouří proto, že si tam pionýři dělají podzimní ohníček !!! Celé toto velkolepé akční dílo zachytil kameraman, jež v průběhu natáčení prodělal několik epileptických záchvatů – takhle roztřesenou kameru jsem v živote neviděl. Málem bych zapomněl na to nejdůležitější z celého filmu. Na ještěry. Hyperaktivní, poskakující, řvoucí figurky, zběsile kmitající nožkami, ocasy i hlavami, pohybující se v podivných skocích vpřed. Pokaždé, když se některá z těchto potvor ukázala na obrazovce, doslova jsem slzel smíchy. Takové záchvaty smíchu jsem už dlouho neměl. A takovouhle slátaninu jsem ještě neviděl, proti tomu jsou i mexické telenovely vrcholným uměleckým dílem. () (méně) (více)

certik6663 odpad!

Pri tomto filme som nevedel ci sa mam smiat alebo plakat skor by som zaplakal a to už s takýchto dovodou ako je nieže slaby dej ale spracovanie filmu as to vyzera, že to ma slaby dej a to už preto lebo su tu použite efekty z cias dinosaurov a tym myslim uplne zle pocitacové efekty, krv mi skor pripominala nejaku nepodarenu hru a tie dinosaury no co ja viem tak od jurského parku to malo neskutocne daleko.Naozaj film mi pripadal ako nejaky nepekny urivok z nejakej velmi slabej pocitacovej hry.Herecke vykony boli katastrofálne takmer pod bodom mrazu a Lorenzo Lamas si len viac pokazil meno. ()

Henk

Asi vše už tady bylo o tomto "díle" řečeno, ale neodpustím si poznamenat, že kdyby všechny armády byly jako tahle jednotka potřebující tisíce nábojů k zastřelení jednoho třímetrového raptora, mohl by svět žít v míru protože by zbrojní průmysl nestíhal vyrábět. Jedna hvězdička je za závěrečnou přestřelku, ta byla opravdu exkluzívní. ()

Solinek odpad!

Musím se divit, v čem posledních pár let lorenzo hraje! Film naprostá ztráta času, nebaví ani prvních deset minut. Dokoukat celý film je nadlidský úkon - jednoznačně ODPAD! ()

LEFTFLANK odpad!

po "vlne" dino filmov v juskom parku a svete na mna vyskočili tieto nízkorozpočťáky, ono so toho môžme od ostatných prečítať aké je to hrozné, ale vidieť to na vlastné oči je predsa len iný šálok kávy. A musím uznať z úvodných 20 minút, že tieto výplachy majú jednu pozitívnu vec - furt sa niečo deje! Len tá akcia vyvolá viac smiechu ako napätia, teda u mňa určite. Stále sa niekam presúvame, menia sa lokácie, pribudajú a ubúdajú nové postavy ale v podstate nemáme ani páru čo je pointou filmu. Od polovice filmu som ale stratil koncentráciu všetku tú silu valiacu sa z filmu spracovať tak som to z božou pomocou a funkciou posuvníka zvládol celé. Čo však na tomto trestnom čine(fakt by mali ľudí za podobné počiny zatvárať, možno by si to niektorí s tvorbou rozmysleli) zaráža, že tam nie je ani najmenšia špetka sebaparódie, oni to proste celé mysleli vážne! ()