Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

castor

Šmírování máme každý v sobě. Disturbia začíná hodně zručně natočeným bayovským automobilovým karambolem, ve kterém umírá hrdinův otec, což mladík pochopitelně těžko nese a stačí jedna nemístná věta z úst učitele španělštiny a na malér je zaděláno. Jeho mladická nerozvážnost mu v tu ránu zajistila nemilosrdně střežené domácí vězení. D. J. Caruso, který hodně nezvládl Zloděje životů s Angelinou Jolie, příjemně překvapil a namíchal slušivý koktejl několika žánrů, solidně drží napětí vkusně rozmístěnými falešnými stopami a postupně připomene nejen Okno do dvora, ale i Sexbombu od vedle nebo Mého souseda zabijáka. Následně nám vnutí představu, že šmírování sousedů, včetně polonahých ženštin (Sarah Roemer je zajímavá i jinak), je vlastně legrace, stejně jako celá procedura nápravy (dost tomu napomáhá charisma Shii LaBeoufa, ročník 1986, slušivý výhled budoucí hvězdy). Až do chvíle, kdy pojme podezření, že vytáhlý soused patří mezi zaoceánskými scénáristy milovanou komunitu masových vrahů (možná je to s ohledem na propracovanost sklepních prostor, kde najdeme i koupelovou lázeň pro mrtvé, její předseda). Nevyhneme se polopatickým dialogům, dějové zlomy postrádají s přibývajícími minutami na uvěřitelnosti, stejně jako už jen drobný fakt, že partička kamarádů své pozorování činí z pokoje plného rozsvícených lamp. A s pomocí nelevné digitální technologie. Předešlá rafinovanost je ale rázem odsunuta na druhou kolej a na scénu nastupuje typicky tuctové hororové vybavení, korunované soukromou vykachlíkovanou pitevnou. Celé se to místy zbytečně láme do rázného „vřískotovského“ ražení, kde logické chyby viditelně naskakují. Na druhou stranu pevně věřím, že se Disturbia trefila mladým do noty, aby také ne, s perspektivním hercem v zádech to jde o poznání snáz. Solidní 3 a ½. ()

viperblade

Když jsem si tento film stahoval z kámošova HDD, nevěděl jsem o něm nic. Ani děj, ani to, že tam hraje Shia nebo Carrie. Možná proto jsem si ho dlouho nepustil. No, dnes přišel ten den a já si jej konečně pustil. Začátek mě solidně navnadil, prostředek mě dost pobavil a konec mě, jak se patří, dostal. Osobně se k Disturbii rád vrátím, protože ten film se mi dost líbil. Shia předvedl, že nám herecky zraje, Carrie-Anne Moss jsem vůbec nepoznal, (zřejmě ji dost dobře neznám bez latexového oblečku a černých brýlí :-) a Sarah to je kočička, která kdyby bydlela naproti mně, tak bych se vůbec nezlobil. Do toho všeho skvěle vybraný záporák David Morse. Takže tento film mohu jen vřele doporučit s tím, že se budete bavit a neměli byste být zklamaní. Já tedy nebyl. 4 velmi silné hvězdy. ()

MM_Ramone

Snímok "Disturbia" je celkom podarenou, modernou variáciou na film kultového, amerického režiséra Alfreda Hitchcocka "Rear Window" (Okno do dvora). Je určená predovšetkým teenagerskému publiku. Až na pár čiste účelových a nevierohodných scén je to filmársky kvalitne spracované. Zmodernizovanie pôvodného námetu sa podarilo zrealizovať na veľmi slušnej úrovni. Samozrejme, že to nedosahuje genialitu pôvodného Hitchcockovho diela, z ktoré to čerpá inšpiráciu, ale za pozretie to každopádne stojí. Mladý, nádejný, herecký talent Shia LaBeouf si týmto dramatickým thrillerom upevnil dobre rozbehnutú hollywoodsku kariéru. "Disturbia" nie je strata času. **** ()

Spooner

Člověku se až nechce věřit, že se může mix teenagerské komedie s napínavým thrillerem takhle povést. A to je ještě navíc remake. Zázraky se ale dějí a tady to všechno překvapivě funguje. Je to vtipné, napínavé a prostě fajn. Shia opět ukazuje, jak umí bejt cool, zase zbalil pěknou kočku a se svým asijským kámošem pěkně hláškuje. No prostě taková oddychovka tady tenhle rok chyběla. ()

petero

Disturbia má super úvod. Tá havária je skvele natočená. Ďalej mi to už nepripadalo nijak objavné a napínavé to bolo len ku koncu. Je to však prví film Shia LaBeoufa v hlavnej úlohe (Transformerov nerátam), ktorý zrejme oskara nikdy nedostane no je to proste sympaťák a nikto iný by sa na túto úlohu lepšie nehodil. ()

Davies182

Tento snímek mne velice překvapil, ostatně co jiného lze od režiséra Salton Sea čekat. Shia je v hlavní roli šmírujícího klučiny xsežrání, David Morse naopak v té své dostatečně nechutný. Napětí se stupňuje minutu za minutou a v závěru filmu by se ve mě krve nedořezal. ()

gogo76

Požičal som to iba zo zvedavosti, ako si poradili s modernizáciou alebo ľahšou inšpiráciou 54 rokov starého Hitchcockovho filmu Okno do dvora. Po úvodnej efektnej autonehode ma to trošku navnadilo, ale postupne sa film utápal v nejakej pubertálnej naivite. Netvrdím, že je to zlé, ale v porovnaní s 54 rokov starým originálom je to len slabá jednohubka. Chvíľu napínavé, chvíľu nudné..., chvíľu chytré potom stupídne, samozrejme nesmie chýbať pekná baba a tak... Veková kategória do 20.rokov sklamaná určite nebude. Pre mňa sklamanie. 60% ()

Mahalik

Příběh je otřepanej jako dečka na stole mojí babi. Kluk dostane od soudu domácí vězení a protože nemá co na práci špehuje svoje sousedy. Až jednoho dne uvidí souseda jak zabije holku , nikdo mu ovšem nevěří a tak jedná na vlastní pěst .... Starý, starý, starý pomyslíte si po přečtení obsahu. No určitě máte pravdu, jenže film má dvě velký esa v rukávu. Prvním je Shia LaBeuof, který vytvořil postavu mladého Kala. O tom, že tenhle kluk umí víme všichni, jenže v tomhle filmu podává tak skvělej výkon, že rázem zapomenete na všechny klišé scény. Druhý eso je David" svině" Morse jenž má na svědomí vraždícího souseda. Už od první chvíle co se mihnul na scéně, jsem mu chtěl vyškrábat oči. Při každém jeho slově jsem chtěl křičet, protože jeho hlas se dá srovnat s jízdou nehtem po tabuli. Záporák jak má bejt.. Musím ale pokárat scénáristu, který asi neumí vymyslet scénu aniž by si něco neukradl z jiných filmů. Ulice ve které Kale bydlí mi okamžitě připoměla Wisteria Lane ze Zoufalých manželek. Dva malý bráchové si dívají potají na porno, manželka zahejbá svýmu partnerovi, soused podřezává ženský. Dále film Sexbomba od vedle, který mi tady přijde tak trapně okopíravenej až to snad ani není možný a finále a lá Mlčení jehňátek je úplně nejvíc. Sám se dívím svému hodnocení, ovšem po dlouhé době jsem se pobál a to se cení. Dávám 4*, ale je to o prsa Keiry Knightley... ()

Xmilden

Tenhle druh thrilleru zkrátka můžu. Shia je přímo skvělý v první polovině, kdy musí film táhnout sám a v té druhé mu pomůže tajemný soused, kterého bych tedy nevydýchal kdyby se měl přistěhovat k nám do ulice. Film si přímo nenápadně ukázkově buduje jen tak mimochodem napětí. A vše končí v závěrečných nervyrvoucích 30 minutách, kdy už je jasné že se něco stát musí. 80% ()

Arbiter

To si tak divák říká, že vidí lehce nadprůměrný thriller co má spád a slušný dávkování atmosféry.. No. A pak příjde posledních 20 minut, kvůli kterým MC Carusovi urvu hlavu a napliju do krku. ()

Real Tom Hardy

Život na slnečnom americkom predmestí nie je žiadna sranda. Svoje o tom vedel už aj Tom Hanks v 'Burbs koncom 80. rokov či štvorica paní v Desperate Housewives. Kale alias LaBeouf má totožné ťažkosti. Za zlobu v škole vyfasoval trojmesačné domáce väzenie. Čas trávi vo svojej nádhernej izbe (podobnú raz budem mať!) a príznaky vedľajších účinkov chronickej nudy zahŕňajú pozorovanie infidelity manželov a manželiek susedných domov, pozeranie nahotín maloletými susedmi, stavanie veže z Twinkies, Xbox, PSP, iTunes, sledovanie skutočne nefalšovanej trash TV začiatku nového milénia à la Bikini Destinations Cabo San Lucas či Joeyho Greca v legendárnom pořade Cheaters, pojedanie arašidového masla Skippy s čokoládovým topingom Hershey's zapíjaným Red Bullom sprevádzaným následnou hnačkou (x) (x) a v neposlednom rade špehovanie jeho novej susedky s peknými nohami. Toto flákanie (rozumej zadrbávanie sa) vyústi k zisteniu, že jeho starý sused je sériový vrah z texaského Austinu jazdiaci na 60s Mustangu zabíjajúci červenovlásky v kokteilových šatách a podpätkoch. Konfrontácia je neodvrátiteľná... Môj najmilovanejší film a jeho zápletka predstavená, môžeš ísť rovno na vec. --- Bonusy: Making of, An Inside Look, Outtakes, Deleted Scenes, Zanelli Interview, Shia sleduje záverečnú scénu, Zaujímavá analýza (x) ♪♫ /  ♪♫ --- (∞2012-2018) (5.5.2017) (13.6.2017) (1.10.2017) (16.10.2017) (2018) (5.3.2020) (24.2.2020) (26.2.2020) (18.3.2021) (26.8.2021) (26.2.2022) (31.5.2022) (5.10.2022) (11.10.2022) (17.10.2022) (30.1.2023) (21.2.2024) ()

Phobia

Průměrný thriller, který staví nezáživnou klišé zápletku na slušném nápadu s domácím vězením. Potenciál slušný - výsledek poměrně chabý, zvláště nelogické, hloupé jednání všech zúčastněných postav zamrzí. 50% - pokud však ve věku máte "náct", připočítejte si nejméně jednu hvězdičku, tenhle film je svou jednoduchostí a hlavními hrdiny zjevně určen teenagerům. ()

-bad-mad-wolf-

Elektronický update Okna do dvora. Pro mladistvé. Kolem elektroniky se tu točí všechno - hlavní hrdina je hlídán elektronickým náramkem na noze, špehuje své sousedství za asistence kamer, komunikuje prostřednictvím mobilních telefonů a je zoufalý, když mu máma zruší Xbox. Poplatno době, poplatno cílové věkové skupině. Dobré tři čtvrtiny stopáže je Disturbia celkem sympatickou podívanou, za což může především výborné herecké obsazení - Sarah Roemer je maximálně kočkoidní a Shia LaBeouf má neskrývaný herecký potenciál. Závěrečná čtvrtina se však zbrkle podělá, když během jediného okamžiku vyloží karty na stůl a odstartuje béčkovou hru na kočku a myš (myši). Jinak OK, pro dospívající fajn věc. Navíc jasně říká "zahoď ajfoun a všímej si okolí". Co na tom, že všechno odstartuje špehováním sousedky. (: ()

lesumir

Disturbia mi vratila nadeji, ze existuji i povedene filmy pro mladistve a na urovni! Shia je hodne zvlastni herec a jeho projev jsem si oblibil jak u transofrmers, tak i tady. Tenhle thriller je hodne dobre napsan i kdyz to neni zadny originalni pocin, tak je misty hodne napinavy, vzrusujici a podlozen dobrymi vykony jak Morse, Moss nebo krasne Sarah Roemer! Tohle jsem si opravdu užil. 8/10 ()

darkrobyk

Příliš pohádkové, utahané, dětské, beze šťávy a nápadu. Za pozornost tak stojí jen dobře udělaná havárie a posledních deset minut s psychopatem v patách. Rádoby horrorové podzemí fanouška žánru nepřekvapí a už vůbec nevyděsí. Vzpomene si nejen na tucty filmů s hromadnými hroby ukrytými ve sklepeních a labyrintech, ale při koupací scéně se mu jistě vybaví ta z Poltergeista. Více hvězd nepřihraje ani upravený hudební motiv z Psycha.... jelikož tohle nevidělo Hitchcocka ani z rychlíku. Nemusí být hektolitry krve za každou cenu, stačí jen mrazivá atmosféra, která se tomuhle snímku zoufale nedostává. Tři hvězdy a víc ani ťuk. Na jedno podívání budiž, druhé netřeba. ()

kinej

Film bohužel dost sráží teenagerovský duch kterým je prodchnut. Je to škoda, protože, i když se jedná defakto o remake Okna do dvora, má snímek vysoký potenciál. Například o závěru filmu můžu klidně napsat, že je drsný. Posledních 20 minut je opravdu hrůzných, jako se vidí v málokterém hororu. A i když je film někdy až moc překombinován je to prostě při tomto žánru v rámci snesitelnosti. Na LaBeoufovi, jeho herectví a charismatu celý film úspěně stojí. Škoda jen, že nebyl film natočen trošku dospělácky, a neodlišil se tak více od filmů ala Tajemství loňského léta. ()

Hrabka

Dobrý film s dobrou myšlenkou domácího vězení a dobrými herci. Všechno je prostě dobré. Průměrná zábava. 60% ()

cheyene

Disturbia začíná jako poctivé drama a poté chvíli inklinuje k romantické komedii, ovšem brzy se snímek promění v napínavý thriller, kterému nechybí takřka nic, co má tento žánr mít. Závěrečná konfrontace s panem sousedem a návštěva jeho domu se může směle pochlubit hororovou atmosférou. Přesto je však děj poměrně snadno čitelný a mnoho překvapení divákovi neposkytne. Jako celek však tento film výborně funguje a to jak v rovině komediálně romantické, tak i hororově thrillerové. Příjemné překvapení za poctivé 4*. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007