Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Goldbeater

Lehká směsice Okna do dvora a Noci hrůzy nepůsobí vůbec špatně. Místy se dočkáme vcelku velké porce vtipu a místy zase naopak přichází scény, z kterých běhá mráz po zádech. Shia je velice talentovaný herec a je vidět, že svou roli ve zdánlivě průměrném filmu dokáže zahrát víc než dobře. Příjemný a nenamáhavý film, který přiblíží něco málo z klasiky dnešní zhýčkané mládeži. ()

k212

Disturbia je čistokrevný výpotek počátku 21. století. Divákovy smysly zahltí technické zbožíčko od Nitenda přes Xbox, po super mobilní telefony, digitální kamery, hdtv a asi i moře dalších, které jsem neměla tu čest poznat. Taky Vás zaskočí navztekaný a vskutku nesnesitelný teenager ve skvělém podání Shii LaBeoufa. Ale děj a atmosféra už tak unikátní bohužel nejsou (to druhé spíš chybí). Jednoduše řečeno, Disturbia je film pro věkovou skupinu, o níž pojednává, a který spoléhá na to, že obecenstvo nemělo možnost shlédnout starší žánrové bratříčky. Jako osvěta pro nevědoucí budiž, jako plnohodný divácký zážitek to však nefunguje. Inu každá generace má své kultovní filmy... 50% ()

kingik

Čistý průměr. Shia LaBeouf je dobrý tahoun, Sarah Roemer je dobrá kost, David Morse není dobrý záporák. Trochu nudy, trochu napětí, odhadnutelný závěr a moc rychlé a hlavně nijak efektně natočené finále. Pro mě celkem zklamání a to jsem čekal něco ve stylu Okno do dvora, kterým se film zřetelně inspiroval, ale své ambice naplnil tak napůl. 60% ()

Snorlax

Je to bohužel mnohem více teen, než horor, thriller a drama, mystery to pohříchu není vůbec. A musím konstatovat, že bych vůbec nemusela být chladnokrevný masový vrah, abych toho extrémně zvědavého spratka měla touhu zabít. ()

Aknah

Ze začátku se to jeví jako zcela obyčejný americký teenagerovský film, který nemá zrovna skvělé tempo. Jenže se začne všechno zamotávat a přibývá na dramatičnosti. Záporák je natolik slizkej, že z něj jde strach. A musim říct, že sem docela zírala, jak se to zvrtlo v napínavý a dost slušný film, který má docela zajímavou zápletku ( člověk nikdy neví, co má za souseda :) ) Ale teď vážně...Chvílema to bylo tak napínavý, že sem se furt akorát lekala... a asi to splnilo svůj záměr...Nemluvě o tom, že Shia je opravdu přesvědčivý. Konec byl dovršen a ten film předčil moje představy, fakt mě mile překvapil. ()

dr.horrible

Celý film 70-80%, záver tak 40 Filmov ako Okno do dvora už bolo natočených dosť, preto v závere čakáte predsa len trochu originality. ()

Šakal

Instantní Hitch cílící na náctileté publikum, pojednávající o současném fenoménu-ztrátě (osobního) soukromí aneb člověk už si ani, v klidu a teple svého domácího krbu, aniž by nebyl sledován partičkou znuděných teenagerů, nemůže naporcovat svojí denní dávku šťavnaté šunčičky od kosti. Ano, nic pro vegetariány.... Překvapivě slušně zahrané, se slušnou dávkou napětí a slušně odlehčené. To včetně samotného závěru, kdy se do toho Caruso ve spojení s duem Landon-Ellsworth pořádně obuli, více než slušně popustili uzdu své fantazii (zřejmě slušnej matroš) a tak místo (ne)příjemného mrazení a „okousaných nehtů“, přichází (spokojený) široký úsměv od ucha k uchu. Něco mi říká, že tak nějak to Caruso i zamýšlel, proto ta následná shovívavost. Tímto plním i já svou denní „slušnou“ dávku.....slušnejch (nenudících, rychle vyšumnějících) 65% ()

Sobis87

Disturbia je zdařilá kombinace teenagerského filmu a seriózního thrilleru, kde našly svoje místo jak odlehčené scény s povedenými vtipy, tak zručně natočené dramatické pasáže, které fungují více než dobře...v některých scénách jsem byl napnutý jak struna. Je to sice netradiční kombinace, kdy se hlavním motivem filmu v jednu chvíli zdá být hrdinovo nabalování pohledné sousedky, která se právě nastěhovala, aby se to v další chvíli odsunulo na vedlejší kolej a do popředí se dostala zase ta část, kdy hrdina špehuje svého souseda, ve kterém vidí potenciálního vraha. Oba motivy jsou ale zručně propojeny, díky čemuž se z Disturbie vyklubal nečekaně kvalitní biják pro mládež, který je kvalitním thrillerem (i když nijak originálním...jedná se o variaci na Hitchcockovo Okno do dvora) a decentní teenagerskou komedií v jednom. Velký podíl na tom má i představitel hlavní role Shia LaBeouf, který byl sice jako sidekick v Constantinovi nebo Já, robot celkem otravný, ale svoji první hlavní roli zvládl bravurně. Ten kluk je rozený hláškař, je zábavný a neměl jsem problém mu uvěřit jeho postavu i v emocionálně vypjatých chvílích. A z vraha Davida Morseho, představitele převážně kladných rolí, jde opravdu strach. ()

IQ Tiqe

70% *** Ze začátku se tváří jako běžný trochu nudný příběh. Seznámení se sexy sousedkou je nerealistické a kýčovité. Ale i tak se nenudíte. A konečně přijde hororová pasáž, není ani tak dlouhá, snad ani tak děsivá, ale určitě působivá. ()

Anderton

Novodobé Okno do dvora pre dnešnú mladú generáciu. Na tom by nebolo nič zlé, keby rozuzlenie bolo o niečo zaujímavejšie a vyústilo v niečo ako prekvapivú pointu. Záver je preto aj napriek svojej napínavosti sklamaním. Film stojí na sympatickom Shiaovi, skúste si predstaviť na jeho mieste niekoho iného, trebárs Christensena alebo Pattinsona. Niekde medzi 3 a 4 hviezdičkami. ()

Frajer42

Působilo to na mě spíše jako takový "feel good" film, než jako děsivý horor. Nevím, jestli mi přišel divnější Shia v roli teen výtržníka nebo David Morse v roli sériového vraha. Prvních 50 minut je vyloženě seznamovací teen pohoda, kde Shia hledá nejkratší cestu do kalhotek své nové sousedky. Nějak více se to rozjede vyloženě až v závěru. Přesto mě snímek celou dobu nijak výrazně nesral. Jen jsem se bohužel těšil na horor a z tohoto soudku zde najdete opravdu málo a to málo navíc nedává příliš velký smysl. [68 %] ()

boshke

Konspiračně vyhlížející smrt Kalova otce navnazuje diváka na něco víc, čehož se však nedočká (mimochodem, jsem jediný, kdo čekal nějaké vysvětlení té smrti?). Jakoby se autoři nemohli rozhodnout, co za žánr Disturbia bude. Nejdřív necháme zabít Kalova otce (drámo), potom přidáme sexy sousedku (komedia á la Prcičky), pak se začnou u podivného souseda dít podezřelé věci (thriller) a na závěr trocha pobíhání po ztemnělém baráku plném rozkládajících se mrtvol s psychopatem v zádech (horor). Bombový mišmaš, ze kterého si člověk nic nevybere. Žalostný scénář nezachrání ani LaBeouf se svým pošuckým kamarádíčkem a elegantně odporný Morse... 60% ()

Kothy

Super film. Shia LaBeouf, není vůbec špatný herec. Mít za sousedku svůdnou Sarah Roemer, taky bych špehoval. Už mu z toho celkem hrabe a zná každodenní zvyky všech svých sousedů. Ale nikdy nevíte, co je váš soused doopravdy zač... "Vidíš toho chlapa? Svůj trávník seče dvakrát denně." :D ()

Dzeyna

Ty kráááááááso! Naprostá špica!! Nevěřila bych, že jde udělat snímek, ve kterém bude extrémní napětí, vraždy, romantika, vtip a akce, která je zároveň prostorově omezená. Shia LeBeouf předvedl víc než fantastický výkon. Je vidět, že má herectví v sobě už od malička. Tento příběh mě opravdu dostal!! Po dlouhé době film, u kterého jsem zírala s otevřenou pusou a nechápala a zároveň se trochu bála toho co příjde dál. ()

AllShallFall

Nečekaně dokonalé. Za začátku top bylo spíše takové teenagerovské. Postupně se to přetvářelo v parádně mysteriozní dílko. A nakonec to nabralo dokonalých obrátek. V poslední fázi tomu mrazivost a napětí nechybělo, což si zaslouží potlesk. Jediné co mě mrzí, že se to akční začalo dít až v posledních minutách a rychle to skončilo. Jinak v průběhu, mysteriozní nálada setrvala. Občas nějaké ty vtipné scény a nakonec drama. Výborné. ()

teutates

Slušné... Ide o lacný thriller, ktorý prekonal dokonca 5x svoj rozpočet. Shia LaBeouf podáva uctihodný výkon, ktomu trochu krásy v podaní Sarah Roemer, napätie a naoko obyčajný sused. Dostačujúce prevedenie na filmové plátna... + ukážka zaujímaveho prístupu americkej justície k teenagerom (domace väzenie) začo? 7/10 ()

swamp

Ano, ano, ano. Je to vykonstruované, prvoplánové, převzaté z jiných filmů (Hitchcock etc.)..ale přesto atmosférické, vtipné a hlavně napínavé do posledního momentu. :) ()

oje

Na jednu stranu je Disturbia krmná směs pro teenagery, která může náročnějšího diváka odpozovat na kilometry daleko. Vesele roztržitý Labeouf a až nebezpečně krásná sousedka naplňují ty nejšablonkovitější kliše. Na druhou stranu je však třeba přiznat, že film odsýpá na jedničku, příběh se vyvíjí a stále se něco děje. Co mi ale hlavně udělalo radost, je druhá polovina snímku, kdy se pomalu ale jistě překlápí do hodně slušného thrilleru. Na takový typ filmu jsme dostali mnohem napínavější vyústění, než v jaké jsme mohli vůbec doufat. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007